Cinnah caddesi no: 5 Kavaklıdere Çankaya/ANKARA PK : 06680
trende

KOMAGENE Bayilik Şartları Nelerdir? Nasıl Alınır?(Franchise Fiyat Bedeli)

KOMAGENE denilince etsiz çiğ köfte sektöründe en çok kampanya yapan ve bununla yetinmeyip ilave menü zengini olan bir bayidir. Bir çok il ve ilçeye bayilik veren firmalar arasındadır. Rakip çiğ köfte bayiliklerine gövde gösterisi olarak %50 bedava kampanyaları ile aynı zamanda bunlara ilave yöresel lezzetleri de ilave ederek çiğ köfte sektörüne öncü olmaktadır. Böyle büyük bir bayiliğe sahip olan KOMAGENE sizlerde de iştah uyandırmıştır.

KOMAGENE Bayilik Şartları Nelerdir? Nasıl Alınır?(Franchise Fiyat Bedeli)

 

Genç ve kadın girişimcilerin hemen radarına gire KOMAGENE bayiliği nasıl alınır diye akıllara gelmektedir. Hem de bu bayiliğe ufak bir sermaye ile birlikte sahip olacaksınız. Sizlere KOMAGENE bayiliği nasıl alınır ve maliyeti ne olur konusunu ele alacağım. Maliyet konusunda ise KOMAGENE franchisse bedeline yer vereceğim. Açmak için gerekli evrakları ve bayilik bölge müdürlüklerinin iletişimlerine kadar sizleri bilgilendireceğim. Hadi bakalım etsiz olan bu çiğ köfte bayiliği için bizleri neler bekliyor bir görelim.

KOMAGENE Çiğ Köfte Bayilik Başvurusu İçin Bilinmesi Gerekenler

Eğer düşük bir sermayeniz var ise çiğ köfte sektörü tam sizlik diyebilirim. Son yıllarda oldukça artan çiğ köfte sektörü katlana katlana büyümektedir. Genel olarak bu çiğ köfte bayilerini halkın yoğun oldu cadde, sokak ve alış veriş merkezlerinde görebilirsiniz. Eğer karnınız hafif açıktı ise sizlere aperatif bir imkan sunmaktadır çiğ köfte bayileri. Böylede olunca bir çok firma bayilik (franchise) vermektedirler.

blank

KOMAGENE 2004 yılından bu yana büyüye büyüye gelmektedir. Bayilik veren çiğ köfte sektöründe öncü olan firma olan KOMAGENE hem yurt dışı hem de yurtdışı olarak bayilerini büyütmektedir. Bu bayiliklerde isterseniz acılı isterseniz acısız olarak hizmet vermektedir. Bunların yanı sıra yöresel lezzetlere de yer vermektedir. Sizlere KOMAGENE çiğ köfte bayilerinde bulunan ürünlerin neler olduğunu bir alt başlık da vereceğim.

KOMAGENE Bayilik Başvurusu Nasıl Yapılır? 2022 Franchise Şartları Nedir?

Sizlere bunu her seferinde dile getiriyorum ama geçekten hem ürün yelpazesi hem de bayilik konusunda bir numara diyebiliriz KOMAGENE firmasına. Ülkemiz geneline bayilik vermek dışında dünyadaki diğer ülkelere de bayilik vermeye halen devam etmektedir. Peki sizler KOMAGENE bayisi nasıl olacaksınız o konuyu sizler için ele alacağım. Bunun için diğer çiğ köfte bayiliği veren firmalar gibi KOMAGENE bayisinin de iletişim formunu doldurmanız gerekmektedir. Peki bu başvuru formuna nasıl ulaşabilirim derseniz hemen aşağıda bulabilirsiniz.

Yukarıda en güncel bayilik başvuru formunu sizlere verdim. Bu başvuru formunda sizden istenen bilgileri doğru şekilde yazmamız gerekmektedir. Bu bilgileri başvuru formunda göreceksiniz ama sizler içi ben yine de aktarayım.

 • Adınız Soyadınız,
 • Cep Telefon Numaranız,
 • İl Seçiminiz,
 • Email Adresiniz,
 • Ülke Seçiminiz,
 • İlçe Seçiminiz.

Yukarıdaki bilgileri doldurduktan sonra bağlı olduğunuz bölgeye ait bölge müdürü sizinle irtibata geçecektir. İrtibattan sonra yüz yüze bir görüşme talep edilebilir. Bu yüz yüze görüşmede sizden bazı özellikler istenmektedir. İstenen bu özellikler ne derseniz hemen aşağıda sizlere vereyim.

 • KOMAGENE bayiliği başvuru yapacak kişinin ticari sicil kaydının bozul olmaması gerektiği,
 • Çiğ köfte bayiliği düşünülen yerin adresi işlek bir cadde ve insan yoğunluğunu olduğu bir yer olması,
 • Bankalar tarafından herhangi bir kara listede olmaması gerekmektedir.

Başvuru yapan kişiye ait bu özellikler olmazsa olmazdır. Dediğimiz gibi hem ülkemizde hem de yurt dışında bayilik vermesinden dolayı çok fazla şart istemektedirler. Eğer sizlere bu bayilik şartları çok uymuyor ise Çiğ Köfteci Dükkanı Açma Maliyeti (KOSGEB Desteği NACE Kodu) yazımdan da yardım bulabilirsiniz. Burada tek kötü olay bir marka adı altında olmayacaksınız. Birde bu işyerini açmak için herhangi bir nakit sıkıntısı çekiyorsanız eğer İşyeri Açma Kredisi (60 Ay Vade İle Hibeler) yazıma bakabilirsiniz. Bu sayede nakit para ihtiyacınız ortadan kalkacak.

KOMAGENE Bayi Veya Stant Yeri Nasıl Belirlenir?

KOMAGENE firması sizlerden bayilik şartı olarak AVM veya şehrin en işlek caddesinde olmanızı istemektedir. Eğer bu işi AVM’lerde yapmak ve stant açmak isteyen girişimciler için bölge müdürleri de yardım etmektedirler. Ama bu bayiliği şehrin en işlek caddesinde yapmak isterseniz eğer o zaman kiralanacak yeri veya satın alacağınız yere bölge müdürleri karışmamaktadırlar.

blank

KOMAGENE bayiliğinde metre kare (m2) olarak herhangi bir şartı yoktur. Bu bayilik için yapılacak ortalama gider ise 50-60 bin TL arasında olacaktır. Bölge müdürleri anlaşmalı oldukları reklam firmaları aracılığı ile ihtiyacınız olan restorasyon işlemlerinizi yapmaktadır. Eğer ben kendi dükkanımı kendim yaptıracağım derseniz eğer KOMAGENE konsept dahilinde yaptırmanızda herhangi bir sakıncası yoktur. Bayi yetkilileri sizlere ücretsiz olarak aşağıdaki işlemlerin eğitimini vermektedirler.

 • Ürün Sunumu
 • Pazarlama Teknikleri
 • Paket Servis

Gibi bayinize yardımcı olacak bütün eğitimleri vermektedirler. Bu eğitimleri sadece bayi sahibine değil elemanlarına dahi vermektedirler.

KOMAGENE Bayilik Kar Marjı Nedir? Ne Kadar Para Kazanılır?

KOMAGENE bayiliği aldınız sizden bayi yetkilileri günlük 1.000 TL ve üzeri satış beklemektedirler. Zaten bayilerdeki siste doğrultusunda giden kişiler satış hedeflerine çok rahat bir şekilde ulaşmaktadırlar. Bu hedefe hemen ulaşmak zordur ama ilk 6 ayda çok rahat ulaşacaksınız. Nedeni ise dünya geneline mal olmuş bir çiğ köfte bayiliğinden bahsediyorum sizlere. Yani bu yüzden vatandaşların aklında soru işareti olmadan direk sipariş verilmektedir. Bayi yetkilileri sizlerden aşağıdaki tutarları aylara göre istemektedir.

 • Bayilik işlemlerini hallediniz ve satışa başladınız, yetkililer ilk 6 aya kadar aylık olarak 30.000 TL ciro beklemektedirler. Zaten işlek bir caddede bunu yapmamız nerde ise imkansız.
 • Bayi daha sonra 6 ile 12 ay arasında ise aylık cironuzu 40.000 TL çıkarmanız gerekmektedir.
 • İşletmeniz 1 yıl üstünde piyasada kalır ise sizden bu seferde 50.000 TL aylık satış beklemektedirler. Bu fiyatları göre aşağıdaki karları elde edeceksiniz.

Arkadaşalar 50.000 TL satış yaparsanız eğer aylık cironuz ortalama olarak 30.000 TL’yi bulmaktadır. Ama bu cirodan bazı masraflar düşülecektir. Bunlar nedir derseniz;

 • Eleman masrafı: 7.500 TL
 • Dükkan kirası: Ortalama 3.500 TL
 • Vergi ve muhasebe ücretleri: 4.500 TL

Bu giderlerde ortalama olarak 15.500 TL civarı olmaktadır. Bu giderleri de çıktıktan sonra ise cebinize ortalama 15.000 TL aylık gelir kalmaktadır. Şimdi görmüş oldunuz ne kadar karlı bir iş olduğunu.

KOMAGENE Ürün Fiyatları Nelerdir?

KOMAGENE bayisinde satılan ürünler oldukça fazla çeşide sahiptir. Bunlara birde yöresel tatlar eklenince daha fazlalaşmaktadır. Sizlere bu yazımda 2022 yılında KOMAGENE ürünlerinin fiyatlarını en güncel şekilde yer vereceğim. Aşağıdaki tabloda bütün ürünlerin fiyatlarını bulabileceksiniz.

Ürün Fiyatı
1 kişilik 200 Gr 28 TL
2 kişilik 200 Gr 50,50 TL
3 kişilik 200 Gr 70.50 TL
4 kişilik 200 Gr 92,50 TL
5 kişilik 200 Gr 98 TL
Lavaş 2 Adet 3 TL
Burger Sos 1 Adet 3,5 TL
Çiğ Köfte Sosu 1 Adet 2,50 TL
Yeşillik 9,50 TL
Tako Peyniri 9 TL
Çiğ Köfte Dürüm 90 GR 18 TL
Mega Dürüm 125 GR 21.50 TL
Ultra Mega Dürüm 150 GR 24.50 TL
Duble Dürüm 175 GR 27.50 TL
Çiğ Köfte Tako 2 Adet Servis Edilir 34 TL
İçli Köfte Tekli 11.25 TL
Kadınbudu Köfte 3 Adet 27 TL

Ürünlerin bir kısmını sizlere verdim. Daha fazlası için yorum kısmına yazarsanız anında sizlere dönüş yapılacaktır.

KOMAGENE Bayilik İletişim Numarası Nedir?

KOMAGENE bayiliğini ile çiğ köfte işine başlamak istiyorsanız yukarıda dediğim gibi başvuru formunu doldurmanız gerekmektedir. Daha sonrasında bölge müdürleri verdiğiniz bilgiler doğrultusunda sizlere geri dönüş yapacaktır. Ama sizler bizde aramak istiyoruz derseniz sizlere KOMAGENE bayiliği başvurusu için iletişim numarası vereceğim. Aşağıdaki numarayı arayıp detaylı bilgide alabilirsiniz. Bu iletişim numarası ise şu şekildir.

KOMAGENE Genel Müdürlük İletişim Numarası

Yörpaş Yöresel Yiyecekler Paz. A.Ş.
Ofisim İstanbul Plazaları Cevizli Mahallesi Tugay Yolu Caddesi No:20 A Blok
Kat:6 Ofis No:29  Maltepe/İstanbul

Tel  : +90 (0216)-367-97-00
Fax : +90 (0216)-417-38-80
E-mail: komagene@komagene.com.tr

Yukarıdaki bu iletişim numaralarına fax, mail ve iletişime geçebilirsiniz. Birde konu hakkında sizlere bir video bırakacağım bu video sayesinde dinleyerek te bilgi sahibi olabilirsiniz. Konu hakkında sormak istediklerinizi yorum kısmına yazarak bizimle paylaşabilirsiniz.

Lütfen Bizi Değerlendir 😉

[Total: 0 Average: 0]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın