Cinnah caddesi no: 5 Kavaklıdere Çankaya/ANKARA PK : 06680
trende

PARAF Esnaf Kart Başvurusu Yapma Sorgulama

PARAF Esnaf Kart Başvurusu Yapma Sorgulama

 

Türkiye Halk Bankası esnafların özellikle ticari faaliyetlerinde yanında olan harika bir kart oluşturdu. Adını PARAF Esnaf Kart olarak görücüye çıkarmış olduğu bu kartla esnafa bir çok olanak sağlandı. PARAF Esnaf Kart tarafından sağlanan bu olanakların icraata geçebilmesi için de üst limiti 25.000 TL kadar çıkarıldı. Böylelikle işletme sahipleri PARAF Esnaf Kart başvurusu yapmaları halinde yüksek meblağlarda işletme giderlerini tek seferde tedarik edebilmektedir. Tek kalemde yapmış oldukları bu harcamaları arzu etmeleri halinde esnafımız komisyonsuz ve faizsiz olarak taksitlendirme de yapabilmektedir. Yapılan taksit ödeme tutarlarını ödemekte zorluk dahi çekseler bile asgari ödeme tutarlarını HALKBANK en alt seviyede ayrıca tutuğunu bilmenizi isterim. Böylece bundan dolayı esnafımız herhangi bir sicil kaybı yaşamadan bir sonraki aya taksitlerini de öteleye bilmektedir. Bu ve bir çok kampanyayı da beraberinde getiren PARAF Esnaf Kart başvurusunu peki en hızlı şekilde nasıl yapılır? Başvuru sonrası teslim almış olduğunuz kartınızın ayrıca şifresini nasıl alabilirsiniz?

Paraf Esnaf Kart Başvurusu Nasıl Yapılır?

Halkbank tarafından esnaf ve sanatkarlar için özel olarak piyasaya sürülen bir kredi kartıdır. Esnaflara özel olduğu için bir çok özelliği bulunmaktadır. Peki bu özellikler nelerdir ne gibi faydaları vardır gelin şimdi beraber görelim.

 • Bu kart sayesinde mal alım işlemlerinde vadeli yani taksitli alış veriş yapabilirsiniz.
 • Çek senet işlemlerinizi bu kart üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.
 • ParafPara kazanabilirsiniz.
 • Acil nakit işlemleriniz, Dost hesap ile birleştirerek ATM’lerden kolaylıkla nakit para çekebilirsiniz.

Yukarıda saydığım bu özellikler sayesinde işletmeniz oldukça yarar sağlayabilecektir. Peki bu özelliklerdeki PARAF Esnaf Kart başvurusunuz nasıl yapacağınızdan bahsedeyim. Bu kredi kartı diğer kartlar gibi direk SMS veya internet bankacılı gibi yerlerden başvurulmuyor. Yapmanız gereken şey size en yakın HAKBANK şubesine giderek bizzat müşteri temsilcisinden yapabilirsiniz. Eğer ki müşteri temsilcisine gideceksiniz bilmenizi istediğim bir konu var. Bu konu ne derseniz HALKBANK Esnaf Kredisi Hesaplama yazımda belirtiğim gibi 25.000 TL tutarında düşük faizli kredi imkanından faydalanmanızı isterim.

Paraf Esnaf Kart Üst Limiti Ne Kadar?

Paraf esnaf kartın üst limiti diğer kartlara göre oldukça yüksek bir limite sahiptir. Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından çok düşük faizli 25.000 TL tutarında Esnaf Destek Paketi olarak kredi imkanı sunmuştur. Bu kredinin hesaplamasını sizler için  detaylı bir şekilde anlatmıştım. Bu kredi paketine ek olarak ise Paraf Esnaf Kart olarak siz esnafları destekleme amacı ile 25.000 TL tutarında kredi kartı vermektedir. Bizzat kendim de kullanmış olduğu  bu kredi kartı oldukça beğendim ve limit konusunda da işletmem için yaptığım harcamaları kolaylaştırmış oldu. Bu sayede pandemi süresi boyunca ödemelerimi hem 3 ay ötelemiş oldum hem de cebimden ekstra para çıkmamış oldu.

blank

Yukarıda belirtiğim gibi Paraf Esnaf Kart limiti 25.000 TL tutarında bir karttır. Aynı zamanda bu kartın birde ek kartı mevcuttur. Bu ek karttın limiti ise 18.270 TL olmaktadır.

Paraf Esnaf Kart Nerelerde Geçerli? Kaç Taksit Yapıyor?

Paraf Esnaf Kartın çok fazla alanda kullanımı mevcuttur. Anlaşmalı olduğu yerlerde 6 aydan 12 aya kadar faizsiz olarak taksit imkanı sunmaktadır. Gerçekten esnaflar için paha biçilemeyen bir kart olmuş. Gıda sektöründen tutun sağlık sektörüne kadar geniş bir yelpazeye sahip olduğundan dolayı oldukça kullanışlı bir karttır. Daha fazla detay vermem gerekirse Paraf Esnaf Kart tam olarak nerelerde kullanılıyor gelin birlikte inceleyelim.

 • Esnafa Dost Hesap

Esnafa dost hesap sayesinde nakit ihtiyacınız olduğunda Paraf Esnaf kartınızı Dost Hesabınız ile birleştirerek tüm Halkbank ATM’lerinden ihtiyacınız kadar nakit çekebiliyorsunuz.

 • Assistance & Concierge

Assistance & Concierge sayesinde;

  • Aracınzın yolda kalması durumda,
  • Anahtarınızı evde unutulmasında,
  • Çilingire ihtiyacında,
  • Evinizde patlayan su borusu olduğunda,
  • Kurye ihtiyacınızda,

Yukarıdaki bu ihtiyaçlardan herhangi birsine ihtiyacınız olduğunda Paraf Esnaf Kart anından imdadınıza yetişiyor. Yapmanız gereken şey çok basit 0850 222 0 400 numarayı arayarak kart işlemleri menüsünden Assistance ve Concierge hizmetlerine bağlanmanız gerekmektedir. Bağlantı sonunda anında hizmet alacaksınız.

 • Paraf Günü 

Kampanyaları veya kampanyanızı direk siz belirleyebiliyorsunuz. Peki bu paraf günü size neler katıyor biliyor musunuz? Ayda bir defa sizin belirleyeceğiniz bir günde;

  • İster %5 indirim
  • İsterseniz artı 4 taksit
  • Yada 2 ay erteleme
  • Daha başka bir imkan ise 5 kat fazla paraf para kanma imkanı

Bu kampanyalardan yararlanmak için ise yapmanız gereken;

   • Hangi kampanyadan yararlanmak istiyor iseniz kampanya kodu
   • Kartınızın son 6 hanesini
   • Birde sizin istediğiniz gün hangi ise aralarında boşluk bırakarak
   • 3404’de kısa SMS atmanı yeterli olacaktır.

Örnek bir tablo isterseniz aşağıda sizler için hem kampanya kodlarının nasıl olduğunu hem de sizler için bir nasıl gönderim yapacağınızdan bahsedeyim.

Açıklama Kampanya Kodu Kart Numarasının Son 6 Hanesi Seçilen Gün
İndirim için I 123456 3
Ekstra ParafPara için P 153496 14
Artı Taksit için T 123956 21
Erteleme için  E 127456 30

Bu tablo dediğim gibi örnek bir tablodur. Siz bu tabloda istediğiniz kampanyayı, kendi kart bilgileriniz ve  hangi gün istediğinizi belirtmeniz gerekmektedir.

 • İspark Ücretsiz Otopark

Esnaf Kartınız ile yapacağınız 150 TL tutarındaki harcamalarınızda İspark’ta ücretsiz otopark imkanın vardır. Bunun yanı sıra yol üstü otoparklarda 2 saat, açık ve katlı otoparklarda ise 3 saat ücretsiz otopark imkanından yararlanabilirsiniz. Yapmanız gereken şey ise

  • Park yazarak
  • Kartınızın son 6 hanesini
  • Araç plakanızı her birinin arasında boşluk olacak şekilde
  • 3304’de SMS göndermeniz yereli olacaktır.

İspark ücretsiz olarak otoparktan 150 TL tutarında harcamada 1 adet ücretsiz parklanmadan yararlanabiliyorsunuz. Bir ay boyunca da en fazla 10 kere bu hizmetten yaralanabilirsiniz.

 • Medline Acil Sağlık Hizmeti

Paraf Esnaf Karta  sahipseniz Türkiye genelinde Medline network kapsamında, bu kart sahibi ile birlikte işyerindeki çalışanlarla birlikte iş yeri sınırları içerisinde aynı zamanda ev içerisinde bulunan aile bireyleri hatta misafirliğe gelen eş dostlarınızda konut sınırları içerisinde 365 gün her saat bu hizmetten yararlanabilirler. Peki bu acil sağlık hizmetinden yararlanmak için ne yapmamız gerekiyor işte cevabı 0212-444-12-12 numaradan ulaşabilirsiniz. Bu kampanya kartınızı kullanıma açtığınız günden sonraki 1 yıl içerisinde geçerli olacaktır.

 • Esenboğa Havalimanı Lounge

Ankara Esenboğa iç hatlar  havalimanında ücretsiz Lounge fırsatından yararlanmak Esnaf kartınız ile çok kolay. Peki bu imkanlar içeresinde ne gibi hizmetler var gelin birlikte görelim;

  • Sınırsız bir şekilde yeme/içme imkanından,
  • İnternet bağlantısı olan bilgisayarlardan,
  • Kablosuz internet imkanlarından,
  • Fax işlemi ve fotokopi ihtiyaçlarınızda,
  • Televizyon izleme imkanından,
  • Her gün değişen gazete ve dergilerden,
  • Uçuş bilgi takibi imkanlarından.

Yukarıda saydığım bu bütün imkanlardan ücretsiz bir şekilde faydalanıyor olmanız sizce de çok güzel değil mi? Peki bu ücretsiz yararlanılan hizmetler için bizden ne gibi bir şart istenmektedir. Son 2 ay içerisinde bu karta sahip olmanız gerekmektedir. Son ekstra borcunuz ise 3.500 TL ve üzeri olması gerekmektedir. Bunalar gibi bir sürü kampanyalardan faydalanabilirsiniz ben sizler belli başlı çok fazla işinize yaracak imkanlardan bahsetmeyi tercih ettim. Birde bilmenizi isterim MediaMarket’ten yapacağınız telefon alımlarınızda vade farksız 6 ay taksit imkanı bulunmaktadır.

Paraf Esnaf Kart Limit Yükseltme Nasıl Yapılır?

Paraf Esnaf kart limit yükseltme işlemi nasıl olduğu hakkında bilgi vermem gerekirse ilk başvuru esnasında direk olarak 25.000 TL üst limitli olarak geldiği için limit artış talebinde bulunulamıyor. Ama daha sonraki dönemlerde ödemeleriniz doğrultusunda banka siz değerli esnaflar için elbette bir limit artış imkanı sunacaktır. Bu da yine kredi notunuzu ile alakalı bir yöntemdir. Kredi notunun ne kadar önemli olduğunu Kredi Notu Nedir? Ücretsiz 4 Yöntemle Nasıl Öğrenilir? yazımda sizlere daha önceden bahsetmiştim. İlerleyen yıllar içerisinde kredi notunuz ve banka ödemeleriniz düzenli olduğu sürece Paraf Esnaf Kartınızın limiti 25.000 TL den daha üst limitlere yükselebilir.

Paraf Esnaf Kart Başvurusu Sonuç Sorgulama Yapma

Paraf Esnaf Kart başvurusu sorgulama işlemini yapabilmeniz için ilk olarak Halkbank mobil bankacılığı cep telefonunuz indirmeniz gerekmektedir. Andiroit telefonlar için google playdan bu linke tıklayarak uygulamayı indirebilirsiniz. İphone kullanıcıları ise yine sizlere verdiğim bu link sayesinde Halkbank uygulamasınız indirebilirsiniz. Daha sonrasında vergi numaranız ve Paraf Esnaf Kart başvurusu yaptığınızda şube temsilcisi ile birlikte belirlediğiniz şifre sayesinde uygulamaya giriş yapmanız gerekmektedir. Giriş işleminden sonra açılan ekranda sol üst köşede alt alta 3 adet çizgili bir simge olacak ona tıklamanız gerekmektedir. Tıklama sonucu açılan ekranda ise başvurular kısmını girmeniz gerekmektedir. Burada kredi kartı başvurusu sorgulama kısmı karşınıza çıkacaktır. O çıkan sekmeğe tıklayarak başvurunuz nerede olduğunu rahatlıkla görebilirsiniz. görsel olarak anlatmam gerekirse

blank

Yukarıda bahsettiğim 3 çizgili olan yer ok ile gösterdiğim yerdir. Buraya giriş yapmanız gerekmektedir. Daha sonrasında ise,

blank

Bu sekme açıldığında başvurular yazan yere giriş yapmanız gerekmektedir. Son olarak ise;

blank

Burada yazdığı gibi kredi kartı başvurusu sorgulama kısmından kredi kartınızın nerede ve hangi aşamadı olduğunu görebilirsiniz.

Paraf Esnaf Kart Ne Zaman Gelir?

Hemen hemen bütün kredi kartları başvuru yapıldıktan sonra 14 iş gün içeresinde elinize teslim edilmektedir. Tabi bazı aksaklıklar olmuyor değil. Bunların en başında geleni başvuru sonucu adresinizi yada telefon numaranızı yanlış yazmanızdan dolayı bir gecikme olabilir. Başka bir neden ise kurye verdiğiniz adrese gelip sizi belirtiğiniz adreste bulamamasından dolayı oluşan bir gecikme olabilir. Bu tür sorunlarınız oldu ise daha önceden sizler için hemen hemen her bankanın kurye numaralarını paylaştığım Kredi Kartım Nerede? Kurye Sorgulama Numaraları yazımda paylaşmıştım. Buradaki kurye numarası ile irtibata geçerek kartınızın nerede olduğunu ve ne zaman teslim olacağını daha net bir şekilde öğrenebilirsiniz. Detaylı anlatım için ise örnek bir kart teslim videosunu da sizlerle paylaşmak istedim. 

Buradaki video sayesinde sorularınız cevabını bulabilirsiniz. Şimdiden sizlere bol taksitli ve bol ParafParalı günler olması dileği ile 🙂

Lütfen Bizi Değerlendir 😉

[Total: 0 Average: 0]
Ziyaretçi Yorumları - 5 Yorum
 1. blank Adil dedi ki:

  Ticari kredi karti almak istiyorum

  1. Size en yakın Halkbank şubesine giderek başvuru yapabilirsiniz.

   1. blank Oğuzhan tosun dedi ki:

    Paraf esnaf kredi kartı istiyorum

 2. blank Bekir.karahasan dedi ki:

  Be n.bankaniztan.25.tl.esnaf.desteli.kredi.altim.ema.paraf.esnaf.kardin.hale.elime.gecmeti.muhatao.bulamiyoruz.supe.musteri.demsilcuisine.adiyor.sizte.supete

Bir Yorum Yazın