Cinnah caddesi no: 5 Kavaklıdere Çankaya/ANKARA PK : 06680
trende

Ön Onaylı Kredi Nedir? Kesin Çıkar Mı? Kredi Limiti Ne Kadar?

Ön onaylı kredi nedir? Kesin çıkar mı? Kredi Limiti ne kadar? Bu 3 soruya geçmeden önce sizlere bir kaç bilgi vermek istiyorum. Günümüzde hemen hemen her hanede kredi kullanan kişi mevcuttur. Son dönemlerde hayat pahalığı veya yatırımlar için kredi kullanımı yapılmaktadır. Bazı bankaların uygulamaları telefonunuzda yüklü ise ve bu uygulamalardan sizlere ön onaylı krediniz hazır diye bir mesaj gelebilir. Bazen mesaj yerine bildirim de gelmektedir. Bu durumda bilin ki! sizin adınıza tanımlı bir ön onaylı kredi mevcuttur. Bu kredi mesajı veya bildirimi geldiyse  sizlere çok şanslısın diyebilirim.

Ön Onaylı Kredi Nedir? Kesin Çıkar Mı? Kredi Limiti Ne Kadar?

 

Nedenine gelecek olursam hiç kefil ve imza işi ile uğraşmadan kredi kullanabileceksiniz. Hatta şubeye bile gitmenize bile gerek yok. Ama şunu da söylemeden edemeyeceğim yani hiç bir işlem yapmadan bu kredi direk mevduat hesabınıza geçmez. Yani bir kaç küçük işlem ile bu krediyi hemen mevduat hesabınıza geçirebilirsiniz. Bu 3 sorunun cevabını konumuzun başlıkların göreceksiniz. peki bu yazımızda nelere yer verdik şimdi birde onları görelim. 1. Ön onaylı adınıza hazır kredi nedir? 2. Ön onaylı kredi kaç gün sonra iptal olur? Neden iptal olur? 3. Adınıza ait ön onaylı kredi var mı? 4. e-Devlet üzerinden adınıza ön onaylı kredi sorgulaması nasıl yapabilirim. 5. Akbank ve Garanti BBVA bankasına ait adınıza ön onaylı kredi var mı? Var ise nasıl mevduat hesabınıza geçer. 6. Kesin ön onaylı kredi bana çıkar mı? Bunu nasıl öğrenebilirim. Bütün bu sorularınızın cevabını bu yazımda bulacaksınız.

Ön Onaylı Adınıza Hazır Kredi Nedir?

Ön onaylı adınıza hazır kredi nedir sorusu oldukça çok sorulmaktadır. Sizlere bu başvuru yapılacağına geçmeden ön onaylı hazır kredi nedir sorunuzun cevabını vereceğim. Tabi bu sorunun cevabını aldıktan sonra ve adınıza ön onaylı kredide var ise bu krediyi kullanmak istemezseniz kaç günde iptal olacağını da sizlere bildireceğim. Yani bu bilgiyi sizlere vermezsem adınıza ön onaylı kredi var ise bu krediyi kullanım süresi dolduğunda kullanamazsınız. Bu fırsatı kaçırmış olursunuz. Hadi şimdi sorularınızın cevabını verelim. Arkadaşlar ülke genelindeki bütün bankalardan ev, araç ve bireysel ihtiyaç kredisi kullanmak isterseniz eğer ya mobil bankacılıktan yada bankalardan kredi başvurusunda bulunmanız gerekmektedir. Ülkemizdeki bankaları merak edenler için Türkiyedeki Bankalar Kime Ait? Devlete Ait Olan Bankalar Hangileri? yazım aracılığı ile öğrenebilirsiniz. Dediğim gibi mobil bankacılık olsun, isterseniz de banka şubesine gidin sizlerden 11 haneli T.C. kimlik numaranız istenecektir.

Bu T.C kimlik numarasını istemelerindeki amaç ise sizlerin KKB yani kredi notunuza bakacaklardır. Yani kredi puanınız düşük veya yükseklik durumuna göre sizlerin kredi kullanımınız ortaya çıkacaktır. Bu iki sorgulama sonrasında sizlere olumlu veya olumsuz bir şekilde dönüş sağlanacaktır. Kredi Notu Nedir? Ücretsiz 4 Yöntemle Nasıl Öğrenilir? yazım aracılığınla da bu konu hakkında bilgi olabilirisiniz. Sizlere şunu söylememde gerekecek. Eğer adınıza ön onaylı kredi var ise bütün bu işlemleri yapmadan direk kredinizi hesabınıza geçireceksiniz.

 • Ön Onaylı Kredi Nedir: Şimdi sizlere bu sorunun cevabını vereyim. Size özel olarak hazırlanmış ve kullanımı direk hazır olan kredidir.

Ön onaylı kredi sadece bireysel ihtiyaç kredileri için hazırlanmaktadır. Yani ev ve araç kredileri için sizlere ön onaylı kredi imkanı sunulamaz. Burada araba değeri ve evin ekspertiz değerleri devreye girdiği için adınıza ön onaylı kredi verilemez. Şimdi adınıza ön onaylı kredinin ne olduğunu öğrendiğinize göre şimdi bu kredi kaç gün içinde kullanılmalı onu görelim. Kullanım süresi dolduğunda iptal oluyor mu gibi soruları da yanıtını hemen bir alt başlıkta sizler için yer verdim.

Ön Onaylı Kredi Kaç Gün Sonra İptal Olur? Neden İptal Olur?

Ön onaylı krediniz var ve kaç gün sonra iptal olacağını ve neden iptal oluyor hakkında bilgiye sahip değilseniz sizlere bu soruların cevabını bu alt başlıkta vereceğim. Eğer krediye ihtiyacınız var ise bu iki sorunun cevabını gerçekten bilmenizde fayda olacaktır. Yani eğer bu iki kavramı bilmezseniz size uygun faiz ve ödeme planı ile verilen krediyi kullanımına çok ama çok geç kalmış olabilirsiniz. Şimdi diyelim ki sizin adınıza ön onaylı bir kredi var. Ama siz bu ön onaylı krediyi farkınıza varmanız biraz zaman aldı diyelim. Peki bu zaman zarfında krediniz iptal olur mu? Ön onaylı kredinin iptal olması için bazı faktörler oluşmaktadır. Bu faktörlerin neler olduğunu biliyorsanız hemen sizlere belirteyim.

 1. Adınıza tanımlanmış kredinin banka tarafından faiz oranları değiştiyse iptal olabilir. Yani günümüzde faiz oranları devamlı değiştiği için ön onaylı krediniz iptal olabilir.
 2. Ön onaylı adınıza bir kredi var ve aktif olarak gözükmekte. Başvuru yapacağınız zaman kredi notunuz düşer ise krediyi kullanamazsınız. Kredi notu neden düşer derseniz Findeks KKB Kredi Notunu Neden Düşer? Düşmesi için 6 Sebep Gösterdik yazıma bir göz atınız.
 3. Ön onaylı kredi miktarı kadar başka bir bankadan kredi kullanırsanız ön onaylı krediniz iptal olabilir. Yada bu krediyi kullanmanıza banka onay vermez.
 4. Bankanın kredi kullandırma kapsamında sizlere sunduğu kampanyaların bitmiş olması durumlarında.

Yukarıda belirttiğim bu 4 madde başınıza gelmiş ise bilin ki ön onaylı krediniz iptal olmuştur. Kaç gün sonra iptal olur diyen kişiler için sizlere şu şekil söyleyeyim. Yani sizlerin başına gelecek bu olayların kaç gün içerisinde geleceğini kimse tahmin edemez. Onun için sizlere şu kadar gün içerisinde iptal olur diye bir şey söylemem çok uygun olmaz. Ama başıma gelen bir olay ile sizlere bunu söylemem gerekirse benim adıma ön onaylı kredim 15 iş günü içerisinde iptal olduğuna ben bizzat şayet oldum. Hatta tam kullanmak istemiştim ve uygulamayı açıp baktığımda öyle bir kredi limiti olmadığını gördüm. Yani ön onaylı kredinin ne zaman iptal olacağını net söylemem ama sebeplerinin yukarıdaki 4 maddeden oluştuğunu sizlere söyleyebilirim.

Adınıza Hazır Ön Onaylı Kredi Var Mı? Nasıl Sorgulayarak Öğrenebilirim?

Adınıza hazır ön onaylı kredinin olup olmadığını nasıl öğrenebilirim derseniz sizlere bu başlıkta buna yer vereceğim. Bunun için sizlere toplama 6 yol göstermekteyim. Göstereceğim bu yolların içerisinde bana en basit geleni bütün bankalarda adınızı ön onaylı kredi olup olmadığını görebileceğiniz yol e-Devlet üzerinden geçmektedir. Benim e-Devlet şifrem yok veya ben bu uygulamayı kullanmıyorum diyenler için 6 ayrı uygulama ile bu adınıza ön onaylı kredinin olup olmadığını görebileceksiniz. Hadi şimdi birlikte bir inceleyelim bakalım bu yollar neler.

 1. Mevduat hesabınızın bağlı olduğu müşteri temsilciniz ile iletişime geçer ön onaylı kredinizin iptal olup olmadığını öğrenebilirsiniz.
 2. Hangi bankalar ile çalışıyorsanız o bankaya giderek “Bireysel Müşteri Temsilcisi” ile görüşerek bu konuyu öğrenebilirsiniz. Bunun için T.C. kimlik belgeniz yanında olması gerekmektedir.
 3. ATM aracılığı ile kartınızı takıp, ana ekran üzerinden ön onaylı kredinizin olup olmadığını görebilirsiniz.
 4. Hangi bankalar ile çalışıyorsanız bu bankalara vermiş olduğunuz iletişim bilgileri ile öğrenebilirsiniz. Bankalar genelde ön onaylı olan kredileri SMS veya e-Mail yolu ile tarafınıza mesaj göndermektedirler.
 5. Bankaların internet veya mobil bankacılıklar aracılığı ile de bu işlemi öğrenebilirsiniz.
 6. Birde bankaların iletişim numaraları sizleri arayarak sesli mesaj yolu ile bilgilendirme yapmaktadırlar.

Sevgili büyüklerim ve küçüklerim görmüş olduğunuz üzere toplam 6 yöntem ile bu işlemi öğrenebiliyorsunuz. Hatta 7 yöntemde diyebiliriz. 7. olanı ilk başta söylemiştim zaten sizlere. e-Devlet üzerinden hangi bankalarda adınıza ön onaylı kredi var görebiliyorsunuz.

Şimdi bana göre en ama en kolay yol olan e-Devlet üzerinden nasıl adınıza ön onaylı kredi olup olmadığını görebiliyorsunuz onu anlatacağım sizlere. Bunun için yapmamız gereken yol ise hemen alt başlığa inmek olacaktır. Hadi bakalım arkadaşlar bu yolda bizleri neler bekliyor.

Hangi Bankalara Ait Ön Onaylı Kredim Var? e-Devlet Aracılığı İle Nasıl Öğrenilir?

Evet arkadaşlar benim durumum gibi olan bir çok kişi olduğunu düşünerek bu başlık çok yardımcı olacaktır sizlere. Bu durum nedir derseniz birden fazla bankada mevduat hesabımın olduğudur. Yani bu durumdan dolayı hangi bankada ön onaylı kredim olduğunu bakmam yukarıdaki 6 işlem ile oldukça zor ve zaman kaybı olacaktır. Bunun için en kolay yöntem olan e-Devlet üzerinden bu işlemi yapabiliriz. Burada da şu soru ortaya çıkmaktadır. Bu soru ise ön onaylı kredilerimi e-Devlet üzerinden nasıl nasıl görebilirim. Bu sorunuzun yanıtını sizlere detaylı bir şekilde hem yazılı hem de görsel olarak sizlere vereceğim. Hadi bakalım arkadaşlar görelim bizi ne beklemektedir.

 1. e-Devlet üzerinden siz değerli vatandaşlarımız için ön onaylı kredinizin olup olmadığını öğrenebilmeniz için e-Devlet şifreniz gerekmektedir. Eğer şifreniz var ise 2. adıma geçebilirsiniz. Eğer bir şifreye sahip değilseniz Postaneye (PTT) Gitmeden İlk Defa e-Devlet Şifresi Nasıl Alınır? yazıma göz atarak şifre olayını çözebilirsiniz. Daha sonrasında ikinci adıma geçip işlemlere devam edebiliriz.
 2. https://www.turkiye.gov.tr/turkiye-bankalar-birligi-risk-merkezi-raporu-basvurusu bu bağlantıya tıklayınız. Eğer daha önceden e-Devlet şifresi ile giriş yaptıysanız “Kimliği Şimdi Doğrula” sekmesine tıklayarak devam edelim.blank
 3. Karşınıza çıkan ekrana şimdi T.C kimlik numaranızı ve e-Devlet şifrenizi yazarak devam ediniz.blank
 4. Şimdi ise sağ üst köşede bulunan +YENİ BAŞVURU bağlantısını tuşlayıp giriş yapınız. blank
 5. Şimdi karşımıza T.C. kimlik numaranız, isim, soyisim ve iletişim numara bölümünüz çıkacaktır. Bunlarında altında ise BAŞVUR sekmesi bulunuyor o sekmeyi tıklıyoruz.blank
 6. Bu işlemden sonra karşımıza Başvuru Türkiye Birliği Risk Merkezi’ne başarıyla iletilmiştir. Raporunuz hazır olduğunda size SMS ile bilgi gelecektir. Daha sonrasında ise Başvuru Bilgileriniz sayfasından raporunuza ulaşabilirsiniz diye bir bildirim tarafınıza gelecek. Bu işlemden sonra tarafınıza hemen SMS gelecektir. Şimdi ise uyarı aldığınız sayfada BAŞVURU BİLGİLERİNİZ butonuna basınız.blank
 7. Karşımız çıkan yeni sayfada ise biraz aşağı indiğimizde RAPORU GÖRÜNTÜLE sekmesine tıklayalım.blank
 8. Şimdi size ait olan cep telefonuna bir şifre gelecektir. Gelen bu şifre ve güvenlik kodunu ilgili yerlere girmeniz gerekmektedir. Daha sonrasında ise RAPORU GÖRÜNTÜLE demeliyiz.blank
 9. Şimdi açılan dokümanı görebilmeniz için SMS ile gelen şifre girmeniz gerekecek uyarısı çıkacak. Bu uyarıya TAMAM demeliyiz.blank
 10. Daha önceden telefonunuza SMS olarak gelen şifreyi doküman koru şifresini tekrar girmeniz gerekecektir. Sonra GÖNDER demeliyiz.blank
 11. Şimdi karşınıza bir PDF sayfası gelecek. Bu gelen sayfada adınıza onaylı kredileri görmekle kalmayacaksınız bunun dışında bütün kredilerinizi ve kredi kartı borçlarınızı göreceksiniz. Örnek olarak sizlere şu şekil söylemem gerekirse bana ait 25.000 TL kredili mevduat hesabı gözükmektedir. Bu miktarda bana kredi veren bankalar var ise onlarda aşağıda gözükmektedir. blank
 12. Ben sayfayı aşağı indirdiğimde Denizbank bana ön onaylı olarak 10.000 TL kredi hazırlamış.blank

Evet arkadaşlar sizin adınıza ön onaylı kredi var mı? Yok mu? Bu şekilde görebiliyorsunuz. Bunun en basit yolu dediğim gibi e-Devlet üzerinden geçmektedir. Şimdi sizlere çok merak edilen Akbank ve Garanti BBVA bankasında ön onaylı krediniz var mı? Yok mu? Nasıl öğreneceğinizi anlatacağım. Bunun için bir alt başlığa inmemiz gerekecektir.

Akbank Garanti BBVA Ön Onaylı Kredim Var Mı? Nasıl Öğrenebilirim?

Akbank ve Garanti BBVA internet bankacılığı üzerinden ön onaylı krediniz var mı yok mu sizlere vereceğim bilgiler sayesinde çok basit bir şekilde göreceksiniz. Hatta sizlere vereceğim bu bilgiler ile diğer bankalarında ön onaylı adınıza kredileri var mı? Yok mu? Onları da göreceksiniz. Bu işlemi yukarıda sizlere verdiğim e-Devlet anlatımını tercih etmiyorsanız sizlere anlatacağım bu yöntem ile bu işlemi yapabileceksiniz.

Şimdi sizlere Akbank üzerinden nasıl ön onaylı kredinizin olup olmadığını en detaylı bir şekilde anlatacağım. Bunun için aşağıdaki yolu izleyelim.

 1. Arkadaşlar kullanmakta olduğunuz bankaya ait bir mevduat hesabınız olması gerekmektedir. Bunun için Akbank için Akbank 6 Haneli İnternet Bankacılığı Şifremi Unuttum Nasıl Alınır? buz yazım sayesinde hesap oluşturabilirsiniz. Bu yazım ile uğraşmak istemezseniz şubeye giderek te hesap açabilirsiniz. Sizlere birde NFT özelliğini kullanarak ta Akbank şubesini açabilme ihtimaliniz olduğunu da söylemek isterim. Bunun için yapmanız gereken buraya girerek nasıl yapıldığını görebilirsiniz. Bu işlem ile bütün bankaların mevduat hesaplarını açabilirsiniz.
 2. NFT özelliği olan telefonunuza hangi bankanın internet bankacılığını kullanmak istiyorsanız uygulamasını indirmeniz gerekmektedir.
 3. Telefonlarınız için Akbank mobil uygulamaları şu şekildir
  1. Android telefonu olanlar için bu bağlantıyı,
  2. IOS İphone telefonları olanlar için ise buradaki bağlantıyı tıklayınız.
 4. Şimdi ise Akbank Direk İnternet Bankacılığı hesabına giriş yapmanız gerekmektedir.blank
 5. Ana ekrana direk giriş yapmış olacaksınız. Çıkan ekranı biraz aşağıya doğru indirelim.blank

Arkadaşlar görmüş olduğunuz gibi Akbank bana özel ön onaylı 37.500 TL ihtiyaç kredisini hazır olarak bekletmektedir. Yani yukarıda e-Devlet üzerinden yaptığımız risk analizinde bu kredi limiti gözükmekteydi. Yani iki şekilde de bu ön onaylı krediyi tescillemiş olduk. Yani e-Devlet üzerinden baktınız ama ön onaylı kredi yok diye kredi çekemeyeceğiniz anlamına gelmiyor. Birde yukarıdaki işlem gibi hangi banka uygulamaları var ise giriş yaparak ön onaylı kredinizin olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Şimdi sizlere Akbank ön onaylı kredimi nasıl kullanabiliyoruz onu anlatacağım.

Akbank Ön Onaylı Kredimi Nasıl Kullanabilirim?

Yukarıda görmüş olduğunuz gibi Akbank tarafından ön onaylı adıma kredi bulunmaktadır. Bu krediye başvuru yamak için şubeye gitmenize hiç gerek yok. Evde oturduğunuz yerden anında başvuru yapabilirisiniz. Evde yapacağınız için bu kredi kullanımı için sizlerden hiç bir evrak istenmemektedir. Evrak vermiyoruz ama bir kaç adet onay vereceğiniz yerler olacaktır. Bu onayları verdikten sonra ön onaylı kredinizin başvurusunu yapabilirsiniz. Şimdi sizlere 3-5 dakikanızı alacak olan ön onaylı kredi başvurusunu nasıl yapacağınızı hem görsel hem de yazılı olarak nasıl yapacağınızı 2 madde şekilde vereceğim.

 1. Akbank internet bankacılığına giriş yapınız. blank
 2. Karşınıza çıkan ekrandaki ön onaylı krediniz hazır bölümündeki ŞİMDİ BAŞVUR ibaresini tıklayınız.blank

Şimdi adınıza ön onaylı krediniz geri ödeme planı oluşturarak başvur demeliyiz. Ama bu işlemi yaptıktan ön onaylı krediniz anında mevduat hesabına geçecek mi sorusunun yanıtı ne yazık ki HAYIR! Başvuru sonrası size ön onaylı kredi başvurusu bulunduğunuz bankanın müşteri temsilcisi arayacak. Bu sesli bir onay araması olacağı için direk onaylayın. Yani neden hesabıma geçmedi diye endişeye kapılmayın. Müşteri temsilcisinin aramasına onay verdikten sonra artık paranız mevduat hesabınıza direk aktarılacaktır. Şimdiden paranız hayırlı uğurlu olsun.

Kesin Ön Onaylı Kredi Bana Çıkar Mı? Bankaya Gitmeden Nasıl Öğrenebilirim?

Bankaya gitmeden mevduat hesabınıza para aktarmanın en basit yolu ön onaylı kredinize başvuruda bulunmanız olacaktır. Ama burada en çok merak edilen konu kesin ön onaylı kredi bana çıkar mı? Bu cevabı sizlere açıklamasını yaparak anlatmak isterim. Yani sizin adınıza tanımlanmış bir ön onaylı kredi var ise EVET kredi sizin hesabınıza anında geçer. Ama herhangi bir kredi tamamlanmamış ise veya tamamlandıktan sonra kredi faiz oranları veya sizin kredi notunuz düştüyse onay verseniz de krediniz mevduat hesabınıza geçmez. Peki ön onaylı krediniz var banka hesabınıza parayı aktarmak için sizden hangi şartları istemektedir. hadi bakalım bunları bir görelim;

 • Gelir belgeniz yani geliriniz kredi kullanımı için yeterli olması gerekmektedir.
 • Findeks KKB notunuz kredi kullanıma müsait olması gerekmektedir.
 • Kredi kullanım limitiniz oldukça iyi olması gerek.

Bütün bu şartları taşıyorsanız eğer ön onaylı kredinizi kullanabilirsiniz. Bu konu ile ilgili sorularınız olur ise yorum kısmından bize ulaşabilirsiniz. Konu hakkında sizlere birde video bırakıyorum yararı olacağını düşünüyoru.


Lütfen Bizi Değerlendir 😉

[Total: 0 Average: 0]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın