Cinnah caddesi no: 5 Kavaklıdere Çankaya/ANKARA PK : 06680
trende

İŞKUR Evlere Paketleme İş İlanları Başvuru Ekranı

İŞKUR Evlere Paketleme İş İlanları Başvuru Ekranı

 

Özellikle istihdama katkıda bulunacak olan ev hanımları, sizlere harika bir müjdemiz var. Evinizin nezih ortamında para kazanmak istiyorsanız bu fırsat kaçmaz. İŞKUR tüm ülke geneline özellikle paketleme işi sağlamaktadır. Bu imkanlardan yararlana bilmeniz içinde size düşen tek şey ilanlarda yer alan evlere yönelik işlere başvuru yapmanızdır. Peki, İŞ-KUR tarafından evlere verilen bu işlere başvuru ekranı üzerinden nasıl müracaat edebilirsiniz? Eğer, evinizde para kazanmak istiyorsanız işte yapmanız gerekenler.

İŞKUR’dan Evde Çalışmak İçin Nasıl İşler Alabilirsiniz?

İŞKUR’un Türkiye genelinde zorunlu nedenlerden dolayı çalışamayan ev kadınlarına sunduğu çok güzel imkanlardan birisi evden çalışarak para kazanmaktır. Evde çalışarak para nasıl kazanılıyor ve hangi işleri evde yapabiliyoruz diye düşüncelerinize yardımcı olmaya çalışacağım. Evde yapılacak işlerin en başında paketleme sektörü gelmektedir. Çoğu iş veren paketleme işi için ekstra eleman çalıştırıp maliyet arttırmamak bu işi sigorta yapma ihtiyacı duymadığı ev kadınlarına yaptırmayı tercih ediyor. Örneğin lokantalarda kullanılan plastik çatal bıçak paketleme işçiliği. Bu işçiliği lokanta sahibi sigortalı bir eleman çalıştırıp yaptırmak istemez. Bunun yerine paketleme başına anlaşılan bir tutar ile ev kadını olan bir kişiye yaptırması lokanta sahibi için daha avantajlı olacaktır. Rakamlar olarak örneklemek gerekirse ne kadar mantıklı olduğunu anlayacaksınız. Bir işçinin iş verene maliyeti günümüz şartlarında asgari ücret 4.253,40 kuruştur. Tabi çalışan bir kişinin sigorta maliyeti 950 TL ve buna günlük 15 TL den yemekte eklersek aylık yemek maliyeti de 390 TL ye tekamül etmektedir. Yani bir çalışan maliyeti 3664.70 kuruş olarak çıkmaktadır. Bu işi bir ev hanımına yaptırmak istediğimizde ortalama aylık 1000 adet çatal bıçak paketleme işi yaptırdığımızı düşünürsek ve bunu da tanesini 0.50 kuruştan yaptırırsak 0.50*1000=500 TL gibi ortalama bir maliyet çıkıyor. Bu durumda sigortalı bir eleman çalıştırmaktansa ev kadınına yaptırmak daha mantıklı oluyor. Yapılacak diğer işleri sıralamak gerekirse;

 1. Kına Paketleme
 2. Nikah Şekeri Paketleme
 3. Boncuk Dizme
 4. Çatal Kaşık Bıçak Paketleme
 5. Lokanta Mendili Katlama
 6. Davetiye Zarflama

Maddeler halinde sizlerle paylaşmış olduğum İŞ-KUR aracılığı ile yapılabilecek en yaygın olan iş kollarıdır. Daha fazla evde yapılabilecek iş fırsatları için başvuru alanından inceleyip size uygun olan iş kolu için başvuru yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra ev kadınlarına devlet destekli olan özel bir kurum sayesinde uygun faizli para alıp kendinize bir sermaye oluşturup evde oya dantel örüp satım işi de yapabilirsiniz. Bunun başvurusunun da nasıl yapılacağını öğrenmek için 5 ev hanımı bir olup mikro krediye isimli içeriğimize göz atabilirsiniz.

İŞKUR’dan Eve Alınacak Paketleme İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Şunu bilmenizi isterim ki! İŞKUR’dan direk evde çalışmak için bir iş başvurusu bulamazsınız. Peki nasıl bu paketleme işlerini ulaşacaksınız? sizlere ulaşmanın yollarından bahsedeceğim. İlk olarak İŞKUR sayfanıza üye olmanız veya e-devlet üzerinden giriş yapmanız gerekmektedir. E-devlet şifresini PTT den 4 TL karşılığında alabiliyorsunuz. Eğer daha önceden aldıysanız buna hiç gerek kalmadan https://esube.iskur.gov.tr/ sayfasına e-devlet şifresi ile giriş yapabilirsiniz.  Burada ilk açılan ekranda iş arayan kısmındaki Giriş butonuna basmanız gerekmektedir.

blank

Yukarıda belirtmiş olduğum Giriş butonuna bastıktan sonra karşımıza çıkacak olan ekranda ya İŞKUR üyeliği ile devam etmemiz gerekecek yada e-devlet üzerinden giriş yapmamız gerekecek. Benim İŞKUR üyeliğim olmadı için sizlere e-devlet üzerinden nasıl giriş yapmanız gerektiğini göstereceğim.

blank

Ok ile göstermiş olduğum sekmeyi tıkladıktan sonra T.C. kimlik numaranız ve e-devlet şifreniz ile giriş yapmanız gerekmektedir. Giriş işlemi yapıldıktan sonra çıkan ekranda iş ilanları yazan sekmeyi tuşlayarak bir sonraki menüye geçmemiz gerekmektedir.

blank

Daha sonrasında ise çalışma yapacağınız il/ilçe seçmeniz gerekmektedir. Asıl önemli olan kısım ise hangi mesleği seçmeniz gerektiğidir. O sekmeye evde çalışmak yazarsanız konu ile alakasız iş ilanları gelir. Oraya yazmanız gereken paketleme iş ilanları diye aratmanız olacaktır. Çıkana iş ilanlarından kendinize uygun olan firmayı seçmeniz gerekmektedir. İş verenlerin hepsi açık adreslerini ve iletişim bilgilerini ilanlarında belirtirler. Belirtilen bu iletişim bilgileri ile irtibata geçip kendinize evde iş imkanı sunabilirsiniz.

blank

Yukarıda belirtmiş olduğum görselde size uygun iş ilanlarını bulup iletişim numaraları ile irtibata geçmeniz gerekmektedir. Bu sayede İŞKUR sayesinde evde paketleme işi yaparak ayda ortalama 500 TL ile 1000 TL arasında aylık gelir elde etmiş olursunuz. Şimdiden yeni işiniz hayırlı uğurlu olsun hanenize katkı sağlasın 🙂

 

Lütfen Bizi Değerlendir 😉

[Total: 6 Average: 3]
Ziyaretçi Yorumları - 17 Yorum
 1. blank Elvan dedi ki:

  Merhaba ben paketleme işi istiyorum bana yardımcı olur musunuz bu işe çok ihtiyacım var

 2. blank Fatma hazal harlar dedi ki:

  Evde paketleme işi arıyorum konya

 3. blank Hatice dedi ki:

  Antalya’da ikamet ediyoruz 2 kişiyiz. Paketleme işi istiyorum

 4. blank Fatma şeker dedi ki:

  Rizede yasiyoruz 4 kişiyiz paketleme isi arıyoruz yardımcı olurmusunuz

Bir Yorum Yazın