Cinnah caddesi no: 5 Kavaklıdere Çankaya/ANKARA PK : 06680
trende

Gerçek %100 Minecraft Tüm Hileleri ve Konsol Kodları Para Hilesi Dahil

Evet arkadaşlar her oyunda olduğu gibi Minecraft oyununda hileleri mevcuttur. Bazı kişiler hilesiz oyun oynamayı tercih etseler de çoğunluk olan bir kitle var ki hileli oyun oynamayı çok seviyorlar. Bu oyunu oynarken sizlere Minecraft kodları da lazım olacaktır. Bu yazımda sizlere bu kodları da vereceğim. Vereceğim kodların bir kısmı zaten hile kodları olacağı için Minecraft hile kodlarının nereye yazıldığınızda sizlere belirteceğim. Aynı zamanda bu oyundan çok fazla para kazanan kişilerinde olduğunu söylemeden geçemeyeceğim. Sizlerde hem oyun oynayıp hem de çok güzel gelirler elde edebilirsiniz. Bu yazımda sizlere bütün bu bilgileri vereceğim. 

Gerçek %100 Minecraft Tüm Hileleri ve Konsol Kodları Para Hilesi Dahil

 

Tiktok tarafından da bu kodların hilelerini bazı arkadaşlar paylaşmaktadır. Sizlere hile konusunda bütün bilinmesi gerekenleri gerçek ve 2022 yılı için güncel Minecraft hile kodlarını vereceğim. Bu konuda sizlere şu alt başlıklar beklemektedir. 1. Minecraft Kullanabileceğiniz hilelerin neler olduğunu göreceksiniz. 2. Minecraft çevre değişim hilelerin nelerdir. 3. Zorluk ayarları neler olduğunu. 4. Canavar Hilelerinin nasıl yapıldığını göreceksiniz. 5. İyileştirme, hasar ve onarım hilelerinin neler olduğu. 6. Minecraft eşya hilelerinin kodlarını. 6. Son olarak ise Minecraft komutlarının kodlarının neler olduğunu yazımda göreceksiniz. Bütün bu bilgilerden sonrada sizlere Minecraft ile nasıl para kazanacaksınız ona değineceğim.

Minecraft’ta Kullanabileceğiniz Hileler Hangileridir?

Minecraft, son dönemlerde oldukça fazla oynan oyunların arasındadır. Böylede olunca oyun oynayan bazı kişiler bu oyunun hilelerini merak etmektedir. Minecraft oyuncuların merak ettikleri hangi hileleri kullanabiliyoruz sorusudur. En çok bu oyunda hayatta kalma modu ve yaratıcı modunun hileleri sorulmaktadır. Bunlar için sizlere aşağıdaki başlıklarda bütün hilelerin neler olduğuna değineceğim. Sizlere vereceğim bu hileleri kullanabilmeniz için ilk olarak aktif hale gelmesi gerekmektedir. Aktif hale geldikten sonra sizlere vereceğim Minecraft hilelerini kullanabileceksiniz.

blank

Hemen akıllara peki bu hileleri nasıl aktif edebiliriz konusu gelmektedir. Bu olay çok ama çok basit aşağıda vereceğim 4 yöntem ile bu işi tereyağından kıl çeker gibi yapacaksınız. 😊

 1. Minecrafta oyununa giriş yaparak ana ekranda beklemeniz gerekmektedir.
 2. Giriş ekranında bekleme işleminden sonra “T” harfine basınız.
 3. Şimdi karşınıza çıkacak olan ekrana “/gamemod 1” yazmanız gerekmektedir. Buraya tırnak içinde yazdığım kod yazılacak.
 4. Artık hileleri aktif hale getirdiniz. Artık oyuna girerek sizlere vereceğim hile kodlarını artık yazarak kullanabilirsiniz.

Arkadaşlar aslında bu hileleri girebileceğiniz mod hile modu olarak değil de admin modu olarak geçmektedir. Bu admin modu kullanabilmeniz için yukarıdaki işlemleri yaparak aktif hale gelmesi gerekmektedir. Yani aktif hale getirdikten sonra artık hile kodlarını dilediğiniz gibi kullanabiliyorsunuz.

Sizler hile kodlarına geçmeden önce bilmeniz gereken bir konuyu sizlere belirtmek isterim. Bu konu ise Minecraft’ın çok farklı versiyonları vardır. Her versiyon için farklı hileler kullanılabiliyor. Ben sizlere bu hile kodlarını 1.8 sürümü için verdiğimi söylemek isterim. Eğer farklı versiyonlarda oyun kullanıcı iseniz bazı versiyonlar için bu hilelerin bir kısmı çalışmaktadır. Ama eğer çalışmayan bir hile kodu olursa bizlere yorum kısmından iletişime geçmeniz durumda sizlere ait versiyona özel hileleri de vermeye çalışabiliriz.  Hadi arkadaşlar şimdi sizlere söylediğim gibi 1.8 versiyonu için hileler neler bir görelim.

Minecraft Hileleri

Her oyunda olduğu gibi Minecraft içinde belli başlı hileler mevcuttur. Ben ne kadar oyunları hilesiz olarak oynamayı sevsem de çoğunlukla oyunları hileli oynamak isteyen olmaktadır. Bu hileleri sizler için popüler oyunlar için elimden geldikçe vermeye çalışıyorum.

Bu konumda Minecraft hilelerini sizler için paylaşacağım. hadi örelim bakalım hile kodları nelerdir.

Minecraft Hile Kodları
Sıra No Yapılacak Hile Modu
1 Yaratıcı moda geçme: /gamemod 1
2 Hayatta kalma moduna geçme: /gamemod survival
3 Hileleri gösterme ve yardım ekranı: /help ve /help2
4 Birini OP yapabilme: /op isim
5 OP’yi geri alma: /deop isim
6 Birini atabilme: /kick isim
7 Birini yasaklama: /ban isim
8 Yasağı kaldırma: /pardon isim
9 Tüm mob’ları öldürme: /kill all mobs
10 Birine ışınlanma: /tp isim
11 XP kazanma: /XP 5000
12 Sunucuyu kapatma: /stop

Sizlere birde araştıra sonucu yurt dışından edindiğim bir bilgiye göre birkaç hile kodu vereceğim bu hile kodları da şu şekildir.

Bu verdiğim hileler MİNECRAFT OYUNCU HİLELERİ VE KOMUTLARI olduğunu belirtmek isterim.

 • //kill [oyuncu] (Kendinizi veya belirtilen oyuncuyu öldürün)
 • /tp [oyuncu] <x y z> (Kendinizi veya belirtilen oyuncuyu girilen koordinatlara ışınlayın)
 • /effect <oyuncu|entity> <efekt> [süre]  (Efekti, saniye cinsinden bir seçenek süresi boyunca belirtilen oynatıcıya veya varlığa uygular)
 • /effect clear <oyuncu|entity> [efekt] (Tüm efektleri veya isteğe bağlı olarak yalnızca belirtilen efekti oynatıcıdan veya varlıktan temizleyin)
 • /enchant <oyuncu> <büyü> [seviye] (Büyüyü, isteğe bağlı bir düzeyde belirtilen oyuncunun seçilen öğesine uygulayın. Büyü kodunun bir listesi)
 • /experience add <oyuncu> <miktar> ekle (Belirtilen oyuncuya belirtilen miktarda deneyim puanı ekler. Bunun yerine deneyim seviyeleri eklemek için kelime seviyelerini sonuna koyun)

blank

Minecraft verdiğimiz bu hileler, multiplayer sunucuların da ne yazık ki işlememektedir. Yani tek başına olarak oynana oyunlarda geçerli olmaktadır. Single olarak oynadığınız oyunlarda yani. Eğer bu oyunu arkadaşlarınızla LAN üzerinden bağlanarak oyun oynuyorsanız yine bu hileleri kullanabiliyorsunuz. Kurmuş olduğunuz bir sunucu var ise bu sunucuyu kapatmak için yukarıda belirtmiş olduğum /stop komutunu uygulamanız gerekmektedir. Şimdi de sizlere çevre değişim hilelerini vereceğim.

Minecraft Çevresel Değişim Hileleri

Minecraft oyununda çevresel değişim hileleri oldukça fazla tercih edilmektedir. Böylede olunca bizlerde sizlere bu hile kodlarını verme gereği duyduk. Bu kodları birde yurt dışı kaynaklı olarak sizlere vereceğimi de belirtmek isterim. Şimdi bütün bu hile kodlarını aşağıda bulabileceğinizi belirterek hemen sizlere bu hileleri veriyorum.

Minecraft Hile Kodları
Sıra No Yapılacak Hile Modu
1 Saate 5 ekleme için: /TIME SET
2 Saate 5 saat ekleme için: /TIME ADD
3 Zamanı dondurma için yapmanız gereken: /gamerule doDaylightCycle false
4 Sağanak şekilde yağmur yağdırma: /TOGGLEDOWNFALL
5 Yağan yağmuru durdurma: TOGGLE DOWNFALL OFF
6 Suların berraklığını ayarlama kodu: /clearwater
7 Bütün ağaçları ve bitkileri büyütme: /grow
8 Bitkiler hemen büyütme: /instantplant
9 Hava durumunu değiştirme: /weather (lightning, thunder, or rain)

Sizlere yurtdışından edin bilgileri de veriyorum ki belki kullandığınız versiyona uyum sağlayabilir diye. Bunar ise şu şekildir;

 • /seed
  • Daha sonra dünyanızı yeniden oluşturabilmeniz için bir tohum kodu üretir.
 • /setworldspawn [xyz] 
  • Oyuncunun mevcut konumuna veya girilmişse isteğe bağlı belirtilen koordinatlara dünya konumunu ayarlayın.
 • /gamemode <tür> [oyuncu] 
  • Kendiniz veya isteğe bağlı bir oyuncu için oyun modu türünü (hayatta kalma, yaratıcı, macera veya izleyici kullanın) ayarlar.
 • /gamerule <kural> [değer] 
  • Bir oyun kuralının değerini sorgular veya isteğe bağlı bir değer girilmişse onu değiştirir.
 • /difficulty <seviye>
  • Zorluk seviyesini ayarlar. (huzurlu, kolay, normal veya zor kullanın).
 • /time set <değer> 
  • Dünya oyun saatini ayarlar, değer olarak 0 (Şafak), 1.000 (Sabah), 6.000 (Öğlen), 12.000 (Alacakaranlık) veya 18.000 (Gece) kullanın.
 • /gamerule doDaylightCycle false
  • Gündüz/gece döngüsünü kapatın, yeniden etkinleştirmek için false değerini true ile değiştirin.
 • /weather <tür> [süre] 
  • Saniye cinsinden isteğe bağlı bir süre için hava türünü (açık, yağmur veya gök gürültüsü kullanın) ayarlar.
 • /gamerule doWeatherCycle false 
  • Hava durumu değişikliklerini kapatın, yeniden etkinleştirmek için false değerini true ile değiştirin.
 • /clone <x1 y1 z1> <x2 y2 z2> <xy z> 
  • <x1 y1 z1> ve <x2 y2 z2> koordinatları arasındaki bölgedeki blokları klonlar, ardından alt kuzeybatı köşesine <x y z> koordinatlarıyla yerleştirir.

evet arkadaşlar bu kodlarda sizlere çevre değimi için oldukça yararı olacağını düşünmekteyim. Bizzat sizler için denedim ve gayet başarılı ama yine de ben hilesiz oyun oynamayı tercih ediyorum. Sizlere verdiğim bu kodlar oyun deneyimizde ciddi değişimler yaratmaktadır. Verdiğim bu kodlar sizlerin özel zevklerinize göre çevreyi ayarlamayı sağlıyor. Bu değişimle birlikte gündüz ve gece arasında sadece bir kod aracılığı ile geçiş yapıldığını da sizlere söylemek isterim. Bu çevre modları oldukça fazla tercih edilmektedir. Şimdi de sizlere zorluk ayarlarının neler olduğunu vereceğim.

Minecraft Zorluk Ayarı Nelerdir?

Sizlere Minecraft oyunun zorluk ayarını vermek isterim. Bu ayarla oyun seviyesini kendinize göre ayarlayabilir ve dilediğiniz gibi oynayabilirsiniz. Bu zaten sizlere yurtdışı kaynaklı olarak vermiştim ama birde bu başlık altında Türkiye kanalı olarak ta sizlere vermek istedim.

 • Zorluk derecesini belirler: /difficulty (peaceful, easy, normal)

Verdiğim bu kod ile zorluk derecesini kendinize göre belirleyerek oyununuzu oynayabilirsiniz. Şimdi sıra geldi bir sonraki çok merak edilen hile kodlarına. Bu kodlar ise canavar hilelerinin nasıl yapıldığıdır. Gelin şimdi birlikte görelim bakalım bu hilelerin neler olduğunu.

Minecraft Canavar Hileleri Nasıl Yapılır?

Minecraft oyununda sizlere canavarlar musallat olmaktadır. Bu canavarlardan tabi ki kurtulmanın yolu vardır. Benim yaptığım gibi kaçarak kurtulabilirsiniz. Yada sizlere vereceğim birkaç hile kodu hile hemen bu canavarlardan kurtulabiliyorsunuz. Yani bu kodlar ise Minecraft oyunundaki canavarları zararsız hale getirebilir, hatta komple yokta edebilirsiniz. Sizlere bütün bunları yapabileceğiniz hile kodlarını aşağıda veriyorum.

Minecraft Hile Kodları
Sıra No Yapılacak Hile Modu
1 Spesifik canavarları öldürme hilesi /killall [canavartürü]
2 Yakındaki canavarları öldürme: /killnpc [all, animal, or monster]
3 Canavarları bir anda dondurma: /freeze
4 Canavarlar hasar veremez hale getirme: /mobdamage
5 Canavarlara tekme atma: /instantkill
6 Canavarların kafasını karıştırma: /confuse
7 Canavarı başka yöne gönderme: /ride

Evet arkadaşlar canavarlardan kurtulmak için toplam 7 adet kod vardır. Her biri farklı özelliklerdedir. Ama amaçları sonuç itibari ile canavarlardan kurtulmaya endekslidir. bunun için yapmanız gereken bu hile kodlarını kullanmanız olacaktır. Şimdi ise iyileştirme, hasar ve deneyim hilelerinin neler olduğunu sizlere vereceğim. Hadi birlikte bu kodları bir görelim.

Minecraft İyileştirme Hasar ve Deneyim Hilesi Yapmak

Oyun oynarken hayatta kalmak istiyorsanız eğer sizlere vereceğim iyileştirme hasar ve deneyim hilelerine ihtiyacınız olacaktır. Oyun esnasında alabileceğiniz hasarlar olma durumda bu hileler sayesinde oyuna tekrar başlamış gibi olacaksınız. Bunun yanı sıra can puanınızın düşmesi kritik seviyelerde hileleri uyguladığından problemi çözmüş olacaksınız. Hadi şimdi görelim bu hilelerin neler olduğu.

Minecraft Hile Kodları
Sıra No Yapılacak Hile Modu
1 Belli miktar tecrübe ekleme: /xp miktar
2 Karakteriniz hakkında bilgi: /biome
3 Gelen su hasarını ayarlama: /waterdamage
4 Karakter hızını ayarlama: /setspeed miktar
5 Altına platform ekleme: /platform
6 Daha uzun bacak: /longerlegs
7 İşaretçiye gitme: /jump
8 Uçma ve uçma hızı: /fly hız
9 Karakterinize kendini yok etme komutu verir: /kill
10 Düşüş hasarınızı azaltır: /falldamage
11 Alevlerden aldığınız hasarı azaltır: /firedamage
12 Genel hasarı azaltır: /damage
13 Canınızı belirtilen miktarda doldurur: /health
14 Belirttiğiniz miktarda iyileşirsiniz: /heal
15 Bulunduğunuz yerin üstündeki platforma ışınlanırsınız: /ascend
16 Düşme hasarını kapatma ve açma: /falldamage on/off

Yukarıda sizlere verdiğim 16 hile kodu ile resmen ölümsüz olacaksınız. Bu sayede oyunu sürekli bir şekilde ölmeden oynamaya devam edeceksiniz. Evet arkadaşlar ölümsüzlüğün hilelerini de verdiğimize göre artık eşya hilelerine geçebiliriz.

Minecraft Eşya Hilesi

Minecraft oyunu oynayanların ilk akıllarına gelen şey eşya hileleridir. Yani bu oyunu bilen bilir Minecraft denilince hemen akıllara eşya gelmektedir. Oyun oynarken geleceği belirleyen unsurlardan biridir eşyalar. Şimdi sizlere bu konuda yardımcı olacak birden fazla Minecraft eşya hilesini vereceğim. Bu görmek için aşağıdaki tabloya bir göz atın.

Minecraft Hile Kodları
Sıra No Yapılacak Hile Modu
1 Eşya tutmayı 2 katına çıkarmak: /duplicate
2 Oyunda öldükten sonra eşyalarınızın yok olmaması: /keepitems ve /gamerule keepInventory true
3 Eşyaları süresiz hale getirme: /infiniteitems
4 Eşyayı yok etme hilesi: /destroy
5 Bütün eşyaları tek sandığa taşıma: /dropstore
6 Eşyaları parçalar haline getirme: /superheat
7 Eşya verme işlemi: /give itemkodu itemsayısı
8 Başkasına eşyalarınızı verme: /give oyuncuismi itemkodu item_sayısı
9 Eşya silme hilesi: /clear isim item_kodu

Evet arkadaşlar toplam 9 adet hile ile Minecraft oyunun eşya sorunu çözmüş oluyorsunuz.

Bu konu hakkında birde sizlere video bırakıyorum bu video sayesinde de bilgi sahibi olabilirsiniz. Konu hakkında yapamadığınız bir yer olur ise yorum kısmından bizlere ulaşabilirsiniz. Gün içerisinde sizlere dönüş sağlanacaktır. Birde kanalımızı takibe alırsanız bu tarz bütün konulardan önceden haberdar olabilirsiniz.


Lütfen Bizi Değerlendir 😉

[Total: 0 Average: 0]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın