Cinnah caddesi no: 5 Kavaklıdere Çankaya/ANKARA PK : 06680
trende

İş Bankası İcralık Evler İş Yerleri Araçlar İhalesine BAŞVURU

İş Bankası İcralık Evler İş Yerleri Araçlar İhalesine BAŞVURU

 

Türkiye İş Bankası icralık olarak evler, iş yeri ve araçları ihale sitesi üzerinden satışa çıkarmaktadır. Bankamızın icralık olarak satışa çıkarmış olduğu araba, dükkan ve daireleri belirlemiş olduğu başlangıç bedeli üzerinden satmaktadır. İhale sitesinde yer alan icralık ilanlara nasıl başvuru yapacağınızı bilmiyorsanız size bu konuda yardımcı olabiliriz. İstanbul, Ankara, Bursa ve İzmir ile Adana gibi büyük illerimizin yanı sara geri kalan 76 ilimize kadar tüm şehirlerimize de böylelikle yer alan ihalelere katılarak ucuza taşınır/taşınmaz sahibi olabilirsiniz.

İş Bankası Gayrimenkullere Nasıl Başvurulur?

Taşınmaza teklif verebilmek için ilk yapmanız gereken şey bağlı olduğunuz İl veya İlçedeki Türkiye İş Bankasına gitmeniz gerekecektir. Daha sonrasında müşteri temsilcisine hangi taşınmazı alacaksanız o taşınmazın %5’i tutarındaki teminatın yani yapacağınız teklifin teminat bedelini ödemeniz gerekmektedir. Ödeme işlemi yaparken açıklama kısmına;

 • Teklif Verenin Adı Soyadı
 • Unvanı
   • Taşınmazın
  • Ada numarası
  • Parsel Bilgisi
  • Teminat Bedeli

Yukarıda bu saydıklarımı belirtmeniz gerekmektedir. Bu işlemlerden sonra Gitmiş olduğunuz şubede size Türkiye İş Bankası A.Ş. Taşınmazları Satış Sözleşmesi’nin ve Satış Teminat Taahhütnamesinin her sayfasını okumanız ve bu sayfalara imzalamanız gerekmektedir. Peki bu sözleşmeyi doldurduğunuzu düşünerek sizden istenecek belli başlı belgeleri olduğunu da bilmenizi isterim.

İş Bankası Gayrimenkullerde İstenen Belgeler Nelerdir?

Türkiye İş Bankası gayrimenkullere başvurusu için istenecek belgelerin başında gelen yukarıda da belirtmiş olduğum Türkiye İş Bankası A.Ş. Taşınmazları Satış Sözleşmesi’nin ve Satış Teminat Taahhütnamesi belirtilen şekilde doldurulup ve alacağınız taşınmazın teminat bedelinin dekontunu ve aşağıdaki belirmiş olduğum evrakları teslim etmeniz gerekmektedir.

 • Gerçek Kişiler İçin;
  • Sahip olduğunuz Nüfus Cüzdanı fotokopisi
 • Tüzel Kişi İçin;
  • Gayrimenkul Satış Şartnamesini ve Satış Teminat Taahhütnamesini imzalamaya giden şirketin yetkilisi olduğunu kanıtlayan en son tarihli imza sirküleri
  • Ticari sicil gazetesi fotokopisi
  • Sahibi olduğunuz vergi levhasının fotokopisi

Yukarıdaki bu belgeleriniz eksiksiz olarak hazırlamanız gerekmektedir. Aksi taktirde başvurunuz geçersiz sayılır. Peki belgelerimiz hepsi tam nasıl teklif vereceksiniz gelin şimdi hep birlikte onu inceleyelim.

İş Bankası Taşınmazlarına Nasıl Teklif Verilir?

İş Bankası Taşınmaz teklifi nasıl verileceği konusuna gelirsek, Teklifi veren kişinin Teklif başvurusu banka tarafından incelemeye tabi tutulduğunu bilmenizi isterim. Bu inceleme sonucu size olumlu yada olumsuz bir cevap gelecektir. Olumlu sonuçlanan teklifinize sistem tarafından başvuru yapabilmeniz için;

 • Bankanız tarafından SMS yolu ile yada
 • E-Posta aracılığı ile,

Kullanıcı adı ve geçici bir şifre tarafınıza gönderilir. Bu geçici şifreyi teklif yapacak kişi sisteme girdiğinde sistem tarafından yeni kendi belirleyeceği bir şifre ile değişikliğini yapılması istenir. Kullanıcı adınız her zaman sabit kalacaktır. Bu şifreyi aldınız ve sisteme giriş yaptınız, belirlenen süre içerisinde teklifte bulunacağınız ilana herhangi bir teklifte bulunmaz iseniz hiç başvurmamış gibi sayılacaksınız. Peki kullanıcı adınız ne olacağı hakkında bilginiz var mı?

 • Gerçek Kişiler İçin
  • T.C. Kimlik numarası
 • Tüzel Kişiler İçin
  • Vergi Numarası

Peki yukarıdaki söylediğim e-Teklif verebilme süresi ne olduğunu biliyor musunuz? Eğer bu süre hakkında bir bilginiz yok ise sizler için ondan biraz bahsedeyim ki teklifiniz yok sayılmasın.

 • E-Teklif Verilebilmesi Süresi

Gelelim şimdi E-Teklif süresinin ne olduğuna ve zamanın ne kadar olduğu hakkında bilgi vermeye. Türkiye İş Bankasını icralık taşınmazlar için https://bit.ly/3qnzkdY bu linkte bulunan ilanlar vardır. Bu ilanlardaki herhangi bir taşınmaza teklif verdiniz ve o taşınmaz için banka tarafından belirlenen teklif verme yani teklif toplama süresi başlayacaktır. Bu süre kaç saat olacağı banka tarafından belirlenecektir.

Yukarıda belirtiğim gibi siz teklif verdikten sonra başka kişilerden de banka teklif toplamaya başlayacaktır. Örnek vermek gerekirse siz 70.000 TL teklifte bulundunuz başka bir kişide o taşınmaz için 70.500 TL teklif verirse sizde o teklifin üzerine çıkabilirsiniz veya başka birileri de bu süre içinde sizin ikinci verdiğiniz teklifin üzerinde bir fiyat teklif edebilir. Ta ki son 30 dakika içerisinde bir kişi teklif verdi ise sistem süreye ilave olarak bir 30 dakikada daha ilave edecektir. Her son 30 dakikada teklif gelir ise her seferinde sistem kendine 30 dakika ekleyecektir. En son teklif veren kişinin sonunda teklif veren kişi çıkmaz ise süre sona bulur ve teklif sahibi verdiği teklif ile taşınmazın sahibi olur.

İş Bankası Taşınmaz Satış Bedeli Nasıl Ödenir?

İhale karşılığında taşınmaza sahip oldunuz peki bu evin satış bedelini nasıl ödeyeceksiniz şimdi ondan bahsedeyim sizin için. Tabi banka bu parayı sizden öncelik ile nakit olarak isteyecektir. Eğer sizin bir kısım paranız nakit olarak mevcut ve kalan kısmını ise kredi olarak kullanmak isteyebilirsiniz. Tabi bunun için kredi notunuzun yüksek olması gerekmektedir. Kredi Notu Nedir? Ücretsiz 4 Yöntemle Nasıl Öğrenilir? yazımda sizlere kredi notunun ne olduğundan ve nasıl öğrenildiğinden daha önceden bahsetmiştim. Peki kredi notunuzu öğrendiniz ve istenen kredi puanından düşük bir puanınız var bu puanı nasıl yükselteceğinizden sizlere 3 Ayda Kredi Notunu Hızlı Yükseltme Hilesi ile bahsetmiştim. Bilmenizi istediğim bir şey daha var paranın tamamı yatmadan taşınmazı üstünüze alamazsınız. Aynı zamanda bizzat teklif veren kişi dışında da kimse tapuyu alamaz bu konuları bilmenizde fayda vardır. Gelelim şimdi eylül ayına özel Türkiye İş bankasının ev kredi faiz oranı nedir. Ortalama olarak 250.000 TL tutarındaki bir krediyi 120 üzerinden ne kadar bir ödeme çıkıyor hep birlikte görelim.

İş Bankası İcralık Ev Faiz Oranı %1.40

Yukarıdaki faiz oranına göre 250.000 TL tutarındaki örnek tablo ise aşağıda belirttiğim gibidir.

120 Ay Vadeli Türkiye İş Bankası İcralık Ev Kredisi Hesaplama
Miktar Vade (ay) Aylık Ödeme Toplam Maliyet
250.000 TL 12 23.177,77 TL 278.133,29 TL
24 12.743,50 TL 305.844,00 TL
36 9.311,29 TL 335.206,38 TL
48 7.628,92 TL 366.188,08 TL
60 6.645,75 TL 398.744,65 TL
72 6.011,42 TL 432.821,70 TL
84 5.575,66 TL 468.355,48 TL
96 5.263,27 TL 505.274,61 TL
108 5.032,41 TL 543.500,80 TL
120 4.857,94 TL 582.954,02 TL

Bu kredi tutarına nasıl başvuracağınız için ise İş Bankası ev kredisi başvurusundan yapabilirsiniz. Şimdiden vermiş olduğunuz teklifin kabul olması ve ihalenin sizde kalmasını temenni ederim 🙂

Lütfen Bizi Değerlendir 😉

[Total: 0 Average: 0]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın