Cinnah caddesi no: 5 Kavaklıdere Çankaya/ANKARA PK : 06680
trende

11 Banka İçin Tarla Kredisi Faiz Oranları Ne Kadar? Hesapladım! (Bağ, Bahçe ve Sera)

Değerli arkadaşlar bankalardan kullanılan krediler ile tarla alabilirsiniz. Bunun yanı sıra daha düşük m2 sahip olan bağ, bahçe ve sera satın alabilirsiniz. Bu sayede icar üzerinden tarla kiralıyorsanız ona da gerek kalmayacaktır. Sizlere bu tarla kredisi veren bankaların hangileri olduğunu da alt başlıklarda yer vereceğim. Toplamda 11 adet banka tarla, bağ, bahçe ve sera kredisi vermektedir. Bu 11 banka içerisinde bazı bankalar tarla kredisini %100 olarak verdiğini sizlere söylemek isterim. Evet doğru duydunuz %100'ne kadar kredi vermektedir. 

11 Banka İçin Tarla Kredisi Faiz Oranları Ne Kadar? Hesapladım! (Bağ, Bahçe ve Sera)

 

Sizleri bu yazımda neler beklemekte biliyor musunuz? Hemen giriş kısmında sizlere bunları vereyim. 1. Tarla kredisini hangi bankalar vermektedir. 2. Tarla fiyatının ne kadarına kredi verilmektedir. 3. Tarla için verilen bu krediyi (3-6-12) ayda ödenmesi istenmektedir. 4. Çekeceğiniz tarlaya ait olan kredinin hesaplaması nasıl olmaktadır. Evet arkadaşlar sizlere toplam 4 madde halinde vereceğim bilgiler sayesinde bilmediklerinize yardımcı olacağız. Evet arkadaşlar konuya geçmeden önce sizlere en can alıcı bir şeyi belirtmek isterim. Eğer ÇKS belgeniz yok ise bu krediyi kullanamazsınız. Son olarak sizlere Ziraat Bankası üzerinden sübvansiyon kredisi olarak verilen krediye yazımda yer vereceğim. Gelin şimdi merak edilen bütün bu konuların en ince ayrıntısına kadar inceleyelim.

Tarla Kredisini Hangi Bankalar Veriyor? Ne Kadar Kredi Verilir?

Tarla kredisini hangi bankalar vermektedir sorunuzun ve ne kadar kredi kullanabiliriz sorusunun cevabını burada bulabilirsiniz. Toplam 11 banka sizlere tarla kredisi vermektedir. Bunların bir kısmı %45 oranında kredi imkanı sağlamaktadır. Bir çok bankada bu krediyi %50 ve %60 oranına kadar tarla fiyatınıza kredi kullandırmaktadır. Buradan gördüğünüz gibi tarla alımlarında bankalara göre değişen bir kredi kullanım oranları vardır. Burada tarlanın değerini belirlemeye gelen ekspertiz raporu aynı ev kredilerindeki gibi çok önemlidir. Sizlere tamamına kredi verilmediği için biraz canınız sıkılmış olabilir. Tabi üstünü tamamlayacak nakit paranız yok ise bu durum geçerli. Ama şimdi sizlere sermayesi olmayan çiftçilerimiz için sevinecek bir bilgi vermek isterim. Bu 11 bankanın içerisinde öyle bir banka var ki alacağınız tarlanın %100 kredi imkanı vermektedir. Evet evet gerçekten doğru bir bilgi. 🤗 Şimdi sermayesi olmayan çiftçilerimizin de yüzünü güldürmüş olduk. Şimdi sizlere alacağınız tarlanın tamamına veya bir kısmına hangi bankalar kredi veriyor bir görelim. Bunun için aşağıda bir tablo oluşturduk.

blank

Tarla Kredisi Veren Bankalar Hangileri? Ekspertiz Raporuna Göre % Kaçına Kredi Veriliyor
Tarla (Bağ, Bahçe ve sera) Kredisi Veren Bankanın İsmi  Kullanılacak Kredinin Yüzde (%) Kaçına Kadar Kredi Verdiği Oran
QNB Finansbank %75
Türkiye İş Bankası %70
Şekerbank %75
Kuveyt Türk
Türkiye Finans
Fibabanka %50
Vakıfbank %50
Akbank
Anadolubank
Yapı Kredi
Albaraka %100 Yani TAMAMINA Kredi Veriyor

Evet arkadaşlar çiftçilerimize tarla kredisi veren bankalar yukarıdaki gibidir. Toplamda 11 adet olan bu bankaların kredinizin % kaç oranında kredi verdiklerini de görmüş oldunuz.

  • Siz değerli çiftçilerimiz için bir bilgi vermek isterim. Bu bilgi ise Faizsiz Traktör Kredisi konusudur. Alacağını tarlanızda kullanabileceğiniz bir traktör alımız için bu krediyi kullanabilirsiniz. 

Evet arkadaşlar tarla kredisi veren bütün bankaları artık görüyoruz. Bunun yanı sıra ekspertiz raporuna göre % kaçına kadar tarla kredi kullanacaksınız onu da tabloda bulabilirsiniz. Şimdi ise sizlere tarla kredisinin kaç yılda geri ödeneceksiniz onu vereceğim. Evet bir alt başlıkta tarla, bağ, bahçe ve sera için çekeceğiniz kredinin kay ay vadeli ile geri ödeyeceğinizi bir ele alalım.

Tarla Alım Kredisi Kaç Yılda Ödenir?

Arkadaşlar kredi kullanıp tarla kredisi alacaksanız eğer geri ödemesiniz en az 60 ay olarak yapabilirsiniz. Eğer 60 ay olarak ödeyeceğiniz kredinin taksit ödemeleri size çok geldiyse o zaman 120 ay olarak ta ödeme yapabilirsiniz. Tarla kredisi veren bankaların sizlere uyguladıkları vade sayıları bu şekildir. Aylık taksit ödeme tutarlarında değişiklik olabilir oda bankaların faiz oranları ile alakalıdır. Bu faiz oranları dışında bankaların ödemelerini ayda 1, bazı bankalar 3 ayda 1, 6 ayda 1 şunu da belirteyim bazı bankalar 12 ayda 1 olarak bu kredilerin ödemesini istemektedirler. Sizlere bu bilgilere ulaşabileceğiniz bir tablo oluşturdum. Hadi bakalım arkadaşlar bu tabloda bizi neler bekliyor görelim.

Tarla Kredisi Veren Bankaların Geri Ödeme Süresi ve Taksit Süreleri
Banka İsmi Vade Süresi Banka Taksit Süresi
QNB Finansbank 120 Ay 3, 6, 12 Ayda 1
Ziraat Bankası 60 Ay 3, 6, 12 Ayda 1
Türkiye İş Bankası 60 Ay Ayda 1 ile 3 Ayda 1
Şekerbank 60 Ay 3, 6, 12 Ayda 1
Vakıfbank 60 Ay 1, 3, 6, 12 Ayda 1
Akbank 84 Ay Ayda 1 Yada Mahsul Döneminden Dönemine
Anadolubank 60 Ay Ayda 1 Bazı Dönemlere Göre Değişkenlik Olabilir
Yapı Kredi 60 Ay 1, 3, 6, 12 Aylık Dönemlerde
Kuveyt Türk 60 Ay Banka tarafından verilmemiş
Fibanbanka 60 Ay Banka tarafından verilmemiş
Albakara Türk 48 Ay Banka tarafından verilmemiş

Şimdi yukarıda tarla kredisi veren bankaların vade süreleri ve kaç ayda bir ödeme istediklerini görmüş bulunmaktayız. Yani bazı bankalar kaç aydan aya ödeme yapıldığını sizlere bildirmemiştir.

Şimdi çekeceğiniz bu tarla kredisinin faiz oranları neler göreceğiz. Bu bilgilerin içinde Vakıfbank, Şekerbank ve İş Bankası dahil bulabileceksiniz.

Tarla Kredisi İçin Faiz Oranlar Nedir? (Vakıfbank, Şekerbank, İş Bankası)

Evet değerli çiftçilerimiz sizler için tarla, bağ, bahçe ve sera için kredi veren 11 bankanın hangisi olduğunu sizler için yer verdik. Bunun yanı sıra hangi bankanın alacağınız tarla değerinin ne kadar oranında kredi verdiğine de değindik. Bütün bu bilgileri verdiğimize göre sıra geldi bu 11 bankanın verdiği tarla kredisinin faiz oranları nedir onları bir görelim. Bu faiz oranlarını verirken Vakıfbank, Şekerbank ve İş Bankası gibi ülke genelinde adı çok duyulan bankalarında tarla kredisi faiz oranlarını sizin için yer vereceğiz. Hadi şimdi bütün bu bilgiler neler bir görelim.

Tarla Kredisi Veren Bankaların Faiz Oranları Nedir? En Üst Vadelere Göre
Banka İsmi Güncel Faiz Oranı
Vakıfbank %1.91
Şekerbank   %2.33
Akbank %2.23
Türkiye İş Bankası %1.95
QNB Finansbank %2.05
Fibabanka %3.03
Yapı Kredi %3.16
Türkiye Finans Katılım Bankası %2.39
Albaraka Türk %2.59
Kuveyt Türk %2.43

Yukarıdaki tabloda ekim ayına özel tarla kredisi veren bankaların faiz oranlarını sizler için verdim. Sizler size uygun olan banka hangisi ise o banka ile çalışabilirsiniz.

Şimdi sizlere tarla kredisi hesaplama işlemi nasıl olmaktadır onu anlatacağım. Bir de bu hesapla ile birlikten siz değerli çiftçilerimizden hangi belgeler isteniyor onu da göreceğiz.

Tarla Kredisi Hesaplama ve İstenen Belgeler 2022 Güncel Ekim

Sizlere tarla kredisi hesaplama için bütün bankaları ele almayacağım. Bu bankaların içerisinde %80 oranında çiftçilerimiz ALBARAKA TÜRK Banasını seçecektir. Peki neden bu kadar yüksek bir oran bu bankayı seçecek derseniz eğer hemen açıklık getireyim. Alacağınız tarlanın tamamına yani %100 kadar kredi imkanı sunduğundan dolayıdır. Ama bu banka dışında başka diğer bankaların tarla kredisini hesaplamasını isterseniz eğer alt kısımda olan yorum kısmına yorum atabilirsiniz. Hangi banka için hesaplama isterseniz sizlere gün içinde hesaplayıp dönüş yapabiliriz. Tarla kredisi alacak olan kişilerden toplam 11 bankanın da istediği belge ve evraklar ayını olduğu için sizlere şimdi vereceğim. Bu bilgilerden sonrada sizlere Albaraka Türk Bankasının kredi hesaplama tablosunu sizler için vereceğim. Şimdi sizlerden tarla kredisi için hangi belge ve evraklar istenmektedir görelim.

 Bankaların Tarla Alımları İçin Sizlerden İstedikleri Belge ve Evraklar Nelerdir?

  1. İlk olarak sizlerden ÇKS belgesi istenmektedir. E-Çiftçi Giriş ve Kayıt İşlemleri Nasıl Yapılır? (E-Devlet ÇKS Kaydı)
  2. 11 haneli T.C kimlik numaranızın yazılı olan kimlik belgeniz.
  3. İkametgah adresini gösteren belge.
  4. Alacağınız tarlaya ait olan tapu fotokopisi

Sizden yukarıdaki belgeler istenmektedir. Şimdi ise sizlere Albaraka Türk Bankasının tarla kredisi hesaplama çizelgesini vereyim.

  • Albaraka Türk Bankası EKİM ayı için tarla kredisi faiz oranı %2.85′dir. Bu faiz oranına göre sizlere 120 vadeye göre bir ödeme planı çıkaracağım. Bu hesaplamayı da sizlere 180.000 TL üzerinden yapacağım.
Albaraka Türk Tarla Kredisi Hesaplama Tablosu
Miktar Vade Aylık Ödeme Toplam Geri Ödeme
180.000 TL 24 Ay 11.282,81 TL 270.787,57 TL
36 Ay 8.951,03 TL 322.236,97 TL
60 Ay 7.307,02 TL 438.420,85 TL
72 Ay 6.973,37 TL 502.082,09 TL
120 Ay 6.510,06 TL 781.212,55 TL

Evet arkadaşlar sizlere tarlama alımı için bütün bilgileri verdim. Sizlerin aklınıza takılan bir yer var ise yorum kısmından bizlere ulaşabilirsiniz. Bu konu hakkında birde video bırakıyorum. Bu video ile tarla kredileri hakkında bilgi alabilirsiniz. Şimdiden alacağınız tarla hayırlı uğurlu olsun.:)


Lütfen Bizi Değerlendir 😉

[Total: 0 Average: 0]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın