Cinnah caddesi no: 5 Kavaklıdere Çankaya/ANKARA PK : 06680
trende

Şekerbank KOBİ Esnaf Kredisi Faiz Oranları Kaç? 3 Ay Ödemesiz Nasıl Alınır?

Şekerbank KOBİ ve esnaflara COSME programı kapsamında Avrupa Yatırım Fonu (EIF) kefaletiyle tam 6 ay ödemesiz kredi vermektedir. Kredinin üst limiti ise tam 1.125.000 TL kadar çıkmaktadır. Bunun yanı sıra kefalet sorunu yaşayan esnaflarımıza ise KGF iş birliği içinde tir. Ticari işletme kredisini de 36 ay vadeli olarak GKF desteli olarak 50.000 TL kadar vermektedir. Geri ödeme planı ise; 3 ayda 1 yada 6 ay veya senede 1 olarak kullandıra bilmektedir.

Şekerbank KOBİ Esnaf Kredisi Faiz Oranları Kaç? 3 Ay Ödemesiz Nasıl Alınır?

 

Şekerbank tarafından KOBİ ve esnaflara verilen tüm bu kredilerin faiz oranları kaç? Bunu aylık olarak güncelleyerek sizler için aşağıda yer verdik. Geri ödeme planı da başvuru yapmayı düşünen KOBİ ve esnaflarımız için 36 ay vadeli olarak ayrıca oluşturduk. Esnafa özel tüm destek kredi paketlerini için de ayrı bir pencere açarak yer verdiğimizi bilmenizi isterim. Bu yazıda sizleri bekleyen konular bunlardır. 1. Şekerbank KOBİ ve Esnaflara sağladığı kredi destekleri nelerdir? 2. Şekerbank esnaflara özel olarak verdiği krediler hangileridir? 3. Şekerbank KOBİ kredileri neler? 4. Şekerbank esnafa özel TESK özel kredi desteği nedir? 5. Şekerbank esnaf kredisinin faiz oranları neler? Nasıl başvuru yapabilirim? Bütün bu sorularınızın cevabını sizlere vereceğim.

Şekerbank KOBİ ve Esnaflara Sağladı Kredi Destekleri Nelerdir?

Şekerbank KOBİ ve esnaflara sağladığı kredi desteklerinin neler olduğunu bilmeyenler için sizlere yardımcı olacağım. Bu konuda Şekerbank KOBİ ve esnaflara çok fazla kredi paketi sunduğunu belirtmeden geçemeyeceğim. Eğer çekeceğiniz kredilerde teminat gösteremeyenler için KGF ve COSME kefaletleri ile kredi verildiğini söyleyebiliriz. Bu sayede Şekerbank esnaf kredilerini çekebilmeniz için her hangi bir teminat sorununuz kalmamış oluyor. Şekerbank sizlere verdiği kredinin ödemeleri ise:

 • 3 ayda bir
 • 6 ayda bir
 • Dilerseniz 12 ayda bir olarak ödeyebilirsiniz.

Eğer COSME proje kapsamında kredi kullanırsanız eğer kullanacağını kredinin ödemesini 6 ayda bir ödeme kolaylığı ödeyebiliyorsunuz. Birde bu kapsamda KOBİ kredisi çekecekler için en alt seviye kredi limiti ise 900.000 TL olması gerekmektedir. Peki üst limit nedir diyenler için ise 1.125.000 TL  kadar olmaktadır.

Şimdi hem KGF (Kredi Garanti Fonu), hem de COSME programı dışında başka kredi paketleri yok mu diyenler için sizler aşağıdaki maddeler halinde ŞEKERBANK kredi imkanlarını sizlere paylaşacağım.

Şekerbank Esnaflara Özel Krediler Nelerdir?

 • Dijital Bankacılık ve Mobil Uygulamadan Kredi Başvurusu: Bu kredi türü Şekerbank’ın kendi mobil ve dijital bankacılık aracılığı ile kullandırdığı kredilere denilmektedir. Bu kredi çeşidine başvuru yapmak oldukça basit ve her yerde yapabiliyor olmanız size çok kolaylık sağlamaktadır. Bu krediden sizden şu bilgiler istenmektedir.
  • Size ait kişisel bilgiler.
  • Talepte bulunduğunuz kredi miktarı
  • Birde geliriniz.

Bu bilgiler sayesinde direk kredinizi kullanabilirsiniz. Eğer sizin mobil uygulamanız yok ise aşağıda sizlere vereceğim iki uygulama linki ile indirimini gerçekleştirebilirsiniz.

Bu verdiğim iki link ile indirim yapıp uygulamayı yükleyebilirsiniz. Bundan sonra zaten direk uygulama içerinden kredi başvurunuzu yapabilirsiniz.

 • Taksitli Krediler: Toplam ödemeniz 60 ay olmakla birlikte 12 sonra ödemeye başlayacağınız kredi türüdür.
 • Gayri Nakit Kredileri: Kurumlar yada üçüncü kişiler yapılan sözleşmeleri yerine getirdiklerinde, yapılan bu sözleşme dışına çıkılmaması durumda eğer oluşan bir zarar var ise Şekerbank direk olarak ödeme garantisi vermektedir.
 • EKO Kredi: Yenilebilir veya atık yönetimine karşı bir yatırım yapacaksanız bu krediyi kullanabilirsiniz.
 • Esnafa Özel Emeklilik Kredisi: Emeklilik yaşını doldurdunuz ama prim ödemeniz daha dolmadıysa o zaman bu kredi tam size göre. Birikmiş BAĞKUR borcunuz var ise veya ödemeniz gereken borçlar için bu krediyi çekebilirsiniz.
 • Eczacılara Destek Kampanyası: Türk eczacılar birliği ile bir kontrat imzalandı. Eğer eczacılar Şekerbank ile çalışırlarsa ve SGK ödemelerini de banka üzerinden yapmaları durumda 150 TL BONUS imkanı sunulmaktadır. Bu hediye BONUSU da her ay olarak sizlere ödemektedirler.
 • TESK Destek Paketi: Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu yapılan iş anlaşması ile verilen krediye denilmektedir. Bu krediyi 6 ay sonra ödemeye başlarsınız. Kredi tutarı da 50.000 TL üzeri üst limit uygulanır.

Şekerbank KOBİ’lere Özel Krediler

 • Nakit Krediler: Rotatif, Spot, Taksitli ticari ve dövize endeksli  bunun yanı sıra vergili döviz kredilerinin yer aldığı bir kredi türüdür.
 • Gayri Nakdi Krediler: İhale ve serbest konulu teminat mektupları  için banka tarafından verilen kredi türleridir.
 • EKO Kredi: Yenilebilir enerji yatırımlarına verilen kredi türüdür. Aynı zamanda işletmenizde oluşan enerji kayıplarının da karşılandığı bir kredi türü diyebiliriz.
 • Proje Finansmanı: Şirketinizin hem yurt içi hem de yurt dışı yatırımlarının karşılandığı kredi türüdür.
 • Üreten Kredi: Şirketinize ne zaman kredi lazım olduğunda kullanabileceğiniz bir kredi türüdür. Bu kredinin faizini 3 ayda ödeme imkanını sunması da krediyi cazip kılmaktadır.

Şekerbank siz değerli KOBİ’ler için bu kadar kredi çeşitliliği sunmaktadır. Size verdiğimiz bu paketlerin içerisinde en çok tercih edilen kredi türlerini şimdi sizlere sunacağım. Tabi yukarıdaki kredi paketlerinden size daha uygun olanı var ise sizlerde direk o krediye başvuru yapabilirsiniz.

Şekerbank’tan Esnafa TESK Özel Kredi Desteği Geldi

Şimdi arkadaşlar Şekerbank müşterilerine sunduğu en iyi kredi imkanı ne derseniz “TESK Destek Paketi” tir. Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu ile Şekerbank arasında yapılan bir anlaşmayla uygulanan bir kredi türüdür. Bu kredinin sadece esnaflara verildiğini söylemek isterim. Birde bu kredinin bir sloganı vardır. Ne bu slogan diyenler için ise direk söyleyelim ”Kapımız Esnafa Açık” dediğim gibi direk esnafları ilgilendiren çok güzel imkanlar ile verilen bir kredidir. Peki bu TESK destek paketinin esnaflara sunduğu bu güzel ayrıcalıklar neler birlikte bir görelim.

 • 36 ay ödeme imkanı.
 • Bu 36 ay içerisinde ilk ay 6 hiç ödeme talep etmemesi.
 • Kredi tutarının 50.000 TL’ye kadar limit tanımlamaları.
 • Aynı zamanda Şekerbank Business 5.000 TL kredi kartı.
 • Sanal ortamda yaptığınız internet alışverişlerinizde EFT/Havale ücretlerinin hiç olmaması.
 • Esnaflara ücretsiz POS imkanı.
 • Çek karnesi ücret muafiyet imkanı sunmaktadır.

blank

Başvuru şartlarda aranan özelliklerinin en başında “TES” üyesi olmak gelmektedir. Bu kredinin teminatlı veya teminatsız olarak kullandırıldığını tamamen Şekerbank kendi belirlemektedir. Yani sizin kredi notunuz ile alakalı diyebilirim. Kredi Notu Nedir? Ücretsiz 4 Yöntemle Nasıl Öğrenilir? yazıma göz atarak sizde kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Eğer kredi notunuz düşük ise ne yapmalıyım diyorsanız 3 Ayda Kredi Puanı Notunu Hızlı Yükseltme Hilesi Yolları Nedir? yazımdan faydalanabilirsiniz.

 • Birde Halkbank Esnaf Kefalet Odası olan müşterilere çok iyi kredi imkanı vermektedir. Bu kredinin imkanın nasıl olduğunu merak edenler için ise HALKBANK Esnaf Kredisi Hesaplama yazıma göz atıp bilgi sahibi olabilirsiniz.

Yukarıda sizlere bu avantajlı krediden bahsettik. Şimdi bu kredinin güncel faiz tutarı nedir. Nasıl başvuru yapabilirsiniz birlikte bir görelim.

Şekerbank Esnaf Kredisinin Faiz Oranları Ne Kadar? Nasıl Başvuru Yapılır?

Şekerbank esnaf kredisi faiz oranları ne kadar ve nasıl bu krediyi başvuru yapabiliyorsunuz bu konuyu sizin için ele alacağım. Bu kredinin faiz tutarından çok geri ödeme imkanı sizi çok fazla cezbedecektir. Nedeni ise 6 ay ödemesiz oluşudur. Diğer krediler gibi 36 ay ödeme imkanı olsa da ilk 6 ayında hiçbir ödeme istenmemektedir. Bu kredinin faiz oranını direk Şekerbank müşteri temsilcisinden öğrenerek sizlere vermekteyiz. Bu faiz oranı Şekerbank resmi sitesinde kesinlikle bulamazsınız. Onun için ben size her ay güncel olarak sitemde paylaşacağım.

 • Daha önceden sizlere Ziraat Bankası Ticari Esnaf Kredisi Faiz Oranlarından bahsetmiştim. Bu faiz oranlarını da siz bankanın resmi sitesinden bulamazsınız. Ben sizler için direk şube temsilcilerinden öğreniyorum. Yine her ay bu faiz oranlarını makalemde güncel olarak bulabilirsiniz.

Şekerbank esnaf kredisinin başvurusunu aslında bir çok yöntemi olduğunu söyleyebilirim. Bu işlemin en basit yöntemi direk ŞEKERBANK MOBİL üzerinden yapabilirsiniz. Bu mobil uygulama linklerini yazımın ilk başlarında size vermiştim.

 • Şimdi sizlere 2022 ekim ayı için Şekerbank esnaf kredisi aylık olarak %3.33‘dir. Bu kredinin 36 vadeli geri ödeme planını sizler için vereceğim. Bu kredi tutarlarını farklı farklı sizlere vereceğim. Sizler hangisi size uygun olacaksa o krediyi kullanabilirsiniz.
ŞEKERBANK Esnaf Kredisi 36 Ay Vadeli Ödeme Planı
Miktar Aylık Ödeme Toplam Maliyet
25.000 TL 1.352,08 TL 48.674,73 TL
35.000 TL 1.892,91 TL 68.144,66 TL
50.000 TL 2.704,15 TL 97.349,83 TL

Bu hesaplamayı sizlere 25.000 TL den başlayıp 50.000 TL ye kadar hesap çıkartım. Sizler eğer farklı tutarlarda kredi istiyorsanız yorum atarsanız direk sizlere hesaplama yapar geri dönüş yaparım. Eğer bu krediye ŞEKERBANK MOBİL üzerinden başvuru yapmak istemiyorsanız aşağıdaki yolları da izleyebilirsiniz. Nedir bu yollar gelin görelim.

 • https://bit.ly/3KJMagM bu link sayesinde sizde direk kredi başvurusunda bulanabilirsiniz.
 • Dilerseniz bu krediye 0(850) 222-78-78 iletişim numarasını arayarak yapabilirsiniz.
 • Bulunduğunuz il veya ilçe Şekerbank şubesindeki müşteri temsilcilerinden yapabilirsiniz.

Sizlere Şekerbank esnaf kredi faiz oranını ve ödeme planını sunduk. Eğer sizler KOBİ işletme sahibisiniz kullanacağınız kredi faiz oranı aşağı yukarı aynı oranlarda olmaktadır. Şimdiden kullanacağınız kredi sizler bol kazançlar nasip etsin. Dediğim gibi aklınıza takılan bir yer olur ise yorum atmanız bizim için yeterli olacaktır. Gün içersin de yorumunuza dönü yapılmaktadır.

Lütfen Bizi Değerlendir 😉

[Total: 0 Average: 0]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın