Cinnah caddesi no: 5 Kavaklıdere Çankaya/ANKARA PK : 06680
trende

Karaciğeri Anında Temizleyen 6 Şifalı Besin 1 Kür Tarifi Burada

Karaciğerinizi şifalı besinler ve kürler ile temizleye bilirsiniz. Karaciğerinizi şifa kaynağı bu gıdalar ve kür tarifleri ile temizlemenizle de ne mi olur? İlk olarak vücudunuza zarar veren toksinlerden arınmış olursunuz. Zararlı toksinlerden vücudunuzu da arlandırmanızla birlikte de bir çok hastalıklara karşı önlem almış olursunuz. Hatta karaciğeri anında temizleyen faydalı gıdalarla sadece hastalıklara karşı vücudunuzu korumakla da kalmazdınız. Varsa karaciğer kaynaklı bir çok hastalığınıza da şifa bulursunuz. Kara ciğer kaynaklı bu hastalıklar neler diyorsanız.

Karaciğeri Anında Temizleyen 6 Şifalı Besin 1 Kür Tarifi Burada

 

Karaciğer kaynaklı bu hastalıkların en başında yağlanma gelmektedir. Daha sonra ise karaciğer kisti, hepatit (iltihap) gelmektedir. Tabi karaciğer rahatsızlıklara sadece kendini gösteren bu hastalıklarla da sınırlı değildir. Karaciğere bağlı olan halsizlik, hızlı kilo kaybı ve kronik yorgunluklar da bulunmaktadır.

Karaciğeri Onaran Gıdalar Nelerdir? Temizlemek İçin Ne Yapmalıyım?

Günümüz hastalıkların kalıcı veya geçici olarak bir çoğunu karaciğerin tetiklediğini biliyor musunuz? Karaciğer hastalıkların en belirgin olanı ise hepatit olan kısımdır. Bunlar nedir derseniz A, B, C, D ve E hepatit hastalıklarıdır. Daha farklı hastalıklar nedir derseniz hemen söyleyeyim. Alkole bağlı olarak ve olmayarak meydana gelen bir hastalık var buda karaciğer yağlanmasıdır. Karaciğerde en çok görülen bu iki hastalıktır. Bu iki hastalık dışında ise vücudun dengesini bozacak karaciğere bağlı ufaklı büyüklü bir çok hastalıkta vardır. Peki karaciğerinize bu hastalıkların gelememesi için ne yapmalıyız derseniz yazımda görebilirsiniz. Şimdi karaciğerinizi temizlemek ve onarmak için ne yapmayalım konusuna geçmeden diğer büyüklü küçüklü hastalıklar neler onları görelim.

 • Karnınızda şişkinlik belirtileri ve buna bağlı olarak oluşan ağrılar.
 • En çok rastlanan hastalık olan sarılık.
 • Deride kaşıntılar.
 • Ödem (Bacak ve ayaklarda)
 • Dışkıda görülen soluk renk idrarda görülen koyu renk.
 • Hazım sorunu.
 • İshal
 • Tuvalet yaparken kan gelmesi.
 • Kusma ve mide bulantıları.
 • Yorgunluk hissiyatı.
 • Birden bire oluşan ateşlenme.
 • Kilonuzda oluşan kayıplar ve iştahsızlık.
 • Uykuda oluşan düzensizlik, bozukluk.
 • Bu çok dikkat edilmeli morar ve çürümeler. Neden dikkat edilmesi gerekiyor kanser başlangıcı olabilmekte.

Sizler saydığım bu rahatsızlıklardan bir veya birden fazlasını yaşıyor iseniz bilin ki karaciğerinizde bir problem oluşmuştur. Bunun için sizlere birde (Kaynak) bırakıyorum buradan da görebilirsiniz. Şimdi sıra geldi karaciğere bağlı böyle bir hastalık başınıza geldiyse ne yapmalısınız göreceğiz.

 1. İlk olarak rahatsızlıkla ilgili bir hekime görünmeniz gerekmektedir.
 2. Karaciğerine yararı olan besinleri tüketmeniz gerekmektedir.
 3. Karaciğerinizi yoracak olan gıda ve içeceklerden uzak durmanız gerekmektedir.
 4. Karaciğere iyi gelecek olan bazı çayları veya kürleri tüketmeyi ihmal etmeyin.

Peki bu karaciğerinize yararı olacak kür yada çayların e olduğunu merak etmiyor musunuz? Eğer ediyorsanız hemen alt balıklarda bunu göreceksiniz.

Karaciğeri Temizleyen Sebzeler Bitkiler Hangileridir?

Karaciğerinizi temiz kalmasını sağlayan bitkiler ve sebzeler hangileridir derseniz doğru yerdesiniz. Sizlere yararı olacağını düşündüğüm 6 adet bitkiyi ve sebzeyi vereceğiz. Sizlere vereceğim bu bitkiler ve sebzeler gerçek bir karaciğer dostudur. Bu bitkileri ve sebzeleri sofranızdan eksik etmeyiniz. Bu sizlere verdiğim 6 adet bitki ile zamanla sizlerde şifa bulacaksınız. İlla hastalık olduğunda kullanmayın. Önceden kullanmaya başlayın ki size bir kalkan etkisi yapsın karaciğeriniz hiç hasta olmasın. Şimdi görelim bakalım karaciğer dostu olan bitkiler neler.

1- Sarımsağın Karaciğeri Faydası Nelerdir?

Sarımsak için sizlere direk söyleyeceğim şey karaciğer dostu demeliyiz. Sarımsak neden karaciğere iyi gelmekte derseniz eğer hemen açıklık getireyim. İçerisinde çok fazla selenyum bulunmaktadır. Başka ne var derseniz eğer B6 vitamini ve iltihap giderici özelliği bulunmaktadır. Bu iki karaciğer dostunun yanı sıra aminoasitlerden biri olan Arginin damarlarını rahatlatıcı özelliği de bulunmaktadır. Bu özellik ise karaciğere giden kan basıncını dengeler ve zorlanmayı önler. Bu sayede karaciğer dostu denilmektedir.

blank

Karaciğer sağlığınız için hangi sarımsak seçimi yapmamız gerekli
Öncelikle Taşköprü sarımsağı olmazsa olmazı bu işin. Yerli sarımsakların hepsinin boyutları farklı olmaktadır.

2- Karaciğer Temizliği İçin Kuru Üzüm Kürü

üzüm denilince akıllara direk karaciğer ve kan yapması gelmektedir. Tabi bu üzümü güneş ışınlarında kurutulması gerekmektedir. Bu sayede vücuttaki toksinleri atmaktadır. Bunun yanı sıra karaciğerin yüksek performansta çalışmasını sağlamakta olduğunu da söylemeden geçemeyeceğim. Bu kuru üzümün suyu ile hazırlanan kürü 4 gün boyunca içtiğinizde size hissedeceğiniz bir etki yaratacaktır. Kuru üzüm aynı zamanda karaciğere etkisinin yanında kalp sağlınızı da etkilemektedir. Yani sizleri vücudunuzda oluşan kötü kolesterolü yok etmektedir. Şimdi sizlere kuru üzüm kürü nasıl uygulanmaktadır onu göreceğiz.

blank

 • Malzemeler:
  • 2 bardak kadar su
  • Kuru üzüm ise 150 gram

Yapılışı:

 • Kuru üzümleri iyice yıkamanız gerekmektedir. Daha sonra 2 bardak suyu iyice kaynatın. Kaynama işleminde sonra 150 gram olan kuru üzümleri suya boşaltın. Daha sonrasında kısık ateşte 5 dakika kadar kaynatınız. Daha sonrasında ılımaya bırakınız.

Tüketilişi:

Aç karınla sabahları tüketilmesi gerekmektedir. Tavsiye edilen ise kahvaltıdan 30 dakika önce olmalıdır.

 • Kuru üzüm seçimde dikkat edilmesi gereken şey ise koyu renkli olanların seçilmesidir.

3- Yeşil Yapraklı Sebzelerle Karaciğer Temizliği

Yeşil yapraklı bitkiler böcek ilaçları ve metal toksinlerden arınmak için birebir iyi gelmektedir. Bu bitkiler neler derseniz hemen sizleri bilgilendireyim.

 • Roka
 • Ispanak
 • Kara Hindiba

İlk akla gelenlerdir. Eğer sizlerde karaciğerinizi toksinlerden arındırmak istiyorsanız bu 3 bitkiyi oldukça fazla tüketmelisiniz. Toksin atmakla kalmamaktadır bu yeşil yapraklı bitkiler. Yanına birde pancar eklediğinizde kanınızı dahi tertemiz yapmaktadır. Birde sizlere 4 bitki dışında karaciğere iyi gelecek bitkiler ilave etmek isterim. Bu bitkiler ise bürüksel lahanası, karnabahar ve brokoli olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu bitkileri de aynı şekil düzenli bir şekilde tüketmenizi tavsiye ederim.

blank

Bu yeşil yapraklı bitkiler için neye dikkat etmeliyiz derseniz eğer bitkilerin canlı ve taze oluşunu demek isterim. Yani bunu da bitkinin parlaklığına göre karar verirsiniz.

4- Avokado Karaciğere Faydaları Nelerdir?

Karaciğere en faydalı hangi meyve derseniz sizlere direk avokado diyebilirim. Avokadonun faydalarını öğrenince sizlerde bana hak vereceksiniz. Gerçekten diyorum Türkiye’de çok fazla kişi bilmese karaciğer dostudur bu meyve. Avokado içerisinde çok fazla vitamin olduğu için bir kaç meyve dahi bir araya gelse bir avokado yapmamaktadır. İçerisinde bulunduğu vitaminler ne derseniz eğer hemen açıklayayım. Glutatyon, C ve E vitaminleri bol miktarda mevcuttur. Bu 3 vitamin bir araya geldiğinde karaciğerinizde bulunan bütün zararlı maddeler yok olmaktadır. Aynı zamanda hasar gören karaciğerler için onarım yapmaktadır.

blank

Sizlere söylediğim 3 vitamin dışında AVOKADO meyvesinde bir vitamin daha vardır. Bu vitamin ise K vitaminidir. K vitamini ise karaciğerinizde bir iltihap oluşursa onu temizlemeye birebirdir. Aynı zamanda ise kolesterolü dengelemek için birebirdir. Peki AVAKADO seçimi nasıl olmalı birde onu görelim.

Avokado seçi için neye dikkat edilmeli?
Sert avokado seçiminden uzak durunuz oldukça yumuşak olması gerekmektedir.

5- Cevizin Karaciğere Yararları Nelerdir?

Ceviz arginin aminoasit dolu bir besin diyebilirim sizlere. Arginin hakkında sizlere yukarıda da bahsetmiştim ama şimdide kısa bir açıklama yapayım. Karaciğerin amonyak arınmasını sağlamaktadır. Ceviz bu özelliğinin yanı sıra Omega 3 Gulutatyon sayesinde karaciğerin kötü bakterilerden arınmasını sağlar. Antiosidanlar sayesinde karaciğerinizde nerede ise toksinlerden arınmaktadır. Cevizin dış kabuğunu soyduktan sonra iç kabuğunu kesinlikle soymadan tüketiniz.

blank

Cevizin karaciğere yararları bunlarla da sınırlı değildir. Karaciğer yağlanması çekenler içinde tüketilmesi önerilmektedir.

Ceviz seçiminde en dikkat etmeniz gereken şey nedir?
İnce kabuklu, büyük ve sarı renge sahip olması gerekmektedir.

6- Zerdeçal Karaciğere İyi Gelir Mi?

Sizlere karaciğer hakkında 6 bitki vereceğimizi söylemiştik. Bunlardan en sonuncusuna geldi sıra. Bu bitki ise zerdeçal bitkisidir. Oldukça karaciğer dostu bir bitkidir. Zerdeçalın en büyük özelliği curcumin içermektedir. Bu içerdiği bileşen ise intihap ve antioksidan gidermektedir. Sadece karaciğere değil safra kanalını da iyi gelmektedir. Eğer çok sık veya ara ara alkol tüketimi var ise yapmanız gereken şey ise zerdeçalı bol bol tüketmenizdir. Neden mi alkolün vücudunuza verdi bütün zararlardan korumaktadır.

blank

Nasıl tüketilmeli derseniz eğer yemeğe ve çorbanıza dökebilirsiniz. Tat bakımından da siz güzel bir izlenim bırakacaktır. Eğer karaciğerinizi düşünüyorsanız bu bitkiyi evinizden eksik etmeyin derim. Sizlere karaciğer dostu 6 bitkiyi verdim şimdi ise sizlere bazı kürlerden bahsedeceğim bunun için bir alt başlığa birlikte gidelim.

İbrahim SARAÇOĞLU Karaciğeri Temizleyen 1 Numara Kür Tarifi Verdi

Prof. Dr. İbrahim SARAÇOĞLU denilince akıllara hemen kür dehası gelmektedir. Bende bizzat İbrahim beyin kürlerinden kullandım. Gerçekten yararlarını gördüm. Şimdi sizlere karaciğere birebir iyi gelen bir küründen bahsetmek isterim. Bunun için araştırmalarım sonucu ve deneyimlenmiş olan kürünü sizlere sunmaktayım. Tabi doktorumuzun bu kürünü sizlere vermeden karaciğer organının sizlere neler kattığını değinmek isterim.

Yaşam boyu su, Hava ve yediğiniz her besinin bütün zararlı bakterileri karaciğer tarafından temizlenmektedir. Bundan dolayıdır ki! Vücudumuzun iç ve dış sağlığı açısından karaciğerimizin önemi çok fazladır. Sizlere bu bilgiyi paylaştım ki! Sizler bu organı iyice tanıyın iyi bakın diye.

SARAÇOĞLU bizlere bu şekil tarif ettiği için karaciğerimizin önemini bu organımızı korumamız içinde 6 ayda bir tüketmemiz gereken bir kür tarifi verdi bizlere. İşte kür için gerekenler ve tarifi.

 • Malzemeler:
  • Maydanoz taze olmalı sararmış olmamalı.
  • Taze limon.
  • Sarımsak 2 diş.
  • Zeytin yağı ama 1 kahve fincanı.
 • Yapılışı:
  • Bütün bu malzemeleri mikser kabına atın ve mikser sayesinde karıştırın. Karıştırma işlemini ise yeşil kıvam oluncaya kadar yapın.
 • Kullanımı:
  • Toplam 15 gün boyunca sabahları aç karına kullanın.

Size bu kür hakkında birde video bırakıyorum. Yardımcı olacağını düşündüğüm.

En Hızlı Karaciğeri Temizleyen Çaylar

Karaciğeri temizleyen bitki çayları nedir diye merak ediyorsanız doğru yerdesiniz. Birden fazla bitki çayının olduğunu sizlere söyleyebilirim. Bunların en başında ne kadar çay olmasa da su gelmektedir. Günde en az 1.5 LT su tüketmenizi öneririm. Bu su sadece karaciğere değil aynı zamanda böbrekleriniz için çok önemlidir. Peki karaciğeri temizleyen diğer bitki çayları nedir onları da bir görelim.

 1. Limon çayı
 2. Rezene
 3. Zerdeçal
 4. Elma
 5. Hindiba
 6. Papatya

Karaciğere için faydalı olan yukarıdaki çayları bizzat kendiniz yapın. Piyasada katkı koyup yapanlardan almayın derim. Bu bitkilerin kurularını aktarlardan alarak ılık bir suda demleyip içebilirsiniz.

Karaciğeri Yoran Yiyecekler Neler? İşte Düşmanları!

Karaciğeri en kötü etkileyen yiyecekler yağlı yiyeceklerdir. Bundan sonrada alkollü içecekler gelmektedir. Yani yağlı ve alkollü içeceklerden uzak durmanızı tavsiye ederim. Bunların oldukça fazla örnekleri de günümüzde mevcuttur. Daha başka karaciğeri yoran yiyecekler neler derseniz sizlere hemen aşağıda 9 adetini verebilirim. Hadi görelim bakalım bu yiyecekler neler.

 1. Sucuk.
 2. Tahin.
 3. Kızartmalar. (Patates, patlıcan vb.)
 4. Kakaolu gıdalar.
 5. Yağlı soslar.
 6. Salam.
 7. Sosis.
 8. Pastırma.
 9. Et suyu.

Karaciğerinizi bu besinlerden uzak tutunuz. Tutamıyorsanız da az tüketmeye gayret gösterin. Bunların dışında ise başı hemen şeker çekmektedir. Ne demişler 3 beyazdan uzak durun diye. Birde çok bilinmeyen 3 adet daha düşman vardır bunlar ise şu şekildir.

 • Çin tuzu.
 • A vitamini çok yüksek miktarda.
 • Antidepresanlar

Karaciğere dostu ve düşmanı bütün besinleri sizlere verdim. Artık sizler kendinize uygun olan besinleri seçerek karaciğerini koruyabilirsiniz. Yada seçiminizi zarardan yana kullanıp karaciğerinizin ömrünü kısaltabilirsiniz.

Karaciğerin Temizlendiğini Nasıl Anlarsınız? En Büyük Belirtileri

Karaciğerin görevi vücudunuza giren bütün zararlı maddeleri yok etmektir. Eğer bu atıkları yok edemezse sizlere belirli hastalıklara yol açar. Bu hastalıkları zaten yukarıda sizler için verdik. Eğer sizlere verdiğim bu hastalıklar çok sık oluyorsa bilin ki karaciğerinizde bir sıkıntı oluşmuştur. Bu rahatsızlıklar eğer geçerse karaciğeriniz kendini temizlemiştir diyebiliriz. Sizler eğer bu hastalıklarla anlayamazsanız sizlere belirteceğim bir kaç şeyle de öğrenebilirsiniz. Bunun en belirgin anlama yolu cildinizin oluşan sıkıntıların ortadan kalmasıdır. Sağlıklı bir karaciğeriniz var ise cildiniz çok parlak bir yapıya döner. Sadece cilt için değil vücudunuzun diğer organlarını da düşünerek sağlıklı bir şekilde beslenmeniz dileği ile. Sizlere birde bu konu ile video bırakacağım. Bu videoda sizlere yararı olacaktır.

 

Lütfen Bizi Değerlendir 😉

[Total: 0 Average: 0]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın