Cinnah caddesi no: 5 Kavaklıdere Çankaya/ANKARA PK : 06680
trende

KOSGEB İzmir Kursları Tarihleri Başvuru Adresi

KOSGEB İzmir Kursları Tarihleri Başvuru Adresi

 

İzmir de yeni bir iş yeri açmak istiyorsanız KOSGEB destekleriyle bunu yapmanız kesinlikle sizin menfaatinize olacaktır. Devletten hibe alarak işyeri sahibi olmak isteyen İzmirli yeni girişimciler. Sizlere KOSGEB den açacağınız iş yeri için nasıl hibe alabilirsiniz bunu burada detaylı olarak anlatacağız. Tabi bunun yanı sıra KOSGEB’in İzmir de düzenlemiş olduğu yeni girişimcilik eğitimlerine de nasıl katılabileceğinizi de videolu olarak anlatacağız. Herhangi bir İzmir kuzey ve güney il müdürlük adreslerine başvuru yapmadan böylelikle İnternet üzerinden girişimcilik kursuna katılabileceksiniz.

İzmir’de Devlet Destekli İş Yeri Nasıl Açılır?

İzmir gerçekten çok güzel illerimizden bir tanesidir. Ayrıca, nüfus bakımında ve ticari anlamda çok zengin bir ildir. Bu nedenle İzmir ilimizde bir çok yeni girişimcimiz iş yeri açma hayalleri içerisinde yer almaktadır. Sizde bu hayallerin içerisindeyseniz bunu en karlı bir şekilde hayata geçirmek için KOSGEB imkanlarından yararlanmanız gerekir. İzmir’de KOSGEB destekli iş yeri nasıl açılır sorusunun yanıtını bizim gibi aynı düşünce içerisinde olanlar için bu nedenle cevaplayacağız. Bu cevabı almak isteyenlerden ise bir ricamız olacak. O da kuracakları iş yerinin KOSGEB tarafından desteklenip desteklenmediğini kontrol etmeleridir. Ayrıca, NACE kodlarına göre hangi girişimcilik eğitimlerini almaları gerektiğini de bu şekilde öğrenmeleri gerekir. Bu kontrolleri sağlamak için lütfen 2 Farklı KOSGEB Desteklenen Sektörler NACE Kodları sayfamızı ziyaret ediniz. Sayfamızı ziyaret edenler için iş fikrinize göre almanız gerekilen girişimcilik eğitimlerini nasıl başvuru yapacağınızı ise aşağıda videolu olarak anlattım.

KOSGEB İzmir Girişimcilik Kurslarına Nasıl Başvuru Yapabilirsiniz?

KOSGEB İzmir ve diğer illerde iş yeri kurmak isteyenler için ilk şart olarak yeni girişimcilik kurslarına katılmanızı talep etmektedir. Uygulamalı Girişimcilik Kursları olarak da bilinen bu eğitimlere başvuru yapmak için herhangi bir adrese ve telefon numarasını aramıza gerek yok. Peki, girişimcilik eğitimlerine nasıl başvuru yapabilirsiniz? Cevap ise; bunu İnternet üzerinden yapabilirsiniz! İhtiyacınız olan ise sadece kursa katılacak olan yeni girişimciye ait olan bir e-Devlet şifresinin olmasıdır. Eğer ki! e-devlet şifreniz yoksa size yakın olan herhangi bir PTT şubesinden bunu temin edebilirsiniz. e-Devlet şifresi olanlar KOSGEB Girişimcilik Destekleri de bahsetmiş olduğum hibeyi alabilmek için katılacakları kurslara şu şekilde başvuruda bulunabilir.

 1. Öncelikli olarak KOSGEB kurslarının İnternet üzerinden online olarak verildiği siteye girmeniz gerekir. Sitenin adresine buradaki bağlantıdan girebilirsiniz.
 2. Adrese girdikten sonra sayfanın sağ üsttün de bir buton olaca. Buton da ‘GİRİŞ YAP’ diyecek. Şimdi o butona tıklatalım.
 3. Tıklattığımız zaman karşımıza ‘e-Devlet İle Gir’ çıkacak. O butona tıklatalım.
 4. Şimdi çıkan yere e-Devlet şifremizi girelim ve giriş yap diyelim.
 5. Sistem bizi doğrudan eğitimleri yapılacağı ana sayfaya yönlendirme yapacak.
 6. Bu sayfamın en altında resimde de size göstermiş olduğum gibi ‘Öne Çıkan Eğitimler’ olacak. Onun altında ise ‘Geleneksel Girişimcilik Eğitimi’ yer alacak. Oradaki ‘Eğitime Başla Diyelim’ blank
 7. İlgili butona tıklattığımız zaman bize konu ile alakalı videolar sergilenecektir. Bu videoları sırası ile izleyelim ve sonlarında yer alan testleri çözelim.

Bütün bunları yaptıktan sonra artık Geleneksel Girişimcilik Kursu tamamlanmış olacaktır. Netice olarak girişimcilik belgemizin de sahibi olacağız. İleri Girişimcilik Eğitimlerin nasıl alınacağı dahil olmak üzere konu ile alakalı videomuzu izlemenizi mutlaka öneririm.

Artık, girişimcilik kurslarını tamamladınız ve bir belgenizin olduğu var sayarak şimdi açacağınız iş yeri için KOSGEB’den hibe almak için neler yapacağınıza devam edeceğim.

İzmir Devlet Teşvikli İş Yeri Nasıl Açılır?

Devletten hibe teşvikli iş yeri açmak için girişimcilik kurslarını tamamlamanız gerektiğini belirtmiştim. Peki, şimdi İzmir ilimizde kuracağınız dükkan için KOSGEB den destek almak adına ne yapmanız gerekir. Sorunuzun yanıtı ise iş yerinizi İzmir Büyükşehir Belediyesi ve GİB kanunlarına uygun bir şekilde iş yerinizi ilk olarak kurmanız diyebilirim. Çünkü destek başvurularının yapılması için ihtiyacınız olan bütün bilgiler bu bu kurumlardan alacağınız belgelerde yatmaktadır. Bahsetmiş olduğum bu resmi belgeleri alarak iş yerlerini açanlar ise KOSGEB hibe desteklerini aşağıda sıralamaya göre yapabilirler.

 1. https://edevlet.kosgeb.gov.tr/EHizmetler/KOSGEBRegistration adresinden işletme kaydınızı oluşturun. KOSGEB Veri Tabanına Kayıt Olma Nasıl Yapılır? da bunu videolu olarak anlattığımı bilmenizi isterim.
 2. Kayıt olduktan sonra KOBİ beyannamesi doldurun. Bunu da yine e-Devlet üzerinden 1. maddede yer vermiş olduğumuz bağlantı üzerinden gerçekleştire bilirsiniz.
 3. Tüm bunları yaptıktan sonra https://edevlet.kosgeb.gov.tr/EHizmetler/TumHizmetler bu adrese giriniz. Girdiğiniz adresin altında yer alan ‘Geleneksel Girişimcilik Destek Programı tıklatarak başvuruda bulununuz.

Bunları sağladıktan sonra artık son adıma geçebiliriz. Bunun içinde KOSGEB’in İzmir deki adreslerini bilmeniz gerekiyor. O adresler ve telefon numarası ise şu şekildedir.

KOSGEB İzmir Kuzey Güney Müdürlük Adres ve Telefon Numaraları

KOSGEB İzmir’de Bornova ve Çiğli’de bulunan iki tane müdürlükle hizmet vermektedir. Hizmet vermiş olduğu bu iki müdürlük kuzey ve güney olarak geçmektedir. Müdürlüklere ait adres ve telefon numaralarını bilmeniz son derece önemlidir. Bunun nedeni ise e-Devlet üzerinden oluşturmuş olduğunuz evraklarla işletmenize ait olan belgeleri KOSGEB’den hibe alabilmeniz için buraya elden teslim etmeniz gerektiği içindir. İlgili evrakları teslim ettikten sonra yapılacaklara değinmeden önce sizlere bu iki müdürlüğün adres ve iletişim bilgilerini paylaşmak istiyorum.

KOSGEB Çiğli İl Müdürlük Adres Bilgileri

 • Atatürk Organize Sanayi Bölgesi, 10013 Sokak, Posta Kutusu: 354777 Çiğli/izmir
 • Telefon numarası ise; 0-312-595-25-35

KOSGEB Bornova Müdürlük Adres ve Telefon Numaraları

 • Ege Üniversitesi Kampüsü, Özel İzmir Bilfen İlk Okulu Karşısı, Erzene Mahallesi, Ege Üniversitesi, Numara: 172/47 Bornova/İzmir
 • Telefon Numarası: 0-312-595-25-35

Evet, KOSGEB’in İzmir ilimize ait iletişim bilgilerini biliyorsunuz artık. Bu evrakları bıraktıktan sonra ne olacak diyorsanız hemen onuda cevaplayalım. Kurum size açmış olduğunuz iş yeri için hazırladığınız iş planını sunmanız için bir gün verecektir. Evraklarınız şayet tam ise vereceği gün geldiği zaman iş planını sunmanız gerekiyor. 20 En Yeni KOSGEB İş Planı Örnekleri de işletmeniz için proje örneklerini bulabilirsiniz. Bu projeyi sunduktan sonra ise destek programlarının hibelerinden artık yararlana bilirsiniz.

Lütfen Bizi Değerlendir 😉

[Total: 0 Average: 0]