Cinnah caddesi no: 5 Kavaklıdere Çankaya/ANKARA PK : 06680
trende

Türkiye İş Bankası İcralık Evler İhalesine Nasıl Katılabilirsiniz?

Türkiye İş Bankası icralık evlerin ihalesini düzenleyen bankalar içinde yer alır. İzmir, Ankara, İstanbul, Bursa illeri ve yakınlarında yer alan ilçelerinde binlerce icra yolu ile aldığı evlerin ihalesini düzenleyerek bu şekilde satar. Çok ucuz fiyatlara gayrimenkul sahibi olmak isteyenlerin sıklıkla başvurdukları yöntemlerin başında gelen bu ihalelere sizlerde katılabilirsiniz. %5 teminat bedeli olması şartıyla nasıl Türkiye İş Bankası icralık dairelerin ihalelerine katılacağınızı bilmiyorsanız da eğer bunun için size yardımcı olabiliriz.

Türkiye İş Bankası İcralık Evler İhalesine Nasıl Katılabilirsiniz?

 

Hiç bir adrese gitmeden evinizden İnternet üzerinden katılım göstereceğiniz ihalelerle böylece çok ucuza ev sahibi olabilirsiniz. Vereceğiniz teklif bedelinin geçilmemesi durumunda icralık ev satın almak isteyenler için işte atılması gerekilen sırasıyla o adımlar.

Türkiye İş Bankası İcralık Gayrimenkul İhalesine Nasıl Başvurulur?

Türkiye İş Bankası icra kanallarıyla el koyduğu evleri (gayrimenkul) ihale açık arttırma yoluyla satışa çıkartır. İhaleye sadece konut değil, beraberinde dükkan ve arsa satışlarda listelenir. Çok uygun ihale başlangıç bedelleriyle başlatılan açık aktırmalarda, dişli bir rakibiniz olmasa oldukça kelepir fiyatlar da bu taşınmazları satın alabilirsiniz. Tabi, Türkiye İş Bankası icralık ev, dükkan ve tarlarını satın alabilmeniz için ihaleye nasıl katılacağınızı bilmeniz gerekir. Peki, siz Türkiye İş Bankası icralık gayrimenkul ihalelerine nasıl başvuru yapılır biliyor musunuz? Cevap hayır ise o zaman bizim dediklerimizi takip edin.

 1. İlk önce ihalesine katılım göstermek istediğiniz taşınmazı belirleyiniz. Bunun belirlenmesini https://bit.ly/3a9xwhG adresine girerek sağlaya bilirsiniz. Buradaki amacımız işe şudur. Türkiye İş Bankası ihalesine katılacağınız gayrimenkulün %5 kadar teminat bedeli ister. Teminat bedelinin kaç TL olduğunu da ihalesine katılacağınız gayrimenkulün üzerine tıkladığınıza zaman ÖZELLİKLER bölümünde resimde göstermiş olduğum şekilde görebilirsiniz. blank
 2. İş bankası icralık evin teminat bedelinin kaç TL olduğunu öğrendik. Şimdi bu bedeli bize en yakın Türkiye İş Bankası şubesine giderek yatırmamız gerekiyor. (Teminat bedelini yatırmaya giderken açık arttırma ihalesine katılacağınız evin yukarıdaki ekran görüntüsünü almayı ihmal etmeyin)
 3. Teminat bedelini yatırırken ”Satış Şartnamesi” ve ”Satış Teminat Taahhütnameleri” okunarak imzalanır.
 4. Bu imzalar atıldıktan sonra ve aşağıdaki belgeleri de teslim etmeniz halinde size ihaleye katılım için tek kullanımlık bir şifre SMS yada Mail yolu ile gönderilir.
  • Gerçek Kişi: Nüfus cüzdanı fotokopisi yeterli olacaktır.
  • Tüzel Kişi: Şirket yetkilisi olduğunu gösteren imza sirküleri, ticari sicil gazetesi fotokopisi, vergi levhası

Buraya kadar işlemler sağlandıktan sonra şimdi iş teminat bedeli verdiğiniz icralık evin ihalesine katılmaya gelir.

İhaleye katılmak için ise yapmanız gerekenler de şu şekilde tir.

Türkiye İş Bankası İcralık Ev/Dükkan İhalesine Nasıl Teklif Verilir?

Türkiye İş Bankası icralık ev (gayrimenkul) yada iş yeri ihalesine katılmak için teminat bedelini ”Başlangıç Bedelinin” %5 kadar şubeye ödedik. Gerekli taahhütnameleri de imzamızı attık. İstenilen evrakları da ilettik. Banka yetkilisi bize SMS ile bir tek kullanımlık kullanıcı adı ile şifre gönderdi. Peki, şimdi Türkiye İş Bankası icralık ev/dükkan ihalesine nasıl teklif verebiliriz? İş artık buraya geldi. Teminat bedelini ödediğiniz evin ihalesine katılmak isteyenler için yine bunu adımlar halinde anlattım.

 1. https://bit.ly/3Fl00DN adresine girelim. Burada bankadan aldığımız tek kullanımlık şifre ve kullanıcı adını girelim. Ben Robot Değilim kutucuğunu da işaretleyerek GİRİŞ diyelim. (Açılan sayfanın ekran görüntüsü aşağıdaki gibi olacak) blank
 2. Bankadan aldığınız tek kullanımlık kullanıcı adı ve şifrenizi şimdi yeni açılan pencerede değiştirin. Unutmayacağınız bir şifre belirleyerek bir yere not edin.
 3. Daha sonra Türkiye İş Bankası icralık ev yada iş yerini satın almak için mutlaka satış bedelinin üzerinde bir fiyat teklifinde bulunmanız gerekir. Az az arttıracağınız rakam ise 5.000 TL olmaktadır. (Bazı gayrimenkuller de bu bedel değişebilir)
 4. Fiyat teklifi vermek içinde ihalesine katılacağınız gayrimenkullü bulup, yan tarafında yer alan TEKLİF VER butonuna basmanız ilk olarak gerekir. Yine bu butonun resmini sizlere gösterdim. blank

Türkiye iş bankası İcralık ev/dükkan için fiyat teklifinde bulundunuz. Peki şimdi bundan sonra ne olacak? Yine bunu adımlayarak anlatalım.

 • Teklif verdiğiniz an sistem geri sayıma başlar.
 • Geri sayım bitine kadar teklif gelmezse eviniz/dükkanınız hayırlı olsun. Teklif gelirse de süreç şu şekilde ilerler.
 • Sistem sizi bilgilendirilir. Yeniden fiyat teklifi verme hakkı tanır. İhalenin bitmesine son 30 dakika kala teklif gelirse de sistem ihaleyi 30 dakika daha uzatır. Sonra teklif geldikçe 30 dakika sistem tarafından eklenir. Bu süreç bu şekilde devam eder. En yüksek teklifi veren de ihale netice olarak kalır.

Çekişmeli geçen bir açık arttırma sonrasın şayet konur yada dükkanın ihalesi size kalırsa, sonrasında satın alma için ne yapmanız gerekiyor.

Bunun anlatımını da ayrı bir başlıkta sizler için anlattım arkadaşlar.

İhalesi Kalan Gayrimenkul/Dükkan Nasıl Satın Alınır?

Türkiye İş Bankası ihalesine katılıp kazandıysanız, sizi tebrik ediyorum. İhalesini kazandığınız ev yada dükkanın tapusunu yalnız almadan daha işinizin de tamamlanmadığını bilmenizi isterim. İhalesini kazandığınız icralık gayrimenkullün sizin olabilmesi için son bir işlem daha yapmalısınız. Bunu da sağladıktan sonra ihaleden kazandığınız gayrimenkul tamamen sizin olmuş olacaktır. Yerine getirmeniz gerekilen bu işlem ise ihale bedelinin bankaya yatırılmasıdır. Teminat bedeli düşüldükten sonra kalan kalan ihale miktarını Türkiye İş Bankası şubelerine nakit olarak yatırmanız gerekir. İhale miktarı ve teminat bedelinin tamamını yatırdıktan sonra ise, Türkiye İş Bankası avukatı ile alım satım işlemlerini tapu ve kadastro dairesinde gerçekleştire bilmektesiniz.

Diyelim ki! İş bankası icralık gayrimenkul ihalesine kendinizi kaptırdınız. Hesapta olmayan bir miktar da ihale bedeli size kaldı. Bu durumda peki ne yapabilirsiniz.

 1. Teminat bedelini yakar, arkanıza bakmaz gidebilirsiniz.
 2. Türkiye İş Bankası konut yada ihtiyaç kredisi kullana bilirsiniz.

Benim ise size tavsiyem, şayet cebinizden çıkacak 100.000 TL ve üzeri ise konut kredisi çekmenizdir. Bu rakamın altında bir tutar ise bireysel ihtiyaç kredisi çekmeniz çok daha avantajlı olacaktır. Her iki kredinin faiz oranları ise bu ay için şu şekildedir.

Türkiye İş Bankası Konut & Bireysel İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları
Konut (120) İhtiyaç (36)
%2.05 %2.05

Geri ödem takviminiz ise, konut kredisi kullanmak isteyenler için şu şekilde oluşur.

Türkiye iş Bankası Konut Kredisi Geri Ödeme Planı
Miktar Vade Aylık Taksit Tutarı (TL) Toplam Maliyet (TL)
150.000 TL 60 4.922,34 TL 295.340,20 TL
72 4.585,40 TL 330.148,48 TL
84 4.364,86 TL 366.648,15 TL
96 4.215,21 TL 404.661,46 TL
108 4.111,17 TL 444.007,90 TL
120 4.037,61 TL 484.515,29 TL

Türkiye İş Bankası icralık ev/dükkan ihalesine nasıl katıla bilirsiniz? En çok sorular soruların cevaplarını başlıklar oluşturarak yanıtladık. Aklınıza finansman üzerinden takılan konu hakkında olsun/olmasın sorularınızı bizlere ilete bilirsiniz.

Lütfen Bizi Değerlendir 😉

[Total: 0 Average: 0]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın