Cinnah caddesi no: 5 Kavaklıdere Çankaya/ANKARA PK : 06680
trende

MTV 2 6 Taksit Yapan Bankalar (2022 Ocak Temmuz Kampanyaları)

MTV 2 6 Taksit Yapan Bankalar (2022 Ocak Temmuz Kampanyaları)

 

MTV yani motorlu taşıtlar vergisi her yıl ocak ve temmuz aylarında araç sahiplerince ödenmesi gerekir. Daha önceleri sadece vergi dairelerinde saatlerce sıra bekleyerek ödenebiliyordu. Artık bankalara da MTV borcunuzu rahatlıkla ödeyebiliyorsunuz. Böylece 2022 yılında da İnternet bankacılığı üzerinden peşin olarak ödeme imkanının yanı sıra isteyen MTV ödemelerini kredi kartıyla taksitli bir şekilde de ödeyebilmektedir. Kredi kartına MTV ödemeleri kaç taksit diye sorarsanız bu en az 2 en fazla ise bankaların kampanyalarına göre 6 taksit olarak değiştiğini sizlere söyleye bilirim.

2022 MTV Ödemelerine Taksit Yapan Bankalar Hangileridir?

Bundan bir kaç yıl önce vergi dairelerinin önünde bende bir çok araç sahibi gibi MTV ödemesi için saatlerce kuyruk beklemiştim. Daha sonra vergi dairesinin bankalarla yapmış olduğu anlaşmayla bu kuyruk bekleme serüveni tam olmasa da oldukça azalmıştı. Her ne kadarda ilk zamanlarda bankalar MTV ödemeleri için azda olsa komisyon alsalar da işin rengi zamanla tüketicinin lehine dönmeye başlamıştı. Böylece araç sahipleri MTV ödemelerine taksit yapan bankalara komisyon ödemek zorunda kalmamıştı. Tabi bununla birlikte zamanla bankalar sıra bekleyişini de çözüme kavuşturmuştur. Bu çözümü ise ilk olarak ödemelerin İnternet bankacılığı üzerinden den sağlanmasıyla bulmuşlardır. Daha sonra ise artan rekabetle motorlu taşıt vergisi ödemleri kredi kartlarına taksitli olarak ödeme olanağını doğurmuştur. Sonuç olarak MTV ödemelerinizi artık 2022 yılında 2 ile 6 taksitli olarak komisyonsuz ve vade farksız olarak ödeye bilmektesiniz. Peki, hangi bankalar bu taksit imkanını sizlere sağlamaktadır.

 1. AKBANK
 2. VAKIFBANK
 3. Garanti BBVA
 4. Ziraat Bankası
 5. Türkiye İş Bankası
 6. Denizbank
 7. HALKBANK
 8. TEB
 9. ING
 10. Şekerbank
 11. QNB Finansbank

2022 yılında MTV ödemelerini GİB üzerinden ödemek istemeyen araç sahipleri bu bankalar aracılığıyla taksitli olarak ödemelerini yapabilirler.

blank

Ödemelerini yapabilmek içinde aşağıda yer vermiş olduğumuz banaklara göre bağlantıları takip etmeleri yeterlidir. Böylece bir kaç dakika içerisinde MTV ödemelerini vergi dairelerine gitmeye gerek kalmadan İnternet üzerinden gerçekleştirmiş olacaklardır.

Motorlu Taşıtlar Vergisi AKBANK Mobil Ödemeyle Nasıl Yapılır?

Motorlu taşıtlar verginizi ödeye bilmeniz için AKBANK sizler için kredi kartınız ile ödeme imkanı sunmaktadır. Vergi dairesine giderek vakit kaybetmeden sadece plaka numaranızı girerek MTV tutarınızı sorgulaya bilirsiniz. Ödeme işlemini çok basit bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Aynı zamanda bu işlemi hangi ödeme aracı ile yapacaksınız o kartınıza otomatik ödeme talimatı da verebiliyorsunuz. Bu işlemi nasıl yapacağınız hakkında aşağıda sizlere detaylı bir şekilde anlatım yapacağım.

 • Akbank mobile veya Akbank İnternet şubesi giriş yapınız. Şayet AKBANK Mobil bankacılık hesabınız yoksa şu şekilde bir hesap sahibi olabilirsiniz.
  1. Herhangi bir AKBANK şubesine şahsen olarak gidiniz
  2. Mevduat hesabı açtırınız
  3. TL cinsinden mevduat hesabı açtırırken tek kullanımlık İnternet şifresi talebinde bulunun
  4. Cep telefonunuz AKBANK Direkt uygulamasını buradan indirin
  5. Kimlik ve size verilen şifrenizle giriş yapınız.

blank

 

 • Giriş yaptıktan sonra ödeme yap menüsüne tıklayınız.
 • MTV Ödeme seçeneğini seçiniz.

blank

 • Çıkan ekrana plakanızı girerek çıkan tutarı hangi ödeme aracı ile ödeyeceksiniz onu seçerek ödeme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Yukarıdaki bu işlemleri yaparak MTV borcunuzu ödeyebilirsiniz. Şimdi gelelim Axsess kredi kartı bu işleme kaç taksit yaptığına bir göz atalım.

Akbank Axess Motorlu Taşıtlar Vergisi Kaç Taksit? (Kampanyası Süper)

Akbank ile nasıl motorlu taşıtlar vergisini ödendiğini sizlere yukarıda bahsetmiştim. Bu işlemleri gerçekleştirerek işleminizi çok basit bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Şimdi gelelim Akbank müşterilerine kaç taksitle ödeme imkanı sunuyor. İnternet bankacılığından dönem kampanyalar yaptığını bilmenizi isterim. Bu kampanyaları vereceğim bu link https://bit.ly/2LHoaRB üzerinden güncel olarak takip edebilirsiniz. Akbank İnternet bankacılığı üzerinden şuan için ne yazık ki tek çekim olarak ödeme yapabiliyorsunuz. Ama dönem dönem kampanyaları güncellediği için en yakın zamanda minimum 2 taksit imkanı sunacaktır.

 

Birde bu işlemi PTT aracılığı ile de yapabiliyorsunuz şimdi sizlere ondan bahsedeyim.

Motorlu Taşıtlar Vergisi PTT Şubelerine Ödenir Mi?

Motorlu Taşıtlar Vergisi PTT tarafından ödeniyor mu sorusuna yanıt vermem gerekirse evet PTT tarafından ödenmektedir. PTT AŞ. tarafından yapılan açıklamaya göre GİB ile yapılan anlaşmaya göre eskiden sadece ceza ve ücretli yol ücretleri ödeniyordu. Artık bir yeni anlaşma ile MTV de ödenmeye başlanmıştır. İsterseniz bağlı olduğunuz il veya ilçenizdeki PTT müdürlüğüne giderek bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Tabi şubelere gitmeden de bu işlemin yapıldığını bilmenizi isterim. Nasıl mı? Çok kolay işte cevabı: İlk yapmanız gereken https://bit.ly/3slfa5e bu linki tıklayarak giriş yapmanız gerekmektedir. Daha sonrasında ise;

 • Plakanızı yazmanız gerekecektir.
 • Ödeme yapacağınız vergi yılını seçmeniz gerekmektedir.
 • Daha sonra E-Posta adresinizi girmeniz istenmektedir.
 • Son olarak ben robot değilim kutusunu tıklayarak sorgulama yapabilirsiniz.

 

Daha sonrasında sizden kart bilgileriniz istenecektir. Bu bilgileri doğru ve eksiksiz olarak giriş yapmanız gerekmektedir. Aksi taktirde ödeme işleminizi gerçekleştiremezsiniz.

En Çok Hediye Para Puan Veren 5 Kredi Kartı ile yapacağız MTV ödemelerinde ekstra para kazana bileceğinizi bilmenizi isterim.

PTT haricinde MTV ödemeleri için en çok tercih edilen Vakıfbank imkanları peki nedir? Hadi şimdide devlete ait bu bankamızın olanaklarını birlikte kaç taksit uyguladı ile bakalım.

VAKIFBANK Motorlu Taşıtlar Vergisi Kaç Taksit?

Vakıfbank ile MTV borcunuzu taksitle ödeyebilirsiniz. Vakıfbank’a ait Worldcard ile 1-31 Ocak aralığı için ödeme yaparsanız faizsiz olarak 2 ye bölüp taksit yaptırabilirsiniz. Aynı zamanda GİB ile yapılan ödemelerinizle de 2 taksit olarak verginizi ödeyebilirsiniz. Bu kampanya bankanın bütün kredi kartları için geçerlidir.

 

Bu işlemi nasıl yapacağınız hakkında bilgi ise sizlere işlem sırasına göre anlatacağım.

 • İlk yapmanız gereken Cep bank veya internet bankacılığına girmeniz gerekmektedir. CEPBANK Mobil uygulamasını buradan indire bilirsiniz.
 • Tüm işlemler menüsünden ödemeler kısmı seçilmelidir.
 • Burada vergi, ceza ve icra kısmını seçmeniz gerekecektir.
 • Motorlu taşıtlar vergisi sekmesine girerek
 • Plaka numaranızı, Vergilendirme yılınızı ve son olarak T.C kimlik numaranızı girmeniz istenecektir.

Bu işlemleri yaptıktan sonra ister ilk 6 aylık dilimi isterseniz de 2022 yılının komple vergi borcunu ödeyebilirsiniz. Altı (6) aylık veya yıllık ödeme işleminden herhangi birini seçtiğinizi düşünürsek bundan sonra ya hesap kartınız ile yada kredi kartınız ile ödeme işlemeni gerçekleştirebilirsiniz. Ben bu işlemleri yapamam çok uzun derseniz dilerseniz banka gişelerinden de ödeme işlemi yapabilirsiniz.

Biliyor musunuz, VAKIFBANK sadece müşterilerine peşin fiyatına taksitli olarak MTV ödemesi imkanı sağlamakla kalmamaktadır. Bununla birlikte 3 ay ödemesiz yüksek tutarlardaki ihtiyaç kredisi de vermektedir. Sağladığı bu imkanın detaylarını Vakıfbank Ev Araç İpotekli İhtiyaç Kredisi Nasıl Alınır? da bula bilirsiniz.

MTV ödemelerinde en çok tercih edilen VAKIFBANK imkanlarının da neler olduğundan bahsettik. Şimdi e-Devlet üzerinden nasıl MTV ödemesi yapılıyor sizlere ondan bahsedeceğim.

e-Devlet Üzerinden Motorlu Taşıtlar Vergisi Nasıl Ödenir?

e-Devlet üzerinden MTV borcunuzu ödeye bilmeniz için yapmanız gereken şey e-Devlet şifresi almanız olacaktır. Bu şifreyi ise PTT üzerinden dört (4) TL karşılığında alabiliyorsunuz. Bu şifreyi aldıktan sonra e-Devlet sistemine giriş yapmanız gerekmektedir. Bu giriş ekranında sizden,

 • T.C kimlik numaranızı
 • PTT aldığınız şifreyi ile giriş yapmanız istenecektir.

NOT: Bu verilen şifre ile giriş yaptıktan sonra sizden güvenlik amaçlı yeni şifre oluşturmanız istenecektir.

Bu işlemleri yaptıktan sonra vereceğim bu https://bit.ly/3szMBRF linke tıklayarak ödeme işlemini geçebilirsiniz. Burada sizi internet vergi sistemine aktarım yapılacaktır.

blank

Bu aktarımda resimde de görüldüğü gibi ödeme işleminizi gerçekleştirebiliyorsunuz. Buradaki en önemli şey ise öde işlemeni tıkladıktan sonra hangi aralıktaki vergi borcunuzu seçmeniz olacaktır. Sizlere önerim yıl başında ödeme yapıyor iseniz sadece ir taksitini ödemeniz olacaktır. Nedeni ise ilk 6 aylık zaman diliminde aracınızı satacak olursanız diğer 6. aylık taksitini ödemiş olursunuz buda sizin cebinize zarar verecektir. Şimdi sizlere en çok taksit imkanı hangi banka veriyor ve diğer bankalarında taksit sayısının ne kadar olduğu konusunda bir bilgi vereceğim.

En Fazla MTV Ödemelerine Taksit Uygulayan Banka Hangisi?

En fazla Motorlu Taşıtlar Vergisi taksitlendiren banka hakkında sizlere şöyle bilgi vermek isterim. Öncelikle hangi banka ile çalıştığınızı bilmediğim için sizlere direk GİB aracılığı ile ödeme işleminizi gerçekleştirmenizi öneririm. Nedeni ise hem taksit imkanı hem de direk ödeme imkanı sunmaktadır. Hangi banka ile ödeme yapacaksanız bankanızın anlaşması var ise taksitlendirerek ödeyebilirsiniz. Sizler için Gelir İdaresi Başkanlığının hangi bankaya kaç taksit yaptığını aşağıda sizler için paylaşacağım. Paylaşacağım bu tabloda da göreceksiniz en fazla taksit imkanı Yapı kredi bankasının GİB üzerinden 4 taksit imkanıdır.

Banka Taksit Sayısı GİB İnternet Sitesi Üzerinden Ödemelerde
Akbank 2 2
Garanti BBVA 3 3
Halkbank 3 3
İş Bankası 2 3
Kuveyt Türk 3 3
QNB Finansbank 2 2
TEB 3 3
VakıfBank 3 2
Yapı Kredi 3 4
Ziraat Bankası 3 3

Yukarıda verdiğim bu bilgiler 2022 yılı için güncel bilgilerdir. Şimdiden verginizi ödeyip kazasız bir şekilde aracınızı kullanmanız dileği ile 🙂 deyip sizler için bir bilgi daha paylamak istiyoruz. Buda araçlarını yenilemek isteyenler için bu ay en düşük faizli araç kredisi veren bankanın hangisi olduğudur.

 • Daha düşük motorlu ama daha fazla tork oranına sahip bir otomobil alarak çok daha az MTV ödemesi yapabilirsiniz. Şayet bunun için de krediye ihtiyacınız varsa bu ay en düşük faizli araç kredisi veren bankayı sizlere taktim etmek istiyoruz. Bu bankamız %1.98 faiz oranlarıyla TEB bankamızdır. 24 ay vadeli olarak sağlamış olduğu araç kredisinin geri ödeme planı ise şu şekildedir.
Miktar Vade (Ay) Aylık Ödeme Toplam Maliyet
50.000 TL 24 2.787,93 TL 66.910,22 TL
75.000 TL 4.181,89 TL 100.365,33 TL
100.000 TL 5.575,85 TL 133.820,42 TL
150.000 TL 8.363,78 TL 200.730,64 TL

Bu oranlara sahip TEB araç kredisi başvurunuzu anında oluşturmak için https://bit.ly/3q9NQFc buradaki formu doldurmanız yeterlidir.

Lütfen Bizi Değerlendir 😉

[Total: 1 Average: 5]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın