Cinnah caddesi no: 5 Kavaklıdere Çankaya/ANKARA PK : 06680
trende

PTT Kredisi Nasıl Başvurulur? İcralık Emekliye 6 Ay Ödemesiz!

PTT'nin açılımı bir çoğumuzun bildiği gibi Posta Telefon Telgraf 'tır. İlk kurulduğu zamanlar sadece bu 3 hizmeti sağladığı için bu ismi almıştır. 23 ekim 1840 yılında kurulan PTT zamanla kendini geliştirmiştir. Böylece bir çok farklı alanlarda da hizmet vermeye başlamıştır. Bunların en göze batanı ise 2004 senesinde PTT bank isminin tescil edilmesidir. Banka statüsüne kavuşmasıyla da ilk olarak emeklilere harika kampanyalar düzenlemiştir.

PTT Kredisi Nasıl Başvurulur? İcralık Emekliye 6 Ay Ödemesiz!

 

6 ay ödemesiz olarak vermiş olduğu kredi bunlardan biridir. Bir diğeri ise emekli maaşını kendinden alanlar icralık dahi olsa ihtiyaç kredisi kullana bilmesidir. Kredi kullanacaklara bu iki harika fırsatı sağlayan bankamız yeniliklerini halen sürdürmeye devam etmektedir. En son yapmış olduğu yenilik ise anlaşmalı bankalarla 65, 70 hatta 80 yaşında dahi olsa müşterisine kredi veriyor olmasıdır.

İcralık Emekli PTT’den Kredi Çekebilir Mi?

PTT, maaşını kendinden alan emeklilere gerçekten çok güzel ayrıcalıklar sağlamaktadır. Sağlamış olduğu bu ayrıcalıklarından bir tanesi de kredi kullanmak için 65 yaş sınırına takılanlar içindir. Böylece anlaşmalı bankalar üzerinden 80 yaşına kadar emekli maaş müşterilerine kredi kullana bilme olanağı sağlamaktadır. PTT, maaş müşterilerine bir de kredi notlarından dolayı kredi ihtiyaç kredisi çekemeyenlere özel ayrıcalık göstermektedir. Böylece emekli maaş müşterisi icralık dahi olsa maaş blokeli olarak ihtiyaç kredisi çekmesine imkanı sağlamasıdır. Bu imkanı daha çok anlaşma yapmış olduğu BURGAN BANK üzerinden kullandırmaktadır. Başvuru işlemlerini ise PTT şubelerine yapabilirisiniz. Emekli maaş müşterisi olmanız halinde başvuru yapmak için ise tek yapmanız gereken.

PTT BURGANBANK Kredi Başvuru Formu bilgisayarınıza indirip, gerekli alanları doldurup. PTT şubesine elden teslim etmenizdir.

Başvuru işleminiz böylece bir an önce işleme alınacaktır. Onay alması halinde ise siz PTT emekli maaş müşterilerine aşağıda yer alan BURGAN BANK ihtiyaç kredisi faiz oranları uygulanacaktır.

BURGAN BANK 12 Ay 24 Ay 36 Ay
%2.99 %3.65

İcralık emekli PTT’den maaş çekebilir mi? Çekebilir ise nasıl maaş blokeli olarak çekebileceğine yer verdik. Şimdi sıra bir başka merak edilen konu olan PTT emekliye faizsiz kredi veriyor mu? sorusuna yanıt vermeye geçiyoruz.

PTT Emekliye Faizsiz Kredi Veriyor Mu?

PTT emekliye faizsiz kredi veriyor mu konusu son günlerde gündemden düşmüyor. Peki gerçekten faizsiz kredi imkanı var mı? Yoksa bunlar birer söylenti mi? Şimdi birlikte ele alıp inceleyelim faizsiz kredi verilebilme ihtimalini. Gerçekten bu şekil bir haber çıkmıştı bir dönem. Hükümet tarafından çıkan bu haber günlerce hatta aylarca konuşuldu. Ama bu haber maalesef asılsız çıktı. Sadece bir vaat olarak raflara kalkmıştır. Yani şöyle düşünün bu devirde borç para verirken bile ya altın yada dolar olarak veriliyor. Nedeni ise verdiğiniz para değer kaybetmesin diye:) Böyle bir ortamda neden size faizsiz kredi imkan sunulsun ki! Ama tabi çok çok düşük faizlerle kredi imkanı sunuluyor. Buda aslında diğer bankalara oranla faizler düşük olduğundan faizsiz kredi gibi gelmektedir.

Örneğin 2.500 TL veya 3.000 TL gibi para çekimlerinde uygulanacak faiz oranına göre geriye ödeyeceğini paraya 100, 200 TL gibi rakamlar olacaktır. Bu ödemede aylık olarak sizlere 15-16 TL tutarında bir ödeme yan sıcağından dolayı  PTT emekliye faizsiz kredi veriyor gibi geliyor.

Yani aslında sıfır faizli bir kredi imkanı değil sizin anlayacağınız. Bu haber çıktı ama faaliyete geçmedi. İnşallah emeklilerimize ilerleyen günlerde sıfır faizli kredi imkanı çıkar. Yada yılda bir kerede olsa bayramlarda verilen promosyonların dışında ek bir ödeme yapılması emeklilerimizin rahat bir şekilde yaşamaları için çok önemli bir adım olur. Ama emeklilerimiz için sıfır faizli değil ama nakit harcamalarını yapabileceği Aidatsız En İyi 10 Kredi Kartı Başvurusu yaparak nakit sorunlarını bir nebzede olsa çözebilirler.

PTT’den Engelli Maaşı Alanlar Kredi Çekebilir Mi?

PTT engelli olan vatandaşlara kredi imkanı sunmaktadır. 2022 yılında da bu imkanlar devam etmektedir. Tabi bankalar gibi PTT’de engelli maaş müşterilerinden kredi kullanımları için bazı şartlar ve belgeler istemektedir. Bu belgeleri istemesindeki sebeplerin en başında krediyi ödeyip ödeyememe konusu yer almaktadır. En can alıcı nokta ise kredi notunuzun kredi kullanımına uygun olup olmamasıdır. Peki bu kredi notunu nasıl öğrenebilirsiniz. İşte cevabı: Kredi Notu Nedir? Ücretsiz 4 Yöntemle Nasıl Öğrenilir? yazımdan yararlanabilirsiniz. Bu yazımdan bakıp kredini notunuzun düşük olduğunu gördüyseniz 3 Ayda Kredi Notunu Hızlı Yükseltme Hilesi ile kredini notunuzu yükseltebilirsiniz.  Şimdi gelelim PTT Engelli Maaş Müşterileri için verilen kredi şartlarını öğrenmeye;

 • Muhakkak ve muhakkak 18 yaşından büyük olmanız ve 84 yaşından küçük olmanız gerekir.
 • Engelli raporuna sahip olmanız gerekmektedir.
 • Eğer engelli değilseniz bu krediye kesinlikle başvuru yapmazsınız.
 • Yukarıda belirttiğim gibi kredi notunuz kredi kullanımına uygun olması gerekir.
 • Engelli raporunuzun derecesi minimum %40 oranında olmalıdır.
 • Bu krediyi çekecek olan engelli kişinin durumuna göre PTT müşteri temsilcisi kefil isteme durumu olabilir.

Yukarıda saydığım kriterlere uyan engelli vatandaşlarımız kredi başvurusunda buluna bilirler. Tabi bu kredi başvurusu için sizlerden her kredi kullanımına olduğu gibi bir takım belge isteyeceklerdir. İşte sizden istenen belgelerin listesi şu şekildir.

 1. Her zaman istenen ilk şey tabi ki kimlik belgenizin aslı ve fotokopisi,
 2. Engelli durumunu gösteren rapor,
 3. PTT dolduracağınız kredi başvuru formu,
 4. Maaş müşteri olduğunu için direk görülür ama siz yine de son aldığınız maaş dekontunuzu yanında bulundurunuz.
 5. Ekstra kira gelirleriniz var ise kredinizin çıkması için o kirada olan gayrimenkullerinizin kira kontratı,
 6. Eğer yukarıda belirtiğim gibi kefil isterler ise kefilin kimlik belgesi ve maaş bordrosu.

Yukarıda saydığım bu belgeleri hazırlayıp bağlı olduğunuz PTT binasına giderek kredi başvurusunu yapabilirsiniz. Peki başvurduğunuz ve onaylanan kredinizi PTT dışında ödeyebileceğiniz yerler nereler şimdi sizler için o konuya yer vereceğim.

PTT Anlaşmalı Bankalar Hangileri?

Yukarıda belirtiğim gibi evraklar hazır kredi başvurusu yaptınız. İster engelli maaş müşteri olarak kredi başvurusuna bulunun. İsterseniz de hiç bir engeliniz olmadan maaş müşterisi veya değil olarak kredi başvurusunda bulunun. Onaylanan kredilerinizi PTT şubelerinden hariç başka yerlerden de kredinizi ödeyebilirsiniz. Nasıl mı tek yapmanız gereken şey PTT’nin anlaşmalı olduğu bankaları bilmeniz yeterli olacaktır. İşte sizler için PTT müdürlüklerin anlaşmalı olduğu bankalar:

 • Aktifbank,
 • Alternatifbank,
 • Burgan Bank,
 • Fibabanka,
 • ICBC Turkey Bank,
 • ING Bank,
 • Kuveyt Türk,
 • Nurol Bank,
 • Odeabank
 • Türk Ekonomi Bankası (TEB)

Yukarıda saydığım bu bankalardan PTT üzerinden çektiğiniz kredileri ödeye bilirsiniz. Bilmenizi istediğim bir konu ise, bu yukarıda saydığım bankalardan çektiğiniz kredileri de PTT şubelerinden ödeyebilirsiniz. Buda sizler için gerçekten çok yararlı olacaktır. İlla bankaya gideceğim kredi ödeyeceğim diye bir derdiniz kalmamış olacaktır. Birde bu bankaların çok fazla şubeleri olmadığı içinde ödemelerinizi gönül rahatlığı ile PTT’den yapabilirsiniz.

PTT Kredi Başvurusu Yap (2022 Faiz Hesaplama)

PTT 2022 yılında da yine kredi kullanım imkanı sunmaktadır. Bu krediyi ister maaş müşterisi olun ister olmayın her türlü başvuru yapabilirsiniz. Tabi ev kadınısınız ve maaş bordronuz yok o zaman bu krediyi kullanamıyorsunuz. Bu şekil olan bay veya bayanlar için 1 Adımda Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar yazımdan yardım alabilirsiniz. Eğer gelir belgeniz var ve PTT üzerinden kredi almak isterseniz izlemeniz gereken yol şu şekildir. Ya şubeye giderek kredi başvurusunda buluna bilirsiniz. Yada direk internet üzerinden kredi başvurusunda buluna bilirsiniz. Her iki türlüde yapmanız gerekenleri sizler için detaylı bir şekilde anlatacağım.

 • PTT Şubelerine Giderek Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

İl yapmanız gereken bulunduğun şehirdeki en yakın PTT müdürlüğüne gitmeniz olacaktır. Daha sonrasında ise kapı girişinde bulunan numaratörden sıra almanız gerekmektedir. Burada engelli vatandaşlar için ayrı bir sekme bulunmaktadır. Engelli olan vatandaşlara öncelik verildiğinden dolayı çok fazla beklemeden işlemlerini yapabilirler. Diğer vatandalar ise kredi başvurusu yazan yere basarak kredi işlemlerini yapabilmeleri için sıra beklemeleri gerekmektedir. Daha sonra sıra size geldiğinde gişede bulunan yetkiliye kredi başvurusunda bulunacağınızı söylemeniz yeterli olacaktır. Tabi kredi başvurusu bulunmadan önce sizden isteyecekleri belgeleri yukarıda belirttim. Engelli vatandaşlar için istenen belgelerin aynısı sizin içine geçerlidir. Sadece sağlıkla ilgili belgeler sizin için geçerli değildir. Sizden istenen bu belgeleri gişede çalışan yetkiliye vererek kredi başvurusu işlemlerinize başlanacaktır. Sizden talep ettiğiniz kredi tutarı ve kaç ay ödeyeceğiniz sorulacaktır. Bu soruları cevapladıktan sonra krediniz ya direk onaylanır yada merkezden cevap beklenir. Çıkan sonuç olumlu veya olumsuz olur ise size kısa SMS ile bilgilendirme gelecektir. Olumlu sonuçlanan kredinizi kullanımı için tekrardan PTT müdürlüğüne gitmeniz gerekmektedir. Daha sonra yine sıra numaranızı alıp gişe yetkilisine onaylanan kredimi kullanmak istiyorum diyeceksiniz. Daha sonrası zaten klasik imza sahnesi 🙂 İmzalarınız attıktan sonra krediniz hesabınıza geçecektir.

 • İnternet Üzerinden PTT Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

PTT internet üzerinden kredi başvurusunu AKTİFBANK N kolay üzerinden yapabiliyorsunuz. Bu krediyi başvurmadan bilmeniz gerekenler şunlardır. Bu krediyi  1.250 TL ile 80.000 TL’ye kadar kullanabilirsiniz. Yine aranan şartlardan birisi olan 18 yaştan küçük 80 yaştan büyük olmanız gerekmektedir. 80 yaşında olan kişiler için kredi kullanımı şu şekildedir. Yaşınız tam 80 ise kredi vadenizi 4 yıl yapamazsınız Bankanın aldığı karar göre kredi bitim süresinde 83 yaşının üstüne çıkmazsınız. Aynı zamanda kredi kullanımımda kredi tahsilat ücreti karşınıza çıkacaktır. Bu ücret ise kullanacağınız krediye göre değişmektedir. Bu oran ne diye merak edenler için şu şekil söyleyeyim. Kullandığınız kredinin binde beşi oranındadır. Şimdi gelelim bu bütün unsurlara uyum sağlıyorsunuz ve kredi başvurusunda bulunacaksınız. Şimdi birlikte AKTİFBANK N KOLAY kredisini ekim ayına özel %3,19 faiz oranları başvurabilirsiniz. Sizler için bir ödeme planı hazırladım.

blank

Miktar Vade (Ay) 3 Ayda 1 Ödeme Toplam Maliyet
13.000 TL 12 4.152,51 TL 16.610,14 TL
18 3.077,61 TL 18.465,72 TL
20 2.866,50 TL 19.110,24 TL
22 2.695,53 TL 19.767,26 TL
24 2.554,62 TL 20.436,90 TL

Bu tutar size az veya çok gelebilir siz istediğiniz tutara göre başvuruda bulunabilirsiniz. Sizler için bu tabloyu ben örnek olarak hazırladım. Başvuru yapacağınız link ise https://bit.ly/3anqJ3B. Bu link sayesinde kredi başvurusunu yapabilirsiniz.

Lütfen Bizi Değerlendir 😉

[Total: 1 Average: 5]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın