Cinnah caddesi no: 5 Kavaklıdere Çankaya/ANKARA PK : 06680
trende

Öğrenciye Kredi Veren Bankalar Hangileri? (Kesin ONAYLI)

Bankalar artık tüketici kredisi verme konusunda gelir belgesi şartını kaldırmıştır. Bundan dolayı öğrenci dahi olsanız ihtiyaç kredisi artık alabilirsiniz. Öğrenciye kredi veren bankalara 18 yaşından büyük olma şartıyla başvuruda böylece bulunabilmektesiniz. KYK (Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü) bursu alsanız bile krediniz anında onay alabilir. Onay almakla kalmamakla beraber anında hesabınıza aktarabiliyorsunuz kredinizi.

Öğrenciye Kredi Veren Bankalar Hangileri? (Kesin ONAYLI)

 

Velayeti aldın da olduğunuz velinizin onayı dahi olamadan peki öğrenciye 2022 de kredi veren bu bankalar hangileridir. Bu bankalara kredi başvurusu nasıl yapılır. Başvuru sonucu kredi çıkar mı tarzındaki bütün sorularınızın cevabını burada bulabileceksiniz. Hadi sevgili öğrenciler merak ettiğiniz bütün konuları aşağıda inceleyelim.

Öğrenciye Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Önceleri bankalardan ihtiyaç kredisi çekmek cidden çok zordu. 18 yaş sınırı haricinde aranan gelir belgesi şartı, çalışmayanların ihtiyaç kredisi kullanmasının önünü bir set gibi kesmekteydi. Serbest çalışan dahi olsanız gelir belgeniz yoksa kesinlikle bundan dolayı kredi çekemiyordunuz. Hele ki öğrencilerin kredi kullana bilmesi ise bir hayaldi. Ancak, zamanla değişen koşullar bu hayalin gerçek olabileceğini bir çoğumuza gösterdi. Bun kişilerden bir tanesi de emin olun ki benim. Gelir belgesiz olduğu halde 2 tane mevcut kredim var. Hatta geçenlerde AKBANK buna rağmen beni arayıp 100.000 TL onaylı kredimin hazır olduğunu dahi teklifte bulundu. Dolayısıyla ben kullandım ise öğrenciler de gelir belgesiz olarak bankalardan kredi kullana bilirler. Nasıl kullana bileceklerine geçemden önce hangi bankaların bu krediyi verdiğini öğrenmemiz daha doğru olur sanırım. İşte 2022 de öğrencilere gelir belgesiz kredi veren o bankalar

 • ENPARA
 • QNB Finansbank
 • AKBANK
 • Denizbank
 • Türkiye İş Bankası
 • Ziraat Bankası
 • VAKIFBANK

Gelir belgesiz öğrenci dahi olsanız bu listede yer alan bankalardan kredi kullana bilirsiniz. Gelir Belgesiz Kredi Kartı Veren Bankalar da yer verdiklerimden de ayrıca kesin onaylı kredi kartı alabilirsiniz. Peki, öğrenciye gelir belgesiz kredi veren bu bankalar sizlerden 18 yaş harici ne gibi şartlar aramaktadır?

Burs Alan Öğrenci Kredi Çekebilir Mi? Şartlar Nelerdir?

KYK (Kredi Yurtlar Genel Müdürlüğü) öğrencilerimize geri ödemeli olarak burs verdiğini bir çoğumuz biliyoruz. Okuyan öğrencilere verilen devlet desteği sadece KYK ile de sınırlı değildir. Haricinde okuyan öğrencilere bir de geri ödemesiz olarak SED ödemesi yapılmaktadır. Okuyan Öğrencilere SED Yardımı Başvurusu da ilk öğretimden, yüksek öğrenim gören öğrencilere kadar sağlanan bu imkanları göre bilirsiniz. Öğrencilere sağalan bu maddi desteklerin haricinde bir de bankalar kredi ihtiyacı sağlamaktadır. Burs yada SED yardımı dahi alsanız bu bankaların ihtiyaç kredisi imkanlarından yararlana bilirsiniz. Başvuru yapabilmeniz için ama bir tek şarta sahip olmanız gerekir.

Bu şart ise oluşmuş olan en az orta dereceli bir kredi notuna sahip olmanızdır. Kredi Notu Nedir? Ücretsiz 4 Yöntemle Nasıl Öğrenilir? bu şart hakkında gerekli bilgileri edine bilirsiniz.

Herhangi bir yer de çalışmamış dahi olsanız bu şartı çok rahat bir şekilde sağlaya bilirsiniz. Sağlamanız durumunda ise KYK burs alan öğrenci dahi 18 yaşından büyük olması halinde böylece aşağıdaki bankalara kredi başvursun da buluna bilmektedirler.

Ziraat Bankası Öğrenci Kredisi Başvuru Yapma

Ziraat bankası öğrenim gören talebelerimizi ciddi anlamada önemsemektedir. Öyledir ki, banka öğrencilere iki şekilde kredi olanağı sağlamaktadır. Bunlardan ilki kurs yada dershane gibi masraflarıyla Üniversite öğrenim giderlerinin sağlanması amacıyla verilen kredidir. Bir diğer ise öğrencimizin 18 yaşından büyük olması durumunda ihtiyaç duydukları nakit paranın karşılanması için sağlanan kredi olanaklarıdır. Eğitim ve ihtiyaç kredisi olarak verilen bu finansmanların genel olarak özellikleri ise şu şekildedir.

Ziraat Bankası Eğitim Kredisi:

 • 36 ay vadeli olarak aylık taksit ödemeli olarak verilir
 • Eğittim masraflarını üstlenen aile fertleri kullanabilmektedir. (öğrenci; 18 yaşından büyük sürekli bir gelire sahip olması halinde de bu imkanlardan yararlana bilir.)
 • Şahsi veya maddi teminat alınır.
 • Hayat sigortası Ziraat bankasınca uygulanmaktadır.

Bu özelliklerdeki krediyi kullanabilmeniz için ise sizden belli başlı belgeler istenmektedirler. Bu belgelerin neler olduğunu merak edenler için maddeler halinde sizlere sunmaktayım.

 1. Bankada dolduracağını başvuru formu,
 2. Kimliğiniz, ehliyet belgeniz veya var ise pasaportunuz,
 3. Eğitime aldığınız yere ait belgeler ve var ise faturalar,
 4. Bunların dışında gerek duyulur ise şube tarafından istenecek diğer belgeler.

Bu istenen belgeleri hazırlayıp en yakın Ziraat Bankasına giderek şahsen başvurularını sağlaya bilirsiniz. Size en yakın Ziraat bankası şubelerini de burada bulabilirsiniz. Ziraat bankasından öğrencilerimiz eğitim haricinde bir de tüketici yani ihtiyaç kredisi kullana bilmektedir. Bu kredinin başvurusunda buluna bilmeleri için de herhangi bir gelir belgesine sahip olmaları gerekmez. Ancak başvurular gelir belgesiz olduğu için İnternet üzerinden yapılması gerekir. Nasıl yapılacağını ise Ziraat Bankası Mobil İnternet Üzerinden Kredi Başvurusu yapma sayfamızda bula bilirsiniz. Ziraat bankasın hem eğitim hem ise tüketici kredisinin bu ay uyguladığı faiz oranları ise şu şekilde yer almaktadır.

ZİRAAT BANKASI 12 Ay 24 Ay 36 Ay
%1.89

Öğrencilerimize kredi imkanını sadece Ziraat bankası sağlamamaktadır. Haricinde Denizbank da ciddi imkanların altına imzasını atmaktadır. Bu nedenle, öğrenci kredisi kullanmadan önce bir de aşağıda yer verdiğimiz Denizbank imkanlarını incelemenizi öneririm.

Denizbank Öğrenciye Avantajlı Kredi Veriyor

Günümüzün ekonomik şartlarında artık okumakta oldukça zorlu bir hal almaya başladı. Bundan dolayı Denizbank da öğrencilere özel çok ama çok avantajlı kredi imkanı sunuyor. Artan öğrenim masraflarınızı böylece peşin alıp bol taksitli olarak geri ödemeye bileceksiniz. Bu sayede eğitim hayalleriniz de artık kesinlikle yarım kalmayacak. Denizbank bu krediyi sizlerin ödeme gücünüze göre 36 ay vadeli şekilde kullandırabiliyor. Bu ‘Eğitim Kredisini‘ ister özel okulda okuyun isterseniz de üniversitede okuyun her türlü yararlanabiliyorsunuz. Denizbank, eğitim kredisi haricinde bir de öğrencilere ihtiyaç kredisi de sağlamaktadır. Bu krediyle öğrencilerimiz özel ihtiyaçlarını böylece yine taksitli bir şekilde karşılaya bilemektedir. Denizbank öğrenci ihtiyaç kredisi her ne kadar da belgesiz olarak sağlan da eğitim kredisi için ama bazı evraklar istenilir. Peki, istenilen bu evraklar nelerdir?

Eğitim Kredisinden İstenilen Evraklar:

 • Nüfus İl Müdürlüklerinden alınan kimlik belgenizin aslı ve fotokopisi,
 • Gelirinizi belgeleyen (maaş bordrosu, Aynı zamanda bordroda şirkete ait imza sirküleri ve diplomalı serbest meslek sahibiyseniz 3 yıllık matrahı vergi levhası) getirmeniz gerekmektedir.
 • İkametgah belgeniz veya son ödediğiniz bir faturanızı,
 • Öğrenci kabul belgeniz

Bu belgeleri tanzim ettikten sonra başvuru işlemleriniz için Denizbank şubelerine gitmeniz gerekir. Denizbank ihtiyaç kredisi kullanacak olan öğrencilerimiz ise buradaki https://bit.ly/3t6ZPFO başvuru formunu doldurması yeterlidir. Denizbank tarafından öğrencilere her iki şekilde de verilen kredinin faiz oranları ise şu şekildedir.

Denizbank 12 Ay 24 Ay 36 Ay
%1.79 %2.19

Denizbank öğrenci kredilerin faiz oranları güncel olarak yukarıda tablomuzda olduğu gibidir. Aylık ödemeleri ise ayada bir olarak sağlanmaktadır. Şayet ben üç ayda bir geri ödemeli öğrenci kredisi kullanmak istiyorum diyorsanız o zaman aşağıdaki VAKIFBANK imkanları kaçmaz!

Vakıfbank Öğrenci Kredisi 3 Ayda 1 Ödemeli

Vakıfbank’tan kredi notu oluşmuş ve yüksek olan öğrencilere çok uygun faizlerle kredi imkanı sunmaktadır. Üstelik bu krediyi de 3 ayda 1 ödeme imkanı ile sağlamaktadır. Bu sayede böylece her ay kredi taksiti ödeme zorunda kalmazsınız. Şimdi çek 3 ay sonra ödeme fırsatıyla sağlanan krediyle bir çok giderinizi kolayca karşılaya bilirsiniz. Örneğin; okul harç paranızı ödeyeceksiniz ama ödeme gücünüz bulunmuyor mu? bu kredi imkanı ile gönül rahatlığı ile ödeyebilir ve eğitiminize devam edebilirsiniz. Yada özel bir ders mi almak istiyorsanız? yine bu kredi imkanlarından çok rahat bir şekilde yararlana bilirsiniz. Peki, bu giderlerinizin karşılanması için verilen kredinin başvurularında hangi evraklar istenilmektedir.

 1. Kimlik belgenizin ön arka fotokopisi ve aslı gereklidir.
 2. Öğrenim belgeniz.
 3. Maaş bordosu
 4. Kefil olacak kişinin kimlik belgeleri (banka tarafından istenirse)
 5. Yapılan harcamaları gösteren dekont yada fatura

Bu belgeler ile en yakın Vakıfbank şubesine giderek uygun faizlerle kredinizi kullanabilirsiniz. VAKIFBANK eğitim giderlerine ilaveten bir de öğrencilere tüketici kredisi vermektedir. Yine vermiş olduğu öğrencilere bu kredi için de üç ayda bir geri ödeme olanakları sağlamaktadır. Her iki kredinin güncel faiz oranları ise şu şekildedir.

VAKIFBANK 12 Ay 24 Ay 36 Ay
%1.91

Belgesiz ve kefilsiz olarak nasıl başvuru yapacağınızı 1 Adımda Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar da resimli anlatımla bula bilirsiniz.

İş Bankası Öğrenci Kredisinin Faiz Oranları Çok Cazip

İş bankası da öğrencilerin yanında, nasıl mı? Tabi ki en uygun faizli kredi imkanı sunarak. Ama bilmeniz gereken bir şey var, oda şudur. İlk olarak iş bankasına giderek vadeli hesap açıp bir bankamatik kartı almanız olacaktır. Nedenini sizlere şöyle açıklayım. Şimdi normalde bankaya giderek kredi başvurunda bulunursanız sizden gelir belgesi istenecektir. Bunu ortadan kaldırmak için daha önceden açacağınız vadeli hesap ile cep şube indirebilirsiniz. Bunları da android için, iTunes için ise verdiğim bu linklerden indirim yapabilirsiniz. Daha sonra buradan hiç bir belge ve evraka gerek duymadan kredi başvurusunda buluna bilirsiniz.  İzlemeniz geren yol ise çok basit.

blank

 1. İş Bankası cep bank şifreniz ile giriş yapmanız gerekmektedir.
 2. Başvurular
 3. Krediler
 4. Anında kredi

Seçeneğini tıklayarak başvuru işlemine başlayabilirsiniz. Burada ise kredi tutarınız, vadeyi ve ödeyeceğiniz günü seçmeniz gerekmektedir. Bu sayede gelir belgesiz hiç bir evraksız çok cazip imkanlarla kredi başvuru yapabilirsiniz.

NOT: Kredi notunuzun kredi kullanıma yeterli puanda olması gerektiğini unutmamanız gerekmektedir. Kredi notunuzun düşük ise 3 Ayda Kredi Notunu Hızlı Yükseltme Hilesi ile notunuzu yükseltebilirsiniz. 

AKBANK Öğrenci Kredisi Başvurusu Çok Kolay Yapabilirsiniz

İşte öğrencilerin yanında olan bir diğer bankada Akbank’tır. Akbank sadece kredi imkanı sunmamaktadır. Bunun yanın sıra kredi kartı da vermektedir. Bu sayede yapacağınız alışverişlerinizi taksite böldürüp aynı zamanda bol bol Chip parada kazanabilirsiniz. Asıl konumuz olan Akbank öğrenci kredisine nasıl başvuru yapılır? Şartlarlar nelerdir? Şimdi detaylı olarak inceleyelim.

Öncelikle daha önceden bir Akbank hesabı açmanız gerektiğini söylemeden geçemeyeceğim. Aksi taktirde bankadan kredi başvurusu yapmanız gerekecektir. Bu durumda bankadaki müşteri temsilcisi sizden banka politikasına uygun olacak evraklar isteyecektir. Bunların en başında maaş belgeniz gelmektedir. Bu belgede siz eğer çalışmıyorsanız bankaya teslim edemeyeceksiniz. İşte burada önceden açacağınız vadeli hesap ile bu belge olmadan kredi başvurusunu yapabiliyorsunuz. Bu açtığınız hesap ile cep şube şifresi alarak çok basit bir şekilde kredi başvurusunda bulunursunuz. Aşağıda belirttiğim ekim ayına özel faiz oranları ile kredinizi kullanabilirsiniz.

AKBANK 12 Ay 24 Ay 36 Ay
%2.15 %2.18

Bu faiz oranları ile ortalama bir öğrencinin maksimum ödeyebileceği 40.000 TL tutarında bir krediyi sizler için hesaplama yapacağım.

Miktar Vade (Ay) Aylık Ödeme Toplam Maliyet
40.000 TL 12 3.943,89 TL 47.326,69 TL
16 3.108,84 TL 49.741,54 TL
18 2.847,23 TL 49.741,54 TL
24 2.292,48 TL 55.019,55 TL

Burada başvuru yapacağınız tutarı kendi imkanlarınız doğrultunuzda düşürebilirsiniz. Bu şartlarda size en uygun vade ise 24 ay olacaktır. Bu krediye de https://bit.ly/3plnTCC bu link sayesinde başvuru yapabilirsiniz.

Lütfen Bizi Değerlendir 😉

[Total: 0 Average: 0]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın