Cinnah caddesi no: 5 Kavaklıdere Çankaya/ANKARA PK : 06680
trende

KOSGEB Bursa Hibe Destek Başvuru Eğitimleri Ne Zaman?

KOSGEB Bursa Hibe Destek Başvuru Eğitimleri Ne Zaman?

 

3 Milyondan fazla bir nüfusa sahip olan Bursa ilimiz de yeni iş yeri açmak isteyenleri KOSGEB desteklemektedir. Nasıl desteklere başvuru yapabileceklerini ise bizler sizler için buradan rehber olacağız. Geleneksel ve İleri Girişimcilik Destek Programı başvurusu yapmak için alacağınız KOSGEB kurslarına ayrıca katılım göstere bilmeniz için de ücretsiz danışmanlık yapıyoruz. Bursa da yeni açacağınız dükkan için hibe desteğini devletten almak isteyen genç girişimciler için KOSGEB kurumların adres ve iletişim telefon numaraları da sizler için güncel olarak burada yer verdiğimizi de bilmenizi isterim.

Bursa’da Devlet Hibe Destekli İş Yeri Nasıl Açılır?

Bursa ilimizde yada Yıldırım, Nilüfer veya farklı ilçelerin de devlet hibe destekleri ile iş yeri açabilirsiniz. İş fikrinize göre 280 bin TL kadarda hibe alabilirsiniz. Peki, devlet teşviklerini alarak Bursa ilimizde nasıl iş yeri açabilirsiniz? Bunun için ilk olarak şimdiden belirtmek isterim ki belli başlı bir öz sermayeye ihtiyacınız vardır. Sermayeni yok ise de bunu İşyeri Açma Kredisi de bahsetmiş olduğum şekilde temin edebilirsiniz. Sermaye sorununu çözenlerin Bursa da devlet destekli olarak iş yeri kura bilmeleri için önlerindeki belkide sonrasındaki en önemli engel iş fikrinin KOSGEB tarafından destek almasıdır. İş fikrinizin KOSGEB tarafından destek alıp almadığını öğrenmenizin tek yolu ise sizler için oluşturduğumuz sayfamıza ziyaret etmeniz olacak. 2 Farklı KOSGEB Desteklenen Sektörler NACE kodları sayfamıza girerek iş fikrinizin devlet tarafından destek alıp almadığını öğrenebilirsiniz. Sayfamıza girdikten sonra ayrıca sorgulama işlemini yaparken dikkat etmeniz gereken önemli bir husus vardır. Buda iş fikriniz destekleniyor ise almanız gereken eğitimlerin hangisi olduğunun öğrenilmesidir. Buna göre;

 • İş fikriniz Geleneksel Girişimcilik NACE kodları içerisinde mi?
 • Yoksa İleri Girimcilik NACE kodları içerisinde mi?

Muhakkak öğreniniz. İş fikriniz şayet KOSGEB Desteklenen Sektörler içerisinde yer alıyor ise, bundan sonraki yapmanız gereken ise şudur.

KOSGEB Bursa Girişimcilik Kurslarına Başvuru Yapma (Tarih, Adresler)

İş fikri KOSGEB tarafında desteklenen girişimciler iş yerlerini aktif etmeden önce Girişimcilik Sertifikası muhakkak almak zorundadırlar. Aksi halde kesinlikle KOSGEB’e hibe başvurusunda bulunamazsınız. Bursa ve diğer illerimiz de daha önceleri girişimcilik sertifikası almak isteyenler için örgün eğitim düzenlenmekteydi. Sınıf ortamında düzenlenen bu eğitimlere başvuru yapmanız için de kurs başlama tarihlerini beklemeniz gerekiyordur. Ama artık bu sistem tamamen kökten değişti. Böylece girişimcilik sertifikası almak için herhangi bir tarih beklemenize gerek kalmadı. Ayrıca, herhangi bir adrese de müracaat etmenize de lüzum kalmadı. Peki, KOSGEB tarafından düzenlenen girişimcilik eğitimlerine nasıl katıla bilirsiniz. Cevap, eğer ki e-Devlet şifreniz var ise oldukça basit. İşte, adımlarla eğitimleri katılma.

 1. https://bit.ly/3odpUki adresine ilk olarak giriş yapınız
 2. Eğitim sayfasına giriş yaptıktan sonra sayfanın sağ üst köşesinden ‘GİRİŞ YAP’ deyiniz
 3. Yönlendirme yapılan sayfaya e-Devlet şifrenizi giriniz
 4. Sistem yeniden sizi eğitim videolarının yer aldığı ana sayfaya yönlendirme yapacaktır.
 5. Sayfanın en alt sol köşesinde ‘Öne Çıkan Eğitimler’ bölümünden ‘Geleneksel Girişimcilik Eğitimi’ almak için BAŞLA deyiniz. (NOT: İş fikriniz İleri Girişimcilik NACE kodları içerisinde dahi yer almış dahi olsa ilk olarak bu eğitimi almanız şarttır)
 6. Bütün videoları izleyerek eğitimlerin sonlarındaki testleri çözüp tamamlayınız

Bu şekilde almış olduğunuz Geleneksel Girişimcilik sertifikanız sonrasında iş fikriniz eğer ki KOSGEB Desteklenen Sektörler NACE kodları içerisinde yer alıyorsa aynı sayfadan daha sonra İleri Girişimcilik Eğitimi almanız gerekir.

Eğitimleri alanlar daha sonra ne yapmaları gerekir?

İş Yerinizi Bursa’da Kurulması ve Destek Başvurusunun Yapılması

Girişimcilik sertifikanızı iş fikrinize ait NACE koduna göre aldıktan sonra iş yerinizi kendi sermayenizle kurmanız gerekir. İşletmenizi kurduktan sonra KOSGEB Girişimcilik Destekleri de bahsetmiş olduğum hibe imkanlarından yararlana bilmeniz içinde bazı adımları yerine getirmeniz gerekir. Bursa da açmış olduğunuz iş yerinin destek başvurusunun yapılması için yerine getirmeniz gerekilen adımlarsa şunlardır.

blank

 • Beyanname çıktısı ve işletmenize ait olan evrakları bağlı olduğunuz KOSGEB birimine elden teslim ediniz.

Evraklarınız aşağıdaki KOSGEB Bursa müdürlerine teslim ettikten sonra kurum tüm evrakları kontrol edecektir. Şayet bir eksik yok ise size KOSGEB İş Planı Projenizi sunmak için bir gün tayin edecektir. 20 En Yeni KOSGEB İş Planı Örnekleri 2020 Onaylı! da proje nasıl hazırlanır bulabilirsiniz. Sunum sonrasından iş planı onay alanlar KOSGEB den hibe almaya hak kazanırlar.

KOSGEB Bursa Müdürlük Adres ve Telefon Numaraları

İşletmenize ait olan bütün resmi evrakları KOSGEB Bursa il müdürlüklerine teslim etmeniz gerekir. KOSGEB’in Bursa ilinde batı ve doğu olmak üzere iki tane müdürlüğü yer almaktadır. Yıldırım ve Nilüfer de bulunan bu müdürlüklerin adres ve iletişim telefon numaraları ise şu şekildedir.

KOSGEB Nilüfer Müdürlük Adres Bilgileri

 • Adres: Üç evler mahallesi, 2. sokak, numara 12 /Nilüfer
 • Tel: 0-312-595-25-16

KOSGEB Yıldırım Müdürlük Adres ve Telefon Numarası

 • Adres: Millet Mahallesi, 11 Eylül Bulvarı, Numara: 16 Daire:1 /Yıldırım
 • Tel: 0-312-595-25-86

Bu her iki KOSGEB Bursa müdürlüklerine başvuru da bulunarak ayrıca 10 Dakika’da KOSGEB Kredisi Nasıl Alınır? da bahsetmiş olduğum hibe imkanları hakkında bilgi alabilirsiniz.

 

Lütfen Bizi Değerlendir 😉

[Total: 0 Average: 0]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın