Cinnah caddesi no: 5 Kavaklıdere Çankaya/ANKARA PK : 06680
trende

Oyun Arsa Metaverse Coin Nedir? Nereden Alınır?

Farkında olmadan hayat sanal aleme çok hızlı bir şekilde kaymaktadır. Bunun en büyük örneği ise çıkan onlarca sosyal medya platformlarıdır. Günümüzde en popüler olan bu platformlar da zamanında değerlendirenler ise şuan fenomen olarak adlandırılmaktadır. Hepsi de bu platformlardan da ciddi paralar da kazanmaktadır. Bunu zaten bir çoğumuz biliyor. Özel yetenek gerektiren sosyal medya yayıncılığı belki sizde olmayabilir. Bundan dolayı da bu platformalar dan para kazanamaya da bilirsiniz. Ama yetenek gerektirmeyen, size belki de sosyal medya yayımcılığından daha çok gelir sağlayacak bir fırsatın olduğunu da bilmenizi isterim. Bu şey nedir diyorsanız? Metaverse! diyorum.

Oyun Arsa Metaverse Coin Nedir? Nereden Alınır?

 

Metaverse terimini de ilk defa duyuyorsanız da sizlere burada ilk olarak Metaverse nedir? En kısa ve net şekilde açıklıyorum. Daha sonra ise özellikle arsa alımlarına yatırım yapacakların nasıl bir yol izlemesi gerektiğinden bahsedeceğim. Daha sonrasında ise oyun üzerinden Metaverse kazancı nasıl elde edeceğinizi yine burada değineceğim.

Metaverse Tam Olarak Nedir? Nasıl Kullanılır?

Televizyon ve internet haberlerinde son günlerde Metaverse evreninden oldukça fazla söz edilmektedir. En çok kullanılan sosyal platform olan Facebook’ta Metaverse dünyasına dahil olunca daha çok adı duyulmaya başladı. Bu olayı insanların aklı almasa da Metaverse hayatımıza müzik, tarla (arsa) ve oyun alanında hayatımıza girecektir. Bu Metaverse evrenini ister dahil olun, ister olmayın Metaverse nedir konusunu bilmenizi tavsiye ederim. Yani bu tanımı doğru bir tanım ile anlamanız ve bilmeniz sizlerin yararına olacaktır. Bu tanımın yanında Metaverse nasıl kullanılır ve en uygun şekilde nasıl alınır konusunu da bilmeniz sizleri gelecekte bir adım öne atacaktır. Önde olmanız için tabi bu 3 konuyu çok iyi bilmeniz gerekmektedir. Eğer bu 3 sorunun cevabını bulmak istiyorsanız da yazımda sizlere en iyi ve anlaşılır şekilde yer veriyorum. İl olarak sizlere Metaverse nedir konusunu ele almak isterim.

Metaverse (Coin) Nedir? (Örnekli Bir Şekilde Tanımı)

Nateverse’nin türkçe anlamanı merak edenler için hemen açıklayım. Sanal evren anlamına gelmektedir. Sanal bir evren olan Metaverse dünya geneline yayılmaktadır. Evet evet dünya genelinde bu sanal evrene Metaverse gözlüklerle birlikte bağlanarak yukarıda belirtiğim her şeyi yapabiliyorsunuz. Peki Metaverse coinlerle yapılan en revaçta olan işlem ise arsa ve tarla alımlarıdır. Bu Metaverse coinlerinde ise eğlence yönünde ise oyun ve müzik ipi göğüslemektedir. Oyun alanlarında ise kullanıcılar tarafından çeşitli karakter ve gezegen almaktadırlar. Oyun türlerine göre değiştiğini de belirtmek isterim. Bazı oyun türlerinde ise gemi, ev, ve kale şeklinde yatırımlar yapılmaktadır. Müzik Metaverse ise ünlü sanatçılar hayranları ile evrende buluşma imkanı sağlamaktadır. Metaverse nedir ve nasıl kullanılır konusunu sizlere en detaylı bir şekilde açıkladık. Birde sizlere Metaverse coinin hangi projelerini olduğunu da sizlere söyledim. Evrenin oyun, müzik ve tarla gibi alanlarındaki etkisini de sizlere verdim. Şimdi ise en popüler Metaverse coinleri hangileri onları size vereceğim.

Dünyanın En Popüler Metaverse Coinleri Hangileri?

Tokenler yani jetonlar kripto para sektöründe bir çok alanda yer almaktadır. Bunların en popiler olanı ise günümüzde Metaverse coinlerdir. Peki bu Metaverse coinler hangileridir derseniz sizlere bu bilgiyi vereceğim. Bu Metaverse coinlerin eskisinden yenisine kadar bütün bilgileri sizlere vereceğim. Her geçen gün yeni Metaverse coin çıktığı için sizlere en güncel olanları vereceğim. Sizlere aşağıda belirteceğim Metaverse coinlerin dışında her geçen gün çıkan coinleride sizlere vereceğim bağlantı sayesinde ulaşabilirsiniz.

Sıra No Metaverse Coinler
1  Sandbox SAND
2  Decentraland MANA
3  Polka City POLC
4  Radio Caca RACA
5  CEEK Smart VR Token CEEK
6  STARLINK STARL
7  UFO Gaming UFO
8  OVR
9  Axie Infinity AXS
10  BOSAGORA BOA
11  ALICE
12  vEmpire DDAO VEMP
13  Metawear WEAR
14  Kryptomon KMON
15  Mobox MBOX
16  Spellfire SPELFIRE
17  Decentral Games DG
18  Revomon REVO
19  Dereamverse DV
20  Boson Token BOSON
21  Solice SLC
22  Metafluence
23  Epik Prime EPIK
24  Aavegotchi GHST
25  X Protocol POT
26  Lootex LOOT

Sizlere müzik, oyun ve arazi alanlarındaki popüler olan Metaverse coinlerini yukarda tablo şeklinde verdim. Yukarıda size belirttiğim gibi başka Metaverse coinler var mıdır muhakkak vardır. Bunlar için sizlere bir link bırakacağım. Bıraktığım bu link ile sizlerde güncel Metaverse coinlerine ulaşabilirsiniz.

Sizlere Metaverse coinlerin hangileri olduğu net bir şekilde açıkladım. Sizler artık bu coinlerin hangileri olduğu öğrendiniz şimdi sıra geldi Metaverse coinlerin 3 borsada nasıl alındığına. Hadi birlik de görelim bakalım.

En Güvenilir 3 Borsadan Metaverse Coin Nasıl Alınır?

Evrende arsa, oyun karakteri veya herhangi bir etkinlik yapacaksanız Metaverse üzerinden bir token yani jetonunuz olması gerekmektedir. Bu saydığım kategorilerden hangisine sahip olursunuz bilmem. Yani Metaverse seçiminiz ben yapamam. Yapamam ama sizlere Metaverse projesine sahip coinlerin en güvenilir şekilde nereden alacağınızı söyleyebilirim. Sizlere 3 Metaverse coin satan borsayı vermekle kalmayacağım bu coin borsalarından nasıl alacağınıza dair bilgiler vereceğim. Şimdi sizlere Türk borsası ve yurt dışı borsaları olan bu 3 coin borsasını sizlere vereceğim. İl olarak yerli borsa olanı vereyim sizlere.

 • PARİBU

Şimdi ise Dünya geneline hükmeden 2 yabancı borsadan bahsedeyim. Bunlar gerçek anlamda dünya genelinde öncülük yaptıklarını sizlere söyleyebilirim.

 • Binance
 • Gate.io

Bende bu 3 borsa aracılığı ile Metaverse coinleri almaktayım. Sizlere tavsiyem şu bu 3 borsanın içerisinden Gate.io borsası en uygun şekilde Metaverse coinlerini alabileceğiniz borsadır. Neden mi? İlk olarak Metaverse kripto paralar PARİBU ve Binance’den önce Gate.io borsasında sergilendiği içindir. Bundan dolayı da en uygun Metaverse coinlerini oradan alacaksınız. Sizlere yazımda zaten Gate.io ile nasıl Metaverse kripto paralarını alacağınızı anlatacağım. Bu işleme geçmeden aşağıda belirttiğim şeyleri yerine getirmeniz gerekmektedir. Bunlar ne derseniz buyurun görelim.

 1. İlk olarak PARİBU yada BtcTurk gibi yerli borsalara üye ulunuz. Nasıl üye olacağınızı sizlere  BURADA videolu bir şekilde anlatılmıştır. 
 2. Daha sonrasında ise Gate.io borsasına üye olunuz. Buraya nasıl üye olacağınızı bilmiyorsanız da BURADAKİ video sizlere yardımcı olacaktır. 

Buradaki Asıl Mantık:

 1. Oluşturduğunuz PARİBU hesabınıza para göndermek.
 2. Daha sonrasında PARİBU borsasından TL tutarınızla Tether yani USDT almanız olacak.
 3. Almış olduğunuz USDT tutarını Gate.io hesabınıza göndermeniz gerekmektedir.
 4. Göndermiş olduğunuz USDT ile ilgi duyduğunuz Metaverse kripto parasını almak olacaktır.

Sıra Geldi İzleyeceğiniz Yolun Nasıl Olduğuna:

 • İlk olarak açmış olduğunuz PARİBU hesabınıza giriş yapmanız gerekmektedir. Nasıl yapılacağını sizlere aşağıda gösterdim.blank
 • Daha sonrasında açılan ekranda CÜZDAN menüsüne gitmemiz gerekiyor. blank
 • TL YATIR kısmına tıklayalım. Karşınıza çıkan  IBAN adresine size uygun hangi banka seçerek gönderelim yapalım. Bu IBAN adreslerini sayfanın alt kısmını tıklayarak erişebiliyorsunuz.blank
 • Artık hesabınızda TL bulunmaktadır. Bulunan bu TL hesabınızla KRİPTO AL SAT demeliyiz. Daha sonra çıkan menüden TETHER (USDT) seçerek yola devam etmeliyiz.blank
 • TETHER AL bölümünden istediğiniz kadar TL tutarınız ile alım yapmanız gerekmektedir.blank

Arkadaşlar artık hesabımızda USDT mevcut. Mevcut olan bu USDT tutarını artık Gate.io kripto para borsasına göndermemiz gerekmektedir. Gönderdiğim bu USDT ilede size uygun gelen yukarıda belirtmiş olduğum Metaverse coin satın almamız gerekmektedir. Bu işlemlerin nasıl olacağını da sizlere aşağıda hem yazılı hem de görsel olarak anlatacağım.

 1. Gate.io giriş bu sekmeye tıklayarak borsaya giriş yapalım. Sağ üstten kısımda daha önceden oluşturduğunuz hesaba girmeniz gerekmektedir. Bunun için kullanıcı adı ve şifrenizi yazarak OTURUM AÇ dememiz gerekmektedir. blank
 2. Sağ üst kısımdan CÜZDAN sekmesini tıklayıp, hemen arkasından SPOT hesabı sekmesini seçmeniz gerekmektedir.blank
 3. Muhtemelen karşınıza aşağıda resimde de görüldüğü üzere USDT para birimi çıkacaktır. Bu çıkan para birimini tıkladıktan sonra YATIR dememiz gerekmektedir.blank
 4. Şimdi ise karşınıza TRC ağına ait TETHER adresimizi kopyalayıp yola devam edelim.blank
 5. Kopyaladığımız bu TRC-20 TETHER adresi PARİBU hesabımızdaki USDT yani TETHER hesabımızdan yatırma diyerek göndermemiz gerekmektedir. Bu zaten yukarıda sizlere anlatmıştım CÜZDAN diyerek USDT seçip yapıyoruz.blank
 6. Daha sonrasında PARİBU adresimizden TRC-20 ağını seçmeniz gerekmektedir. Seçtikten sonra kopyaladığınız adresi yapıştırıp ÇEK demeniz gerekmektedir. Burada dikkat etmeniz gereken Gate.io’dan hangi USDT ağını seçtiyseniz PARİBU’dan da o ağı seçmeniz gerekmektedir.blank

Evet arkadaşlar artık mailinize bir onay kotu gelecektir. Gelen bu onay kodundan sonra artık Gate.io adresinize USDT gelmiş olacak. Şimdi en çok merak edilen konuya geldi sıra Metaverse kripto para nasıl alacağız. Bunu almak içinse hemen aşağıda yine görsel ve anlatımla sizlere yaptıracağım.

 1. Piyasalar/Market seçimini yapalım. Seçim işleminden sonra ise Metaverse seçimini yapmamız gerekiyor.blank
 2. Burada artık iş size düşmekte size uygun hangi Metaverse coin varsa onun üstüne gelerek alış emri giriyorsunuz. Bu işlemi aynı PARİBU’da USDT aldığınız gibi yapacaksınız. Bu işlemden sonra artık sizlerde evrende yerinizi aldınız.

Sizlere bu işlem için bir görsel koymadım. Nedeni ise benim rasgele seçtiğim coini alıp zarar etmeyiniz diye. Bu işlemleri harfiyen yaptıktan sonra sizlerde Metaverse dünyasına girmiş olacaksınız. Bu konu ile ilgi ve daha fazlası için kanalımın https://www.esnafkredisi.net/kripto/ sekmesini tıklarsanız kripto dünyasından haberiniz olur. Bildiğiniz bilmediğiniz bütün konuları burada bulabilirsiniz. Şimdi sizlere konu ile ilgili birde video bırakacağım bu video sayesinde sizler dinleyerek te bu konuyu anlayabilirsiniz.

Lütfen Bizi Değerlendir 😉

[Total: 0 Average: 0]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın