Cinnah caddesi no: 5 Kavaklıdere Çankaya/ANKARA PK : 06680
trende

Onaylanan Kredimi Nasıl Alabilirim? Çekilmezse Ne Olur?

Belli zamanlarda bankalar adınıza 50.000 TL yok efendim 100.000 TL ihtiyaç kredisi onayladı diye mesaj atar. Yada İnternet bankacılığına daha çok giriş yaptığınızda yine adınıza 70.000 TL veya 80 bin TL gibi rakamlarda krediniz onaylandı diye uyarı verir. Çok az ihtimal olsa da adınıza onaylanan hazır krediniz için bazı durumlarda hiç bir şekilde uyarı almadığınız zamanlarda olur. Şimdi, ilk olarak hiç bildirim almayanlar adınıza onaylanan kredi var mı yok mu? Bunu nasıl öğrene bilirsin bunu cevaplayalım. Sonra, onaylanan banka ihtiyaç kredisini nasıl alabilirim diyenlere yanıt olalım. 

Onaylanan Kredimi Nasıl Alabilirim? Çekilmezse Ne Olur?

 

Adınıza onaylı banka ihtiyaç kredisini nasıl alırsınız, onaylı hazır kredim var mı gibi soruların cevapları biraz uzun olduğu için bunları aşağıda yanıtladım. Hemen burada ise ismime hazır bireysel ihtiyaç kredisini çekmezsem ne olur sorunu yanıtlamak istiyorum. Cevap; hiç bir şey olmaz 🙂

Adınıza Kredi Onaylandı Diye Dolandırılmayın!

Cep telefonları çıktığından beri bir dolandırıcılık olayları bir hayli çoğaldı. Hele bir de akıllı telefon dediğimiz android ve ios işletim sistemli telefonlar hayatımıza dahil olunca bu sayı ciddi bir şekilde arttı. Cep telefonu dolandırıcıların uyguladığı sıklıkla yöntemlerden bir tanesi de telefonunuza gelen linkler üzerinden gerçekleşmektedir. Size gönderilen özellikle ‘adınıza bilmem ne kadar ihtiyaç kredisi onaylandı, lütfen çekmek için şurayı tıklayın’ türü mesajlara kesinlikle kanmayın. Çünkü hiç bir banka size bağlantı içeren bu şekilde bir mesaj göndermez. Ama ne yalan söyleyeyim, adınıza kredi tanımlar ve bunu sizlere SMS olarak bildirir. Peki, gerçekten herhangi bir bankadan gelen adınıza onaylı ihtiyaç kredisini nasıl öğrene bilirsiniz. Ayrıca, adınıza onaylanmış gerçekten bir tüketici kredisi varsa bunu nasıl çekebilirsiniz?

Adıma Onaylanmış Kredi Var Mı?

Adıma herhangi bir bankadan onaylanmış kredi var mı? sorusunun yanıtını bir çok farklı yöntemle öğrene bilirsiniz. Ama, bu yöntemlerin neler olduğuna değinmeden önce bilmenizi istediğim bir husus var. O da adınıza onaylı kredinin sadece mevduat hesabınızın olduğu bankalardan oluşmasıdır. Dolayısıyla mevduat hesabınızın olmadığı hiç bir banka sizin adınıza kredi çıkartamaz! Bu ufak ama harika tüyo sayesinde böylece dolandırılmamak adına ciddi adım atmış olursunuz. Bu detaya da değindikten sonra şimdi adıma onaylanmış kredi var mı? var ise ne kadar olduğunu nasıl öğrenebileceğimize geçebiliriz.

Adınıza onaylı kredi var mı? var ise ne kadar olduğunu öğrenmenin bir çok farklı yöntemi bulunur. Ben bu yöntemlerin hepsinin sizlere neler olduğundan bahsedeceğim. Ama, adınıza onaylı kredi olup olmadığını öğrene bilmeniz için de bahsedeceğim bu yöntemlere göre bazı şeyleri sizden isteyeceğim.

Örneğin;

 1. e-Devlet şifrenizin olması gerekecek,
 2. yada mevduat hesabınıza ait İnternet bankacılık şifrenizin bulunması gerekebilecek.
 3. Bunların eğer ki hiç biri yok ise mevduat hesabınıza ait bir ek kartınızın olması gerekecektir.

Sizin de adıma onaylı kredi var mı? sorgulamasını 3 farklı yöntemle yapabiliyoruz. Bu yöntemlerin içlerinde ben sizlere resimli ve videolu olarak ‘e-Devlet üzerinden‘ sorgulamanın nasıl yapılacağından bahsedeceğim. Diğerleri de kaba taslakta değinmeden de geçmeyeceğim elbet. Şimdi eğer elinizde bir size ait bir e-Devlet şifresi varsa adınıza onaylı kredinin olup olmadığının nasıl öğrenebileceğimize geçebiliriz. Bu anlatıma resimli ve videolu olarak geçmeden önce Kredi Kartı Yıllık Aidat Ücreti İadesi Alma işlemini de bağlantıda bahsetmiş olduğum gibi e-Devlet üzerinden de alabileceğinizi belirtmek isterim. Hadi şimdi konumuza geri dönelim ve adımıza onaylı bir kredi var mı? var ise kaç TL var e-Devlet üzerinden nasıl öğreneceğimize bakalım.

 1. İlk olarak https://www.turkiye.gov.tr/turkiye-bankalar-birligi-risk-merkezi-raporu-basvurusu adresine giriş yapmanız gerekir.
 2. e-Devlet girişi daha önce yapmadı iseniz ‘Kimliği Şimdi Doğrula‘ diyerek, giriş işlemini sağlayınız.
 3. Otomatik açılan sayfanın sağ üst köşesinde rapor oluştur diyelim.
 4. Sonra oluşturulan rapor için cep telefonumuza bir SMS ile şifre gelecek. Bu şifre ile yeni açılan sayfaya giriş yapalım.
 5. Karşımıza aşağıda bana ait olan resimde olduğu gibi adımıza onaylı krediler ve miktarlarını gösteren bir rapor çıkacaktır.

blank

Benim şuan sizlerinde görmüş olduğu gibi adıma onaylanmış ama çekmediğim 3 tane kredim var. Bunlar ise şunlar;

 • Akbank T.A.Ş: 22.879 TL
 • QNB Finansbank: 45.245 TL
 • Türkiye İş Bankası: 18.000 TL
 • Vakıflar Bankası: 100 TL (Hay Allah razı olsun)

Evet, e-Devlet üzerinden bütün mevduat hesabınızın bulunduğu bankalardan adınıza onaylı kredi olup olmadığını nasıl öğreneceğinizi gördünüz. Diğer kalan 2 yöntemle de öğrenmek için İnternet bankacılığına yada mevduat hesabınıza giriş yapmanız yeterlidir. Ana ekranda adınıza onaylı kredi varsa bunu sistem size teklif edecektir. Doğru bir şekilde 3 yöntemle de adınıza şayet onaylı kredi var ise bunu nasıl en doğru şekilde çekebilirsiniz? işte uygulamanız gereken 2 yöntem.

Adıma Onaylı İhtiyaç Kredisini Çekme

Adınıza onaylı ihtiyaç kredisini çekmenin bir kaç tane yolu vardır. Bu yollardan bazıları gelir belgesiz olarak çalışanları kapsamaz. Dolayısı ile şayet adınıza onaylı olan bir krediyi çekmek istiyorsanız ve gelir belgesiz çalışan iseniz mutlaka aşağıda bahsedeceğim ilk yönteme başvuru yapın. Aksi taktirde adınıza onaylanmış olan ihtiyaç kredisini çekemezsiniz. Hatta yapacağınız ufak bir hata sonrası gelir belgesiz olduğunuz için adınıza onaylı kredinin iptalini dahi yol açabilirsiniz. Şimdi hem gelir belgesiz olarak hem de herhangi bir yerde sigortalı olarak çalışanların nasıl isimlerine onaylı krediyi çekebileceklerine değinelim.

 1. Bu yöntem için İnternet bankacılığını kullanmanız gerekir. Gelir belgeniz yok ise asla banka şubesine giderek adınıza onaylı krediyi kullanmak istediğiniz söylemeyiz. Çünkü, şube sizden gelir belgesi mutlaka isteyecektir. Ama, İnternet bankacılığı üzerinden şayet adınıza onaylı krediyi okey ederseniz, anında mevduat hesabınıza krediniz dahil olacaktır. Bu onayı vermek için de izlemeniz gereken yol şu şekildedir.
  1. Mevduat hesabınızın olduğu bankaya ait İnternet sitesine girin. Yada https://play.google.com/ dan bankanın uygulamasını indirin.
  2. Uygulamadan yada İnternet sitesinden giriş yaptıktan sonra ana ekranda adınıza onaylı kredi büyük ihtimal belirecektir. Onay vermeniz yeterli olacaktır. Şayet belirmedi ise ‘KREDİLER’ bölümüne giriş yaparak adınıza onaylı krediyi göre bilirsiniz.
 2. Adınıza onaylı kredinin onayı almak için ikinci yöntem ise müşteri hizmetlerinden geçmektedir. Bankanıza ait müşteri hizmetini arayarak kredinizi sesli mesajla onay verip mevduat hesabınıza aktarılmasını gerçekleştire bilirsiniz.

Sorgulama demişken hiç bir yerde bulamayacağınız, Kredi Kartım Nerede? Kurye Sorgulama Numaraları da bağlantı da sizlerle paylaştığımızı bilmenizi isterim. Evet, adınıza onaylı kredi var mı? var ise ne kadar var? ve bunu nasıl çekebilirsiniz hep birlikte gördük. Şimdi diyelim ki adınıza onaylı kredi gözükmüyor! o zaman ne yapmalısınız? Cevap çok basit, bunun için izlemeniz gereken yol özellikle yüksek miktarlarda kredi kullanacaklar için burada bahsetmiş olduğum Vakıfbank Ev Araç İpotekli İhtiyaç Kredisi Nasıl Alınır? da yatmaktadır. Diğer yol ise aşağıda bu ay için size önerdiğim banka ve onun imkanlarına bahsetmiş olduğum formu doldurarak yapılmasıdır.

  • Kasım ayında en düşük faizli olarak müşterilerine kredi sağlayan banka, 12 ay için %2,19, 24 için %1,89 ve 36 ay için ise %1,99 faiz oranı ile Fibabanka’dır. Bankanın geri ödeme koşulları ve başvuru formu ise aşağıda yer aldığı gibidir.
Miktar Vade Aylık Ödeme Toplam Maliyet
40.000 TL 4Ay 10.693,61 TL 42.774,46 TL
6 Ay 7.319,79 TL 43.918,70 TL
8 Ay 5.635,33 TL 45.082,67 TL
10 Ay 4.626,62 TL 46.266,17 TL
12 Ay 3.955,77 TL 47.469,31 TL

Başvuru formu ise https://bit.ly/32Z28jo bu bağlantıda yer almaktadır. Bu kredi sizlere dosya masrafı olarak 200 TL birde vergiler eklendiğinde 210 TL bir anaparanızdan kesinti olacaktır.

Lütfen Bizi Değerlendir 😉

[Total: 1 Average: 5]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın