Cinnah caddesi no: 5 Kavaklıdere Çankaya/ANKARA PK : 06680
trende

Özel Güvenlik Kimlik Kartı Harcı Nereye Yatıyor? (Halkbank IBAN Numarası)

Arkadaşlar özel güvenlikler iki sınıfa ayrılır. Bu sınıflar ise bir silahlı diğeri ise silahsızdır. Sizlere özel güvenlik olabilmeniz için silah ve silahsız sınavlarından başarı ile geçmeniz gerekmektedir. Başarı elde ettiğiniz sınav sonunda sizlere bir kimlik kartı verilecektir. Bu kimlik kartını çıkarmak için EGM; 5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanun ve Kanunun Uygulanmasına dair ufak bir meblağ istenmektedir. Bu ufak meblağ ise ne kadar derseniz 50 TL olmaktadır. Silahlı ve silahsız olarak başarılı olduğunu özel güvenlik sınavından sonra bu vergi bedelini ise 3 ayrı işlem şeklinde yapabilirsiniz. Bunların ödeme şekillerinin ne olduğunu merak ediyorsanız. 1. yöntem ATM üzerinden, 2. yöntem İnternet bankacılığı üzerinden ve son olarak 3. yöntem ise baka şubesin aracılığı iledir. 

Özel Güvenlik Kimlik Kartı Harcı Nereye Yatıyor? (Halkbank IBAN Numarası)

 

Arkadaşlar bu 3 yöntemi kullanarak ödeyebileceğiniz tek yol Türkiye Halkbank üzerinden geçmektedir. Halkbank sizlerin bu vergiyi ödeyebilmeniz için bir IBAN numarası vermektedir. Sizlere aşağıdaki başlıklarda bu vergi ödemesini 3 yöntemin her birini yaparak hem görsel hem de yazı anlatım olarak sizlere vereceğiz. Bu sayede sizlerde özel güvenlik kimlik kartı harcı nereye yatırılıyor sorunuza cevap bulmuş olacaksınız. Bu soruların cevaplarını aşağıdaki alt başlıklarda sizlere vereceğim. Bu başlıklar ise şunlardır. 1. Özel güvenlik kimlik kartı vergi parası nereye yatar* IBAN numarası nedir? 2. Halkbank aracılığı ile özel güvenlik harcını nasıl yatırabilirim? ATM üzerinden yapmak nasıl oluyor? 3. Halkbank internet bankacılığı üzerinden özel güvenlik kimlik kartı harç ödemesi nasıl yapılır? Bütü bu soruları cevaplayalım bakalım.

Özel Güvenlik Kimlik Kartı Vergi Parası Nereye Yatırılır? IBAN Numarası Nedir?

Özel güvenlik görevlisi oldunuz ama harç parasının nereye yatıracağınız bilmiyorsanız sizlere bu konu bilgi vereceğim. Bu harç parasını 3 ayrı şekilde yatırabilirsiniz. Bu harç nereye gidiyor derseniz onunda bilgisini sizlere hemen vermek isterim. Yatıracağını harç bedeli Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme Vakfına gidecektir. Bunun için yatıracağın 3 yöntemi sadece Türkiye Halk Bank aracılığı ile yapabiliyorsunuz. 2022 yılında 50 TL olan özel güvenlik kimlik kartının harç bedelini Halkbank üzerinden yatırabileceğiniz 3 yöntem ise şunlardır.

 1. Halkbank ATM üzerinden yatırma,
 2. Bizzat Halkbank Şubeleri giderek yatırma,
 3. Şifresini bildiğiniz Halkbank internet bankacılığı ile.

Halkbank aracılığı ile ödeyeceğiniz özel güvenlik harç parasını 3 yöntem için bir IBAN numarası kullanabiliyorsunuz. Sizlere kullanacağınız bu IBAN numarasını hemen vereceğim.

IBAN NUMARASI: TR02 0001 2009 4130 0016 0000 96

HESAP NUMARASI

 • ŞUBE KODU: 0413
 • HESAP NO: 1600096hesap

Halkbank tarafından ödeme yapıp özel güvenlik kimlik kartı çıkartmak için yukarıdaki IBAN veya hesap numaralarını kullanarak aşağıdaki 3 yöntemi kullanarak yapabilirsiniz. Sizlere bu 3 yöntemi hem yazılı hem de görsel olarak vereceğim. Hadi birlikte görelim bakalım bu 3 yöntemi.

1- Halkbank Aracılığı İle Özel Güvenlik Harcını ATM Üzerinden Yatırma

Bu işlemi yapacak her özel güvenliğin Halkbank internet bankacılık şifresi bulunmayabilir. Sizlere Halkbank tarafından bir hesabınız bile bulunmuyorsa sizlere nasıl internet bankacılığı şifrenizi alabileceğinizi anlatmak isterim. Sizlere daha önceden evinizden bile çıkmadan nasıl Halkbank internet bankacılı şifresi alabilirsiniz anlatmıştık. Bu işlemi Halk Bankasına Gitmeden (Şubesiz) İnternetten Hesap Nasıl Açılır yazıma göz atabilirsiniz. Şimdi artık sizlerin de internet bankacılığı şifreniz bulunmaktadır. ATM üzerinden nasıl özel güvenlik kimlik harcını yatırabileceksiniz bir görelim. Bu işlemi sizlere vereceğim 7 adım ile nasıl yapabileceksiniz göreceksiniz. Hadi şimdi birlikte bu 7 adımı hem görsel hem de yazılı olarak görelim.

 1. İlk yapmanız gereken en yakın Halkbank ATM’si bulmanız gerekmektedir. Bulduktan sonra eğer sıra yoksa direk GİRİŞ sekmesine basınız. Bastıktan sonra karşımıza FATURA ve ÖDEMELER sekmesi çıkacak ona basınız.blank
 2. Şimdi ise karşımıza EĞİTİM ve SINAV ÖDEMELERİ sekmesine basar devam ediniz. blank
 3. Karşımıza POLİS AKADEMESİ ÖDEMELERİ sekmesi çıkacak tıklayarak devam edelim.blank
 4. Evet şimdi ise ÖZEL GÜVENLİK KİMLİK KART POLİS TEŞKİLATI sekmesine giriş yapınız. blank
 5. Karşımıza çıkan ekranda sizlerin T.C kimlik numaranız istenecektir. Tam olarak 11 hane olarak giriniz. Arkasından DEVAM sekmesini taklayız.blank
 6. Devam dedikten sonra karşımıza Özel Güvenlik Kimlik Kartı bedelinizi yatırmak için NAKİT dememiz gerekmektedir. Karşımıza çıkacak GÜNCEL bedeli hazırlayıp bu sekmeye basınız. blank
 7. Şimdi para girişine güncel tutar ne ise onu yatırınız ve artından devam dememiz gerekmektedir. blank

Evet arkadaşlar 7. işlemden sonra sizler ATM üzerinden nasıl Özel Güvenlik Kimlik Kartı harç bedelini ödeyeceğinizi görmüş olacaksınız. Bunu içinde sizlere bir video bırakacağım.

Evet arkadaşlar özel güvenlik kimlik kartı ödemelerini Halkbank ATM üzerinden nasıl yapıldığını gördük. Şimdi ise Halkbank internet bankacılığı ile bu yol nasıl izleniyor bir görelim. Bunun için hemen bir alt başlığa geçelim.

2- Halkbank İnternet Bankacılığı Üzerinden Özel Güvenlik Kimlik Kartı Harç Ödemesi Yapmak

Evet arkadaşlar özel güvenlik kimlik kartı çıkarmak veya yenileme işlemi yapmak için Türkiye Halkbank çatısı altında yapacağınızı söylemiştik. Bunun ile ilgili sizlere bir IBAN numarası da vermiştim. Sizlere ATM üzerinden nasıl bu işlemi yapacağınızın en ince ayrıntısına kadar yukarıda sizlere anlatmıştık. Şimdi sizlere bu işlemi Halkbank internet bankacılığı üzerinden nasıl yapacağını hem yazılı hem de görsel olarak sizlere birazdan anlatacağım. Bu işlem için ise sizleri 6 işlem beklemektedir. Hadi görelim bakalım bu işlemleri.

 1. https://sube.halkbank.com.tr/InternetBankingHost/HostLogin bu linke tıklamanız gerekmektedir. Daha sonrasında ise T.C kimlik numaranızı ve Halkbank internet bankacılığı giriş şifremiz sizden istenecektir. Bu bilgileri girdikten sonra GİRİŞ sekmesini tıklayınız. blank
 2. Şimdi ise üst ana menü üzerinden ÖDEME/VERGİ sekmesine tıklayarak yolumuza devam edelim.blank
 3. Karşınıza çıkan menüde DİĞER KURUMLAR sekmesine tuşlayınız. blank
 4. Şimdi arama kısmından ÖZEL GÜVENLİK KİMLİK KART TÜRK POLİS TEŞKİLATI seçeneğini bulup işaretleyelim. blank
 5. Kimin ödemesi olacak ise o kişinin T.C kimlik numarasını yazınız. Sonra sağ alt köşede SORGULA bölümünü seçiniz.blank
 6. Şimdi sizlere özel güvenlik kimlik kartı ödemesi miktarını ödeme yapmak için ÖDEME sekmesini tıklayınız.blank

Evet arkadaşlar internet bankacılığı ile nasıl özel güvenlik kimlik kartı ödemesi nasıl yapılır onu gördük.

Toplam 3 şekilde Özel Güvenlik Kimlik Kartı yenileme ve harcını ödeme işlemlerinin nasıl yapıldığını görmüş oldunuz. Konu hakkında aklınıza takılan bir şey olur ise yorum kısmına yazarsanız sizlere yardımcı olmak isterim.

Lütfen Bizi Değerlendir 😉

[Total: 0 Average: 0]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın