Cinnah caddesi no: 5 Kavaklıdere Çankaya/ANKARA PK : 06680
trende

Tarım Kredi Kooperatif Marketleri İşçi Başvurusu Nasıl Yapılır? (FORUM)

Tarım Kredi Kooperatif Marketleri İşçi Başvurusu Nasıl Yapılır? (FORUM)

 

İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya dahil olmak üzere Türkiye genelinde 500 den fazla Tarım Kredi Kooperatifine bağlı marketler bulunmaktadır. Sayısı da her geçen gün çok hızlı bir şekilde de artmaktadır. Hali ile çalışan işçi ve müdür, uzman gibi personel ihtiyacı açığı devamlı buna bağlı olarak artmaktadır. Sizde bu açıktan istifade ederek Tarım Kredi Kooperatifi çalışanı arzu ederseniz olabilirsiniz. Dolduracağınız bir forum ile sadece 5 dakika içinde nasıl başvuru yapacağız diyorsanız, şartlarıyla birlikte aşağıda bulabilirsiniz.

Tarım Kredi Kooperatif Marketleri Kimin? Devletin Mi? Özel Bir Şirket Mi?

Arkadaşlar merak edilen bir konu, Tarım Kredi Kooperatifleri kimindir konusu. Bu konuyu sizlere detaylı bir şekilde anlatayım ki aklınızda bir soru işareti kalmasın. Tarım Kredi Kooperatifleri 1863 yılında Mithat Paşa’nın Niş Valisi görevindeki iken kurmuş olduğu “Memleket Sandıklarına” kadar uzun bir geçmişi vardır. Yıllar önce her zamanki gibi Türklerin imece ve yardımlaşmasına dayılı oluşan bir kooperatif sistemidir. Cumhuriyet dönemine gelindiğinde bu kooperatiflerin adı değişmiştir. Tabi şimdi sizlere vereceğim bu tarih dışında bir kaç isim değişikliği olsa da en son 1935 yılında çıkarılan 2836 sayılı “Tarım Kredi Kooperatifleri Kanunu” adı altında son değişikliği olmuştur. Yani günümüz ismi olan bu isme 1935 yılında resmen kavuşmuştur. Daha sorasında ise teşkilatlanma için zeminler ortaya çıkmıştır. Bu oluşan zeminler sayesinde Ziraat Bankası bünyesinde faaliyet gösterirken 17 Mayıs 1977 yılında Merkez Birliği kurulması ile tamamen bağımsız bir çiftçi kuruluşu olmuştur. Şimdilerde ise Ziraat Bankası yükümlülükleri sona ererken, sadece finansal bir banka olarak destek vermektedir. 1984 yılında 237 sayılı kanun ile bu kuruluşun Tarım Kredi Kooperatifleri Tarım ve Köyişleri Bakanlığının denetimini üstlendi. En son haline gelecek olursak bir teşkilatlanma oluşumu ile yoluna devam etmektedir. Yani çiftçilerin bir araya gelerek oluşturduğu bir kuruluştur.

blank

Yukarıda ☝ görselde görüldüğü gibi başkalarının eli değmeden direk topraktan sofranıza girmektedir. Onun için başka market gibi çok fazla toptancısı bulunmamaktadır. Bunlarda bir market için çok önemli şeylerdir. Dip not olarak ta sizlere bir bilgi vermem gerekirse toplam Tarım Kredi Kooperatifleri 17 bölge birliği, 1625 pirim kooperatifi, 186 hizmet bürosu ve şirketlerinden aldığı güçlerle, kırsal alanda bulunun 1.1 milyon üretici çiftçiye katkıda bulunmaktadır. Toplam olarak bu katkıyı da 8 binin üzerinde bir personel ile sağlamaktadır. Peki hizmet sağladığı bu personelleri Tarım Kredi Kooperatifleri hangi işçi bölümlere işçi alımları ile sağlamaktadır. Şimdi gelin onu görelim.

Tarım Kredi Kooperatifi Hangi İşçi Alımlarını Yapmaktadır?

Tarım Kredi Kooperatifleri hangi alanlarda işçi alımı yapıyor konusuna size şu şekil açıklık getireyim. Maketlerine sadece raf-reyon elemanları yapılmaktadır. Bunların içerisinde de mağaza müdürü ve yardımcısı bulunmaktadır. Ama birde bu kooperatifin arka planının da olduğunu söylemek isterim. Bu arka planında da hemen hemen her alana eleman alımı yapılmaktadır.

blank

Gözle görülen sadece market görevlileri ama işte gözle görülmeyen kahramanlar var derler ya onlar işte sizlere başka eller değmeden tarladan sofranıza getiren kişilerdir. Şimdi sizlere bu kişiler hangi bölümlere bakıyor. Doğal olarak ta bu bölümlere bakan kişilerde işçi alımı ile gelmektedir. Hadi arkadaşlar bizim çiftçilerimizin kurduğu bu Tarım Kredi Kooperatiflerine hangi alanlarsa işçi alımı oluyor gelin görelim.

Sıra No İşçi Alınan Departman
1 İç denetim bilgi teknolojileri
2 Dijital dönüşüm alanında uzman
3 Kurumsal iletişim yönetimi yapabilecek personel
4 Yapılan işi geliştirmek e satın alma işine bakacak personel
5 Risk yönetim uzmanı
6 Şirket bütçe raporlarına bakacak yetkili müdür
7 Depo alanında uzaman lojistik müdürü
8 Market yönetimini yapacak personel
9 Depo sorumluluğu alabilecek müdür
10 Bütün mali işlere bakacak mali müdür
11 Depo satışlarında müdüre yardımcılık yapacak personel
12 Alanında uzman frontend yazılım yetkilisi
13 ERP projesi için alanında uzman yazılım elemanı
14 EBYS projesi için alanında uzman yazılım elemanı
15 Mobil alanında deneyimli yazılım müdürü
16 Verileri analiz yapacak uzman
17 Zeytin ayıklama konusunda yetkili elemen
18 Meslek lisesi mezunu elektrik bakım onarım teknisyeni
19 Kuruyemiş alanında yetkili üretim müdürü
20 Hammadde alımlarını planlayan ve koordinasyon yapabilecek uzman
21 Konserve donuk ürünler alanında üretim şef/müdür/uzman personel
22 Kuru gıda alanında üretim uzmanı
23 Meslek lisesi çıkışlı mekanik bakım onarım elemanı
24 Peynir paketleme alanında deneyimli eleman
25 Pres ünitesi elemanı
26 Bütün satın alma işlerine bakacak müdür
27 Süt ürünleri alanında deneyimli üretim şefi
28 Ürün alım yapabilecek ve paketleme alanında yetkili işçisi
29 Kurumsal dönüşüm ve projeler müdürü
30 Personel işlerinde deneyimli insan kaynakları müdürü
31 Muhasebe müdürü
32 bilgisayar alanında deneyimli bilgi işlem uzmanı
33 Yatırım ilişkilerinden anlayan uzman
34 Sevkiyat yöneticisi
35 İşletme direktörü
36 Mekanizasyon yöneticisi

Tarım Kredi Kooperatif kuruluşunda, yukarıdaki alanlardan herhangi birine yatkınlığınız var ise sizde başvuru yapabilirsiniz. Tabi başvuru sırasında sizden belli başlı şartlar istenmektedir. Bu hemen hemen her iş alımlarında istenmektedir. Daha önceden yine bir market personel alımlarından bahsetmiştim sizlere. A101 İş Başvuru Nasıl Yapılır? Başvuru Şartları Nedir? konuma göz atmanızı tavsiye ederim. Şimdi sizlere Tarım Kredi Kooperatifleri işçi alımları için hangi belgeler isteniyor onları detaylı bir şekilde anlatacağım.

Tarım Kredi Kooperatifi Market Çalışanı Başvurusu Şartları Nelerdir?

Evet arkadaşlar gün geçtikçe işsizlik rakamlarında büyümeye başlıyor. Böylede olunca daha henüz yeni yeni revaçta olan bir iş alı olan Tarım Kredi Pazarlama ve Marketçilik A.Ş iş başvurularını kaçırmayın derim. Türkiye genelinde 500 bini aşkın marketi bulunmaktadır. Böylede olunca neden sizlerde bu ekibe dahil olmayasınız. Tabi bunun için aranan nitelikte ve iş başvuru şartlarına uygun olmanız gerekmektedir. Sizler için bizzat kendim araştırmış olduğum bu şartları sizlerle paylaşmak isterim.

Tarım Kredi Kooperatifleri İçin Aranan Nitelikler

 • Lise ve dengi okullardan mezun olmak gerekmektedir.
 • Marketler zincirinde geleceğe yönelik planları olmak.
 • Sonuç olarak ekibe dayalı bir kurum olduğundan dolayı bu uyumu sağlamak.
 • Sıcak satış alanında deneyimli olmak. (Birebir satış alanı)
 • Daima dinamik ve ikna kabiliyeti olmak.
 • İş gereği müşteri ile devamlı görüşme olduğundan dolayı ikili ilişkilerde iyi olmak.
 • Mağaza satıl oranlarına hakim olmak ve yüksek performans göstermek.
 • Askerlik engeli hemen hemen bütün işlerde aranan bir özellik.
 • Genel olarak marketler sabah ve akşamcı olarak değişken çalışmakta bu şartlara uyum sağlamak.
 • Tabi en önemli kriter bu sektörde daha önceden çalışmış olmak.

blank

 

Yukarıdaki kriterler eğer sizde mevcutsa sizde direk başvuru yapabilirsiniz. Şimdide sizlere Tarım Kredi Kooperatiflerinin iş tanımından biraz bahsetmem gerekirse aşağıdaki maddeler sizlere yardımcı olacaktır.

 • Her perakende sektöründe geçerli olan müşteri seviyesi en üstte tutmak.
 • Üst seviyeden akla hemen müşteri şikayetlerini anında çözüm bulmak gerekiyor.
 • Market işçileri için reyon düzenini yapmak.
 • Gelen malların sayımını yaparak stoklarına almak.
 • Ürünlerin fiyat kontrollerini yapmak.
 • Ürünlerin raf ömürlerini ve raf dizaynını düzgün şekilde yapmak.
 • Her akşam kapanışta mağaza temizliğini yapmak.

Yukarıdaki işlemler Tarım Kredi Kooperatif mağazalarının olmazsa olmaz kriterleridir. Bunlarda aksama olduğu taktirde mağaza müdürü veya yardımcısı tarafından uyarı alırsınız. Daha sonrasında bu uyarılar sizin iş hakkınızın fasihine kadar gitmektedir. Eğer bu kriterleri düzenli olarak yerine getirdiğinizde mağaza yöneticiliğine kadar yükselirsiniz. Daha sonrasında ise silsile yöntemi ile kademe kademe yükseliş sağlayabilirsiniz.  Şimdi gelelim bu iş alımları için başvuru nasıl yapılıyor onu görelim.

Tarım Kredi Kooperatifi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

2022 yılında Tarım Kredi Kooperatifleri İstanbul, Ankara, İzmir ve Antalya gibi büyük şehirlerde çok fazla iş imkanı sunmuştur. Büyük şehirlerin dışında daha nüfus oranı saydığım şehirlerin biraz daha az olan Bilecik, Sakarya, Denizli ve Eskişehir gibi illerde de bir çok haneye ekmek kapısı olmuştur. Bu şekil olunca Tarım Kredi Marketler zincirine iş başvurusu yapmak ön plana çıkmaktadır. Şimdi sizlere bu iş başvurusu nasıl yapılıyor detaylı bir şekilde hem görsel hem de anlatım ile konumda yer vereceğim.

Daha önceden yine sizlere SEÇ Market Bayilik Ücreti Ne Kadar? Şartları Nedir? Karlı Mı? konusunda yine bir iş imkanından bahsetmiştim.

Şimdi arkadaşalar aşağıda sizlere vereceğim sıralamayı harfiyen yaparsanız sizde iş başvurusunuz kolaylıkla yaparsınız.

 • Yapmanız gereken ilk adım https://bit.ly/3ymCdjy bu linke tıklamanız ve başvuru işlemine dediğim yol ile devam etmeniz gerekmektedir.
 • Bu linke tıkladıktan sonra sizden üye olmanız istenecektir.

blank

 • Üye ol sekmesini tıkladıktan sonra karşımıza 3 adet bilgi istenecektir.
  • E-posta adresiniz
  • Telefon numaranız
  • Birde son olarak sizden bir şifre belirmeniz istenecektir.

blank

 • Yukarıdaki görselde gözüktüğü üzere gizlilik sözleşmesini kabul et sekmesini tıklayınız. Daha sonra ise bu sekmede karşınıza kabul et diye bir ekran çıkacaktır. Bu çıkan ekrandaki kabul et sekmesine basınız ve tekrar üye ol sayfasına geleceksiniz yine kayıt ol sekmesini tıklamanız gerekmektedir.

blank

 • Bu işlemden sonra e-postanıza bir doğrulama kodu gönderilecektir. Sisteme kayıt olduğunuz e-posta adresinize girerek onaylamanız gerekmektedir.

blank

 • İş şimdi onayladıktan sonra sisteme üye oldunuz. Şimdi artık burada kendinize uygun ilanları seçerek direk başvuru yapabiliyorsunuz. Bu ilanlar neler diye aklınızdan geçiyor ise işte ilan listesi.
İlan Alanı Başvuru Linki
Dijital Dönüşüm Uzmanı https://bit.ly/31NxhZp
Kurumsal İletişim Müdürü https://bit.ly/31VC2zB
İş Geliştirme ve Ortak Satınalma Uzmanı https://bit.ly/3IMytNa
Risk Yönetim Yöneticisi https://bit.ly/3oQ9MHw
Bütçe Raporlama ve Maliyet Müdürü https://bit.ly/3lYtMGo
Dijital Dönüşüm Uzmanı https://bit.ly/3m4fV1f
Market Personeli https://bit.ly/3s35bDW
İç Denetçi (Bilgi Teknolojileri) https://bit.ly/3pMhBxm
Depo Lojistik Müdür Yardımcısı https://bit.ly/3pVat1z
Market Yöneticisi https://bit.ly/3pQsMoU
Depo Müdürü https://bit.ly/3ylmnpi
Mali İşler Direktörü https://bit.ly/33rlzUG
Depo Satış Müdür Yardımcısı https://bit.ly/3lXQSg8
Kıdemli Frontend Yazılım Uzmanı https://bit.ly/3EUZyeD
Kıdemli Yazılım Uzmanı (ERP Projesi İçin) https://bit.ly/3yp4E08
Kıdemli Yazılım Uzmanı (EBYS Projesi İçin) https://bit.ly/3DQZ4oK
Mobil Yazılım Uzmanı https://bit.ly/31UJZVZ
Veri Analiz Uzmanı https://bit.ly/31MoeYJ
Yazılım Uzmanı (ERP Projesi İçin) https://bit.ly/3yoVVvh
Yazılım Satış Uzmanı/Uzman Yardımcısı (İstanbul) https://bit.ly/3yln0za
Yazılım Satış Uzmanı/Uzman Yardımcısı https://bit.ly/3GCFm1C
Zeytin Ayıklama İşçisi https://bit.ly/3yk36EU
Elektrik Bakım Onarım Personeli https://bit.ly/3oOdeCI
Atıştırmalık-Kuruyemiş Üretim Müdürü https://bit.ly/3yoW7L1
Hammadde Alım Planlama ve Koordinasyon Uzmanı https://bit.ly/3m1fbtG
Üretim Şefi (Konserve ve Donuk Ürünler ) https://bit.ly/3s4xORg
Üretim Müdürü (Konserve ve Donuk Ürünler) https://bit.ly/3lY1POD
Üretim Uzmanı (Konserve ve Donuk Ürünler) https://bit.ly/3IJBr55
Üretim Uzmanı (Kuru Gıda) https://bit.ly/3EX6KXK
Üretim Uzmanı(Süt Ürünleri) https://bit.ly/30lPBI8
Mekanik Bakım Onarım Personeli https://bit.ly/3oRncmF
Peynir Paketleme İşçisi https://bit.ly/30mrusS
Pres Ünitesi İşçisi https://bit.ly/3DU5bsh
Satınalma Müdürü https://bit.ly/3pMNhT6
Süt Ürünleri Üretim Şefi https://bit.ly/3IOHEgb
Ürün Alımı ve Paketleme İşçisi (Geçici İşçi) https://bit.ly/31MQfzm
Üretim Personeli https://bit.ly/30qHxpI
Kurumsal Dönüşüm ve Projeler Yöneticisi https://bit.ly/3yltLkK
İnsan Kaynakları Müdürü https://bit.ly/3pQHVX3
Muhasebe Yöneticisi https://bit.ly/3m3yjal
Bilgi İşlem Uzmanı https://bit.ly/3m1xA9J
Yatırımcı İlişkileri Uzmanı https://bit.ly/3oPCbO0
Muhasebe Uzman Yardımcısı https://bit.ly/3GLR2PT
İnsan Kaynakları Uzmanı https://bit.ly/3rZ383X
Mekanik İşler Uzmanı https://bit.ly/3GJh4mS
Sevkiyat Memuru https://bit.ly/3IOplaU

Sizlere verdiğim linkler sayesinde üye işlemini yaptıktan sonra direk başvuru yapabiliyorsunuz. Burada dikkat edilmesi gerek husus hangi ilanın sizin kriterlerinize uygun olduğudur. Uygun olan ilan linkine tıklayarak aşağıda anlattığım gibi direk başvuru yapacaksınız.

 • Üye girişi yaptıktan sonra size bir SMS ile onay kodu gönderilecektir. Bu onay kodunu aşağıdaki görselde gördüğünüz kutucuğa yazarak onaylayınız.

blank

 • Daha sonra yukarıdaki size uygun olan iş ilan linkine tıklayınız. Karşınıza iş tanımı ve başvur sekmesi çıkacaktır. Burada direk başvur sekmesini tıklayarak iş başvurusu yapmış bulunmaktasınız.

blank

Artık başvuru yapmış bulunmaktasınız. Tarım Kredi Kooperatif tarafından çağırılmayı ve iş görüşmesi yapmanızda sıra. Eğer çok acil iş arıyorsanız sizlere vereceğim LCW İş Başvuru Formu (İstanbul, Ankara, Tokat, Trabzon Dahil) bu linke bir göz atınız. Her iki taraf içinde başvuru yapabiliriniz. Şimdiden sizlere hayırlı uğurlu olsun başvurularınız. Aklınıza takılan her hangi bir soru olursa yorum kısmından bize ulaşabilirsiniz.

Lütfen Bizi Değerlendir 😉

[Total: 0 Average: 0]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın