Cinnah caddesi no: 5 Kavaklıdere Çankaya/ANKARA PK : 06680
trende

Makine Kimya Endüstrisi (MKE) İş İlanları (Başvuru Formu)

Makine Kimya Endüstrisi (MKE) İş İlanları (Başvuru Formu)

 

2022 yılında dünya da 40 fazla ülkeye ihracat yapan MKE bu doğrultuda çok sayıda memur ve işçi alımı yapacak. Ancak elbette belli birtakım şartların sağlanması gerekiyor. Yaptığım araştırmalar sonucunda Makine Kimya Endüstrisi iş ilanları hakkında şartları, çalışma saatleri ve maaşlarını bulacaksınız. Fabrika bazlı olarak işe alım yapan MKE hangi fabrikalara alım yapacağını listeledim. Başvuru formunu doldurarak kısa sürede iş başvurusu oluşturabilirsiniz. Gelin birlikte detayları inceleyelim.

MKE Makine Kimya Endüstrisi Kurumunda Çalışmak

Öncelikle size burada kurumun asıl amacı ve hangi iş kolları üzerinde alım yaptığını anlatmak isterim. Ardından çalışma şartları ve güncel iş ilanlarına değineceğim. MKE Makine Kimya Endüstrisi Kurumunda çalışmak denilince Milli Savunma Bakanlığına bağlı olarak çalışma imkanı diyebilirim. Türk Silahlı Kuvvetlerinin her türlü silah, mühimmat, füze, araç ve teçhizatını kapsayan bir kurumda Milli Savunma Bakanlığı ile işbirliği içinde 10 fabrika ve 2 harekat dairesinde 6.000’e yakın çalışanıyla istihdam sağlamakta. Makine ve kimya sanayi insan kaynakları departmanı, enstitünün 2022 yılında personel alımı, memur alımı ve işçi alımı yapacağını açıkladı. Yapılan açıklamanın ardından sıkça başvuru detayları sorgulanan MKE istihdam sağlayan fabrikaları sizler için tablo haline hazırladım.

Makine Kimya Endüstrisinde Milli Savunma Bakanlığına bağlı olarak çalışmayı düşünen arkadaşlar için aynı zamanda ilgilerini çekebileceğini düşündüğüm  Jandarma Astsubay Nasıl Olunur? Şartları Nelerdir? adlı makaleyi okumanızı tavsiye ederim.

MKE İşçi Alan Fabrikalar Hangileridir? İletişim Numaraları

Makine Kimya Endüstrisi 2022 yılı içerisinde yapacağı işçi alımlarını fabrikalar aracılığı ile ayrıştırmıştır. Bu nedenle başvuruda bulunmak isteyenler öncesinde hangi fabrikaların hangi pozisyonda işçi alımı yaptıklarını merak ediyor. Merak edenler için 2022 yılı güncel MKE işçi alan fabrikaların listesini sizler için hazırladım.

Fabrika Şehir
MKE Ağır Silah ve Çelik Fabrikası Müdürlüğü Kırıkkale
MKE Barut Fabrikası Müdürlüğü Kırıkkale
MKE Çankırı Silah Fabrikası Müdürlüğü Çankırı
MKE Gazi Fişek Fabrikası Müdürlüğü Ankara
MKE Hurda İşletmesi Müdürlüğü Ankara
MKE Kapsül Fabrikası Müdürlüğü Ankara
MKE Maksam Makine ve Maske Fabrikası Müdürlüğü Ankara
MKE Mühimmat Fabrikası Müdürlüğü Kırıkkale
MKE Pirinç Fabrikası Müdürlüğü Kırıkkale
MKE Roket ve Patlayıcı Fabrikası Müdürlüğü Ankara
MKE Silah Fabrikası Müdürlüğü Kırıkkale
MKE Lojmanları Aliağa-Çakmaklı Köyü
MKE Destek Tesisleri İşletmesi Müdürlüğü Kırıkkale

Yukarıda sizlere verdiğim tam 13 fabrika 2022 yılı içerisinde işçi alımı yapmakta. Fiziki müracaat halinde bilgi alabilirsiniz ya da şimdi size vereceğim iletişim numaralarını arayarak bilgi alabilirsiniz.

Fabrika İletişim Numaraları
MKE Ağır Silah ve Çelik Fabrikası Müdürlüğü 0318 224 30 00
MKE Barut Fabrikası Müdürlüğü 0312 863 42 17
MKE Çankırı Silah Fabrikası Müdürlüğü 0376 213 24 82
MKE Gazi Fişek Fabrikası Müdürlüğü 0312 211 01 62
MKE Hurda İşletmesi Müdürlüğü 0312 384 03 07
MKE Kapsül Fabrikası Müdürlüğü 0850 222 0724
MKE Maksam Makine ve Maske Fabrikası Müdürlüğü 0312 368 78 70
MKE Mühimmat Fabrikası Müdürlüğü 0318 224 30 00
MKE Pirinç Fabrikası Müdürlüğü 0318 224 30 00
MKE Roket ve Patlayıcı Fabrikası Müdürlüğü 0312 863 42 17
MKE Silah Fabrikası Müdürlüğü 0318 224 30 00
MKE Destek Tesisleri İşletmesi Müdürlüğü 0318 224 30 00

Yukarıdaki fabrikaların müdürlüklerini arayarak iş başvurusu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Şimdi de gelelim Makine Kimya Endüstrisi işçi alım şartlarının detaylarına…

Makine Kimya Endüstrisi İşçi Alım Şartları

Bu yıl içerisinde alım yapacak olan MKE iş ilanları hakkında alım yapacak fabrikaların tam listesini sizlere verdim. 2022 yılı için istenen şartlar konusunda Makine Kimya Endüstrisi işçi alım şartları için bizzat MKE arayarak bilgi aldım. Bana denilene göre; işçi alım duyurusu paylaşıldığı takdirde çalışma şartlarını web sayfası üzerinden duyuracaklarını söylediler. Ancak siz yine de bilgi için web sayfası üzerinden irtibat numaraları veya e-posta aracılığı ile doğru bilgiyi alabilirsiniz. MKE işçi alım konusu ile ilgilenen birimin iletişim bilgileri ise;

İnsan Kaynakları Direktörlüğü

  • Tel: (0312) 296 10 36-37
  • Fax : (0312) 296 16 89
  • Eposta : mkeinsankaynaklari@mke.gov.tr

İnsan Kaynakları Direktörlüğünü bizzat kendim aradım. Tekrar belirtmek isterim ki, Makine Kimya Endüstrisi işçi alım şartları için işçi alım duyurusu yapıldığında tüm detaylar paylaşılacaktır.

Makine Kimya Endüstrisi İşçi Alımı KPSS Şartı Var mı?

2022 yılı Makine Kimya Endüstrisi işçi alımı KPSS şartı var mı? sorusunun cevabını merak edenlere;  öncesinde yaptığım araştırmalar sonucunda son yapılan işçi alımları KPSS şartı ile alınmaktaydı. KPSS puan türleri ve puan şartı taşıyanlar başvuruda bulunabilir. En son yapılan istihdam için KPSS şartı KPSS P94 üzerinden 60 puan almak koşulu ile sağlanmakta idi. Bu da demek oluyor ki 2022 yılında yapılacak olan alımlar için de yine KPSS P94 puan şartı olacak. Ama tekrar belirtmem de fayda var en doğru bilgiyi https://mke.gov.tr/ adresinde yapılacak olan duyuru sonrasında alabilirsiniz. Kurum tarafından  yayınlanacak olan iş kolları arasında endüstriyel bakım ve onarım, kaynakçılar, makine bakım teknisyenleri, ısıtma ve sıhhi tesisatçıları, şoförler, makine mühendisleri, teknisyenler, çelik fabrikası operatörleri, kimyagerler, refrakter malzeme yöneticileri, köprü operatörleri yer alması bekleniyor.

Makine Kimya Endüstrisi İş İlanları Başvurusu Nasıl Yapılır?

Makine Kimya Endüstrisi iş ilanları başvurusu nasıl yapılır? sorusunun cevabını merak eden kullanıcılarına yönelik olarak işçi alım başvuru detayları ve başvuru formunu geniş kapsamlı araştırmalarım neticesinde size anlattım. Öncelikle bu işte çalışmak istiyorsanız 657 sayılı Devlet Memurluğu Kanununu bilmeniz gerekmektedir. Nedir bu kanun? Linke tıklayarak saniyeler içerisinde görebilirsiniz. Ayrıca bir devlet kurumu olarak bireylerin devlet personeli seçme sınavını geçerek gerekli puanları alabilecekleri açıklanabilir. Bu bağlamda devreye KPSS Şartı giriyor. Öncesinde de belirttiğim gibi MKE iş başvurularında aranan şartlardan biri de KPSS. Başvuru ve sınav tarihleri ​​ÖSYM üzerinden kolaylıkla takip edilebilir. Makine ve Kimya Sanayii Kurumu bir duyuru yayınladığı zaman, mevcut genel ve özel koşulları belirtecektir. Başvuru sahipleri dikkatli olmalı ve kendileri için yapıldığından emin olmalıdır.

Bildiğiniz gibi her iş ilanının kendine ait bir son başvuru tarihi ve kendi başvuru tarihi vardır. Bu tarihten sonraki başvurular artık kabul edilemez. Bu nedenle başvuru sahipleri duyuruları günlük olarak takip etmelidir. Ayrıca kurum, adayların geçmesi gereken bir sözlü mülakat sınavı da düzenlemektedir. Makine Kimya Endüstrisi işçi alımlarında, başvuru sahiplerinden bir dizi belge sunmasını da isteyebilir. Bu nedenle adayların her bir noktayı tek tek gözden geçirmeleri ve nelerin hazırlanması gerektiğini bilmeleri gerekmektedir. Daha sonra başvurunun doğru ve eksiksiz olarak doldurulması gerekmekte. Bu nedenle adayların boş pozisyonlara takip etmeleri gerecek.

Makine Kimya Endüstrisi İş İlanları Başvuru Formu

Şimdide personel olacak adayların en çok merak ettiği Makine Kimya Endüstrisi iş ilanları başvuru formu örneğini vereceğim size. Örnek olduğunu hatırlatmamda fayda var. Çünkü 2022 yılı için başvuru formu henüz yok. Eski yıllarda yapılan başvurunun örnek formu aşağıda yer almaktadır. Aşağıda vermiş olduğum form Bilgisayarlı Nümerik Kontrol (CNC) Teknisyeni olarak işe girecek olan adaylar için hazırlanmıştır.

Meslek Deneyim (Yıl) Öğrenme Türü
Bilgisayarlı Nümerik Kontrol (CNC) Teknisyeni
Genel Birim Adı Genel Bölüm Adı Öğrenim Seviyesi
Lise ve Dengi Okul CNC Bölümü Ortaöğretim (Lise ve Dengi)
Sınav Kategorisi Sınav Adı Sınav Puan Türü En Az Puan Limiti Sınav Giriş Tarihi
Kamu Personel Sınavları KPSS EKPSS 0

Kaynak teknisyeni alımları için de aşağıdaki formu örnek gösterebilirim.

Meslek Deneyim (Yıl) Öğrenme Türü
Kaynak Teknisyeni
Genel Birim Adı Genel Bölüm Adı Öğrenim Seviyesi
Lise ve Dengi Okul Metal Teknolojisi Ortaöğretim (Lise ve Dengi)
Lise ve Dengi Okul Metal İşleri Ortaöğretim (Lise ve Dengi)
Lise ve Dengi Okul Kaynakçılık Ortaöğretim (Lise ve Dengi)

Makine Kimya Endüstrisi Mekatronik Teknisyeni iş ilanları örnek form;

Meslek Deneyim (Yıl) Öğrenme Türü
Mekatronik Teknisyeni
Genel Birim Adı Genel Bölüm Adı Öğrenim Seviyesi
Lise ve Dengi Okul Mekatronik Ortaöğretim (Lise ve Dengi)
Lise ve Dengi Okul Endüstriyel Otomasyon Ortaöğretim (Lise ve Dengi)

Yukarıdaki örnek başvuru formunu inceleyebilirsiniz. 2022 yılı içerisinde yapılacak olan alımlar öncesinde göz gezdirmenizde fayda var. Ancak daha öncesinde de dediğim gibi 2022 yılı MKE web sayfasını takip etmelisiniz.

Lütfen Bizi Değerlendir 😉

[Total: 1 Average: 5]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın