Cinnah caddesi no: 5 Kavaklıdere Çankaya/ANKARA PK : 06680
trende

Koldaki Yüzdeki Jilet Cam Kesik İzleri Nasıl Geçer? (İz Kapatıcı Kremler)

Hayatımız boyunca bir çoğumuzun başından çeşitli kesiklerden dolayı yaralanmalar geçmiştir. Bu kesikler ise çoğunlukla jilet, cam yada ameliyat gibi operasyonlardan dolayı oluşmuştur. Vücudumuzun görünmeyen yerlerinden oluşan kesikleri bir çoğumuz tiye almamışız tır. Ama, kol ve özellikle yüz çevresinde oluşan kesinleri %98'imiz dikkate almışızdır. Bunun nedeni ise hepimizin de burada olma nedeni olan güzel görünümümüze vermiş olduğumuz değerdir.

Koldaki Yüzdeki Jilet Cam Kesik İzleri Nasıl Geçer? (İz Kapatıcı Kremler)

 

Bu nedenle kolda oluşan eki yada yeni jilet (faça) izleri ister derin olmayan isterse derin, yüzdeki yaraların nasıl geçeceğini hepimiz çok özenle araştırmaktayız. Bununda farkında olduğum için yaşadığım eski ve yeni kesik izlerinin nasıl kapacağını sizler için yaşadıklarımla açıklamak istedim. Bunun içinde iki konuya yer verdim. Birincisi; kesik tedavilerinde kullanacak en iyi kremlerin neler olduğu. Diğeri de lazer ile kesik izlerin nasıl ve ne kadar kapanacağıdır.

Eldeki Yüzdeki Jilet Bıçak Kesik İzleri Nasıl Geçer?

Elinizde, yüzünüzdeki jilet ve bıçak kesikleri nasıl geçer bu konuyu sizler için ele alacağım. Bu kesikler vücudunuzun belli yerlerinde muhakkak oluşmaktadır. Oluşan bu kesikleri iz kalmadan yada kalarak kapanmaktadır. Dikiş atılacak kadar yada dikiş almadan yarayı iyileştirmeye kalkarsanız muhakkak kesik olan yerde iz kalacaktır. Eğer iz kalmasını istemiyorsanız bir müdahale etmeniz gerekmektedir. Bunun sizlere nasıl bu kadar kesin konuştuğumu merak ediyorsanız bizzat başıma geldiği için diyebilirim. Bu başıma gelen olayı ise sizlere aşağıda görsel olarak ta verdim. Sizlere başımdan geçen bir kaç olay anlatmam gerekiyor. Yıllar önce elimde cam şişe kırıldı ve kesilen yere dikiş atılması gerekti. Bunun sonucu o dönemde herhangi bir krem veya başka şeyler olmadığı için elimde hep kesik izi kaldı. Tabi bu şişe avuç içimde olduğu için çok göze çarpmadığından biraz şanslıyım diyebilirim. Yakın zamanda geçen bir olayı sizlere anlattığımda ise sizde amma sakarmışsınız diyebilirsiniz.:) Ki! nitekim öyledir. Bir arkadaşımın evinde toplandık ve benim lavabo ihtiyacımı gidermek için banyoya gittim. Gittiğim sırada bir anda tansiyonum düştü ve gözüm karardır başımı lavaboya çarptım. Çarpma sonucu başımda bir kanama ve çizik oluştu. Gece çok geç saat olduğu için hastaneye giderek güvenlik soruşturması falan için uğraşmak istemedim ve kanamanın durmasını sağladım. Tabi bu olay dikiş atılması gereken bir olay olduğu için devlet hastanesine gideceğimden anında müdahale sonucu dikiş atılacaktı. Atılana bu dikişin de izi kalacaktı. Onun için bende hastaneyi tercih etmedim. Tabi sizlere bunları attım ama siz bir an önce bir hastane gitmelisiniz diyebilirim. Yani bu seçime kendim karar verdiğim için gitmek istemedim. Arkadaşlarım çok ısrar etse de ben gitmedim. Tabi kan durduktan sonra bir iz kaldı ve bende sizler gibi kesik izi nasıl geçer diye araştırma yaptım. Bu izi gidermek için araştırmadım yer gitmediğim cildiye doktoru kalmadı. Herkesin söylediği şey ise;

Bunun için yapılması gereken tek şeyin ise yara izi giderici krem olduğunu söylediler. 

Bana verdikleri bu krem tavsiyesini denedim ve haklı olduklarını gördüm. Yani yen oluşan bir kesik izinin olursa ilk yapmanız gereken kesik giderici krem kullanmanız gerekmektedir. Yeni oluşan cam kesiği, jilet kesiği bıçak kesiği yada ameliyat kesiğinin nasıl giderileceğini söyledik. Peki üzerinden aylar yada yıllar geçse de kesik veya yara izlere nasıl geçecek onu göreceğiz. Bunun anlatımı biraz uzun olduğu için aşağıda başlık halinde sizlere vereceğim.

Koldaki Derin Olmayan Faça İzleri Nasıl Geçer (Evde Jilet İzi Kaybetme)

Koldaki derin olmayan faça izleri nasıl geçer sorusunun cevabını bu alt başlıkta bir göz atacağız. Bu konuyu ilk olarak şöyle başlamak isterim yaranın boyutu ve geçen yıl süresine göre değişkenlik göstermektedir. Bunu yine sizlere nasıl bilgi vereceğim diye düşünürseniz yaşadığım tecrübelerden dolayı net bilgiler vereceğim. Eğer jilet yani faça izi çok derin değil ise kendi kendine iyileşip iz kalmadan geçmektedir. Eğer yarada açıklık var ise kendi kendine geçmeyebilir. Böyle bir durum olur ise dikiş atılabilir. Böyle bir durum başınıza gelirse sonradan müdahale edilmez kesinlikle iz kalır. Peki nasıl müdahale yolu izlememiz gerekmektedir derseniz eğer 2 yol olarak bunu sizlere anlatabilirim. Tabi kesin ne zaman oluştuğunu kesin olarak bilmemiz gerekmektedir.

 • Vücudunuzun herhangi bir kesik oluştu ise ve kanama durmasından bir kaç gün geçtikten sonra yar giderici krem kullanmanızı öneririm. Bu krem sürme işini ise zorlanmadan kendi kendine yapabiliyorsunuz.
 • Eğer jilet veya faça izi üzerinden 2 yada 3 y geçerse krem bu durumda çok fazla işe yaramamaktadır. Böyle bir durum karşı karşıyasınız eğer ya estetik bir müdahale olmanız gerekmekte. Bu işlem çok paralar olduğu için daha uygun bir yöntem olan lazer (skar) tedavisi ile bu işlemi çözebilirsiniz.

Arkadaşlar yeni oluşan kesik çizgileri yara kapatıcı krem ile etkin çözüm elde edebilirsiniz. Derin yara izlerinin ise lazer tedavisi ile %100 kapanmadığını araştırmalarım sonucu gördüm. Çok derin olmayan şişe ve jilet kesimi oluşursa bunlar lazer tedavisi ile çözümlenmektedir.

blank

Eğer lazer tedavisinin çözemediği jilet, cam veya jilet izleriniz var ise özel polikliniklere gitmenizi tavsiye ederim. Eğer yeni oluşan bir yara izin var ise krem sayesinde bunu çözebileceğimizi söylemiştim. Şimdi ise krem uygulaması bizzat yapan birisi olarak alt başlıkta sizlere anlatacağım.

En İyi Kesik İzini Kapatan Krem Hangisi? Nasıl Kullanılır?

Arkadaşlar başımdan geçen bir olayı birkaç üst başlıkta sizlere anlatmıştım. Bu olay başımı lavaboya çarptığımda oluşan bir yarılma ve iz kalacak olan bir yara olmuştu. Bu anlımda oluşan yarayı geçirebilmek için oldukça araştırma yaptım. Kesik izinin yeni olduğundan dolayı gittiğim bütün doktorlar yara giderici krem ile geçeceğini söyledi. Devlet hastaneleri ve özel hastanelere gittiğimde yara giderici krem olarak Contractubex ilacın isimlerini önerdiler. Bu ilacı kullandım ve gerçekten faydası ben gördüm. Şimdi sizlere bu kremi kullanarak yara izimin nasıl geçtiğini aşama aşama sizlere anlatacağım.

 1. Yara oluşumdan 4 gün sonrasındaki hali aşağıdaki fotoğraftaki gibidir. blank
 2. Arkadaşlar kremi kullanmaya başladıktan 10 gün sonraki hali ise aşağıdaki fotoğraftaki halini aldığını göreceksiniz. Bu süre zarfında kesin çok çabuk bir şekilde kapandığını ve kabuk haline geldiğini görebilirsiniz. Kabuklarında kremi uyguladığımda dökülmeye başladığını göreceksiniz.blank
 3. daha sonrasında 20-25 gün geçtikten sonra ise krem uygulamasından sonra neredeyse kesik olan yara izi neredeyse hiç belli olmayacak hale geldiğini aşağıdaki fotoğrafta göreceksiniz. İlk fotoğraftaki halden ese kalmadığını göreceksiniz. blank
 4. Bir aya kadar uygulama yaptım ve sonuca nerede ise kendim bile inanamadım. Geçen bu süre zarfında düzenli olarak tabi kremi uyguladım. Kremin yarısına kadar bitirmiş olduğumu da gözlemledim. Contractubex 120 g bu kremin tamamen bittiğinde artık yaramın da tamamen biteceğini söyleyebilirim. Bu izin on halini merak edenler için kremi bitirdikten sonra nasıl bir halde olduğunu sizlere atacağım. blank

Arkadaşlar Contractubexiz kapatıcı kremin etkisinin ne kadar olduğunu fotoğraflarda görmüş bulunmaktayız. Bu mucizevi kremi nasıl kullanacağını bilmeyenler için sizlere detaylı bir şekilde anlatacağım. Dediğim gibi çok araştırdığımdan dolayı bu iş kesin çözüm haline getirdiğinden dolayı verdiğim uygulamayı harfiyen uygulayın. Sizlere birde 3000 4000 5000 Greft Saç Ekim Fiyatı Kaç TL? (2022 Yılının En İyi Hastaneleri) konusunun yararı olacağı için bilgi amaçlı sizlerle paylaşmak istedim. Krem kullanımında dikkat edilmesi gereken şeyler aşağıdaki gibidir.

 1. Uzmanlar tarafından tavsiye edilen kullanım şekli en az günde 1 kere olmak kaydıdır. Ben 1 sabah 1 akşam şeklinde sürdüm. Sabah duş aldıktan sonra uyguladım akşam ise yüzümü güzelce yıkadıktan sonra uyguladığımı söylemek isterim.
 2. Uygulamayı ise yaranın üzerine yedirerek yapınız. Birde kendim yaptım size de tavsiye ederim hafif yaranın üzerine kalacak şekilde bir miktar bırakmanızı öneririm. Bu olay soğuk havalarda alttaki ince tabakanın donup tesir göstermemesi içindir.
 3. Kremi de kesinlikle almayın kendi kendine eriyerek gidecektir.

Bu kremin kullanımını sizlere bahsettim. Oldukça basit yapılacak bir yöntem. Kullanım sırasında aklınıza takılan bir şey olursa yorum atmanız yeterli olacaktır. Bu kremi nasıl temin edildiğini de bir alt başlıkta sizlere vereceğim.

Kesik İzi Kaybedici Kremi (Contractubex) SGK Karşılıyor Mu?

Kesik izi kaybedici kremi Contractubexiz SGK karşılıyor mu sorusuna hemen yanıt vermek istiyorum sizlere. Bu sorunun cevabını sadece Contractubexiz krem için vereceğim çünkü diğer leke kaybedici kremler hakkında ne bilgi sizlere veremeyebilirim. Bu sorunun cevabını evet SGK bu kremi karşılıyor. Ama tabi bu evet karşılıyor cevabını sizlere açıklama şeklinde anlatmam gerekiyor. Bu açıklmayı yaptığımda iyi ki yapmışsınız diyeceksiniz.

blank

Contractubex iz kapatıcı kremin fiyatı 300 TL civarında satılmaktadır. Bu ilacı daha ucuza alabilmek için bende hastanenin kapısını çaldım. Hatta randevu işlemimi de cildiye bölümüne aldım ki hem yaramı göstereyim hem de ilacı yazdırayım diye. Doktorun odasına gittiğimde hem yaramı gösterdim hem de dediğim gibi ilacımı yazması için ricada bulundum. Ama doktorum ben bu ilacı yazmaya yetkili değilim dedi. Bu ilacı sadece plastik cerrahi uzmanı doktorlar yazabilir dedi. Tabi bulunduğum ilçede plastik cerrahi olmadığı için ise mecbur 300 TL ödeyerek ilacı satın aldım. Birde hazır SGK’dan konu açılmışken 4A SSK 4B BAĞKUR Sigorta Prim Yattığını Nasıl Öğrenebilirim? yazım sayesinde sizlerde sigortanızın kontrolünü yapabilirsiniz. Birde sizlere bu fiyatı internetten araştırarak vermiştim. İnternet fiyatı 350 TL civarına kadar satan var. Ama bulunduğum ilçede eczaneye gittiğimde bana 180 TL tutarında bu ilacı verdi. Bende çok şaşırdım ama gerçekten bana krem ilaç gibi geldi diyebilirim.:)

Çok Eski Yara İzleri Nasıl Geçer? (Skar Tedavisi Nasıl Uygulanır?)

Çok eski yara izleri nasıl geçer konusunu sizler için ele almak isterim. Bu yaraların geçmesini sağlayan herhangi bir kremin olmadığı net söyleyebilirim. Yani yukarıda zaten sizlere bunun olmayacağını söylemiştim. Peki nasıl geçer diyenler için ise hemen sizlere bir kaç yöntem ile bu işi halledebilirsiniz. İlk akıllara gelen tabi ameliyat ile bu işi çözebilirsiniz. Tabi ameliyat işini çok öneren görmedim. İkinci olan yöntem ise SKAR yöntemidir. Bu işlem bir lazer tedavisi olduğunu söyleyebilirim. Bu yöntem ile eski olan yaralarınız gittiğine dair çok fazla kişiden bilgi aldım. Şimdi sizlere SKAR tedavisi hakkında akıllara gelen bütün soruları yanıtlayacağız. Hadi bakalım arkadaşlar bu SKAR tedavisi nedir bir görelim.

Skar Tedavisi Nedir?

Skar tedavisi vücudunuzda oluşan kesik veya yara izlerinin iyileştirme yöntemine denilmektedir. Estetik ameliyatlarından sonra bile skar tedavisi yapılarak geçtiğini sizlere söyleyebilirim. Bu yöntem ile gözünüze güzel gelmeyen bütün izleri hemen hemen giderilmiş olur. Tabi bu işlemi bir uzman tarafından yapılması çok ama çok önemlidir.

Skar Tedavisi Kimlere Uygulanır?

Skar tedavisini hormonlarınızın herhangi bir sıkıntıya düşürmemesi gerekmektedir. Kesik yanık ve vücudunuzun herhangi bir yerinde göze çarpan izleri olan kişiler için uygulanır. Tabi bu yara izlerinin üzerinden 3/5 ay gibi bir süre geçmesi gerekmektedir.

Skar Tedavisi Nasıl Yapılır?

Skar tedavisi günümüzde dermapen denilen cihazlar ile uygulanmaktadır. İğneli bir işlemdir. Bu vücudunuzdaki yara türüne göre değişkenlik gösteren serumlar ile uygulanmaktadır. Aynı zamanda lazer yöntemi ile de skar tedavisinde yapılmaktadır.

Skar Kaç Seansta Tedavi Tamamlanır?

Kaç seans olacağı hakkında sizlere net bir bilgi veremem. Bu uygulanacak seans süresi yaranın büyüklüğü ve derinliği ile alakalı diyebilirim. Ama illa bir süre isterseniz eğer 6 ile 8 seans diyebilirim.

Skar Sonuç Ne Zaman Gözlemlenir?

Lazer ve dermapen işlemleri bir kaç seans sonunda gözle görülür bir kapanmalar ile kendini belli etmeye başlar.

Kesik, Jilet, Yara İzi Sildirme Lazer Tedavisi Fiyatları Ne Kadar?

Kesik, jilet ve yara izi sildirme lazer tedavisi fiyatlarının ne kadar olduğunu bilmiyorsunuz eğer sizlere bu konuda yardımcı olmak isterim. Bunun fiyatını ise sizlere aslında net olarak veremem. Hemen hemen her şehre göre değiştiğini söylemek isterim. 2022 yılında sizlere lazer tedavisi için yara kapatma fiyatlarını bazı büyük şehirlerde bulunan poliklinik adres ve numaralarını vereceğim sizlerde bu numaralar ile ulaşıp sorabilirsiniz.

 • Leyla Arvas
  • Tel: 0(546) 889 5524
  • Adres: Harbiye Mahallesi Abdi İpekçi Cad. Park Apt. No:19-1 Kat:2
   Nişantaşı/Şişli/İstanbul
 • Mia Plast
  • Tel:0(532)4745042
  • Adres: Valikonağı Cad. Bina No:73 Kat:7 Daire:7 Nişantaşı/İSTANBUL
 • DNZ Ploklinik:
  • Tel: 0(555) 1445919
  • Adres: Sultan Selim Mahallesi Behçet Sokak No:2/3 4.Levent/İSTANBUL

Bu yukarıdaki adreslerden bilgi alabilirsiniz. Birde bu konu hakkında sizlere bir video bırakacağım. Bu video sayesinde bilgi sahibi olabilirsiniz. Aklınıza takılan herhangi bir soru olur ise konu ile alakalı yorum kısmına yorum bırakmanız yeterli olacaktır. Sizlere gün içerisinde dönüş sağlanacaktır. Şimdiden verdiğim bu bilgiler sayesinde inşallah yara izlerinizden kurtulabilirsiniz.

Lütfen Bizi Değerlendir 😉

[Total: 0 Average: 0]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın