Cinnah caddesi no: 5 Kavaklıdere Çankaya/ANKARA PK : 06680
trende

İş Bankası Kredi Kartı Borç Erteleme Taksitlendirme Nasıl Yapılır?

Türkiye İş Bankası kredi kartıyla 50 TL ve üzeri peşin olarak satın almış olduğunuz ürün ve hizmetleri 18 ay vadeli olarak taksitlendirme yapabilirsiniz. Hesap kesim tarihi öncesi MAXMİMUM kredi kartına ait borç taksitlendirme peki nasıl yapılır diye soruyorsanız da size 5 farklı yoldan bahsedeceğim.

İş Bankası Kredi Kartı Borç Erteleme Taksitlendirme Nasıl Yapılır?

 

Ama, borç erteleme ve taksitlendirmenin nasıl yapılacağına geçmeden önce, ilk olarak mevcut borçlarının nasıl sorgulama yapılacağına değineceğim. Böylece belki de peşin olarak yapılmış olan alış verişi taksitlendirme yerine, toplam kredi kartı borçlarınızı ertelememe yada yapılandırma seçeneğinde bulunabilirsiniz.

İş Bankası Kredi Kartı Borç Sorgulama Nasıl Yapılır?

Türkiye İş Bankası maximum kredi kartı borçlarınızı istediğiniz an sorgulama yapabilirsiniz. Aylık olarak toplam borçlarınızı sorgulama yapabilmenizin yanı sıra ayrıca isterseniz geçmişe dönük harcamalarınızı da sorgulata bilirsiniz. İstediğiniz tarih aralığını girerek geçmiş ve dönem için borçlarınızı sorgulama için de bir kaç yolu kullana bilirsiniz. Borç sorgulama için en çok tercih edilen bu yollar ise şunlardır.

 1. İşCep Mobil Uygulaması
 2. 0-850-724-07-24 müşteri hizmetlerini arayarak
 3. Türkiye İş Bankası ATM
 4. Size en yakın Türkiye İş Bankası şubelerine giderek

İş bankası kredi kartı borç sorgulama için ben dahi bir çok tüketici ilk zamanlar ATM üzerinden bu işlemleri sağlıyorlardı. Bu şekilde borç sorgulama yapmak için de muhakkak bir ATM (bankamatik) bulmamız gerekiyordu. Tabi bu bu yöntem bankaların mobil uygulamasının hayata geçmesi ile 1. den 2. hatta 3. seçenekler de yer almaya başladı. Artık böylece kredi kartı borç sorgulama için en çok tercih edilen yol İnternet bankacılığı olmuştur. Mobil bankacılık üzerinden peki İş bankası kredi kartı borç sorgulama nasıl yapılmaktadır.

 1. Cep telefonu üzerinden kredi kartı borç sorgulaması yapacaklar için tavsiyem ilk olarak İŞCEP uygulamasını indirmeleridir.
  1. Android üzerinden İŞCEP indirme
  2. IOS üzerinden İŞCEP indirme
 2. Uygulamayı indirdikten sonra resimlerde orta alanda menü işaretine basalım (alttaki resimde olduğu gibi) blank
 3. Açılan menüden KARTLAR sekmesini seçelim.
 4. Kredi kartlarım seçeneğini tıklayalım (resimde belirttim) blank
 5. Resimde göstermiş olduğum gibi harcamalarım diyelim. blank
 6. Ok ile göstermiş olduğum yerden hangi döneme ait borç sorgulama yapacaksanız o tarih aralıklarını girelim. blank

Girmiş olduğunuz tarih aralığından böylece istediğiniz döneme ait kredi kartı borcunuzu görebilirsiniz. Türkiye iş bankası kredi kartı borç sorgulama işlemini bu şekilde yaptık. Sonrasında mevcut alış verişlerimizi nasıl erteleme yada taksitlendirme yapabiliriz?

İş Bankası Kredi Kartı Borç Yapılandırma (Erteleme)

Türkiye iş bankası maximum kredi kartını senelerdir kullanan birisiyim. Finansman sektörüne gönül vermiş bir editör olarak, oldukça memnunum da diyebilirim. Sadece bu sürede bir defa maximum kredi kartıyla ters düştüm. O da senelik olarak sözleşmem bittiği için kart aidatı kestiği içindir. Ama bu ufak sorunu da kolaylıkla sözleşmem olmadığı halde çözüme kavuşturduk. Hazır söz gelmişken sizin de şayet herhangi bir kredi kartlarınızla böyle bir sıkıntı daha önce yaşadıysanız Kredi Kartı Yıllık Aidat Ücreti İadesi Alma da ki bahsetmiş olduğum gibi bu sorunu geçebilirsiniz. Bu sorunu çözdükten sonrada halen kullanmakta olduğum maximum kredi kartımla bir çok alışverişi yapmaya devam etmekteyim. Bazı almış olduğum ürün ve hizmetleri de mağaza taksit uygulamadığı için de tek çekim yapmaktayım. Bu harcamaları da bir çok kişi gibi ara sıra ipin ucunu kaçırdığım da olmuyor değil hani. Ödemekte zorladığım zamanlar da ise biriken ödemeleri yapılandırma yada diğer adı ile erteleme yaparak geçiştirmekteyim. Peki bu işlemi nasıl yapıyorum.

 • Türkiye İş Bankası taksit erteleme işlemini de yine İŞCEP uygulaması üzerinden yapıyorum.
 • En fazla 3 ay olarak erteleme yapmak için de sırası ile şu adımları yapmanız gerekir.

İŞCEP Üzerinden Kredi Kartı Taksitlendirme:

 1. İŞCEP uygulamasına giriniz
 2. Sayfanın altında yer alan MENÜ bölümünü tıklatınız
 3. Hesap özeti işlemleri bölümünü tıklatınız. blank
 4. Resimde göstermiş olduğum gibi ERTLE diyelim. blank
 5. Borç erteleme ayını seçelim. blank

Daha sonra devam diyerek borç erteleme işlemimizi tamamlayalım. İş bankası borç yapılandırma yada diğer adı ile taksitlendirme bu şekilde yapılmaktadır. Peki, peşin almalar nasıl taksitlendirme yapılır? Hadi bir de bu işlemi görelim. Sonrasında ise bu işlemler için uygulanan faiz oranına gelmek istiyorum.

İş Bankası Kredi Kartı Borcu Taksitlendirme Nasıl Yapılır?

Türkiye iş bankası kredi kartı borç taksitlendirme ile erteleme (yapılandırma) tamamen farklı işlemlerdir. Erteleme yani yapılandırma işleminin nasıl yapılacağını yukarıdaki başlıkta yer verdim. Taksitlendirme işleminin nasıl yapılacağını ise yine sizler için aşağıda yer vereceğim. Sadece 1 dakika için de peşin aldığınız ürünleri taksitlendirme yapabilmeniz için ama bilmeniz gereken bir husus vardır. Bu ise peşin alınan ürünün taksitlendirilmesi için BDDK tarafından yasal bir engellemenin olmamasıdır. BBDK tarafından peşin alınan hangi ürünlerin taksitlendirme kısıtlamasında olduğunu.

 Kredi Kartları Hakkında Yönetmeliğin 26. maddesinin (7) numaralı fıkrasında bulabilirsiniz.

Yine isterseniz BBDK İnternet sitesinden güncel olarak yine buradaki bağlantıdan bu kısıtlamaların hangileri olduğunu göre bilmektesiniz. Kısıtlamada yer almayan harcamaları taksitlendirme yapmak için de yine şu adımları sırasıyla yerine getire bilirsiniz.

 1. İŞCEP uygulamasına giriş yapınız.
 2. Menüden HESAP ÖZETİ İŞLEMLERİ bölümünü seçelim
 3. Menüden TAKSİTLENDİR bölümünü seçelim blank

Karşımıza çıkan taksitlendirme seçeneklerine göre işlemimizi tamamlayalım. Bu işlemi hesap kesiminden sonra yapmak isteyenlerin yalnız asgari kredi kartı ödemesinin yapması gerektiğini bilmelerini isterim. Kredi kartı taksitlendirme ve yapılandırma yani erteleme işlemleri için peki banka ne kadar size faiz uygulamaktadır.?

İş Bankası Kredi Kartı Borç Taksitlendirme Faiz Oranları Ne Kadar?

Türkiye iş bankası peşin alınan ürün veya hizmetleri taksitlendirme imkanını sizlere sağlamaktadır. Bununla birlikte kredi kartı borcunu o ay için ödemeyeceklere 3 ay borç erteleme imkanını da sağlamaktadır. Kredi kartı borçlarını 12 hatta 18 aya kadar taksitlendirme yapmak için ürün yada hizmetin BDDK taksit kısıtlamasında yer almıyor olması gerekir. 12 60 Ay Vadeli Kredi Kartı İşlem Borcu Taksitlendirme de hangi ürünlere kaç ay taksit uygulanır, kısıtlamada yer alan ürünlerin neler olduğunu göre bilirsiniz. Kısıtlamada yer alınmayan ürünlerin aylara göre uygulanacak olan faiz oranları da bankanın resmi İnternet sitesi https://bit.ly/3jeIl5N bu adresinde bulabilirsiniz. Yine aynı adreste ayrıca aylara göre 50 TL üzeri olmak kaydı ile taksitlendirme aylık ödemelerinin ne kadar olduğunu da hesaplama yapabilirsiniz. Biriken borçlarınızın 3 ay erteleme işlemi için faiz oranı ise İŞCEP uygulamasında bu ay için şu şekildedir.

 • Kredi kartı TAKSİTLİK NAKİT AVANS faiz oranı olan aylık %1.73 ile 3 ay sonrası tüm borçlarınızı erteleme yapabilirsiniz. 10.000 TL kredi kartı borcunuzu böylece 3 ay sonra toplam olarak 10.448,27 TL olarak geri ödeme yapabilirsiniz.

Taksitlendirme ve erteleme işlemlerinin nasıl yapılacağını ise yukarıda başlıklarda bulabilirsiniz. Farklı bir banka olan VAKIFBANK kredi kartı ile bu işlemlerin nasıl yapılacağını da VakıfBank Kredi Kartı Taksitlendirme sayfamızda yer aldığını bilmenizi isterim.

Lütfen Bizi Değerlendir 😉

[Total: 1 Average: 1]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın