Cinnah caddesi no: 5 Kavaklıdere Çankaya/ANKARA PK : 06680
trende

Moneygram Anlaşmalı Bankalar Hangileri? Transfer Ücretleri Nedir?

Moneygram ile yurtdışına para transferi yapabileceğinizi biliyor muydunuz? Transfer şirketi ile 200 ülkeye para gönderebilirsiniz. Peki ama nasıl? İşte kullanıcılarımızın en çok merak ettiği Moneygram anlaşmalı bankaların hangileri olduğu konusunda yaptığım geniş çaplı araştırmalar ile sizleri aydınlatmak isterim.

Moneygram Anlaşmalı Bankalar Hangileri? Transfer Ücretleri Nedir?

 

Yurtdışına para transferi yapmak bakıldığında oldukça basit bir işlemdir. Sürece hakim olmanız ve ilgili banka üzerinden yapacağınız transferin yönergeleri hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Ancak moneygram ile zahmetsiz para transferi yapabilirsiniz? Nasıl dediğinizi duyar gibiyim. Dilerseniz hemen anlatayım. 1. Moneygram nedir? Kullanımı nasıl olur? 2. Moneygram komisyon ücretleri nelerdir? Ücret tarifeleri nelerdir? 3. Moneygram para gönderme ve çekme işlemi nasıl yapılmaktadır. 4. moneygram anlaşmalı bankalar hangileridir. Denizbank anlaşması var mı? Bütün bu soruların cevabını bu yazıda bulacaksınız.

Moneygram Nedir? Nasıl Kullanılır?

Konunun ayrıntılarına geçmeden önce Moneygram nedir? sorusunu cevaplandırmak isterim. Moneygram anlaşması bulunduğu bankalar aracılığıyla yurt dışında yaşayan herkese güvenli bir şekilde para göndermelerini sağlayan bir sistemdir. Sadece yurt dışındaki kişilere para göndermekle kalmayıp yurt dışından da para alan Moneygram, dünyanın birçok ülkesinde oldukça aktif olarak kullanılmakta. Ülkemizde MoneyGram ile anlaşmalı bir çok banka olmasına rağmen çok az sayıda kullanıcısı bulunuyor. Düşük komisyon tutarları ve beraberinde birçok farklı avantajla yurt dışına para göndermek istiyorsanız Moneygram’ı da tercih edebilirsiniz. Moneygram ile hangi ülkede olursanız olun veya nereye para göndereceğiniz fark etmeksizin birçok ülkedeki arkadaşlarınıza anında para gönderebilirsiniz. Moneygram sayesinde dünyanın 200 ülkesinden herhangi birinde 335.000’den fazla ödeme noktasına anında para göndermek mümkün.! 5 Dakika gibi kısa süre içerisinde yapabileceğiniz transfer işlemin,in nasıl kullanıldığı konusunda sizlere bilgi vermek isterim. O halde Moneygram nasıl kullanılır? Para transferinin bu kadar basit olduğu Moneygram, 3 adımla para gönderme işlemi yapmakta. Peki para göndermeniz için şirketin sizden istediği 3 adım ne?

Yurtdışına para gönderme hakkında yazdığım bu makalede aynı zamanda Yurtdışına Gitmeden Banka Hesabı Açmak (Almanya, Avusturya, Belçika) adlı içeriğimi de koymak istedim. İlginizi çekebileceğini düşündüğüm bu içeriği okuduktan sonra yurtdışında banka hesabı açabilirsiniz. 🙂

  • Para transferi yapacak olan yani eşine dostuna para göndermek isteyen kişi öncelikle en yakın MoneyGram şubesine gitmesi gerekecek.
  • Acente tarafından sağlanan kısa para transferi formunu doldurması lazım.
  • Gönderilen para sadece 10 dakika gibi kısa bir süre içerisinde alıcıya ulaşır.
  • Alıcıya ulaşan para yani alıcının parayı çekebilmesi için, para göndermek istediğiniz kişiye şirketin size verdiği referans numarasını eklediğinizden emin olun.

Yukarıda listelediğim adımları yaparak kısa sürede transfer işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Peki Moneygram neden kullanılıyor? bunu hiç düşündünüz mü? Merak eden arkadaşlar için cevaplamak isterim. Moneygram, SWIFT kullanarak bankalardan para transferi yapmak çok pahalı ve zaman alan bir işlem olduğu için yurtdışına para göndermek isteyenler tarafından tercih edilmekte. Ekonomi ve hız için para transferlerinde yaygın olarak kullanılan Moneygram, diğer uluslararası para transfer araçlarına göre daha uygun ücretlere sahip olduğu için tercih edilmekte. Kimler kullanıyor? derseniz şirketin kullanıcıları arasında; Aileler, yurtdışında çalışan çalışanlar, öğrenciler, gezginler, turistler gibi yurtdışına daha hızlı ve daha ucuza para göndermek isteyen herkes MoneyGram’ı transfer şirketini tercih ediyor.

Moneygram Anlaşmalı Bankalar Hangileri

Moneygram Anlaşmalı Bankalar Hangileri

Moneygram Komisyon Ücreti Ne Kadar? Ücret Tarifeleri

Öncesinde de belirttiğim üzere, Moneygram’ın tercih edilme nedenlerinden biri de çok düşük komisyonlar ile alıcıya para göndermesidir. MoneyGram para transferi sistemi dış kaynaklı bankalar tarafından yapılırken, tahmin edersiniz ki bazı ücretler de bulunmaktadır. Birçok sisteme göre avantajlı olan bu komisyon oranları ile yurt dışına para transferi yapabilirsiniz. Aşağıda sizler için hazırladığım tabloda yer alan komisyon ücretlerine bakarak işlem sırasında sizden istenen komisyon tutarı hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Türkiye’den Dünyaya Para Transferi İşlem Ücretleri
0-100 TL arası 28 TL,
500-750 TL arası 60 TL,
1.000-1500 TL arası 90 TL,
5.000-7.500 TL arası 220 TL komisyon ödersiniz.
Türkiye’den Bulgaristan’a Para Gönderim Komisyon Tutarları
0-100 USD arası 4,5 USD,
500-750 USD arası 29 USD,
1.000-2.000 USD arası 39 USD,
5.500-7.500 arası 119 USD komisyon ödersiniz.
Türkiye’den Amerika ve Çin’e Para Gönderme
0-100 USD arası 12 USD,
500-750 USD arası 45 USD,
1.000-1.500 USD arası 53 USD,
5.000-7.500 USD arası 75 USD komisyon ödersiniz.
Türkiye’den Balkan Ülkelerine Para Transfer Ücretleri
0-50 USD arası 3 USD,
50-300 USD arası 5 USD,
300-400 USD arası 6 USD,
400-500 USD arası 8 USD,
500-750 USD arası 12 USD,
1.750-2.000 USD arası 32 USD,
5.000-5.500 USD arası 70 USD komisyon ödersiniz.

Yukarıdaki çok düşük komisyon ücretleri ile para göndermek istediğiniz ülkeye transfer işlemi yapabilirsiniz. Yaptığım tablonun doğruluğundan şüphem yok. Ancak yine de size tavsiyem Moneygram Şubelerine arayarak bilgi almanız olacaktır. Şimdi gelin Moneygram aracılığı ile nasıl para gönderilir? ve nasıl para çekilir? sorularına cevap vereyim.

Ülkelere göre komisyon ücretinin belirlendiği bu sistemin yanında yurtdışına para transferini yine yurtdışında banka hesabı açarak yapmak isteyen arkadaşlara İsviçreye Gitmeden Banka Hesabı Açmak (Tüm Yöntemler) adlı makalemi buraya bırakıyorum.

Moneygram Para Gönderme ve Para Çekme Nasıl Yapılır?

Bu kadar detaylı araştırdığım konuda sizlere para gönderme ve çekme yöntemlerinden de bahsetmek isterim. Hemen hemen yer web sitesinde yer alan transfer işleminin nasıl yapılacağını size en basit ve en yalın haliyle anlattım. Öncesinde de bahsettiğim üzere para gönderim formunu doldurmanız yeterli olacak. Para çekme işlemi içinde tahmin edersiniz ki para alım formunu doldurmalısınız. Bunun için yani bu formlara nereden ulaşacağım diyenlere, Moneygram acentelerini ziyaret etmelerini öneririm. Burada dolduracağınız ilgili form ile kısa süre içerisinde gönderme ve çekme işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Şimdi adım adım listelemem gerekirse, bunu aşağıda oluşturduğum tablo ile anlatmak isterim.

Moneygram Para Gönderme Nasıl Yapılır?
Size en yakın MoneyGram acentesini bulun.
  • Tüm gönderiler için: Kimliğiniz
  • Alıcınızın, kimlik bilgilerine uygun tam adı
  • Göndermek istediğiniz miktar ve hizmet ücreti

Eğer bir banka hesabına para gönderiyorsanız, alıcınızın bankasının adı ve hesap numarasını da yanınızda bulundurun. Eğer bir mobil cüzdana para gönderiyorsanız, alıcınızın uluslararası telefon kodu ile mobil telefon numarasına da ihtiyacınız olacaktır.

Gönderi formu doldurun. Görevliye doldurulan formu (transfer ücreti dahil olmak üzere) gerekli bilgilerle ve transfer etmek istediğiniz para ile birlikte verin.
Fişinizi saklayın ve 8 rakamlı referans numarasını parayı alımda kullanması için alıcınızla paylaşın. Bir banka hesabı ya da mobil cüzdana gönderilen paralar doğrudan hesaba yatırılacaktır.
Moneygram Para Nasıl Alınır?
Size en yakın MoneyGram acentesine gidin.
Gönderen tarafından size verilen referans numarasını da girerek basit bir alım formu doldurun.
Paranızı almak için doldurulan formu ve geçerli bir fotoğrafınız bulunan kimliğinizi görevliye verin.

Yukarıdaki tabloda size verdiğim yönergeleri takip ederek transfer işleminizi tamamlayabilirsiniz. O halde gelelim asıl merak edilene; anlaşmalı bankaların listesini yazımın devamında verdiğim için dikkatlice okumanızı tavsiye ederim.

Moneygram Anlaşmalı Bankalar Hangileridir?

Moneygram acentelerine gitmek yerinde müşterisi bulunduğunuz banka aracılığıyla işlemlerinizi daha kısa sürede halledebilirsiniz. Kullanıcılarımızın en çok araştırdığı konulardan biri olan Moneygram anlaşmalı bankalar hangileridir? sorusunu cevaplandırmam gerekirse; DENİZBANK ve KUVEYTTÜRK diyebilirim. Bu iki bankanın müşterisi iseniz ve yurtdışına para gönderecekseniz şanslısınız demektir. Moneygramın anlaşmasının olduğunu bu iki banka hakkında daha fazla bilgi vereyim sizlere. Verdiğim bilgilerden farklı olmamak üzere tek yapmanız gereken Denizbank Şubesine gitmek olacak. Diğer adımları zaten yukarıda size anlattım. Linke tıklayarak detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Kuveyttürk ile de anlaşması bulunan Moneygram, para transferi yapmak için yine süreç aynıdır. Ancak Denizbank’tan farklı olmak üzere Kuveyttürk’ün web sayfasında hesaplama yapabilirsiniz. Bu linke tıklayarak online para transferinizi başlatın. Yada sizler için hazırladığım gönderi formu tabloda doldurmanız gereken bilgileri inceleyerek transfer işlemi hakkında bilgi edinin.

Moneygram Gönderi Formu
Gönderi Ülkesi TÜRKİYE
Gönderi Para Birimi TL, EUR, USD
Tutar Göndermek istediğiniz tutarı girin.
Gönderen Bilgileri
Kimlik Türü TCKN
AD İkinci AD
Soyad İkinci Soyad
Telefon Posta Kodu
Meslek İşlem Amacı

Daha sonra aynı kimlik bilgilerini alıcı adı altında da doldurmanız ve ardından güvenlik kodunu yazıp “GÖNDER” butonuna tıklamanız halinde işlemi sonlandırabilirsiniz.

Lütfen Bizi Değerlendir 😉

[Total: 0 Average: 0]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın