Cinnah caddesi no: 5 Kavaklıdere Çankaya/ANKARA PK : 06680
trende

Protez Tırnak Yapımı İle Fiyatları (Jel Dahil Evde Nasıl Yapılır)

Protez Tırnak Yapımı İle Fiyatları (Jel Dahil Evde Nasıl Yapılır)

 

Uzayamayan ve kırılan tırnaklarınız var ise size ilaç gibi gelecek olan tek şey protez tırnak olacaktır. Bu uygulama sayesinde bozulmayan ojelere de sahip olacaksınız. İstenilen boy ve şekle uygun olarak yapılmaktadır. Günümüzde bir kaç çeşit protez tırnak çeşidi bulunmaktadır. Her birinde yapım süresi farklılık göstermektedir. Yapılan bu protez tırnakların çıkartılması işlemi sizlere acı vermeden nasıl olacağı konusunda bir bilgiye sahip misiniz? Peki uzmanların önerdiği akrilik tırnak mı  yoksa jel tırnak mı konusunda sizlere bu yazımda yer vereceğim. Vereceğim bu bilgilerin içerisinde 2022 yılında protez tırnak fiyatlarının da ne kadar olacağından bahsedeceğim. Şimdi gelin araştırmalarım sonucu elden ettiğim bu bilgiler neler hep birlikte görelim.

Protez Tırnak Nedir?

Protez tırnak nedir diye merak edenlere işte cevabı; Protez Tırnak kişiye sağlıklı ve aynı zamanda estetik bir görünüm sağlayan tırnak uzatma işlemine denilmektedir. Günlük takma tırnaklardan daha doğal ve daha estetik bir görünüm sağlamaktadır. Bunun yanı sıra tırnak yeme alışkanlığından kurtulamayan ve yıllardır bu alışkanlık sebebi ile nerdeyse parmaklarında tırnak kalmayan kişilere uygulanması çok daha etkili olacaktır. Mevcut sağlık sorunlarına bağlı kullanılan ilaçlardan dolayı tırnaklarında yumuşama, çatlama, yıpranma ve kırılmalar yaşayan kişilere de uygulanabilmektedir. Yani sırf estetik görünüm değil sağlık açısından da bir çok yararı vardır.

blank

Bilmenizi istediğim bir şey var bu işlemi profesyonel ellere bırakmanız gerektiğidir. Daha önceden sizlerle paylaşmış olduğum Bozüyük’ün En İyi Güzellik Salonu yazımdaki salondan bilgi ve fiyat alabilirsiniz. Aynı zamanda sizlere uygun fiyatlar dahilinde eğitimde verebilirler. Sosyal platform olan instagram (https://www.instagram.com/shinetime_beauty/) üzerinden de iletişime geçebilirsiniz.

Evde Protez Tırnak Nasıl Yapılır?

Evde protez tırnak yapılır mı konusuna gelinirse, yukarıda belirttiğim gibi profesyonel ellere bırakılması çok daha sağlıklı olacaktır. Tek başına yapımı oldukça zor olan bu işlemi alınacak eğitimlerle bile zorlanabilirsiniz. Tabi hiç mi yapılamaz tabi ki yapılabilir. ama hem koku yönünden evde yapılması çok uygun olmaz hem de kendi kendinizi zorlamış olursunuz.

blank

Yani bu işlemi her zaman kendinizde profesyonel olarak yapacak olsanız bile bir salona gitmenizde daha uygun olacaktır.

Protezi Tırnak Çeşitleri Nelerdir?

Güzellik salonlarında uygulanan bir çok protez tırnak çeşitleri mevcuttur. Bu tırnaklar hakkında bilgi vermem gerekirse toplam 2 çeşit tırnak çeşidi mevcuttur. Her birinin uygulaması ayrı bir şekilde yapılmaktadır. Peki bu 2 çeşit protez tırnak uygulamaları neler;

  • Jel Protez Tırnak
  • Akrilik Protez Tırnak

Bu iki uygulamanın nasıl yapıldığını sizleri bilgilendirmek için aşağıda sizlerle paylaşacağım.

NOT: Her iki uygulamayı yapmadan önce ilk olarak kuru manikür yapılması gerekmektedir. Aksi taktirde işlemlerden başarılı sonuç alınamaz.

Jel Protez Tırnak Ne Kadar Süre Kullanılır?

Jel protez tırnak uygulaması tırnağın uç kısmına şablon yerleştirilerek üzerine jel uygulanır. Daha sonra UV (ultraviyole) ışığında kurutulur. Kurutma işlemi bittikten sonra rötuş işlemi yapılır. Bu işlemi ya tırnağın kendi görüntüsüne göre yapılır yada kişinin isteğine göre şekillendirilir.

blank

Bu işlemin ne kadar kullanıldığını bilmiyor iseniz sizi bu konuda bilgilendireyim. Jel protez tırnak işlemi ve diğer protez tırnak işlemleri ortama 20-25 gün sürmektedir. Eğer kullanmak istiyorsanız doldurma işlemi yaptırarak yine kullanmaya devam edebilirsiniz. Ama sağlıklı olan sökülüp tekrardan yapılması sizin açınızdan aha uygun olacaktır.

Akrilik Protez Tırnak Nedir? Nasıl Yapılır?

Akrilik protez tırnak ne olduğunu nasıl yapıldığını bilmiyor iseniz doğru yerdesiniz. Akrilik tırnak; Kişinin kendi tırnakları üzerine koruyucu uygulandıktan sonra tırnağın en uç kısmına tips (plastik tırnak) yerleştirilir. Özel bir toz ve özel bir sıvı karışımından oluşan dolgu işlemi tamamlanır. Kişinin kendi tırnak şekline uygun yada kişinin kendi isteğine bağlı olarak şekillendirilir. Bu işlemler bittikten sonra son olarak ise Protez tırnağın yüzeyi törpülenerek pürüzsüz bir görünüm sağlanır ve parlatılır.

blank

Yine bu tırnağın kullanım süresi aynı jel tırnağın kullanım süresi ile aynıdır. Yani Akrilik Protez tırnağın kullanım süresi 20-25 gün arasıdır. Bu günlerin üstünde kullanımını ben bir estetisyen olarak tavsiye etmiyorum. Eğer hoşunuza gittiyse söktürüp başka bir çeşit ve uzunlukta yine yaptırabilirsiniz.

Protez Fiyatları Fiyatları 2022’de Ne Kadar?

2022 yılında protez tırnak fiyatları ne olacak konusuna gelir isek bu il ve ilçelere göre değişkenlik göstermektedir. Yani profesyonel olarak yapılan bir protez tırnak ortalama 2 saat süren bir işlemdir. Bu yüzden güzellik uzmanı olan bir kişinin elinin emeği hali ile olacaktır. Birde bu protez tırnak için kullanılan malzemelerde oldukça pahalı ürünlerdir. Tabi çok uyguna alınan ürünlerde olabilir ama kalitesi ona göre olmaktadır. Bu uygulama büyük şehirle için 500 TL gibi rakamlara yapılırken Daha küçük ilçelerde bu işlem 350 TL ye kadar yapılmaktadır. Yani yapılan 2 saatlik hizmet için hem de sağlık açısından da bir o kadar yararlı olan bu işlem için çokta fazla bir fiyat olmadığını düşünüyorum. Tabi yukarıda da dediğim gibi İstanbul için bu fiyat 700 TL iken örneğin küçük bir ilçe olan Kilis için bu ücret 250 TL ye kadar düşebilmektedir. Burada dikkat edilmesi gereken şey hijyen bir ortam ve kaliteli bir işçilik olmalıdır. Sizlerin ilgisiniz çekeceği Lazer Epilasyon Fiyatları Ne Kadar? Buz Diode Lazer Dahil yazımı da sizlerle paylaşmak istedim. Eğer iğneli lazer epilasyon düşünüyorum derseniz de onun içinde İğneli Epilasyon Nedir? yazıma göz atabilirsiniz.

Protez Tırnak Bakımı Nasıl Yapılır?

Bu işlemin bakımı yine protez tırnak işlemini yapan kişi tarafından yapılmaktadır. Uzayan tırnaklar zamanla alttan sizin kendi tırnağınızın görünmesini ağlayacaktır. Zaten ilk başta da dediğim gibi bu işlem bir nevi tırnak uzatma işlemi gibide düşünüle bileceğini buradan görmekteyiz. Daha sağlıklı tırnaklara ulaşmanızı sağlayacağından hiç şüpheniz olmasın.

blank

Alttan uzayan tırnaklarınızda dip boşlukları meydana gelecektir. Meydana gelen bu dip boşlukları güzellik uzmanı tarafından güzel bir bakım uygulanır. Bu bakım uygulandıktan sonra dediğim gibi 20-25 gün süre zarfında yine kullanabilirsiniz.

Protez Tırnak Nasıl Çıkartırlar?

Protez tırnak nasıl çıkaracağınız konusuna gelirsek. Sakın ama sakın kendi kendinize bu uygulamayı çıkartmayı denemeyiniz. Sağlık açısından önemi olduğundan bahsettik ama eğer siz bu uygulamayı çıkarmaya kalkarsanız tırnaklarınıza daha büyük zararlar verebilirsiniz. Bu uygulamayı isteğe bağlı olarak 1 hafta içerisinde de çıkarabilirsiniz. Yada güzel bir dip uygulaması yapılıp 20-25 gün sonunda yine uzmana estetiysen tarafından çıkarılabilir. blank

Bu işlemi uzman salonlarında bulunan özel sıvılar ile çıkartır. Bu sayede sağlıklı bir şekilde uzayan tırnaklarınız kesinlikle zarar görmez. Her zaman kendinize hem sağlık açısından hem de kendinizi bakımlı hissetmeniz dileği ile 🙂

Lütfen Bizi Değerlendir 😉

[Total: 0 Average: 0]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın