Cinnah caddesi no: 5 Kavaklıdere Çankaya/ANKARA PK : 06680
trende

Sicili Bozuk Olanlara Kesin Kredi Veren Bankalar Tam 3 Tane

Banka sicili bozuk olanlara 2022 yılında kesin kredi veren tam 3 tane bankamız vardır. Bu bankalarımızın bir tanesi sadece emekli maaşını kendinden alması durumunda kredi vermektedir. Diğer kalan iki tanesi ise esnaf ve bireysellere kredi olanağını 700 puana kadar sağlamaktadır. Şayet sizin de böylece KKB kredi notu puanının 700 800 ve üzerinde ise bu bankalardan kredi alabileceksiniz. 500 600 puan civarlarında ise de kredi notu puanı 900 ve 1000 puan üzerinde bir kefil ile bireysel ihtiyaç kredisini çekebileceksiniz.

Sicili Bozuk Olanlara Kesin Kredi Veren Bankalar Tam 3 Tane

 

Şimdiden en önemli bu hatırlatmaları yaparak sicili bozuk olanlara kesin kredi veren bu 3 bankamızı tanıtmaya geçiyorum. Tanıtıma geçmeden önce ise şunları sizlere söylemem gerek. 1. Kredi sicili bozuk olanlara af geldi mi? 2. Ziraat Bankası sicili bozuk olanlara kredi veriyor mu? 3. Finansbank kara listede olanlara kredi verdiği doğru mu? 4. Halkbank sicili bozuk olanlara kredi vermekte mi? 5. Kara listede olanlara kredi imkanı sağlayan bankalar hangileridir. Bu soruların cevaplarını buradan bulabilirsiniz.

Kredi Sicili Bozuk Olanlara Af Geldi Mi? Müjde!

Sicili bozuk olanlara kesin kredi veren bankalar tam 3 tane olanı hangisi olduğuna geçmeden bir müjde vermek istiyorum. 2022 yılı itibarı ile kredi sicil affı çıktı. Böylelikle geçmişe yönelik kredi yada kredi kartı borçlarınızdan ötürü siciliniz bozuk olduğundan ötürü bankalardan kredi çekememezlik yaşayamayacaksınız. Tabi, sicil affı yasasından yaralanmanız için de tek bir şartı yerine getirmeniz durumunda. O şart nedir? diyorsanız da sizlere bunun cevabını resmi gazete geçici madde olarak eklenen kanun ile yanıtlamak istiyorum.

https://mevzuat.gov.tr/MevzuatMetin/1.5.5834.pdf adresine girdiğiniz zaman, resmi gazete sizi bir kanun karşılayacak. Bu kanun 22/01/2009 tarihinde çıkartıldı. 5834 kanun numarası ile resmi gazete yayımlanan bu bildiriye geçici madde 2 de bir paragraf eklendi. Eklenen paragrafa ise şu ifadeler yer almaktadır. ”Ana para yada taksit ödemleri 24.03.2020 tarihi öncesi olan, kredi ve kredi kart borçlarının taksit ödemelerini aksatanlar söz konusu borçlarını gecikmeye uğrayan kısımlarının tamamını 31/12/2020 tarihine kadarını ödemesi durumunda, TBB Risk Merkezi tarafından geçmiş dönem finansman işlemleri dikkate alınmaz.” (ben özet olarak çıkarttım)

Bu da şu anlama geliyor ki! Şayet belirtilen tarihlerde yer alan kredi ve kredi kartı borçlarınızı ödemeniz durumunda bankalardan siciliniz bozuk dahi olsa kredi çekebilirsiniz. Bu yasadan yararlanarak bir çok kişi kredi ve kredi kartı aldığını biliyoruz. Fakat şöylede bir durum var ki, ne yazık ki bankalar bu yasaya rağmen bazen sizlere kredi veya kredi kartı verme konusunda zorluk çıkarta biliyor.

blank

Kredi-Sicili-Bozuk-Olanlara-Af-Geldi-Mi

Bu nedenle hakkınızı aramanız için nasıl ki! onlar yasalara sığınarak müşterilerine icra gibi yaptırımlar uyguluyor, sizler de hakkınızı aramanız gerekiyor. Hakkınızı nasıl arayacağınızı dilekçe örneklerini ile de sizlere çok geniş çaplı olarak BDDK TBMM Kredi Sicil Affı Yasası Çıktı Mı? Başvuru Dilekçesi Örneği sayfamda paylaştığımı bilmelisiniz. Böylece işin sonunda kredinize siciliniz bozuk dahi olsa kavuşacağınızı düşünüyorum.

Ziraat Bankası Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veriyor Mu?

Ziraat bankası çok fazla sayıda müşteriye sahip olan devlete ait bankalarımızdan bir tanesidir. İsmini daha çok tarımsal kredilerle duyurmaktadır. Örtü artı ve üstü ile hayvancılık alanında çiftçilerimize sıfır faizli krediler vermesi ile de bilinir. Bununla birlikte bireysel müşterilerine sağladığı özellikle düşük faizli konut kredisiyle de ön plana çıkmaktadır. Benim dahi halen Ziraat bankasında devam eden bir konut kredim vardır. Diyeceğimiz o ki! bu kadar çok bir müşteriye sahip olan bir banka neden sicili bozuk olanlara kredi versin? Soru çok mantıklı. Cevap ise aslında iki tane.

  1. Biraz önce üst başlıkta bahsetmiş olduğum, Devletimiz tarafından alınan karar doğrultusunda sicil affı yasasından yararlanmanız durumunda alabilirsiniz.
  2. Ekonomik kriz dönemlerinden yine devletimiz tarafından 3 yada 6 ay gibi ödemesiz kredi verilmesi halinde krediniz Ziraat bankası tarafından onay alabilir.

Bu iki neden oluşmadığı taktirde Ziraat bankası üzerinden siciliniz bozuk ise kredi çekmenizin mümkünatı yoktur. Sadece emekli maaşınız var ise Ziraat Bankası Mobil Bankacılık Açma, Şifre Alma! ekstra muamele olarak belgesiz, evraksız ve kefilsiz olarak kredi başvurunuzu İnternet üzerinden yapabilmektesiniz. Harici bir ayrıcalık beklemeniz biraz hayal olacaktır.

Finansbank Kara Listede Olanlara Kredi Veriyoruz, Doğru Mu?

Bir çok yayın organı kendilerine kullanıcı çekmek adına yalan haberler yapabilmektedir. Belki bizlerde bu başlığı atarak sizleri bu içeriği çektik. Fakat, başlığı tam olarak dikkatlice okursanız Finansbank kara listede olanlara kredi veriyoruz, DOĞRU MU? diye bir de virgülden sonra kelime girdik. Bunu yapmamızın amacı sizlere gerçekten doğru bilgileri paylaşmaktır. Eğer sizler de bizim 8 senelik finansal tecrübelerimize az da olsa itibar ediyorsanız böylelikle yanılıp yanlış bir bilgi sahibi olmazsınız.

blank

Finansbank-Kara-Listede-Olanlara-Kredi-Veriyoruz

Zamanınız da boş vere banka sıralarında beklemekle geçirmez olursunuz. QNB Finansbank kara listede olanlara kredi veriyoruz diyen bir yer var ise de bunun kocaman YALAN olduğunu bu nedenle sizlerle paylaşmak istiyorum. Yukarıda Ziraat bankası için bahsetmiş olduğum sicili bozuklar sağlanabilecek iki kredi verme ihtimalinin bir tanesi dahi QNB Finansbank içi böylece geçerli değildir.

Bunun için Çok Acil Nakit Para Lazım 5 Dakka da Bulma (ÖN ÖDEMESİZ) de bulmanız çok daha mantıklı ve yerinde alınmış bir karar olacaktır.

QNB Finansbank tarafından banka sicili bozuk olanlara uygulanan kredi politikası bu şekildedir. Diğer bir merak edilen Türkiye Halk Bankası tarafından sicili bozuk olanlara uygulanan kredi verme politikası peki nasıl olmaktadır?

HALKBANK Sicili Bozuk Olanlara Kredi (Özellikle Esnaflar Buraya)

Türkiye Halk Bankası sicili bozuk olanlara normal şartlara kredi kesin vermez. Aynı şekilde kredi kartı da kesinlikle alamazsınız. İster emekli maaş müşterisi olun isterseniz de esnaf olun bu söylediklerim sizler içinde geçerlidir. Ancak şöyle bir durumda söz konusu ki! banka devlete ait bir kamu bankası. Bu nedenden dolayı da ekonomik kriz dönemlerinde bu bankamızdan bir çok esnafımız 700 puanlara sahip olmalarına rağmen 50.000 TL kadar kredi aldı. Bireysel müşterilerimiz ise de en az 10.000 TL kadar kredi HALKBANK üzerinden kullana bildi. Peki, Türkiye Halk Bankası bu krediyi 700 puana sahip olanlara nasıl verdi. Hangi şartı talep etti.

700 puana kadar sicili bozuk olanlara hiç bir şartsız olarak kredi verdi. Kredi notu değeri 699 puan altında olanlardan ise kredi notu değeri 1000 puan üzerinde olan bir kefil istedi.

Sizler de şayet bu şartlara sahipseniz bence bir HALKBANK kredi başvursun da bulunun. Emekli maaş müşterisi iseniz de yaş sınırına uyuyorsanız yine kredi çekmek için HALKBANK şubelerine bir uğrayın. Değilseniz de emekli maaşınızı taşıyarak bu fırsatları kaçırmayın derim. Emekli Maaşını Başka Bankaya Taşıma Nasıl YAPILIR? da bahsetmiş olduğum şekilde kolaylıkla emekli maaşınızı taşıyabileceğiniz de bilmenizi isterim.

Türkiye Halk Bankası Emekli Kredisi de yaş sınırı ve alabileceğiniz maksimum kredinin de hesaplamasını yine bulabilirsiniz.

Esnaflarımız için de sağlanan tüm HALKBANK kredi imkanlarını yine HALKBANK Esnaf Kredisi Hesaplama sayfamızda güncel olarak yer aldığını belirtmek isterim.

Kara Listede Olanlara Kredi İmkanı Sağlayan Bankalar Hangileri?

Kara listede olanlara kredi imkanı sağlayan bankalar hangileri diyenlere çok fazla bir seçenek ne yazık ki sunamayacağım. Fakat, doğrudan bu sayfamıza giriş yaptınız ise biraz yukarlara bakarsanız sicil affı yasası kapsamında nerede ise tüm bankalardan kredi alabileceğinizi de müjdelemek isterim. Bununla birlikte yine özellikle emeklilerimiz için sicilleri bozuk olması rağmen kredi alabilecekleri bir bankanın da olduğunu belirtmek isterim. O bankamız hangisi diyorsanız da sizlere Aktif Bankı taktim etmekten gurur duyuyorum. Yalnız bu taktimi yaparken de önemli bir hatırlatma yapmak istiyorum.

blank

Kara-Listede-Olanlara-Kredi-İmkanı-Sağlayan-Bankalar-Hangileri

Aktif bank doğrudan başvurular da kredi notu düşük olan emeklilere ne yazık ki bireysel ihtiyaç kredisi sağlamıyor. İstediği tek şart ise şudur.

Emekli maaşını PTT şubelerinden almasıdır. Almıyor ise de PTT şubelerine emekli maaşlarını taşımalarıdır.

Böylelikle hem kredi notu düşük olan emekliler bankadan kredi çekebilir. Hem de yaşı 81 olsa bile en az 3 yıl geri ödemeli olarak kredi kullanabilmektedir. Başvuru PTT Kredisi Nasıl Başvurulur? İcralık Emekliye 6 Ay Ödemesiz! de krediye nasıl başvuru yapılacağından bahsettim. Bu sebeple yeniden kredinin başvuru yolunu burada dillendirmeye gerek görmüyorum. Ama, merak edenler için bankanın bu ay sağlamış olduğu kredinin faiz oranları ve geri ödeme tablosuna yer vermeden de geçemeyeceğim.

  • Ekim 2022 için Aktif Bank 24 aya kadar tüm vadelere aylık %3.19 faiz oranı uygulamaktadır. Senelik ise bu faiz oranı %3.19 x 12 = %38.28 oranında olmaktadır. Bu faiz oranlarını kabul ediyorsanız geri ödeme planınız da şu şekil de oluşmaktadır.
Miktar Vade (Ay) Aylık Taksit Toplam Maliyet
15.000 TL 12 1.597,12 TL 19.165,47 TL
16 1.286,11 TL 20.577,86 TL
18 1.183,70 TL 21.306,53 TL
20 1.102,50 TL 22.050,17 TL
24 982,54 TL 23.581,18 TL

Evet, biliyorum, faiz oranları biraz yüksekmiş diyorsunuz. Bunun bende farkındayım. Lakin, hiç kredi çekememekten, ele minnet etmekten ise bence çok güzel bir imkan diye düşünüyorum. Yine tabi ki her zaman olduğu gibi taktir sizlerin.

Lütfen Bizi Değerlendir 😉

[Total: 0 Average: 0]
Ziyaretçi Yorumları - 2 Yorum
  1. blank Turgaypurut dedi ki:

    30 TL kiredi çekmem lazım

    1. yazımdaki yolları izleyip başvuru yapabilirsiniz. Birde sizlere 3 Saatte Kredi Notu Düşük Kara Listedekilere Kredi bu linki paylaşmak isterim.

Bir Yorum Yazın