Cinnah caddesi no: 5 Kavaklıdere Çankaya/ANKARA PK : 06680
trende

KOSGEB Ankara Girişimcilik Kursları Başlama Tarihi

KOSGEB Ankara Girişimcilik Kursları Başlama Tarihi

 

Şayet Ankara ilimizde ya ilçelerinde yeni bir iş yeri kurmak gibi bir düşünceye sahipseniz bunu devlet destekleri ile yapmanızı öneririm. Eğer ki bu önerimi dikkate alırsanız KOSGEB desteklerinden yararlanarak Ankara merkez yada ilçelerinde açacağınız iş yeri için hibe alabilirsiniz. Bunun için başlangıç olarak KOSGEB girişimcilik destek başvurularını yapabilmeniz için ilk önce girişimcilik eğitimi almanız gerekir. Herhangi bir tarih beklemeden hiç bir sabit adrese başvurmadan bu eğitimleri kolaylıkla artık alabiliyorsunuz. Eğitim başvurularının nasıl yapılacağını sizlere videolu olarak anlatacağınız. Sonrasın da ise 60 bin TL kadar açılış ve çalışan pirim ödeme desteklerini 225 bin TL kadar makine ve teçhizat harcamalarınızı hibe olarak sağlamak için ne yapmanız gerektiğinden bahsedeceğim.

Ankara’da Devlet Destekli İş Yeri Nasıl Açılır?

Ankara merkez yada ilçelerinde devlet destekli olarak nasıl yeni bir iş yeri açılır? diye soruyorsanız cevap KOSGEB’den geçmektedir. KOSGEB yeni kurulacak olan bir çok iş fikrine hibe desteği sağlamaktadır. Böylelikle yeni kurulacak olan dükkan için hem açılık hemde ihtiyaç duyacağınız makine alımlarını hibeleri olarak sağlayabilirsiniz. KOSGEB’den hibe desteği alarak iş yeri Ankara ilimizde kurmak istiyorsanız ilk olarak iş fikrinizin kurum tarafından desteklendiğinden emin olmanız gerekir. Bunun sorgulamasını da 2 Farklı KOSGEB Desteklenen Sektörler NACE Kodları sayfamızı ziyaret öğrenebilirsiniz. Bahsetmiş olduğumuz sayfamıza ziyaret ettiğiniz de iş fikrinizin hangi NACE kodları içerisinde yer aldığını da bilmeniz gerekir. Böylece ilk olarak iş yeri açmadan önce alacağınız ‘Geleneksel Girişimcilik Eğitimi’ sonrasında ‘İleri Girişimcilik Eğitimi’ de alıp almayacağınızı öğrenmiş olursunuz. İş fikriniz KOSGEB tarafından desteklenen sektörler içerisinde şayet yer alıyorsa peki bundan sonra ne yapmanız gerekir? Cevap: Geleneksel Girişimcilik Eğitimini uzaktan Online olarak almaktır. Peki, bu eğitimleri nasıl alabilirsiniz?

KOSGEB Ankara Girişimcilik Kurslarına Başvuru Yapılması

KOSGEB Ankara merkez yada ilçelerinden yeni kuracak olan işletmelere hibe desteği sağlamaktadır. Sağlamış olduğu hibe destekleri ise KOSGEB Girişimcilik Destekleri de bahsetmiş olduğumuz miktarlarda vermektedir. Bu programda yer alan hibe miktarlarını yeni kuracağınız iş yeriniz için alabilmeniz için de ilk olarak girişimcilik kurslarına katılmanız gerekir. Peki, KOSGEB Ankara girişimcilik kurslarının başvurularını nasıl yapabilirsiniz? İşte, hiç bir adrese başvurmadan ve herhangi bir kurs tarihi beklemeden yapmanız gerekenler.

 1. İlk önce https://lms.kosgeb.gov.tr/ adresine girmeniz gerekir. Bu adres girişimcilik eğitimlerin İnternet üzerinden ücretsiz olarak verildiği yerdir. Eğitimleri alabilmeniz için kursa katılacak girişimciye ait bir e-Devlet şifresinin olması gerekir. e-Devlet şifreniz var ise eğitimleri başlatmak için sitenin sağ üst köşesinde yer alan ‘Giriş Yap’ butonuna tıklatmanız gerekir.
 2. Giriş dediğiniz zaman sistem sizden e-Devlet şifrenizi girmenizi ister. Kullanıcı adı ve şifrenizi girdiğiniz zaman da doğrudan sistem sizi yine eğitimlerin verileceği İnternet sitesine yönlendirme yapar.
 3. Şimdi sayfanın en altına gelerek, resimde de görmüş olduğunuz öne çıkan eğitimler de yer alan ‘Geleneksel Girişimcilik Eğitimi’ altındaki ‘Eğitime Başla’ demeniz gerekir. blank
 4. Eğitime başla demenizle birlikte karşınıza girişimcilik kurslarına ait eğitim videoları çıkacaktır. Bu videoları artık sırasıyla izlemeniz gerekir.
 5. Vidoların sonrasında yer alan testleri de cevapladıktan sonra eğitimler başarılı bir şekilde tamamlanmış olur.

Girişimcilik sertifikanız da bu şekilde yine e-Devlet üzerinden hazır olarak gözükür. Eğer ki! iş fikriniz ‘İleri Girişimcilik Destek Programı’ içerisinde bulunuyor ise aynı sayfada biraz daha işiniz var demektir. Bu da yine aynı eğitim sayfasının altında yer alan ‘İleri Girişimcilik Eğitimi’ almanız anlamına gelir. Bu eğitimleri de yine ilk bahsetmiş olduğumuz eğitimlerde olduğu şekilde kolaylıkla alabilirsiniz. Girişimcilik eğitimleri hakkında ayrıca bir de video çektiğimi bilmenizi isterim. Videoyu izleyerek eğitimler hakkında çok daha detaylı bilgilere sahip olabilirsiniz.

KOSGEB eğitimleri tamamdık diyelim, peki bundan sonra ne yapmalısınız?

İş Yerinin Kurulaması ve Destek Başvurusunda Bulunma

Uzaktan eğitim alarak girişimcilik belgesi sahibi olanlar artık Ankara yada ilçelerinde iş yerlerini açmaları gerekir. İş yerlerini açarken bunu GİB kanunlarına ve Ankara Büyük Şehir Belediyesi ruhsat alma prosedürlerini uygun bir şekilde gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Yasal mevzuatlara uygun olarak iş yerini kurduktan sonra artık sıra KOSGEB hibe desteğinin başvurusunun yapılmasına gelir. Başvuru işlemlerinin başlatmak için de ilk önce KOSGEB kaydınızı oluşturmanız gerekmektedir. Kayıt olma işlemlerini KOSGEB Veri Tabanına Kayıt Olma Nasıl Yapılır? da yine videolu olarak anlattım. Kayıt olduktan sonra da destek başvurusunu yapmak için de izlemeniz gerekilen adımlar şunlardır.

 1. https://edevlet.kosgeb.gov.tr/EHizmetler/TumHizmetler adresine girelim.
 2. Burada resimde de gösterdiğim ‘Geleneksel Girişimci Destek Programı’ bağlantısına tıklatalım. blank
 3. Sonra ‘Geleneksel Girişimci Destek Programı bağlantısını tıklatalım
 4. e-Devlet giriş şifremizi girelim
 5. Kaşımıza çıkan forumda bizden istenilen bilgileri girerek destek başvurusunu gerçekleştirelim.

Başvuru formunu doldurduktan sonra bağlı olduğumuz KOSGEB kurumuna işletmemize ait resmi belgeleri teslim edelim. Resmi belgelerimizde herhangi bir eksik yok ise kurum size bir gün verecektir. O gün geldiğinde de hazırladığınız KOSGEB iş planı projenizi sunmanızı isteyecektir. 20 En Yeni KOSGEB İş Planı Örnekleri de bu projenin nasıl hazırlanacağını görebilirsiniz. İş planınız onay alması halinde de Ankara’da açmış olduğunuz iş yeri için KOSGEB’den hibe almaya başlayacaksınız. Peki, bu belgeleri Ankara’da teslim edeceğiniz kuruma ait adresler nedir?

KOSGEB Ankara Müdürlük Adres ve Telefon Numaraları

KOSGEB Ankara’da girişimci, esnaf ve KOBİ’lere hizmet vermek için 2 tane müdürlükle faaliyet göstermektedir. Bu müdürlüklerin adres ve iletişim telefon numaraları ise şu şekilde yer almaktadır.

 • KOSGEB Ankara OSTİM Müdürlüğü
  • Adres: Cevat Dündar Caddesi, Numara: 156 Posta Kutusu: 06370/OSTİM
  • Tel: 0-312-595-25-83
 • KOSGEB Ankara Sincan Müdürlük
  • Adres: 1. Organize Sanayi Bölgesi, Dökümcüler Sitesi, Numara: 203 Posta Kutusu 06935/Sincan

KOSGEB Ankara ile ilgili bilinmesi gerekilen bütün sorularınız yanıtlarını burada sizler için verdik. Yinede konumuz hakkında sormak istedikleriniz olursa bizlere bunları yorumlarda iletebilirsiniz.

 

Lütfen Bizi Değerlendir 😉

[Total: 0 Average: 0]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın