Cinnah caddesi no: 5 Kavaklıdere Çankaya/ANKARA PK : 06680
trende

Microblading Nedir? Nasıl Yapılır? (Güncel Fiyat Listesi)

Microblading Nedir? Nasıl Yapılır? (Güncel Fiyat Listesi)

 

İnsan olmanın bir özelliğidir vücudunda, yüzünde beğenmediği bir yerinin olması. Kaşımızı, dudaklarımızı, dişlerimizi, burnumuzu, ellerimizi beğenmeyiz ve fırsat varsa estetik yollara başvururuz. Bu bölgelerden kaşımı beğenmiyorum diyorsanız size ipuçları verecek yazımıza hazır olun. Çünkü kaşlarınızı değiştirmek hiç de zor değil. Kalıcı makyaj uygulamaları arasında olan microblading işlemi doğuştan olmayan, seyrek olan kaşlarınızı değiştirmek için, iki kaş arasında şekil bozukluğu olan kaşlarınızı dizaynlı bir şekle getirmek, daha dolgun bir kaş isteğinizi karşılayacaktır. Kaş problemi olanlar microblading nedir, nasıl yapılır acaba diye merak ettiğinizi duyar gibiyim. Bazı yerlerde kıl tekniği ismi ile duyabilirsiniz. Microblading zararlarını, microblading güncel fiyatlarını sizlere fikir olması amacıyla anlatmaya başlıyorum. Zevkle okuyacağınız ve yarın microblading uygulamasını yaptıran yerleri araştıracağınızdan şüphem yok.

Microblading Nedir?

Microblading kalıcı makyaj olarak bilinir. Kalıcılığını dövme gibi düşünmeyiniz. Kaşlarınızdaki herhangi bir sıkıntıyı microblading yaparak giderebilirsiniz. Bu sıkıntılar neler olabilir? Kaşlarınız çok az, seyrek ve dağınık, şekilsiz, biçimsiz, iki kaş yükseklik ve şekil orantısızlığı, rahatsızlıktan dolayı dökülen kaşlar gibi sorunlarınızda bu uygulama tam size göredir. Microblading boya ve kalemi ile derinin epidermis katmanına kıl şeklinde kesiler atılarak yapılarak uygulamadır. Boya epidermis tabakada kaldığı için dövme gibi ömür boyu kullanılacak bir uygulama değildir. Herkesin yüz ve göz yapısı, kemik yapısı farklı olduğu için bu oran doğrultusunda kaş çerçevesi çizilerek doldurma uygulaması yapılır. Özellikle doğal formunda ve içerisinde kimyasal oranı çok bulunmayan boyalarla yapılan phibrows tekniği microblading uygulamasında oldukça başarılıdır. Microblading yapan güzellik merkezleri aradığınızda özellikle phibrows tekniği ve phibrows marka boyaları ile yapılan merkezleri seçmenizi tavsiye ederiz. Güvenmeniz için sizin isteğiniz doğrultusunda merkezin kaş örneklerinden faydalanabilirsiniz.

Microblading Nasıl Yapılır?

Microblading uzman kişinin tekniği ile alakalıdır. Kıl tekniği olarak yapılan bu işlem uzman kişinin kullandığı kalemi, kullandığı boyaları ve kıl tekniği tamamen değişiklik gösterir. Yukarıda da bahsetmiş olduğum phibrows tekniği doğallıktan yana olanlar için idealdir. Phibrows markası olarak kalem, boya ve teknik özgünlüğüne sahiptir. Diğer kullanılan boyalarda zaman geçtikçe kızıllık, grilik, mavilik gibi renk değişimleri olabilir ya da kalem ucu kalınlığı farklı olduğu için kıl çizimleri doğal olmayacaktır. Phibrows tekniği ile microblading nasıl yapılır sorusuna cevap ararsak gönül rahatlığı ile kaşlarınızı yaptırabileceğinizi düşünüyorum. Öncelikle kişi kendi problemini belirleyerek gelir. Uzman tarafından sedyeye yatırılır ve kaş analizi yapılır. Phibrows cetveli dediğimiz yüz hatlarına göre altın oran kaş çizimi yapılan cetvel ile kaş oranlamaları yapılır. Öncelik burun ortası belirlenir, bu bizim iki kaşımızın tam ortasıdır. Sonra göz pınarımızın başladığı yer bizim kaş başlangıçlarımızdır. Burun kanatlarından başlayarak göz bitimi hizası alınır ve bu da bizim kaşımızın bitmesi gereken noktasıdır. Altın oran cetveli ile kavis noktası ve kavise dönen nokta işaretlenir. Kaş kemiklerine göre kaş çerçevesi kaş kalemi yardımı ile çizilir. Birinci kaşımızın altın oranını aldık fakat daha zoru diğer kaşa aynı kaşı oranlamaktır. Aynı şekilde altın oran cetvelimizi ters çevirip diğer ölçüler bu kaşa uygulanır. Fakat kaşta yükseklik, alçaklık farkı var ise bunu oranlamak gerekir. Oranlamayı yaptıktan sonra çerçeve dışında kalan kaşlar cımbız ve ip yardımı ile alınır. Ve kaş size gösterilir. Siz onaylarsanız kıl atış işlemlerine başlanır. Kesi açılarak boya pigmentleri çizim yardımı ile işlenir. Her bir çizim kıl görünümünü sağlamalıdır. Kaş kıl dönüşlerinize göre çizimler yapılmalıdır çünkü her kişinin kaş kıl yapısı aynı değildir. Kişiye uygun kaş tasarlamak ve çizmek dikkat edilmesi gereken husustur. Uzman iki kaşın çizimini bitirdikten sonra bütün kontrollerini yapar, boşluklarına iniş çıkışlarını kontrol eder ve aynası ile beraber yanınıza gelir. Siz eminim ki işlemden memnun kaldınız. Artık şikayet ettiğiniz, beğenmediğiniz kaşlar yerine düzenli ahenk içinde dans eden kaşlarınız var.

Microblading İşlem Süresi Ne Kadardır?

Microblading işlem süresi uzmanın pratikliği, kaşın sorunu olarak değişebilmektedir. En uzun süren aşamasının aslında altın oran aşaması olduğunu belirtebiliriz. Yaklaşık 1 saat süren çerçeve oran aşaması düzgün yapıldığı sürece kaşlarınız gerçekten güzel olacak demektir. Kıl atış aşaması da yaklaşık 1-1,5 saat sürmektedir. Yani toplam olarak merkeze gittiğinizde ortalama 3 saatinizi ayırarak gitmenizi tavsiye ederiz.

Microblading İşlemi Sonrasında Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Microblading işleminiz bittikten sonra günlük yaşamınız devam edebilirsiniz. Fakat özellikle 1 hafta ve devamında 30 gün boyunca uygulamanız gereken ve dikkat etmeniz gereken prosedürler vardır. Uzaman tarafından siz verilen bir krem var ise 1 hafta boyunca günde 3-5 kez bu kremi uygulamanız gerekecektir. Su ile temas ettirmemeniz özellikle belirtilir. İlk gün yüzeydeki boya pigmentini almak için hafif ıslatılmış bir pamukla sildikten sonra kremi uygulayabilirsiniz. Hafif bir kabuklanma yaşanabilir fakat bu zar halindedir. Deri altında boya pigmentleri oturmaya başlıyordur. Sıcak su, buhar kesinlikle temas ettirmemeniz gerekir. İlk 7 gün makyaj yapmayınız, koruyucu krem dışında bir şey sürmeyiniz, terlemenizi sağlayacak sauna, spor, egzersiz gibi faaliyetlerde bulunmayınız. 30 gün boyunca güneşlenemezsiniz, solaryuma giremezsiniz, lazer ışınına maruz kalamazsınız, kimyasal yüz temizleme ürünleri ve besleyici kremler kullanamazsınız. 4-6 hafta sonrasında uzmanınız sizin durumunuzu kontrol etmek için merkezinize çağıracaktır. Gerekli görürse rötuş işlemi uygulayacak, işlemde oluşan boşluk varsa bunu düzeltecektir.

Microblading İşlemi Ne kadar Süre Kalıcıdır?

Microblading işlem kalıcılık süresi kişi cilt tipi ile ilgisi büyüktür. Yağlı ciltler pigmentleri deriden daha kolay atabildiği için yağlı ciltlerde süre biraz kısalabilir. Ortalama 1-1,5 yıl arası kalıcılığı olsa da 6 ay gibi kısa bir sürede yok olan, 24 ay gibi uzun bir süre kullananlar da vardır.

Microblading Zararları Nelerdir?

Microblading bilinen herhangi bir zararı bulunmamaktadır. Phibrows boyaları içerisinde her ne kadar da kimyasal oranı az olsa da alerjik yapılı kişilerde alerji reaksiyon gösterebilir. Bu da geçicidir. Bazı kaş dökmesi yönünde söylentiler olsa da aksine o bölgede kesiler açıldığı için çıkabilecek kıl kökü yolu açılmış olur ve kaş çıkmasına bile yararı olur.

Microblading Uygulamasında Bilmemiz Gerekenler

Microblading Uygulamasını Kimler Yaptıramaz?

Microblading uygulaması yaş sınırı olamadan isteyen herkes yaptırsa da bazı durum ve hastalıklarda yaptırılamaz. Şeker hastaları, anemi tedavisi gören kişilerde doktor onayı ile yapılmalıdır. Ayrıca kaş bölgesinde et beni varsa üzerine uygulama yapılmamalıdır. Kesinlikle yaptıramayacak kişiler;

  • Hamileler
  • Kan pıhtılaşma ve kanama sorunu olanlar
  • Kan sulandırıcı ilaç kullananlar
  • Uygulama bölgesinde enfeksiyonu olanlar
  • Kemoterapi ve radyoterapi görenlerde terapi hemen öncesi ve hemen sonrası

Microblading Sonrası Boya Renk Değişim Nedenleri Nelerdir?

Microblading sonrası bazı işlemlerde boyada renk değişmesi olur. Size ısrarla phibrows sistemi uygulayan merkezleri tercih etmelisiniz diye belirtmemin sebebi boya renk değişimlerinin yaşanmamasıdır. Uzman tarafından kullanılan boyaların kalitesiz olması sonrasında sorun yaşamanıza sebep olacaktır. Microblading işleminden sonra dikkat edilmesi gereken uygulamalara sadık kalmazsak yapılan işlemin ömrünü kısaltmaya, boya renginin solmasına neden olacaktır. Güneşlenme durumları, solaryum durumları işlemin ömrünü kısaltır. Uygulanan bölge güneş ışınlarından korunmalıdır. Güneş koruyucuyu hayatımızdan zaten eksik etmemiz gerekiyor. Uygulama uzmanının da hedef cilt katmanına uygulama yapmaması boyanın yok olmasına sebep olabilir.

Microblading Güncel Fiyatları

Microblading fiyatları il ve ilçeye, uzmana, merkeze göre değişiklik göstermektedir. 400 TL ile 2500 TL arasında değişiklik gösteren fiyatlar phibrows microblading fiyatlarında ortalama 700 TL ile 2500 TL arasında değişir. Merkeze gittiğinizde mutlaka boya markalarını görünüz. Uzmanın daha önce çalışmış olduğu kaş uygulamalarına mutlaka göz gezdiriniz. Bu konuda sizin için ücret tabi ki de makul olmalı ama ücretten önce işlem ve kullanılan ürünler çok daha önemlidir.

 

Lütfen Bizi Değerlendir 😉

[Total: 0 Average: 0]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın