Cinnah caddesi no: 5 Kavaklıdere Çankaya/ANKARA PK : 06680
trende

SGK BAĞKUR Pirim Borçlarına Emekli Olmak İçin Kredi Veren Bankalar

SGK BAĞKUR Pirim Borçlarına Emekli Olmak İçin Kredi Veren Bankalar

 

SGK, BAĞKUR prim borcunuzun olduğu için emekli olamıyorsanız, bu müjdem tam size göre. Çünkü, 7326 sayılı kanun ile bu borçlarınızı yapılandıra biliyorsunuz. Hatta, isterseniz yapılandırma yapmakla da kalmıyorsunuz. SGK başkan yardımcısının yine müjdeli haberiyle anlaşmaya varılan bankalardan da kredi kullanarak, isterseniz prim borçlarınızı da ödeye bilmektesiniz. Böylelikle, emekli olmak için önünüzde engel olan prim borcunuz ödenmiş oluyor, taksitleri ise emekli maaşınızdan kesiliyor. Gerçekten süper dimi? Hangi bankalar emekli olmak için kredi veriyor? Nasıl başvuru yapabiliriz diyorsanız da, içeriğimizi dikkatli bir şekilde okumanız yeterli olacaktır.

Prim Borcu Olanlara Emeklilik Kredisi 2022’de Başladı!

Bildiğiniz gibi emekli olabilmeniz için iki önemli şey aranmaktadır. Bunlardan ilki emeklilik prim gününü doldurmanız. İkinci olanı ise emekli olabileceğiniz yaşa ermenizdir. Bu ikisi gerçekleştiği zaman ise prim ödediğiniz kurum üzerinden emekli olabilmektesiniz. Emekli olabilmek için istenen iki kriterden yaş haddine hiç bir şekilde bir şey üzgünüm ki yapılamamaktadır. Mecburen emeklilik yaşınızı beklemeniz gerekir. Fakat, emekli olma yaşınız geldi ise, ama emekli olabilmek için prim borcunuz bulunuyorsa, işte bunun bir çözüm formülü vardır. Bu formül ise prim borcu olanlara emeklilik kredisi veren bankalara başvuru yapmaktır.

40 Raporla Erken Emekli Olma Hesaplama Makinesi sayesinde belki de şuan emekli dahi oldunuz haberiniz bile yoktur. Bu içeriğimizi de bana kalırsa bir göz atmalısınız.

Pirim borcu olanlara emeklilik kredisi kullanmaları için ise önlerinde iki tane seçenek bulunmaktadır. Bu seçenekler neler derseniz.

 1. Herhangi bir özel bankaya giderseniz. Bankanın talep etmiş olduğu şartlara uygunsanız, bireysel tüketici kredisi çekersiniz. Gider, prim borcunuzu öder ve emekli olursunuz.
 2. SGK tarafından anlaşmaya varılan bankalardan prim borçlarınızı ödemek için kredi kullanırsınız, kredi taksitini ise emekli maaşınızdan kesintiyle öderseniz.

Prim borcu ödemeleriniz için kredi kullanmak için 1. seçeneğe dilediğiniz zaman başvuru yapabilirsiniz. 2. seçeneğe ise sadece SGK tarafından yapılan anlaşmalar sonrasında başvuru yapabilmektesiniz. SGK tarafından anlaşma yapıldı mı? Diye, soruyorsanız 10.01.2021 tarihine kadar başvuruda bulunursanız size bunun yanıtı evet olarak veririm. SGK emekli olmak için hangi bankalar ile anlaşma yaptı, şartları neler? Diyorsanız da detayları bir alt başlıkta verdim.

SSK SGK Emekli Olmak İçin Kredi Veren Anlaşmalı Bankalar Hangileri?

SSK yada BAĞKUR prim borçlarınızı ödemek için kredi çekeceksiniz en doğru olanı SGK ile protokol imzalayan bankalardan bunu gerçekleştirmenizdir. Bunun 2 tane çok önemli bir nedeni vardır. Bu nedenlerin neler olduğunu da gelin ilk önce SSK SGK emekli olmak için kredi veren anlaşmalı bankalar hangileri olduğuna geçmeden bir görelim. Emin olun ki! sizler de banka hak vereceksiniz ve doğru prim borcu ödemeniz için kredi çekme tercihinizi bu bankalardan yana kullanacaksınız.

 1. Neden, belki de en önemli olanı, başvurularda Findeks KKB kredi notu değerinize bakılmaz. Kredi Notu Nedir? Ücretsiz 4 Yöntemle Nasıl Öğrenilir? bunun hakkında bilgi alabilirsiniz.
 2. Kullanacağınız kredinin taksitleri emekli maaşı almaya başladığınıza zaman otomatik olarak kesilir.

Bu iki oldukça geçerli nedenden dolayı bence emekli olmak için kredi başvurunuzu SGK ile anlaşmalı bankalar üzerinden sağlamanız gerekir. SGK ile 28.07.2021tarihinde emekli kredi vermek için imza atan bankalar hangileri derseniz.

 1. Ziraat Bankası
 2. Vakıfbank
 3. Halkbank

9 Haziran 2022 tarihi sonrasında mutabakata varılan bu 3 emekli kredisi veren bankalarımızın sizlere sağlayacağı olanaklar ise şu şekilde aşağıda yer almaktadır.

Ziraat Bankası Vakıfbank Halkbank Emeklilik Kredisi İmkanları Nelerdir?

İlk olarak Ziraat bankası ve Vakıfbank ile Halkbank emeklilik kredisi imzalanmasında 16.300 vatandaşımız emeklilik kredisi kullanmıştır. 28.07.2022 yılında SGK ile yapılan anlaşma ile 32.000 vatandaşımızın kredi ile emekli olması ön görülmektedir. Sizde bu sayının içinde iseniz, son başvuru tarihi 01.11.2022 tarihine kadar başvuru yapmanız durumunda aylık %1.55 faiz oranlarından yararlana bilmektesiniz. Geri ödemeniz ise en fazla 36 ay olarak planlanacaktır. Ziraat bankası, Vakıfbank ve Halkbank emeklilik kredisi imkanların geri ödeme planı ise şu şekilde oluşmaktadır.

 • Belirlenmiş olan sabit faiz oranı 24 ay için aylık %1.58 olmaktadır. Geri ödeme planı ise farklı prim borçlarınıza göre şu şekilde oluşmaktadır.
Halkbank Vakıfbank Ziraat Bankası Emeklilik Kredisi Geri Ödeme Planı
Miktar Vade (Ay) Aylık Ödeme Toplam Maliyet
25.000 TL 24 1.306,26 TL 31.350,16 TL
50.000 TL 2.612,51 TL 62.700,38 TL
75.000 TL 3.918,77 TL 94.050,43 TL
100.000 TL 5.225,03 TL 125.400,61 TL

Başvuru yapmanız durumunda emekli maaşınızdan kesilecek bu kredinin müracaatları nasıl yapılır? Bunu da ayrıca aşağıda anlattık değerli emekli adaylarımız.

Tablodaki imkanlardan yararlanmak istiyorsanız, bu anlatımı izlemeniz böylece yeterli olacaktır.

SGK Emeklilik Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

SGK emeklilik kredisine başvuru yapmak için mutlaka bu başvuruların başlamış olması gerekir. 2022 yılı için bu başvurular başladı mı? Diye bizlere soruyorsanız 1 kasım 2022 tarihine kadar başvuru için vaktinizin olduğunu söylemek isterim. Aksi taktirde, sizlere biraz sonra tanıtımını yapacağımız diğer emeklilik için kredi veren anlaşmasız bankalara yönlendirmek zorunda kalacağız. Son başvuru tarihini şayet kaçırmadı iseniz, SGK emeklilik kredisi başvurusu yapmak için izlemeniz gerekilen yol ise şu şekildedir.

 1. Size en yakın SGK binasına gidiniz. Giderken yanınızda kimlik belgenizin olması yeterlidir.
 2. Çalışan memura SGK emeklilik kredisi kullanmak istediğinizi beyan ediniz.
 3. Memur size SGK ile prim borçlarınızdan dolayı emeklilik kredisi anlaşmalı bankalara vermeniz gereken bir belge verecektir.
 4. Bu belge ile SGK anlaşmalı olan Ziraat, Vakıfbank yada Halkbank şubelerinden herhangi birine başvuruda bulunun.

Banka sizin için SGK emeklilik kredisi sözleşmesi hazırlayacaktır. Sözleşmeyi imzalamanızla birlikte artık emeklisiniz 😉 SGK emeklilik kredisi başvurusunu kaçırdı iseniz de daha önce söylediğim gibi hiç üzülmeniz gerek yoktur. Çünkü, diğer bankalardan da SGK emeklilik kredisi kullana bilirsiniz. Bu bankalar içinde size önereceğim ise 3 ay ödemesiz kredi imkanı sağlayan Denizbank gelmektedir.

  • Denizbank tarafından sağlanan emeklilik kredisi 24 ay için aylık %1.91 oranında olmaktadır. Geri ödemeniz ise yine yukarıdaki rakamlara göre şu şekilde olur. (Karşılaştırma yapmanız için aynı tutarları yazdığımızı bilmenizi isterim)
Denizbank Emeklilik Kredisi Geri Ödeme Planı
Miktar Vade (Ay) Aylık Ödeme Toplam Maliyet
15.000 TL 24 819,54 TL 19.668,98 TL
20.000 TL 1.092,72 TL 26.225,29 TL
35.000 TL 1.912,26 TL 45.894,35 TL
50.000 TL 2.731,80 TL 65.563,25 TL

Denizbank emeklilik kredisi başvurusu için istenilen evraklar neler derseniz?

 • Bireysel kredi başvuru formu (şube tarafından tahsis edilecek)
 • Nüfus cüzdanınızın aslı yada fotokopisi
 • Gelir belgesi
 • Son aya ati ödenmiş fatura

Bu belgeler içinde sizi belki gelir belgesi zorlaya bilir. Şayet gelir belgeniz yok ise sizin için yine bir çözüm önerimiz olacaktır. O ise; 1 Adımda Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar için anlattığımız şekilde müracaatta bulunmanızdır.

Lütfen Bizi Değerlendir 😉

[Total: 0 Average: 0]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın