Cinnah caddesi no: 5 Kavaklıdere Çankaya/ANKARA PK : 06680
trende

Kredi Kartı Nasıl İptal Edebilirim? En Kolay Kapatma Yöntemi Nedir?

Kredi kartımı nasıl iptal edebilirim? En kolay şekilde kapatma yöntemleri nelerdir konusunu sizin için ele alacağım. Sizlere bu işlemi kendimin de var olan kredi kartlarımı iptal ettiğimde izlediğim yollarla birlikte anlatacağım. Bu iptal ettirdiğim kartlar ise şunlardır. 1- Türkiye İş Bankasına ait olan Maximum kartımı, 2- Akbank'a ait olan Axess kartımı, 3- ve son olarak Denizbank'a ait olan Bonus kredi kartlarımı iptal ettirmiştim. Kredi kartı kapatma işlemleri yukarıda saydığım 3 banka içinde izlediğim yoların hepsi aynıdır. Eğer sizin kartlarınız Garanti BBVA veya Ziraat Bankasına ait olan kartlarınız var ise onlar içinde aynı yöntemleri izleyebilirsiniz. 

Kredi Kartı Nasıl İptal Edebilirim? En Kolay Kapatma Yöntemi Nedir?

 

Bu yazımda sizleri sadece en basit şekilde kredi kartı kapatma bilgilerini vermek ile kalmadım. Yani kredi kartlarını nasıl kapatılması gerektiğinin yanı sıra başka merak edilen konuları da sizler için ele alacağım. Soruların en başında ise kredi kartı borcum varken kredi kartımı kapatabiliyor muyum sorularıdır. Daha sonrasın da kredi kartınızı kapattınız ama halen açık ise en fazla kaç gün içerisinde kart tamamen kapanır. Son olarak ise internet aracılığı ile yani e-Devlet üzerinden kredi kartı kapatma işlemi yapılır mı gibi sorularınızın cevabını sizlere vereceğim. Bu konuyu sizler için en detaylı olarak 6 başlıkta anlatım yapacağım. Bu başlıklar ise; 1. Kredi kartı kapatıp iptal etmek için ne yapmam gerekir? 2. Kredi kartını kapatmanın en kolay yolu nedir? Şartları nelerdir? 3. Kredi kartını kapatma işlemi ne kadar sürer? En fazla kaç günde tamamen kapanır? 4. Kredi kartımın borcu var kapatabilir miyim? 5. Mobil bankacılık yöntemi ile kredi kartımı kapatabilir miyim? 6. e-Devlet üzerinden kredi kartımı kapatabiliyor muyum?

Kredi Kartımı Kapatıp İptal Etmek İçin Ne Yapmam Gerekir?

Kredi kartı alımı için sizlere arayıp hemen adınıza kredi kartı tanımlama işlemi çok basit ama verilen bu kredi kartının kapatılması bir o kadar zordur. Bu işlemi daha önceden kapama işlemini yapan kişiler bilmektedir. Neden zor olur derseniz eğer bunun sebebi kredi kartını kapatmak için nereye başvuru yapılacağını bilmemekten dolayıdır. Eğer gerçekten kredi kartının nereye başvurarak kapatılacağını bilmiyorsanız zamanınız boş yere harcamış olursunuz. Eğer zamanız çok değerli ise sizlere vereceğim bu bilgiler sayesinde zamanınızı boş yere tüketmeden hemen işlemlerinizi yapabileceksiniz. Bu işlemi sizlere Akbank, Türkiye İş Bankası ve Denizbank’a ait olan kredi kartlarımı kapatma işlemi yaptığım yöntem ile anlatacağım. Sizlere kredi kartınızın kapatma işlemini tek bir yöntem ile vereceğim. Bunun nedeni ise kredi kartı kapatma nedeni ise sadece bir tane kapatma yöntemi olduğudur. Bu yol nedir derseniz eğer hemen sizlere açıklama yapayım.

 • Bunun için yapılması gereken tek yöntem BANKANIZA AİT OLAN MÜŞTERİ TEMSİLCİSİNİ aramanız gerekmektedir.

Evet saygılı arkadaşlar bu işlemi yapabilmeniz için sadece bir yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemde ise dediğim gibi müşteri temsilciniz aramaktan geçmektedir. Yani hangi bankaya ait kredi kartınızın kapatılmasını istiyorsanız o bankaya ait müşteri hizmetlerini aramanız gerekmektedir. Bu sorunun cevabını nasıl bu kadar net cevap veriyorsanız derseniz hemen söyleyeyim. Benim çok ama çok yakın bir arkadaşım bankada çalıştığı için. Hatta iptal işlemi için yanına gittiğimde bana ne ile gelirsen gel kapatma için gelme dedi. 🙂 Buradan da anlaşıldığı üzere kredi kartınızı sadece müşteri temsilciniz aracılığı ile kapatabilirsiniz. Yani zamanında bana kotasını doldurması için verdiği kredi kartını kendisi dahi kapatamıyor.

Bu konuları sizlere kredi kapatma işlemini bizzat yapan birisi olarak net bir şekilde açıklama yapmaktayım. Peki sadece bankaya ait olan müşteri temsilcisiniz aramak yeterli olacak mı sorunuzun cevabını sizlere vereceğim. Ama bunun için hangi bankaya ait kredi kartınız var ise o bankaya ait müşteri temsilci numaralarını bilmeniz gerekmektedir. Bunun içinde sizlere bütün bankaların müşteri temsilcisi numaralarını vereceğim.

Kredi Kartı Kapatmanın En Kolay Yolu Nedir? Şartları Nelerdir?

Arkadaşlar sizlere yukarıda kredi kartınızı kapatabilmeniz için olan tek yöntemin ne olduğunu belirttik. Bu yöntem sayesinde kredi karınız kapanır ve sizlerde artık kapanan kredi kartınız ile alışveriş yapamazsınız. Yani kredi kartını kapatabilmeniz için tek yöntem olan müşteri temsilcinizi aramaktır. Yani devlet bankası olan Halkbank, Ziraat Bankası, Vakıfbank yada özel bankalar olan Türkiye İş Bankası, Garanti BBVA, veya Denizbank gibi bütün bankalar için bankaya ait olan müşteri temsilcinizi aramanız gerekecektir.

Siz değerli vatandaşlara birde bunca zaman içerisinde kredi kartı ödemesi yaptıysanız sizlere nasıl geri alabileceksiniz onun link verdim. Birde kredi kartı kapatma işleminden sonra aidatsız kredi kartı almak isterseniz eğer Aidatsız En İyi 10 Kredi Kartı Başvurusu yazıma göz atmanız sizlere yarar sağlayacaktır. Sizlere yukarıda en basit şekilde kredi kartınızı kapatılması için müşteri temsilcinizin ile görüşerek yapmanız gerektiğini söyledim. Ama burada dikkat edilmesi gereken 3 madde var bu maddeler ne derseniz hemen açıklık getireyim.

 1. Kapatmak istediğiniz kredi kartınızın hiç bir şekilde taksitli bir ödemesi bulunmaması gerekmektedir.
 2. Kredi kartınızın üzerinde herhangi bir taahhüttün bulunmaması gerekmektedir. Bunlar alınan hediye para veya kart aidat ücret iadesi gibi.
 3. Geçmiş dönemlere ait borçların bulunmaması gerekmektedir.

Sizler kredi kartınızı iptal ettirmeden önce yukarıdaki 3 hususa dikkat etmeniz gerekmektedir. Bu durumları yerine getiremezseniz eğer ne yazık ki kapatma işlemini yapamazsınız. Eğer sizler için sunulan bu 3 faktörü yerine getirdiyseniz kredi kartınızı hemen kapatabilirsiniz. Kapatma işlemi için müşteri temsilcinize ulaşmak isterseniz eğer aşağıda sizlere iletişim numaralarını vereceğim.

Banka Kredi Kartları Hangi Bankaya Ait Olduğu Kredi Kartınızı İptal Etmek İçin Aranacak Numara
Wings AKBANK  4442525
Axess
Free
Bonus Taraftar Kartları GARANTİ BBVA 4440333
Shop&Flay
Bonus Diji
Miles&Smiles
Bonus Fexi
Money Bonu
Bonus Amarican Express
Amarican Express
Bonus
Paraf HALKBANK 0(850)2220400
Paraf Platinum
Parafly
Parafly Platinum
Parafree
Vakıfbank Wordcard VAKIFBANK 0(850)2220724
Click Kart
Taraftar Kartlar
Platinum Plus
MilPlus
Platinum
Platinum One
Rail&Miles
Like Card
Ortak Markalı Kartlar
Tercihkart
Express Card
Sanal Kart
BusinessCard
TarımKart
Bankkart ZİRAAT BANKASI 4440000
Bankkart Gold
Bankkart Platinum
Denizbank Net Kart DENİZBANK 0 8502220800
Taraftar Kart
Üretici Kart
Deniz Platinum
Deniz Bonus Gold
CardFinans
Miles&Smiles QNB First QNB FİNANSBANK 0(216) 5224959
QNB First Kart
QNB First Doctors Kart
TEB Bonus Card TEB 0(850) 2000666
TEB She Card
CEBTETEB Dijital Kredi Kart
CEBTETEB Kredi Kartı
TEB Platinum Card
TEB Yıldız Priority Card
TEB Özel Infinite Card
TEB Özel Word Elite Card
Şeker Bonus ŞEKERBANK 0(850)2227878
Memleketim Bonus
Bütçem Benim Bonus
Koop Kart Bonus
Maximum TÜRKİYE İŞ BANKASI 0(850)7240724
Maximiles
ING Pegasus ING 0(850)2220600
ING Bonus
Turuncu Extra
Yapı Kredi Koç Ailem YAPI KREDİ 4440444
Yapı Kredi Word Gold
Yapı Kredi Word Platinum
Yapı Kredi Adios
Yapı Kredi Aidos Pranium
Yapı Kredi Crystal
Yapı Kredi Play
Yapı Kredi OPET
Yapı Kredi Word Card

Arkadaşlar sizlere bütün bankaların müşteri iletişim numaralarını verdim. Bu iletişim numaraları ile iletişime geçerek sizlerde kredi kartınızı iptal edebilirsiniz. Şimdi bu iletişim numaralarını arayarak hangi yolu izlemelisiniz onları da anlatacağım.

Sizlere bu iletişimi numarası aradığınızda nasıl yol izleyeceğinizi anlattığımda sizlerde bu kadar kolay bir yöntem mi diyeceksiniz. Ama burada yanıldığımız bir konu var siz kapatma talebinde bulunduğunuzda banka müşteri temsilcisi sizlere iptal ettirmemeniz için bir sürü kampanya sunacaktır. Yine sizlere yaşamış olduğum iptal işlemi sonucu banka müşteri temsişcisi ile yaşadığım diyaloğu anlatayım.

 • Müşteri Temsilcisi: İsim örnek olmak üzere emre bey ile mi görüşme sağlıyorum.
 • Siz: Evet doğru benim.
 • Müşteri Temsilcisi: Sizlerle yapacağımız bu görüşme kayıt altında olacağı öncelikle sizlere belirtmek isterim. Kredi kartınızın kapanması için bir talepte bulunduğunuzu görüyorum. Eğer özel bir sebep değil ise nedenini öğrenebilir miyim.?
 • Siz: Burada sizler kredi kartınızı hangi sebepten dolayı kapatmanızı istiyorsanız o sebebi söylemeniz gerekecektir. Ben bu sebebi kullanmadığım bir kart olduğu için diğer kullanmış olduğum kredi kartımın limiti yükseltmek için limit oluşmak istediğimden kapattırmak istediğimi söyledim.
 • Müşteri Temsilcisi: Sizlere kapatma esnasında belirli bir miktar hediye puan yani chip para vereceklerini söylediler.
 • Siz: Bende istemediğimi ve kredi kartımın kapatılmasını istediğim söyledim.
 • Müşteri Temsilcisi: yada sizlere faizsiz kredi kullanımı gibi teklifler ile de gelebilirler.
 • Siz: Buradaki inisiyatif tamamen size kalmış diyebilirim. Yani bana cazip geldi sunduğu teklifler iptal ettirmedim . 🙂 sizler artık kendinize göre teklifi kabul edip etmeyeceğinizi belirleyebilirsiniz.

Dediğim gibi ben size nasıl yapacağınızı ve izleyeceğiniz yolun ne olduğuna kadar verdim. Bundan sonra sizlere kalan bir durum artık kartınızı iptal ettirip ettirmemek. Eğer kredi kartınızın kapanmasını kesin istiyorsanız size ne teklif verirlerse versinler zaten iptal ettirirsiniz.

Şimdi ise sizlere iptal işleminin ne kadar süreceğine değinmek isterim. Kredi kartı kapatma iptal etme işleminden sonra kaç gün içerisinde tamamen kapanacak onu anlatacağım. Hadi bunun için bir alt başlığa geçelim.

Kredi Kartı Kapatma İşlemi Ne Kadar Sürer? Kaç Günde Tamamen Kapanır?

Arkadaşlar sebebi ne olursa olsun kredi kartlarınızı kapatma isteğiniz oluşabilir. Yani bu sizin tamamen bankacılık hakkınız olarak görülmektedir. Yani ben kredi kartımı kapatma sebebimi zaten sizlere söylemiştim. Bu sebep diğer banklarda olan kredi kartlarımın limitlerini yükseltememeden dolayıdır. Yani bir bankada olan kredi kartımın limiti diğer bankalarda olan kredi kartlarımın limitlerini etki etmektedir. Boşu boşuna kullanmadığım kredi kartımı tutmamın bir anlamı yok. Bunun bilgisini sizlere aşağıda vereceğim görsel ile de göstermek isterim.

blank

Yukarıda görmüş olduğunuz gibi böyle bir yazı ile karşı karşıya kalınca faal olarak kullandığım kredi kartımın limiti yükseltmediğimden dolayı kullanmadığım kartlarımı iptal etmek istedim. Kredi kartımı nasıl kapattığımı sizlere detaylı bir şekilde anlattım. Yani sizlere hiçbir şekilde gerçek olmayan bilgiyi sayfamda yer vermek itemiyorum. Bunun en başında da “Kredi kartımı nasıl iptal ettirebilirim konusudur”. Bu ve bunlar gibi olan yazılarımın her birini ben veya başka yakın arkadaşlarımın yaşadığı olaylar ile sizlere anlatıyorum.

Arkadaşlar şimdi gelelim konumuzun başlığı olan kredi kartı kapatma işlemi kaç gün sürmektedir. Ben kapatma talebinde bulundum ama zaten kapatma süresini duyduğumda ondan dolayı işime yaramayacağı için bana sundukları teklifi ben kabul ettim. Evet şimdi kaç günde kredi kartı kapanıyor diye merak ediyorsanız hemen veriyorum cevabı. Toplamda 7 gün içerisinde kredi kartınızın kapanması sağlanıyor. Ama sadece 7 gün içinde kapanma olayı bitmiyor. BBDK tarafından sistemlere kapatılan kartların eklenmesi içinde bir zaman oluyor. Bu zamanda eklendiğinde 15 gün sonra kredi kartınız kapanmış ve limitiniz açılmış oluyor. Yani ben 15 gün içersin de kredi kartlarımın kapatılması ve limit yükselme işleminin bana yaramadığından dolayı bu işlemi yaptırmadım. Sizlerde bu süreye göre işinize yaramayan bir sebep oluyor ise iptal ettirmeyebilirsiniz.

Evet arkadaşlar siz değerli okurlarımıza bu ve bunlar gibi bir çok yazımızı sizlere yararı olsun diye paylaşım yapmaktayız. Sadece bu site ile sabit kalmadan Youtube/kredim kanalım aracılığı sayesinde yardımcı oluyoruz. Sizlerde hem sitemize hem de Youtube kanalımıza destek olmak isterseniz takibe almanız yeterli olacaktır.

1- Kredi Kartımın Borcu Var Kapatabilir Miyim? 

Günümüz şartlarında artık bütün alışveriş siteleri ve mağazalar taksitli alışveriş imkanları sunmaktadır. Bu taksitli alışveriş tamamen sizin inisiyatifine kalmıştır tabi. Bu tarz alış verişler sizin lehinize de olabilir aleyhinizde. Aleyhinize olacak durum ise tamda başlıkta yazan sorudur. Bu soru ise kredi kartı borcum var acaba kapa işlemi yapabiliyor muyum sorusudur. Tabi bazı durumlarda ise kredi kartı aidatı ödemek zorunda kalıyorsunuz. Yani birden fazla kredi kartı kullanıp kart adat ücreti kullanacağınıza tek bir kart kullanıp sadece ödenecekse tek kartın aidat ücretini kullanmanızı tavsiye ederim.

Şimdi borcunuz varken kredi kartınızı ne yazık ki! kapama işlemi yapamıyorsunuz. Bu durumda ödediğiniz kredi kartı ücretine sinirlenip bütün borcunuzu kapatıp kredi kartınızı kapatabilirsiniz. Ama burada bilinmesi gereken şey ise taksitli olan alışveriş yalnız günü geldiğinde ödemesi bitecektir. Eğer günü 1 yıl gibi uzun süre ise siz kredi kartınızın kapatma emrini verseniz dahil kredi kartınız 12 ay sonra kapanacaktır. Şimdi gelelim mobil bankacılık ile kredi kartınızı kapata biliyor musunuz?

2- Mobil Bankacılık İle Kredi Kartımı Kapatabilir Miyim?

Bu konuyu yine sizlere bizzat bu işlemi yapan birisi olarak sizlere bu sorunuzun cevabını vereceğim. Ben mobil bankacılığı ilk çıktığı günden bu zamana kadar kullanan biriyim. Kullanmış olduğum bankaların mobil bankacılıkları ise Akbank Direk, Türkiye İş Bankası, ENPARA devlet bankası olan Halkbank, Ziraat Bankası hatta Vakıfbank’tır.  Bu mobil bankacılık uygulamalarında birçok bankacılık işlemleriniz yapabiliyorsunuz. Bunlara örnek olarak ise;

 • Kredi kartı başvurusu
 • Para transferleri
 • Kredi kullanımı
 • Fatura ödeme

Gibi bütün olanakları sizler için sunmaktadır. Bütün bu işlemler var ama maalesef mobil bankacılıklar üzerinden KREDİ KARTI KAPATMA gibi bir işlem menüsü bulamazsınız. Yani mobil bankacılık üzerinden kredi kartınızı kapatmak isterseniz hiç bu yöntemde boş vakit ayırmayın derim.

Bu işlemi ben deneyeceğim bakacağım benim vaktim çok derseniz eğer uygulamayı açarak bakabilirsiniz. Bunun için sizlere hiç mani olmayım ben. 🙂 Ama ne yazık ki uygulamalarda kredi kartı kapatma işlemini bulamayacaksınız. Şimdi en çok sorulan bir soruyu da sizlere bilgisini verip konuyu sonlandıracağım. Bu soru ise e-Devlet aracılığı ile kredi kartınızı kapatabiliyor muyuz sorusudur.

3- e-Devlet Üzerinden Kredi Kartımı Kapatabilir Miyim?

Evet arkadaşlar kredi kartım var ama kapatmak istiyorum diyenlerin arasında iseniz. Birde bu soruyu şu şekil soranlardansanız doğru yerdesiniz. e-Devlet üzerinden kredi kartımı kapatabilir miyim? Bu konuyu çok ama çok araştırdım. Yani Google aracılığı ile sizin gibi bende arama yaptım ama maalesef ulaştığım tek yanıt e-Devlet üzerinden kredi kartı başvurusu yapılamamaktadır. Şöyle bir şey söylememde fayda var e-Devlet üzerinden kredi kartı kart aidat ücretlerinizi alabiliyorsunuz. Bunu size nasıl yapacağını bir kaç üst başlıkta vermiştim.

Araştırmalarım sonucu tıkladığım linkler beni hep Bilgi Teknoloji ve İletişim Kurulu tarafından takip edilen TTNET veya Dijiturk gibi kurumlara ait abonelikler karşıma çıktı. Buradan çıkan sonuç ise ne yazık ki e-Devlet üzerinden kredi kartı kapatma işlemi yapılamamaktadır. Konu hakkında sormak istediklerinizi yorum kısmından iletişime geçerek bizlere iletebilirsiniz. Aynı gün içersin de sizlere sorularınızın yanıtını vereceğiz. Birde sizlere konu hakkında bir video bırakıyorum Bu video aracılığı ile de bilgi sahibi olabilirsiniz.

Lütfen Bizi Değerlendir 😉

[Total: 0 Average: 0]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın