Cinnah caddesi no: 5 Kavaklıdere Çankaya/ANKARA PK : 06680
trende

Kızılay 450 500 TL Yardım Parası Kartı Nasıl Alınır?

Kızılay 450 500 TL Yardım Parası Kartı Nasıl Alınır?

 

Türk Kızılay yardıma muhtaç ailelere 2022 ramazan ayında 400, 450 ve 500 TL nakdi para yardımı yaptı. Binlerce aile bu yardım paralarını aldı. Nasıl alınacağı geçmeden Kızılay tarafından verilen diğer yardım paketlerinin olduğunu da belirtmek isterim. Bunlar neler derseniz? En önde gelen alış veriş imkanı sağlayan yardım kartı olmaktadır. Diğerleri ise gıda, burs ve barınma ile okuyan öğrencilere sağlanan farklı desteklerden oluşmaktadır. Peki bu ve aşağıda daha fazlasın yer aldığı bu yardımları Kızılay kimlere veriyor?

Kızılay Yardım Kartı Nedir? Nasıl Alınır? Kimlere Verilir?

Kızılay yardıma muhtaç ailelere bir çok sosyal destekler sağlar. Bunların bazılarında oluşturmuş olduğu uygulamalar üzerinden sağlamaktadır. Bunlardan bir tanesi de yardım kartı olmaktadır. Böylelikle arada herhangi bir aracı olmadan, ihtiyaç sahiplerine çok daha hızlı destek sağlar. Peki, bu yardım kartı nedir? Önce, nasıl alınır? sorusunu yanıtlamadan ben buna açıklık getirmek istiyorum.

Kızılay Yardım Kart Nedir?

Kızılay yardım kartı bir tür alış veriş kartıdır. Bu uygulamanın bir çok örneğini yerel belediyeler de sağlar. Bu kartlar anlaşma yapılan banka üzerinden verilir. Yardım eden kuruma göre ise kart çoğunlukla nakit para çekimine kapalıdır. Böylece, yardım kartı sahibi sadece kartın içinde yer alan limit kadar harcama yapılır. Kart içinde bakiye ise her aynın belli sürelerinde yüklenir. Kızılay yardım kartı ise hem alış veriş hem ise nakit para çekimine çoğu zaman olanak sağlar. Böylece, Kızılay yardım kartı sahibi PTT üzerinden aylık olarak nakit para çekebilir, isterse de alış veriş yapabilir.

Pandemi Sosyal Destek Yardım Parası Ne Zaman Verilecek? sayfamızda 1100 TL kadar çıkan sosyal yardım paraları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. (içerik sürekli olarak güncellenmektedir.)

Kızılay yardım kartı peki kimlere verilir? Bu sorunun cevabı bir çoğunuzu hayal kırıklığına düşürebilir. Çünkü, her ne kadarda yardıma muhtaç biri olsanız dahi Kızılay yardım kartı sadece yabancı uyruklara verilir. Daha doğrusu ülkemize mülteci olarak gelmiş Suriyeli, Afganistanlı gibi muhtaç ailelere verilmektedir. Ne yazık ki bundan dolayı T.C. vatandaşları Kızılay yardım kartı başvurusu yapamaz. Ülkemiz de mülteci olarak gelen göçmenler ise kart başvuruları kayıtlı oldukları toplama kamplarında yapabilirler.

400 450 500 TL Kızılay Yardım Parası Nasıl Alınır? Nereye Başvuru Yapılır?

Kızılay sosyal yardımlar sayfasına baktığımız vakit, içeriğinde 400 450 500 TL gibi nakit yardımlarının yer alamadığını göreceksiniz. Fakat, ulusal bir haber sitesi olan VATAN gazetesinin sayfasına baktığınız vakitte bu yardım parasının verildiğini görebilmektesiniz. Hatta bağlantısını paylamış olduğum gazete sayfasında 500 TL Kızılay yardım parasının başvurusunun nasıl yapıldığı da azda olsa değinilmektedir. 500 TL yardım parası için gazetenin sayfasından başvuru olarak yer alan ibareler ise şunlardır.

Ramazan ayı için başlatılan yardım kampanyalarımız kapsamında, Türkiye genelinde daha önce belirlenen yardıma muhtaç ailelere 500 TL yardım parası verilmiştir. Yardım parası verilecek olan aileler daha önce belirlendiği için herhangi bir yere başvuru yapmanız gerekmez.

Paylaşılan ibarede 500 TL yardım parası verileceği net bir şekilde yer almaktadır. Kimlerin alacağı ise sadece 206 bin aile olarak geçmektedir. Peki, bu 206 bin aile neye göre belirleniyor? İşte bunun cevabı ilgili gazetede yer almıyor. Ama, biz sizler için ufak bir araştırma yaptık. Bu ailelerin neye göre belirlendiğine ulaştık. Buna göre de 500 TL ihtiyaç sahiplerine verilecek olan yardım paraları SYDV kayıtlarındaki ailelere göre belirlediğini öğrendik. Böylece de yardım parası Kızılay dan 500 TL almak isteyenlerin SYDV yani Sosyal Yardım Dayanışma Vakfı kayıtlı olması gerekir. Buraya kayıt olmanız için şu iki şartta haiz olmalısınız.

 1. SGK BAĞKUR gibi hiç bir kurumdan emekli maaşı alıyor olmamış olmanız
 2. SYDV tarafından yapılan inceleme sonrasında gerçekten yardıma muhtaç aile olmanızdır.

Bu iki niteliğe de sahipseniz SYDV kaydınızı ilçenizde yer alan kurumun müdürlüklerine yaptıra bilirsiniz.

Kızılay Yardımları Nelerdir?

Türk Kızılay’ı 1868 yılından kurulmuştur. Kurulduğu o zamandan bu yana toplumsal dayanışma ve sosyal yardımlaşma anlamında çok büyük katkılar sağlamaktadır. Bu katkıların içinde Kızılay’ın hangi yardımlarının olduğunu biliyor musunuz? Eğer bir bilgi sahip değilseniz doğru yerdesiniz. İşte yardım paketleri neler? Hangi şartlarla sizlere hizmet verilmektedir görelim.

 • Ulusal Afet Yardımı
 • Kan Hizmetleri
 • Ulusal Yardımlar
 • Sosyal Hizmetler
 • Sağlık Hizmetleri
 • İlk Yardım Konusunda Müdahale
 • Gençlik Hizmetleri
 • Göç ve Mülteci Hizmetleri
 • Mineral Su İşletmeleri
 • Çadır ve Tekstil Hizmetleri

Yukarıda belirttiğim bu hizmetlerin amaçları ve şartlarını şimdi sizler için paylaşacağım. Sizlerde bu şartlara uyuyorsanız Kızılay’ın verdiği bütün hizmetlerden yararlanabilirsiniz.

Kızılay Ulusal Yardım Paketi Nedir?

Ulusal yardım paketi adından da anlaşıldığı üzere uluslar arası bir yardımdır. Buradaki amaç komşu ülkeler veya diğer ülkelerin yardıma muhtaç oldukları anda Türk Kızılay’ı hemen devreye girmektedir. Bu ülkelerin arasında gelenler ise şu şekildir:

 • Filistin,
 • Sudan,
 • Endonezya,
 • Sri Lanka,
 • Kırgızistan,
 • Kosova,
 • Somali,
 • Pakistan

Gibi ülkeler önde gelmektedir. Bu ülkelere ihtiyaçları doğrultusunda okul, ev, ibadethane, toplum merkezleri, kamu tesisleri ve geçim için olan bütün ihtiyaçları karşılanmaktadır.

Kızılay Kan Hizmetleri Yardımı Nasıl Olmaktadır?

Buradaki amaç Türkiye genelinde kana ihtiyaç olan herkese kan temini yapmaktır. Bu kanların temini ise gönüllü ve sürekli olarak kan bağışında bulunan vatandaşlardan temin etmektedir. Bağışlanan A, B, AB, ve 0 kan gruplarının her birisi teste tabi tutularak kan ihtiyacı olan kişilere verilmektedir.

blank

Güvenli kan temininin yanı sıra kök hücre işlemlerinde de Türk Kızılay’ı yine vatandaşlarının yanındadır. Bu kök hücre işlemini ise TÜRKÖK projesini Sağlık Bakanlığı ile ortak olarak yürütülmektedir.

Kızılay Sosyal Hizmetler Yardımı Nasıl Olmaktadır?

Sosyal hizmetler kapsamında Türk Kızılay’ı insan onurunu koruyarak yardım çalışmalarını sürdürmektedir. Bu yardımların neler olduğunu merak edenler için ise,

 • Vekâletle kurban kesimi kampanyası,
 • Adadığınız adaklık kesimi,
 • Vereceğiniz zekat,
 • Sevgi Bohçası,
 • Özel eğitim sınıfları projesi,
 • Hayırseverlerin büyük alışveriş mağazalarına yaptıkları bağışları

blank

Yıl boyunca ihtiyaç sahiplerinin yanında olmaktadırlar. Aynı zamanda huzurevi, aş evi, öğrenci yurdu, ve kimsesizlere giyim ve sosyal yardımlarda bulunmaktadır.

Kızılay Sağlık Hizmetlerinde Neler Vardır?

Türk Kızılay’ı kurulduğu ilk günden bu zamana kadar Konya ve Kayseri’de 1 adet hastane, İstanbul’da ise 1 hastane 2 tıp merkezi olarak vatandaşlara hizmet vermektedir. Bu hizmetlerin karşılığında çok uygun fiyat ve imkanlar sunulduğunu da sizlere söyleyebilirim. Afet ile birlikte bu sağlık sektörünü yürütmektedir.

blank

Kızılay Gençlik Yardımlarımı

Kızılay gençleri bilgilendirme ve eğitilme konusunda çok fazla önem vermektedir. Bu eğitim ve bilgi konusunda gençlik kolları ve üniversite kulüpleri gibi topluluklarla sağlanmaktadır. Bu bilgilendirmede ise şunlar yer almaktadır.

 • Afet zararlarını azaltmak
 • Afetlerden korunmak
 • Toplum sağlığı

blank

Gibi konuları ele almaktadır. Birde bilmenizi istediğim bir konu daha var. Tatil yapamayan öğrencilere ülkemizin sınırları içerisinde belli başlı bölgelere çadır ve kap imkanı sunmaktadır. Tabi birde yardıma ihtiyacı olan öğrencilerimize burs olarak belli başlı bir miktar verilmektedir.

Göç ve Mülteci Hizmetlerine Kızılay Yardımı Nasıl Olmaktadır?

Kızılay’ın hangi yardım olursa olsun hiç bir din, dil ve ırk ayrımı yapmadan yardım imkanlarını sunmaktadır. Bu yardım imkanlarında göç etmiş veya göçe olarak yaşamaya çalışan ve geliri olmayan kişilere de yardım imkanları sunulmaktadır. Bu göçebeler için kamp alanlarını oluşturulmaktadır.

blank

Bu kamp alanları için direk olarak katkı sunmakta olan :Kızılay aynı zamanda o kamplara eğitim ve öğretim konusunda tam destek vermektedir. Annesi ve babası olmayan çocuklar için ise koruyucu anne baba bulma imkanları da sunmaktadır.

Şimdi sizlere yukarıda belirtmiş olduğum bu yardımlara nasıl form dolduruluyor veya bilgi almak için Kızılay destek hattının numarasını sizler için vereceğim.

Kızılay Yardım Başvuru Formu Nasıl Doldurulur? Destek Hattı Numarası Kaç?

Türk Kızılay’ından ihtiyaç sahibi olan herkes yardım başvurusunda bulunabilir. Tabi bu yardım başvurusunda bulunabilmek için belli bir bilgilere ihtiyaç duyulmaktadır. Vereceğiniz bu bilgiler sayesinde yardıma ihtiyacınız olup olmadığı araştırılacaktır. Eğer verdiğiniz bu bilgiler doğru ise Türk Kızılay’ı sizlere isteğiniz bütün yardımları yapmaya her daim hazırdır. Şimdi gelelim Kızılay Yardım Başvuru Formunda sizden istenen bilgilerin neler birlikte görelim.

 • Başvuru noktanız,
 • T.C. kimlik numaranız,
 • Adınız,
 • Soyisminiz,
 • Cinsiyetiniz,
 • E-posta adresiniz (güncel adres),
 • Size ait olan cep telefonunuz,
 • Var ise ev telefonunuz,
 • Bağlı olduğunuz il,
 • Eğer ilçede oturuyorsanız hangi ilçe olduğu,
 • Başvuru nedeniniz,
 • Mesajınız (başvuru nedenini açıklayıcı bir mesaj olabilir),
 • Eklemek istediğiniz dosyalarınız,

Yukarıda belirtmiş olduğum bu bilgilerin güncel ve doğru olduğundan kesinle emin olunuz. Aksi taktirde işlemleriniz yanlış beyandan dolayı gerçekleşmez. Bu başvuru formunu doldurdunuz ve size bir yanıt gelmediyse sizlere için için Türk Kızılay iletişim numarasını vereceğim vermiş olduğum bu iletişim numarası ile direk muhatap olabilecek kişilere ulaşabilirsiniz.

Adres:Ataç-1 Sokak No: 32 Yenişehir 06420 ANKARA

İletişim Numarası: +90 312 584 18 68

Yukardaki bu adres ve numara aracılığı ile direk iletişim kurabilirsiniz. Şimdiden yardıma muhtaç olan bütün vatandaşlarımıza Rabbim bir an önce bir çıkış kapısı göstermesi dileği ile Türk Kızılay’ına bağış yapın bağış yapın ki yardıma muhtaç olan bütün herkese ulaşılsın.

Lütfen Bizi Değerlendir 😉

[Total: 1 Average: 2]
Ziyaretçi Yorumları - 1 YORUM
 1. blank Gökhan dedi ki:

  Ben epleks hastasıyım ve sağ dondurulacak doldurulacak çalışamıyorum 2 tane kız çocuğum var birisi 9 yaşında ilkokula gidiyor kırtasiye malzemesi ve tablet alamıyorum ihtiyaçımız var. Küçük kız 1.5 yaşında bebek bezi ve ıslak mendil arkası kızarmış meğlem alamıyorum sizden yardım etmenizi istiyorum. Mahallemizde hiçbir bakkal yok sizden gıda temizlik yardım etmenizi istiyorum. Sizden bizlere 2 tane çocuğum için yardım ederseniz çok sevinirim hepinize allah razı olsun derim çok dua ederim.

Bir Yorum Yazın