Cinnah caddesi no: 5 Kavaklıdere Çankaya/ANKARA PK : 06680
trende

Tefeci Arıyorum Elden Senet Veren Telefon Numaraları (Facebook)

Ülkemizde tefeci olmak ne kadar yasal olmasa da yüzlerce hatta binlerce kişi aramaktadır. Neden aradıklarını sizlere şu şekil söyleyeyim. Bankalar tarafından kredi alamayan kişiler nakit çözümlerini tefecilerde aramaktadır. Peki bu tefecilere nasıl ulaşabilirim derseniz sosyal medyadan bu işi çözebilirsiniz. Genelde tefeciler Facebook ve Instagram üzerinden iletişim kurmalarını isterler. 

Tefeci Arıyorum Elden Senet Veren Telefon Numaraları (Facebook)

 

Sizler bu yazımda tefeciler hakkında bütün bilinmeyenleri anlatacağım. Bu anlatacağım konuların neler olduğunu bilmek isterseniz. Hemen şu şekil yer vereyim. 1. En güvenilir tefeciler 2022 yılında hangileri. 2. Tefeci iletişim numaraları nelerdir. 3. Tefeci nedir? Cezası var mı? Yasal mı* Ne kadar para alabilirim. 4. Tefeci Mustafa, Cemil ve Kürt Osman adlı kişilerden nasıl para başvurusu yapabilirim. 5.Tefecilerden alınan paranın komisyon oranı nedir? Sistem nasıl işlemektedir? 6. Yasal tefeci var mıdır? Gibi bütün sorularınız yanıtını buradan bulabileceksiniz.

Tefeci Nedir? Cezası Var Mı? Yasal Mı? Ne Kadar?

Arkadaşlar ne yazık ki bankalar geçmiş yıllara göre artık kredi verme oranları oldukça düşmektedir. Bunun nedenine inecek olursak kişilerin kredi notları ile alakalıdır. Bu kredi notunu ise Kredi Notu Nedir? Ücretsiz 4 Yöntemle Nasıl Öğrenilir? yazım sayesinden öğrenebilirsiniz. Bundan dolayı sizlere bankalar dışında kimler kredi veriyorsa kapısını çalma gereği duyuyorsunuz. Sizlere  Bankalar Dışında Kredi Veren Kuruluşlar Tam 15 Tane yazımda tefeciler dışında kredi alabileceğiniz kuruluşlardan bahsettim. Evet arkadaşlar bütün bu bilgileri verdikten sonra banka dışı kuruluşlar veya bankalar aracılığı ile kredi alamayan kişilerin çaldığı kapı TEFECİLER olmaktadır. Bu tefeciler kredi notuna bakmadan sizlere elden senet karşılığında nakit para imkanı sunmaktadır. Bu sektör ülke genelinde oldukça yaygınlaşmıştır. Başta gelen iller ise şu şekildir.

blank

 • İstanbul
 • Ankara
 • İzmir
 • Bursa
 • Eskişehir
 • Konya
 • Diyarbakır
 • Rize
 • İzmit

Gibi nüfusu büyük illerin hepsinde tefeci dediğimiz kişiler mevcuttur. Ülke genelinde hem illerde hem de ilçelerde mevcuttur tefeciler. Hemen hemen bütün il ve ilçelerde vardır. Bu tefecilik hakkında en merak edilen soruyu direk sizlere vermek isterim. Bunun ne olduğunu merak edenler tefecilik yasal mı konusudur. Ne yazık ki böyle bir resmi kurum yoktur. Yani TEFECİLİK YASAL DEĞİLDİR.

Tefecilik Nedir

Sizlere komisyon karşılığında TL, USD, EURO ve ALTIN gibi madeni veya kağıt para ile yapılan ticarete denilmektedir. Tefecilik yapmanın cezası ise şu şekildir. Türk Ticari Kanununun 241. maddesine dayanılarak 2 yıldan 6 yıla kadar habis cezası verilmektedir. Bunun yanı sıra 500 günden 5.000 güne kadar para cezasına çarptırılabilir. Burada bilinmesi gereken bir konu bu olay örgüte dayanan bir suça girmiş ise o zaman bu cezalar 2 katı olarak artacaktır. Evet arkadaşlar sizlere TEFECİ nedir? Cezası var mı? Yasal Mı? Gibi bütün sorularınızın cevabını sizlere vermiş bulunmaktayım.

Tefecilerin Komisyon Oranları Nedir? Sistem Nasıl İşliyor?

Arkadaşlar tefecilik sistemi bir nevi bankacılık sistemidir. Ama yasal olmayan baka sistemidir. Yani bankada tefecide verdikleri paraya belli komisyon oranları koyarak faiz ile ana parayı geri almalarıdır. Dediğim gibi bir fark var mı derseniz yok. Ama fark şu şekil olmaktadır. Biri yasal diğeri değil. Şimdi sizlere tefecilik sistemi nedir? Bu sistem için tefecilerin uyguladıkları faiz komisyon oranları nedir? Bu iki sorunun şimdi sizlere cevabını vereceğim. Evet ilk olarak tefecilik sistemi nasıl işliyor onu görelim.

 • Tefecilik Sisteminin İlerleyişi Nasıl Olmaktadır: Bu sistemin başlangıcı para ihtiyacı olan kişinin tefecilerden senet karşılığı aldığı para ile başlamaktadır. Tefeci sizlerden banka gibi hayat sigortası veya herhangi bir doya bedeli almamaktadır. Sadece verdiği paranın belli komisyon oranları koyarak sizlere aylık ödeme planı çıkartırlar. Borcu olan kişilerin her ay ödedikleri senetleri yırtılır ve yok edilir. Sistem bu şekil başlar ve biter. Ne zaman borcunuz kalmaz o zaman sizin tefeci ile ilişkiniz biter.

Tefecilerin komisyon oranları değişmektedir. Bu değişiklik tefecilerden veya bulunduğu il veya ilçelere göre değişkenlik göstermektedir. Buna günümüzde biraz daha resmi olarak yapan bir firmalar. Bu firma ise 5 Ev Hanımı Bir Olup Mikro Kredi Nasıl Alınır? sistemidir. Bu sistemin kurucusu bir nevi tefecidir. Ama sistemi bir şekilde resmileşmiştir. Sizlere tefecilerin uyguladıkları komisyon oranları hakkında bir kaç örnek ile aşağıda tablo hazırladık. Hazırladığımız bu tablo ile sizlerde alacağınız paraya ne kadar komisyon ödeyeceğinizi aşağı yukarı görmüş olursunuz.

Tefecilerin 24 Aylık 50.000 TL İçin  Komisyon Miktarları
Komisyon Kar Payı Toplam Maliyet Aylık Taksit Ödeme
%15 9.000 TL 59.000 TL 2.458,33 TL
%20 10.000 TL 60.000 TL 2.500 TL
%25 12.500 TL 62.500 TL 2.604,16 TL
%30 15.000 TL 65.000 TL 2.708,33 TL
%40 20.000 TL 70.000 TL 2.916,66 TL

Tefeciler üzerinden kredi kullanmak isterseniz bu kredinin komisyon oranı %15 ile başladığını sizlere söylemek isterim. Ama genel olarak tefeciler %30 ile %40 oranında komisyon ile sizlerin nakit ihtiyacı vardır. Evet arkadaşlar deniz düşen yılana sarılır mantığı ile ilerleyen sistemimizde sizlerde bu oranlar ile kredi kullanmak isterseniz bu tefecilere nasıl ulaşabileceksiniz göreceğiz. Bunun için bir alt başlığa geçmeliyiz.

Tefeci Cemil, Mustafa, Kürt Osman Para Başvurusu Nasıl Yapılır?

Evet arkadaşlar genel olarak sosyal medya ve internet ortamında şu tefeci isimleri karşımıza çıkmaktadır. Bu isimler Cemil, Mustafa ve Kürt Osman adlarıdır. Bu isimler gerçek isimleri değildir. Muhtemelen kendilerine taktıkları takma adlardır. Yani yasal olmayan bir işlem olduğu için bu tarz kişiler bu ve bunlar gibi takma isimler kullanmaktadırlar. Sizlere Senetle Borç Nakit Komisyonsuz Kredi Veren Yerler (KUYUMCULAR) bu yazımda tam bu konu ile alakalıdır. Sizlere tefeciler için iletişim numaralarını konusunu ele alacağım. Bu tefeciler yasal olmadı için il veya ilçelerde el broşürü veya televizyondan reklam verme gibi ihtimalleri yoktur. Yani bu tarz numaraları ne yazık ki bu tarz yerlerde göremezsiniz. Sadece bir yöntem var oda internet üzerinden reklam vererek veya sosyal medyalar üzerinden ulaşabilirsiniz. Yani bu reklamlar veya sosyal medyalar aracılığı ile iletişim numaralına ulaşabilir ve kredi talebinde bulaşabilirsiniz. Sizlerin onlara ulaşabilecek başka bir numara yöntemi yoktur.

blank

Sizler tefecinin yolunu tutmuşsanız eğer acil ama çok acil para ihtiyacınız vardır. Bunun için sizlere 5 Dakikada Çok Acil Borç Nakit Para Lazım! (Ön Ödemesiz) yazımda sizlere yardımcı olacaktır. Yada ben hiç bu işlere bulaşmak istemiyorum kredi notumu yükseltmek istiyorum dersenizin onun için sizlere bir yol önereceğim. Bunun için ise izlemeniz gereken yol 3 Ayda Kredi Puanı Notunu Hızlı Yükseltme Hilesi Yolları Nedir? yazıma göz atmanız gerekmektedir. Bu sayede 3 ay içerisinde notunuz yükselir ve bankalardan kredi kullanabilirsiniz.

 • Sizlere yaklaşık 1.000 puan kredi notunuza kredi veren bir bankadan bahsetmek istiyorum Bu banka Türkiye Finans Katılım bankasıdır. Bu bankanın sizlere Ekim ayına özel kredi faiz oranı %2,19’dur. Sizlerde bu krediden yararlanmak isterseniz. Örnek bir ödeme planını sizlere vereceğim. Bu plana göre sizlerde kredi başvursun da bulunabilirsiniz.
Miktar Vade (Ay) Aylık Ödeme Toplam Maliyet
50.000 TL 6 9.149,73 TL 54.898,40 TL
8 7.044,16 TL 56.353,28 TL
12 4.944,72 TL 59.336,63 TL
24 2.869,51 TL 68.868,41 TL

Arkadaşlar tefeciler ile uğraşacağınıza Türkiye Finans Katılım Bankası aracılığı ile kredi başvurusu yaparak nakit ihtiyaçlarınızı daha basit bir şekilde yapabilirsiniz. Bunun yapmanız gereken tek şey bu formu doldurmanız gerekmektedir. Sizlere son bir başlık olan Yasal Tefeci var mı sorusudur. Bu sorunun cevabını hemen bir alt başlıkta bulacaksınız.

Yasal Tefeci Var Mı?

Arkadaşlar Türkiye’de bulunun bankalar kanun ile kurulmuş olan tüzel kişilerdir. Bu bankaların neler olduğunu merak edenler için ise Türkiyedeki Bankalar Kime Ait? Devlete Ait Olan Bankalar Hangileri? yazıma göz atara bulabilirsiniz. Bu kurum ve kuruluşlar Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumunca verilen tebligatlar doğrultusunda hareket ederler. Bu tebligatlar ise şu şekildir.

 • Kanun,
 • Tüzük,
 • Yönetmelik,
 • Kararname,
 • Genelge.

Olmak üzere denetlenmektedir. Şimdi günümüzde tefeciler hiçbir şekilde denetlenmediği için yasal olarak bu işi yapamazlar. Eğer denetlenme olur ise bir kurum veya kuruluş olmaktadırlar. Bundan dolayı YASAL BİR TEFECİ asla bulamazsınız. Sizlerin aklınıza takılan herhangi bir soru olur ise yorum kısmından bizlere ulaşabilirsiniz. Bu konu hakkında sizlere birde video bırakıyorum. Bu video sayesinde sizler dinleyerek te yardım bulabilirsiniz. Şimdiden inşallah nakit sorununuz çözmüş olursunuz.🙏 Birde Facebook üzerinden verdiği bu link ile tefeci iletişim numaralarını bulabilirsiniz.

Lütfen Bizi Değerlendir 😉

[Total: 1 Average: 1]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın