Cinnah caddesi no: 5 Kavaklıdere Çankaya/ANKARA PK : 06680
trende

3 6 12 Ay Ödemesiz Tavuk Kredisi Veren Bankalar (Salma, Gezer Dahil)

Çoğunlukla tavuk çiftliği kurmak için bankalardan kredi çekecekler en az 500 tane kapasiteli olarak bu işe ilk adımlarını atarlar. Biraz daha işin profesyoneli olunca da bu sayı 1000 hatta 2000 kapasiteye kadar çıkmaktadır. Bu sayı gezer yani salma tavukçuluk için de pek değişmez. Bu kapasitede tavuk çiftliği kurulumları için maliyet hesaplamalarını daha önce yapmıştık.

3 6 12 Ay Ödemesiz Tavuk Kredisi Veren Bankalar (Salma, Gezer Dahil)

 

İş şimdi sıra geldi bankalardan tavuk kredisi nasıl alınır konusuna. Sermaye ihtiyacı çekenler, bu nedenle size en iyi 4 bankayı tanıtacağız. 3, 6 hatta 12 ay ödemesiz tavuk kredisi almak istiyorsanız da sadece şu 3 şarta sahip olmanız yeterlidir. Bu konuda bizleri neler bekliyor bir görelim. 1. Salma, gezer tavukçuluk kredisi bankalardan alabilirsiniz. 2. Tavuk kredisi veren bankalar nelerdir. 3. Bankalardan tavuk kredisi kullanım şartları nelerdir. 4. Özel bankalar tavuk kredisi için sizlerden hangi evrak istemektedir. 5. Tavuk kredisi hesaplama makinası İş Bankası özel nasıl yapılıyor her birini göreceğiz.

Salma, Gezer Tavukçuluk Kredisi Bankalardan Alabilirsiniz

Zaman, sağlık ve varlık. Bu 3 ana eken yaşam kalitemizi belirler. İçinden bir tanesi eksik olursa mutlu oldum diyemezsiniz. Artık bir çok tüketici de bunun farkında. Bundan dolayı da organik olarak tüketime yönelmektedir. Buna bende dahilim. Bunun için de peynirden, süte ve yumurtaya kadar elimden geldiği kadar organik olanları tercih etmekteyim. Evet, belki fiyatı biraz pahalı ama bence değer. Hem lezzet hem ise sağlık için para bir çok kişi için ikinci planda kalır. Benim gibi emin olun bir çok tüketici var. Bundan dolayıdır ki de günümüz de salma (gezer) tavukçuluk bir hayli yaygınlaşmıştır. Hem yumurta yem ise etçi olarak tavukçuluk yapanlar böylece kapalı üretimcilere göre çok daha fazla kazanmaktadır. Düşünsenize! aynı eforu sarf ediyorsunuz. Salama besicilik yaptığınız için daha az yem maliyetiniz oluyor. Organik yumurta ve et ürettiğiniz içinde çok daha yüksek kar marjlarıyla satış yapıyorsunuz.

500 1000 Tavuk Aylık Kazancı Ne Kadar? Maliyeti Ne? de kazancınızı hesaplama yapabileceğinizi biliyor muydunuz?

Çok kısa ama net bir şekilde sizlere salma (gezer) tavukçuluk yapmanın avantajlarından bahsettim. Bu avantajlarla sizler de şayet bu sektöre girecekseniz. Bankalardan tavukçuluk kredisi kullana bilirsiniz. Peki salma (gezer) tavukçuluk için hangi bankalar kredi sağlamaktadır.

Tavuk Kredisi Veren Bankalar Hangileridir?

Her banka çiftçilere tavuk kredisi vermediğini bilmenizi isterim. Tavuk kredisi veren bankalar ise bu imkanları 3, 6 ve 12 aya geri ödemesiz olarak da verdiğini de söyleye bilirim. Tavuk kredisi veren bankaların toplam geri ödeme vadeleri ise çoğunlukla 24 ile 36 ay almaktadır. Faiz oranları da bankalara göre değişmektedir. Faizsiz olarak tavuk çiftçiliği kredisi de ne yazık ki şua hiç bir banka tarafından verilmemektedir. Peki, en iyi imkanlarla tavukçuluk (etlik, yumurta) kredisi veren bankalar hangileridir?

 1. Türkiye İş Bankası
 2. Denizbank
 3. QNB Finansbank
 4. Garanti BBVA

Tavuk kredisi için sizlere önereceğim 4 bankamız bunlardır. Bu bankaların içine Ziraat bankasını dahil etmedim. Ziraat bankasının tavuk kredisi imkanlarını çünkü ayrı olarak sizler için yer verdim. 7 Sene Ödemeli Ziraat Bankası Faizsiz Tavukçuluk Kredisi sayfasından tüm sağladığı olanakları göre bilirsiniz. Tavuk kredisi veren peki bu özel bankaların başvuru şartları nelerdir?

Bankalardan Tavuk Kredisi Kullanma Şartları Nelerdir?

Tavuk kredisi kullanabileceğiniz 4 bankanın hangileri olduğunu listeledik. Bu ismini saydığımız bankalardan gezer olarak etlik yada yumurta üretimi için kredi kullana bilirsiniz. Ancak, kredinizi çekebilmeniz için ise 3 tane önemli şartı sağlamanız gerekir. Bu şartlar nelerdir? derseniz size ilk olanı olarak kredi notu derim. Bankalardan kredi kullanacaklar için ilk şart kredi notudur. Bundan dolayıdır da herhangi bir kredi başvurusunda banka görevlisi direk nüfus cüzdanınızı ister. Çünkü, kredi çekebilmek için kredi notunuzu sorgular. Kredi Notu Nedir? Ücretsiz 4 Yöntemle Nasıl Öğrenilir? de sizde kendi notunuzu öğrene bilirsiniz. Peki, bankalardan tavuk kredisi çekmek için bu ilk şarta uygun olanlardan başka ne şartlar aranır?

 1. Kefil
 2. İpotek

Tavuk kredisi veren bankalardan bu iki şartı da sağladığınız taktirde kolaylıkla kredi çekebilirsiniz. Krediyi veren bankalar özel olduğu için Ziraat gibi vergi borcunuzun olup olmadığına bakmadığını bilmenizi de isterim. Peki, bu bankalar başvuru sahiplerinden ne tür evraklarla ister.

Özel Bankaların Tavuk Kredisi Kullanacaklardan İstedikleri Evraklar Nelerdir?

Etlik yada yumurta tavukçuluğu ciddi maliyet gerektiren bir iştir. Kuracağınız tavuk çiftliği kapasitesine göre maliyet hesaplaması değişebilir. Bu maliyetin en az %75 kadar oranını da bankalardan kredili olarak sağlaya bilirsiniz. Tabi başvuru yapmak için gerekli evrakları şartlara uygun iseniz hazırlayarak. Peki, özel bankalardan tavukçuluk kredisi çekecekler hangi evrakları hazırlamaları gerekir?

 1. Çiftçi olduğunuzu gösteren işletme belgesi. ÇKS İle Hayvancılık İşletme Belgesi Nasıl Alınır? da nasıl çıkarılacağını görebilirsiniz.
 2. Nüfus cüzdanı aslı (banka fotokopisini çekecek)
 3. Muhtarda yada il nüfustan alınan ikametgah belgesi
 4. Tapu fotokopisi
 5. BAĞKUR dokümanı (e-Devlet şifrenizle gitmeniz de yeterli olacaktır)

Bu 5 belge özel bankalardan tavukçuluk kredisi kullanmanız yeterlidir. Peki, bankaların faiz oranları ne kadar? Son olarak da hadi bunun hesaplama işlemini yapalım.

Tavuk Kredisi Hesaplama (Türkiye İş Bankası)

Tavuk kredisi veren bankaların faiz oranları çoğunlukla bir birine yakındır. Ama biz hesaplama işlemi için Türkiye İş Bankasını tercih ettik. Bunun sebebi ise bir nebze de olsa diğer bankalara göre tavuk kredisinin faiz oranlarına göre daha düşük olmasıdır. 3, 6 hatta 12 ay ödemesiz olarak tavuk kredisi vermesi de bu hesaplama da İş bankasını tercih etmemiz de diğer bir faktördür. 24 ay vadeli broiler yani etlik tavukçuluk için kredi veren bankanın maliyet planlaması ise içinde bulunduğumuz ay için şu şekildedir.

 • 24 ay vadeli senelik faiz oranı %33.81 olmaktadır. Aylık ise bu oran %2.30 oranına tekabül eder. 250.000 TL için kullandırılacak olan kredinin BSMV miktarı 2.625 TL olur. Geri ödeme planı ise şu şekildedir.
Miktar Vade (Ay) Aylık Taksit Toplam Maliyet
250.000 TL 12 24.928,48 TL 299.141,77 TL
18 17.985,62 TL 323.741,17 TL
28 13.120,51 TL 367.374,18 TL
34 11.620,37 TL 395.092,82 TL
36 11.238,38 TL 404.581,57 TL

Anlık olarak faiz oranlarını isterseniz https://bit.ly/2P1GUgc buradan göre bilirsiniz. 20.000 ve 50.000 Kapasiteli Tavuk Çiftliği Maliyeti hesaplamasını da yine bağlantımız da bulabilirsiniz.

Lütfen Bizi Değerlendir 😉

[Total: 1 Average: 1]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın