Cinnah caddesi no: 5 Kavaklıdere Çankaya/ANKARA PK : 06680
trende

TERRA LUNA Coin Nedir? Geleceği Ne Olacak? Binancede Var Mı?

Terra Luna yatırımcıları konusunda oldukça merak edilen coinler arasında gelmektedir. Ülkemiz genelinde yüksek oranda kripto para yatırımcısı olduğu içinde Luna coin konusunda çok araştırma yapılmaktadır. Böylede olunca bizlerde sizler için Luna kripto para hakkında bütün bilinmesi gerekenlere yer vereceğiz En çok merak edilen konu ise TERRA LUNA coin geleceğinin ne olacağıdır. 

TERRA LUNA Coin Nedir? Geleceği Ne Olacak? Binancede Var Mı?

 

Evet sevgili kripto para yatırımcıları Luna coin nedir? Hangi borsalarda sergilendiğinden tutun kime ait olduğuna kadar bütün bilgileri vereceğim. Güncel tutarları da bu yazımda bulabilirsiniz. Ne zaman çıktığının yanı sıra dediğim gibi sizlere bütün merak edilenleri sizlere vereceğim. Bu yazımdaki alt başlıklar ise şu şekil olacaktır. 1. Terra Luna en fazla ne kadar oldu? Güncel haftalık bilgilerini. 2. Luna Coin nedir? Kime aittir? Projesi Nedir? 3. Terra Luna Binance’de var mı? Binance dışında hangi borsalardan alabilirim. 4. Terra Luna geleceği ne olur? En fazla Kaç parayı görebilir. Bütün bu soruların cevabını sizlere vereceğim.

Terra Luna En Fazla Ne Kadar Oldu? Haftalık Bilgileri

Terra Luna coin en fazla ne kadar olduğu konusunda sizlere bu alt başlıkta yardımcı olacağım. Bunun yanı sıra haftalık olarak sizlere analizlerini de vereceğim. Yani bu sayede haftalık olarak ne kadar çıkmış veya düşmüş konusunu rahat bir şekilde göreceksiniz. Bu bilgileri sizlere güzel bir tablo halinde her hafta güncellenecektir. Daha sonra sizlere diğer alt başlıklarda Terra Luna kripto para nedir? Projeleri hakkında da bilgiler vereceğim. Daha sonrasında Binance veya diğer hangi borsalarda var onu göreceğiz. Şimdi sizlere Terra Luna coin en fazla ne kadar olduğunu ve haftalık bilgilerini sizlere vereceğim.

PİYASA DEĞERİ ($) GEÇEN HAFTA: 31 M BU HAFTA: 50 M
PİYASADAKİ ARZ GEÇEN HAFTA: 127,475 B BU HAFTA: 127,475 B
24 SAATLİK HACİM ($) GEÇEN HAFTA: 23,32 M BU HAFTA: 29,6 M
 FİYATI (TL) 29.09.2022→ 45.29 14.09.2022→ 51.01
GEÇEN HAFTADAN BU YANA DEĞİŞİM -1.69%
EN FAZLA NE KADAR OLDU ($) : 05.04.2021 Tarihinde coinmarketcap verilerine göre en fazla 2.199,72 TL’yi görmüştür.
HAFTALIK FİYAT DEĞİŞİMLERİ
TARİH FİYATI (TL)
29.09.2022 45,29
14.09.2022 51,01

Terra Luna coin hakkındaki bütün bilgiler bunlardır. Şimdi sizlere Luna coin nedir? Kime ait ve projeleri nelerdir bir görelim. Bunun için yapmanız gereken bir alt başlığa geçip göz atmanız olacaktır. Hadi şimdi geçelim bakalım alt başlığa.

Terra Luna Coin Nedir? Kime Ait? Projesi Nedir?

Luna, Terraform Labs tarafından finansal uygulamalara ve kripto paralara güç sağlamayı entegre eden bir projedir.  Luna Terra coin oluşturulan bir algoritme ile ABD dolarına sabitlenmiştir. Piyasanın ağa babası olan Bitcoin gibi popüler para birimlerinin piyasada oynama oranlarını azaltmak için Luna Terra coin çıkartılmıştır. Luna Terra coin kiim tarafından çıkartıldı derseniz eğer hemen söyleyeyim sizlere; Güney Kore firması Terraform Labs tarafından 2018 yılında çıkartılmıştır. Şirketin CEO’su ise Daniel Shin ile Kwon olarak bilinmektedir. Daniel Shin yani Luna ortağı olan kişi şimdi de Chai çevrim içi ödeme hizmetlerine başkanlık yaptığını sizlere söyleyebilirim. Kwon ise, Terra Luna para birimi ile sinema bileti satışı yada daha farklı malların satın alımı için Chai çevrim içi ödeme hizmeti kullanmaktadır. Ethereum tabanlı para birimi olan bir kripto paradır. Birde bilinmesi gereken bir konu ise stablecoin sistemini kullanmaktadır.

blank

Terra Luna diğer coinlerin aksi bir durumu vardır. Bu durum ise sabit fiyat performansında kalmak istemesidir. Fiyatlarının öngörülebilen bir yapısı olduğu için kripto para piyasasını takip edenler için tercih sebebi olmaktadır.

Aynı zamanda Terra Luna blok bir zincir projesi olarak piyasada bilinmektedir. Sizlere yukarıda da söylediğim gibi oluşturulan algoritma sayesinde para birimi ABD dolarıdır ve buna sabitlenmiştir. Yani Etherium ve diğer kripto para birimleri gibi  volatilite temeline dayanmamaktadır. Bu sayede geleneksel paralar arasında bir köprü görevi oluşmuştur. TerraUST tokeninin basılması için ise LUNA yakılmadan olmadığını sizlere söylemek isterim. Yani Terra USD alınması ve Lunaların yakılması denge ile eşit orantılı olduğunu sizlere söyleyebilirim. Sizlere bu başlıkta Terra Luna coinin ne olduğunu amacını ve aynı zamanda sahibinin kim olduğuna kadar bütün bilgileri sizin için verdim. Şimdi ise Terra Luna binance olup olmadığı ve hangi borsalarda sergilendiğini göreceğiz.

Terra Luna Binance Borsasında Var Mı? Kaç Borsada Sergilenir?

Luna Binance borsasında var mı sorusunun cevabını hemen sizlere vereyim. Elbette dünyanın en iyi borsası olan Binance borsasında Luna kripto parası sergilenmektedir. Daha farklı borsalarda olup olmadığını merak edenler için ise hemen bilgileri aktarayım sizlere. Toplam Binance dahil 6 borsada sergilenmektedir. Şimdi sizlere diğer 5 borsayı da bildirmek isterim.

  1. Huobi Global
  2. Coinone
  3. KuCoin
  4. BitHumb
  5. Upbit

Diğer sergilendiği borsalarda bu şekildir. Bu borsaların güvenilir olup olmadığını ise sizlere daha önceden yazdığım bir konu ile halledebilirsiniz. Bu konunun ne olduğunu merak edenler için ise;

Evet arkadaşlar sergilendiği borsaların hangileri olduğunu sizlere belirtmiş olduk. Bu borsaların güvenilir veya güvenilmez olduğunu da sizlere verdiğim link sayesinde de gördük. Şimdi sizlere Terra Luna coinin geleceği ne olur onu göreceğiz. Bununla kalmayıp en fazla kaç para olacağını da sizlere vereceğim. Hadi bunun için bir alt başlığa geçelim.

Terra Luna Geleceği Ne Olur? En Fazla Kaç Para Olur?

Evet arkadaşlar projesi güçlü bir coin olan Luan coinin geleceği olukça merak konusu olmuştur. Luna coin geçmiş yıllarda TL bazında ortalama 2.200 TL civarlarını gördüğünü sizlere söyleyebilirim. Dolar bazında ise bu rakam 119.55 USD olarak karşımıza çıkmıştır. Şuan ki fiyatı ise TL bazında 51 TL iken dolar bazında 2.88 USD olmaktadır. Yıl sonuna kadar bu rakamın biraz daha üst seviyelere çıkacaktır. Sizlere Luna coinin geleceği için yıl yıl verileri TradingBeasts ekibine göre sizlere vereceğim.

  • 2022 yılı için 3 USD olacaktır. 
  • 2023 yılında 5 USD 
  • 2024 yılında 16 USD
  • 2025 yılında  20 USD
  • 2026 yılında 56 USD sonlarına doğru ise 166 USD 

Yani bu veriler dediğim gibi TradingBeasts verileridir. 2026 yılı sonunda kendi rekorunu kıracağı görülmektedir. Sizlere bu verdiği bilgilerin hiç biri yatırım tavsiyesi değildir. Sakın bu veriler ile bu coini alma düşüncesine kapılmayınız. Sizlere birde yararı olacağını düşündüğüm bir coinden bahsetmek isterim.

Sizlere son bir alt başlık açarak konuyu sonlandıracağım. Bu başlık ise kripto para takipçileri buluşturabileceğim bir başlık olacak. Bu başlık ise Luna coin yorumlamanız için oluşturacağım yorum başlığıdır.

Terra Luna Coin Yorumları 

Evet arkadaşalar sizlere bu alt başlığı açmamdaki amaç bütün kripto para severleri bir araya toplayıp kendi düşüncelerini sunmalarını istememdir. Bu sayede güzel bir platform oluşacaktır. Yani bir birinize yatırım tavsiyesi vermeden bütün yorumları sizlerin bilgisi olması açısından sayfamda yer vereceğim. Konu hakkında bizlere soru sormak isterseniz de yine yorum kısmında ulaşabilirsiniz.

Sayfamızı takip etmeyi unutmayınız. Bu haberler veya daha değişik konularda sizlere yardımcı olmak isterim. Birde konu hakkında sizlere bir video bıraktım. Bu video ile de bilgi sahibi olabilirsiniz. Şimdiden sizlere bol bol kazançlı günler dilerim.

Lütfen Bizi Değerlendir 😉

[Total: 0 Average: 0]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın