Cinnah caddesi no: 5 Kavaklıdere Çankaya/ANKARA PK : 06680
trende

SEÇ Market Bayilik Ücreti Ne Kadar? Şartları Nedir? Karlı Mı?

SEÇ Market Bayilik Ücreti Ne Kadar? Şartları Nedir? Karlı Mı?

 

2.000 den fazla ürün yelpazesine sahip bir marketin bayiliğini almak ister misiniz. Yanıt evet ise, o zaman size en iyi seçenek olarak SEÇ market bayiliği almayı tavsiye ediyorum. Bunun sebebi elbette binlerce farklı ürüne envanterinde sahip olması değil. Bayilik ücretinin çok düşük olması. Marka bedelini firma talep etmemesi. Şartları bir hayli cazip olması. En önemlisi de karlı mı? Diye soranlar var ya hep, işte o girişimcilere aylık kazanç miktarlarının tatminkar edici olmasıdır. Tabi bir de SEÇ ürünlerinin haricinde arzu edenlerin farklı ürünleri de tezgahlarında sergileme imkanının sağlanması. Daha ne olsun! Bence bu firmanın sahibi tek kendi kesesini kesinlikle düşünmemiş. Sizde bizim gibi aynı düşüncede iseniz, nasıl bayiliğini alacağınız diye düşünüyorsanız? Başvuru formunu dahi sizler için paylaştım. Geriye kalan sadece ön müracaatınızı yapmanız olacaktır. Hadi şimdiden hayırlı olsun diyelim.

Seç Market Bayilik Alma Şartları Neler?

Bir firmanın bayilisi olmayı düşünüyorsanız, şartları neler? Bilmeniz gerekiyor. Böylelikle şartları size uygun ise, bayilik başvurusunda bulunursunuz. Bizde bu nedenle ilk olarak Seç market bayilik alma şartları neler? Bu başlıkla başlamak istedik. Sonrasında şayet az öncede dediğim gibi şartları sizlere uyuyorsa, bayilik başvurusu nasıl yapılır? Buna geçebilirsiniz. Hazırsak, şimdi Seç market bayilik alma şartlarına neler? Geçiyorum.

İlk Olarak Başvuru Yapacak Girişimcide Aranan Şartlar:

 1. Sermaye yapınız yeterli olması gerekir. (Banka teminat mektubu verebilecek durumda olmalısınız)
 2. Sicil engelinizin, Devlet yada bankalarda engelli durumda olmaması gerekir.
 3. Liderlik özelliğine sahip olmalısınız. Kendinizi geliştirmeye açık olmanız gerekir.
 4. Tercihen, daha önce market işletmesi sahibi olmalısınız. Yada perakende veya hızlı tüketim ürünlerin satışında tecrübeli olmanız istenilir.

Mağaza da Aranan Kriterler Neler:

 1. Yatırım yapılmaya uygun bir lokasyona sahip dükkanın olması istenilir. Bunun içinde arananlar şunlardır.
  • Çevredeki iş yerlerinin sayısı
  • Toplam nüfus
  • Çevredeki nüfusun gelir seviyesinin dağılımı
  • Yeni konut yapımı
  • Rekabet analizi
 2. Yaya trafiğine ne denli yakın olduğu
 3. Tercihen düz bir girişe sahip

Sizden ve mağazadan aranan bu şartlara sahipseniz, Seç bayiliği almak için en uygun pozisyonda olduğunuzu söylemek isterim. Aranan kriterler içinde eksiklikler var ise de, Seç profesyonel ekiplerinin yapacağı çalışma sonrasında bayilik başvurunuz değerlendirmeye alınır.

Trendyol’dan Nasıl Para Kazanılır? İnfluencer İnstagram’da Link Verme de ürünlerinizi kolayca nasıl pazarlayabileceğinizi anlattım. İşinize kesinlikle yarayacaktır.

Biliyorum, Seç bayilik alma şartların en başında olan, teminat bedelinin kaç TL olduğundan bahsetmedim. Çünkü, onun detaylarını hemen alt başlıkta bahsedeceğim.

Seç Market Bayilik Ücreti Ne Kadar?

Seç market bayilik alacaklardan ilk şart olarak yatırım ücreti aranır. Şayet yatırım için herhangi bir sermayeniz yok ise, diğer şartlara sahip dahi olsanız Seç market bayilik alamazsınız. Bu önemli kritere de sahip değilseniz, size yardımcı olmak için bir çözüm önerim olacak. Onu da 1 lira Sermayesiz Parasız İş Yeri Dükkan Nasıl Açılır? da görebilirsiniz. Bahsetmiş olduğum sermaye çözümüyle nakit ihtiyacınızı karşılayanlardan istenilen Seç market bayilik ücreti ise dükkanın m2 göre ortalama şu şekildedir.

 • 35 – 50 m2 arasına 100 ila 150 bin TL
 • 50 – 75 m2 arası bir dükkana 150 ile 175 bin TL
 • 75 – 100 m2 ara bir işletme kurulumuna 200.000 TL ile 300.000 TL arası
 • 100 ve 150 m2 arasına 300 ile 400 bin TL (standart alan için)
 • 150 m2 ile 200 m2 arası için de 400.000 TL den 500.000 TL kadar bir sermaye ihtiyacınız olacaktır. (Standart alan için aranan kriter)

Seç market bayilik ücretleri dükkanınızın net kullanım alanına göre ortalamalı olarak bu miktarlar arasında gezmektedir. Kesin olarak Seç market bayilik ücretinin ne kadar olduğunu aşağıda yer verdiğimiz bayilik başvurusu nasıl yapılır da ki telefon numaralarından öğrene bilirsiniz.

İş Yeri Açmak İçin Gerekli Belge ve Evraklar Nelerdir? de açacağınız market için istenilen tüm resmi belgeleri öğrene bilirsiniz.

Peki, yapacağınız bunca hatırım gerçekten sizin için karlı mı olacak? Bunu da bir hesaplama yapalım. Sonrasında nasıl Seç market bayilik alabileceğinizden bahsedeceğim.

Yapılan bu giderlerin bir kısmını KOSGEB’den almak istemez misiniz? Yanıtınız evet ise; KOSGEB Market Bakkal Açma Devlet Desteği Nasıl Alınır? sayfama bir göz atın lütfen.

Seç Market Karlı Mı? Neden Bayiliğini Almalıyım?

Alınacak olan her ne bayilik olursa olsun kar marjı kesinlikle çok iyi hesaplanmalı. Nihayetinde bedavaya iş yeri açmıyorsunuz dimi? Tonca para vereceksiniz, üstene üstelik bir de yarınlarınızı bu işletmeye bağlayacaksınız. Bundan dolayı bizce de haklı olarak Seç market karlı mı? almak ne kadar mantıklı çok iyi araştırmalısınız. Bu araştırmanıza bence ilk olarak neden bayiliğini almalısınız sorusunun cevabını vererek başlamak gerekiyor. Sonra mantığınıza yatarsa bir kaç hesaplama ile karlı mı? Bunu göre biliriz.

Seç Market Bayiliği Almak Mantıklı Mı? Neden Bayisi Olmalısınız!

 1. Rekabetçi 5.000 üzerinde ürüne sahip olması
 2. Özel markalı ürünler. Neler derseniz.
  1. Bizim
  2. Ona
  3. Komili
  4. Alpella
  5. Halk
  6. Obaçay
  7. Besler
  8. Süzz
  9. Ömür
  10. Aytaç
  11. Altın Hasat
  12. Marifet
  13. Vanesa
  14. Mis
  15. Mintax
  16. Piyale
  17. Amigo
 3. Sürpriz ürün (non food) tedariki
 4. Tedarikçilerle yapılan özel çalışmalar sonrasında karma koli ile in & out ürün tedariki
 5. Lojistik düzenli sevkiyat desteği
 6. Finansal destekler (Bizim toptanda geçerli olmak üzere 35 gün vadeli alış veriş, Bizim Profesyonel Kart ile vadeli alış veriş yapma imkanı)
 7. Profesyonel satış ekip desteği
 8. Pazarlama ve iletişim faaliyetleri

Bunların yanı sıra Seç market bayisi olmasının size sağlayacağı ücretsiz diğer avantajlar ise şunlardır.

 1. Mağazanın standart Seç market konseptinin sağlanması
 2. Yerleşim planlanmasının yapılması
 3. Profesyonel ürün yerleşimin sağlanması
 4. Seç market tabelası
 5. Mağaza içi reyon ve tabela yönlendirilmeleri
 6. Süslemeler ve kırlangıç bayrak

Bir market bayiliği almak için bence fazlası ile nedenler bir arada. Ya bu iş karlı mı? Bununda ufak bir parantez içinde açıklamak istiyorum.

Pandemi dönemlerinde dahi gıda sektörü kesinlikle kesintiye uğramamıştır. Çünkü sektör tamamen istek değil ihtiyaçtır. Bu nedenle de doğru bir yerde açılacak olan Seç market mağazacılığı kesinlikle karlı bir iş modelidir.

Kar marjı ise ürünlere göre değişe bilmektedir. Kimi üründen %20 kar elde ederken, kimi üründen %50 hatta %100 varan karlar elde edebilirsiniz. Böylelikle cironuza göre kazancınız şu şekilde oluşabilir.

 • Günlük ciro (ortalama): 1.200 TL
 • Kar marjı (ortalama) %30: 360 TL

Alık gelir 360*30: 10.800 TL yapacaktır. Giderler düşüldüğü zaman, 50 m2 bir Seç market bile size 5 ila 6 bin TL arasında bir gelir bırakacağını bizler ön görmekteyiz.

Seç Market Bayilik Alınır Mı?

Seç market kar marjını gördünüz. Size sağladığı avantajların neler olduğunu da biliyorsunuz. Aklınıza, fikrinize yattı ise şimdi geldi sıra nasıl bayilik alınır? Başvuru yapmak için ne yapmanız gerektiğini yanıtlamaya. Bunun için ise size 2 tane yol önereceğim. Biri dolduracağınız forum üzerinden olacaktır. Bir diğeri ise açacağınız bir telefon sayesinde mümkün olacaktır. Her ikisi içinde iletişime geçeceğiniz bağlantılar ise şunlardır.

Bu başvuru yolların haricinde isterseniz, geniş bilgi almak için Seç genel merkez binasını da ziyaret edebilirsiniz. Genel merkez üstünün iletişim adresi ise şu şekildedir.

 • Kuş bakışı caddesi, numara: 19 Posta Kodu: 34662 Altunizade / Üsküdar / İstanbul

Bütün Seç bayilik başvurularınız gün içinde değerlendirilecek, forum ile başvuru yapmanız durumunda muhakkak size gün içinde geri dönüş yapılacaktır.

Seç Market Çalışan Yorumları Burada

Seç market çalışanlar tarafında bir çok yorumları vardır. Çalışanlar yerine buna aslında çalıştıranların yorumları desek çok daha doğru olacaktır. Çünkü, yorumların sahipleri memnun Seç işletme sahipleridir. Türkiye genelinde şuan 1300 üzerinden markete sahip Seç sahiplerinden sizin için seçtiğimiz bir videoyu paylaşmak istiyoruz. Sizlerde göreceksiniz ki Seç market çalıştıranların tamamı firmadan memnun. Çalışan iseniz sizin de yorumunuzu bizimle sitemiz aracılığıyla paylaşmanızı istiyoruz.

Bunun içinde hemen alttaki formu doldurmanızı rica ediyoruz.

Lütfen Bizi Değerlendir 😉

[Total: 1 Average: 2]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın