Cinnah caddesi no: 5 Kavaklıdere Çankaya/ANKARA PK : 06680
trende

Trendyol Evde Paketleme İş İlanları (İzmir İstanbul)

Trendyol Evde Paketleme İş İlanları (İzmir İstanbul)

 

Son zamanların en popüler online alışveriş sitesi olan Trendyol, iş başvuruları almaya başladı. Trendyol dünyaca ünlü markaları bir araya getirerek, iş ilanları vererek ve işe alımlara başlayarak e-ticaret denilince ilk akla gelen markalardan biri oldu. Evde paketleme işi veren firmaların arasında yer alan Trendyol iş ilanlarını, çalışmak isteyen tüm arkadaşlara istihdam olanağı sağlıyor. Peki nasıl? Sizin için yazdığım bu makalede, Trendyol hakkında yaptığım araştırmalar sayesinde bilgi sahibi olacak. Aynı zamanda nasıl başvuru yapacağınızı öğreneceksiniz. Dilerseniz hemen makaleye geçelim.

Trendyol Evde Paketleme İşi Var mı? Eleman Arıyor mu?

Öncelikli konuya açıklık getirmek isterim. Trendyol firması direkt olarak paketleme işi vermemektedir. Yani bu ne demek? Arama motorunuza Trendyol evde paketleme iş ilanları yazınca karşınıza çıkmayacaktır. Ama evde oturarak paketleme işi yapabilirsiniz. Bunun için başvurmanız gereken yöntem Trendyol ile satış ortağı olmak diyebilirim. Bilindiği üzere Trendyol tedarikçi sayısını günden güne arttırıyor. ONLİNE başvuru yaparak satış ortağı olmak istediğinizi belirtebilirsiniz. Milyonlarca ürün çeşidini bir arada barındıran Trendyol ailesinde sizde yerinizi almak ister misiniz? Yapmanız gereken adımlara geçmeden önce, size Trendyol ile çalışarak evden paketleme adı altında satışını yapabileceğiniz ürün listesini oluşturdum. Satış yapabileceğiniz ürün yelpazesi oldukça geniş olduğunu belirtmek isterim. Bu nedenle faydasını olacağını düşündüğüm sadece evde yapabileceğiniz paketleme işlerini tablo halinde aşağıya koydum.

Trendyol’da Ne Satabilirim?

Evde sabun paketleme işi Çay paketleme işi
Evde Maske Paketleme İşi Kına Paketleme işi
Kürdan paketleme işi Kürdan paketleme işi
Nikah şekeri paketleme işi Telefon kılıfı paketleme
Evde pipet paketleme işi Küpe arkası paketleme işi
Evde yara bandı paketleme işi Plastik bardak paketleme
Çorap paketleme işi Mandal paketleme

Tabloyu incelediniz. Ve nasıl yapacağınızı bilmiyorsunuz. Şimdi mantık şu şekilde olacak. Öncesinde yukarıdaki tabloda yer alan yapabileceğiniz bir iş türünü seçmelisiniz. Ardından da sırasıyla şu adımları takip etmelisiniz.

 • Yapmak istenilen iş türüne karar verin.
 • Ardından ihtiyacınız olan ürünleri tedarik edin.
 • Home ofis bir şirket açmanız gerekecek.
 • Trendyol web sayfasında “Satış Ortağı Ol” sekmesinde gereken bilgileri doldurun.
 • Home ofis olarak açtığını şirket hakkında bilgileri eksiksiz doldurun. Başvurunuzu gönderin. 

İşte bu kadar.! Yukarıda listelediğim iş sürecini aşağıda detaylandırdım. Ancak kafanızda bir fikir olması adına öncesinde kısaca size anlattım. Bu sayede Trendyolda evde paketleme yapabilirsiniz.

Trendyol gibi diğer firmalar üzerinden de evde paketleme işi yapabilirsiniz. Evinizden hiç çıkmadan 6000 liraya kadar para kazanabileceğinizi söylesem? Detayları için Evde Paketleme İşi Veren Firmalar ve 10 Haneli Telefon Numaraları adlı makalemi inceleyebilirsiniz.

Trendyol eleman arıyor mu? sorusundan önce, bu işi yapmak isteyen arkadaşları yüreklendirmek adına görsel yardımıyla size evde paketleme tedarikçilerinin Trendyol üzerinden sattığı ürünleri vereceğim.

Hazır paketli 50 adet kına hediyelik satıcı tarafından 55 liraya satılıyor. Tedarik eden mağazayı ok ile gösterdim. Dediğim yöntemi kullanarak satış yapan biri;

kına paketleme

kına paketleme

Aynı durum nikah şekeri paketleme içinde uygulanıyor. 100 adet nikah şekerinde satıcı 167 lira kazanacak. Dikkat ettiyseniz satıcı Trendyol değil. Sizin benim gibi insanların trendyol satış ortağı olmasından sonraki ticaretleri;

Nikah şekeri

Nikah şekeri

Son zamanlarda oldukça satan maske, satıcı tarafından geniş ürün yelpazesi ile yine Trendyolda satışa sunulmuş.

maske paketleme

maske paketleme

Maskeden söz etmişken evde maske paketleme işi yaparak en az asgari ücret kazabileceğinizi biliyor muydunuz? Dikkatinizi çekeceğini düşündüğüm Evde Maske Paketleme İşi Veren Firmalar Ne Kadar Kazandırır? adlı içeriği buraya bırakıyorum.

Yukarıda anlattığım paketleme işlerinin, inandırıcı olması adına Trendyol’da ki satıcıları görsel yardımı ile verdim. Bu sayede hem evinizde oturarak hem de kurumsal bir firmanın satış ortağı olarak işlerinizi büyütebilirsiniz. Benim size önerim başka firmalar yerine Trendyol ile çalışmanız olacak. Çünkü içeriğin en başında da bahsettiğim gibi son zamanların en popüler alışveriş uygulamasına sahip ve aynı zamanda geniş ürün yelpazesinde sizde ürünlerinizle yerinizi alabilirsiniz. O halde gelin Trendyol’da nasıl satış yapacağınızı anlatayım.

Trendyol’da Satış Nasıl Yapılır? Satış Yapma Şartları Nelerdir?

Evde paketleme işi yaparak para kazanmak istiyorsunuz. Ve tercihiniz Trendyol gibi sektörün önde gelen alışveriş uygulamasından biri ise öncelikle nasıl satış yapmanız gerektiğini bilmeniz gerekiyor. Trendyol üzerinden ürün satmak isteyen kişi ve işletmelerin öncelikle Trendyol mağazası açması gerekmektedir. Mağaza açılış talebinden sonra Trendyol tarafından talep edilen belgeler sisteme yüklenir ve Trendyol Mağazası aktif hale getirilir. Trendyol mağazası açtıktan sonra mağazanızın iş adresini, iade adresini, ödeme alacağınız hesabı ve çalıştığınız kargo firmasını belirtmeniz gerekecektir. Ardından Trendyol’da sattığınız ürünleri ürün listenize ekleyerek Trendyol’da satışa başlayabilirsiniz.  Trendyol’da ürünlerinizi hızlı bir şekilde satabilmek için ürünlerinizi doğru fiyatlandırmanız, kupon oluşturmanız ve müşterileriniz için indirim belirlemeye özen göstermeniz gerekir. Ek olarak, vitrini izleyerek ve ürünün reklamını yaparak ürününüzü satma hızınızı artırabilirsiniz. Şimdi tüm bunları detaylandıralım. Rehber olacağını düşündüğüm Trendyol’da satış nasıl yapılır? sorusunun cevabını ayrıntılarıyla ele aldım. Satış yapmanın belli bir takım koşulları da bulunuyor. En önemli şartta vergi mükellefi olmanız gerekiyor. Ama gözünüz korkmasın süreç oldukça basit işlemekte. Satış yapma şartları nelerdir? sorusunun cevabını araştıran arkadaşlara ihtiyacı olan tüm bilgiler yazımın devamında.. Yapmanız gerekenleri görsel yardımı ile anlattım. Ekranınızı aşağıya indirerek yönergeleri takip edebilirsiniz.

İlk olarak Trendyol internet sitesine arama motorunuzdan giriş yaparak işe koyulun. ardından ok ile gösterdiğim yere tıklayın.

Trendyolda satış yap

Trendyolda satış yap

“Trendyolda Satış Yap” butonuna tıkladıktan sonra sistem sizden bir takım bilgileri doldurmanızı isteyecek.

satıcı formu

satıcı formu

Ekranda pazaryeri mi yoksa yemek sektöründe tedarikçi olmak istediğinize karar vermeniz ve ardından yukarıdaki bilgileri doldurmanız istenecek. Eksiksiz ve doğru doldurmalısınız. Yoksa başvurunuz geçersiz sayılacak. Yukarıdaki görselde dikkatinizi çekeceğini düşündüğüm şirket türü seçiminin zorunlu olduğunu belirtmek isterim. Trendyolda satış yapmak için aşağıdaki şirket türünden birinde kuruluş yapmanız gerekiyor.

 • Anonim Şirket
 • Şahıs Şirketi
 • Limited Limited
 • Kollektif Şirket
 • Kooperatif Şirketi
 • Adi Ortaklık Şirket
 • Adi Komandit Şirket
 • ESH Komandit Şirket

Peki home office olarak satış yapacak olan arkadaşlar yukarıdaki şirketlerden hangisinin kuruluşunu vermelidir? Sizde satıcıysanız ya da satıcı tanıdığınız varsa hangi şirket türüyle Trendyolda tedarikçi olduğunu yorumlarda yazabilirisiniz. 🙂 Benim yaptığım araştırmalar sonucunda evden paketleme yapacak olanların açması gereken şirket türü genel olarak, bir şahıs şirketi kurmak daha iyidir çünkü başlamak kolaydır, bir işletmeyi kapatmak kolaydır ve bir işletme kurmanın maliyeti düşüktür. Kişisel bir ev ofis işine başlayan kişiler, belirli bir işi sergileyerek işlerine başlayabilir veya bir ev ofis işi başlatarak bu işi sergileyebilirler. Ev ofisi ile şahıs şirketi kurmak, kiralama fiyatı diğer işletme türlerinden daha düşük olduğundan akıllıca bir karardır. Şimdi gelin bu işin size çıkaracağı masrafı konuşalım.

Home Ofis Şahıs Şirketi Kurmanın Maliyeti

Noterden Muhasebe Vekaleti İçin 150 TL Vergi Dairesi Sözleşme Damgası 52 TL
İmza Beyannamesi 100 TL Mali Müşavir Kuruluş Ücreti (İstanbul için 788 lira)
İki adet vesikalık resim İkametgah Belgesi (e-Devlet’ten alabilirsiniz.)
TOPLAM: 1.200 TL

Aşağı yukarı bu fiyatı ödeyerek kısa süre içerisinde home ofis şahıs şirketinizi kurabilir ve başvurunuzu Trendyola gönderebilirsiniz. Tabii bunun yanında satışını yapacağınız ürünün malzemeleri de olacak.

Trendyol’da Ne Satabilirim? Evde Paketleme İşi Maliyeti

Yaptığım araştırmalar sonucunda gözüme takılan bir konu olarak Trendyolda ne satabilirim sorusu oldukça sorulmuş. Tavsiye niteliğinde olması adına; Trendyolda ne satarsanız satın kazanmama ihtimaliniz yok. Neden? dediğinizi duyar gibiyim. Milyonlarca ürün arasından emin olun siz neyi satmak isterseniz alıcı olacak. Bir örnek vermem gerekirse; 20 liralık maskenin 10 bin yorumuyla beraber alıcısı varsa aynı şekilde 15 bin liralık televizyonunda bir o kadar yorum ve alıcısı bulunuyor. Bu da demek oluyor ki her ürüne talep oldukça fazla. Başında söylediğim sorunun cevabını örnekle anlatmam gerekirse; evde paketleme işi yapacak olan arkadaşlara aşağıda bir masraf/ maliyet tablosu hazırladım. Hazırlarken de maliyeti maske paketleme işi üzerinden yaptım. Buyrun inceleyin.

Evde Paketleme İşi Maliyeti Ne Kadar?
Maske kolisine ihtiyacınız olacak. 10 liradan 50 tane alacaksanız; 500 lira 6’lı koli bandından 1 tane alsanız, 1 tanesi 35 liradan 10 tanesi 350 lira yapar.
Maske kutusuna ihtiyacınız olacak. 50 adet için 55 liradan satılıyorsa bir kutu 1 lira 10 kuruş oluyor. 500 tane kutu için 550 TL Maske lastiğine ihtiyacınız var. Bunun için 150 lira gözden çıkarın.
TOPLAM: 1.550 Türk Lirası

Alt tarafı maske neden maliyeti bu kadar diyorsanız, Trendyolda tedarik şartı bulunuyor. Yani şu şekilde ifade edeyim. Satmak istediğiniz ürün için kafanıza göre stok oluşturamıyorsunuz. Tarafınıza gönderilen sözleşmede bulunan tedarik etme şartını karşılamanız gerekiyor. Bu sebeple yukarıdaki tabloda malzemeleri fazla ve maliyetli olarak hesapladım. Kullanıcılarımız tarafından en çok merak edilen ve benimde bu yazıyı yazma nedenim olan asıl konuya gelelim Trendyol evde paketleme iş ilanları;

Trendyol Evde Paketleme İş İlanları (İzmir İstanbul)

İzmir ve İstanbul olarak başlığı daraltmamın sebebi en çok bu iki şehirde paketleme iş ilanlarını bakılıyor. Bunun sebebi olarak nüfusun kalabalık oluşu ve bu sebeple işsizlik görüldüğünü söyleyebilirim. Dolayısıyla evde paketleme tercih edilen bir sektör oluyor. Trendyolda satış yapmanız için ihtiyacınız olan tüm süreci size anlattım. Eksiğim var ise yorumlarda belirtmeniz benim için çok önemli. Öncesinde de bahsettiğim gibi Trendyol ne yazıkki açık pozisyonları arasında direkt olarak evde paketleme işi vermiyor. Siz yapmak isterseniz yukarıdaki süreci uygulamanız gerekecek. Ama merak edenlere Trendyol iş başvuru formunu verebilirim. Gerekli adımları uygulayarak iş başvurusunda bulunabilirsiniz.

trendyol iş ilanları

trendyol iş ilanları

OK yardımı ile gösterdiğim ekrana ulaşmak için bu adrese https://bit.ly/3Bob7cN tıklamanız gerekiyor. Ardından “Ekibimize Katıl” butonuna tıklayarak erişilebilir ilanları görüntüleyebilirsiniz. Örnek olması adına iş başvurusu şu şekilde yapılıyor.

Trendyol örnek iş başvurusu

Trendyol örnek iş başvurusu

İş başvurularınızı il, sektör ve çalışma tipine göre filtreleyebilirsiniz. Şimdi örnek bir ilana tıkladım. Karşıma bu ekran çıktı. İş hakkındaki bilgileri ekranı aşağıya indirerek okuyun. Eğer iş size uygunsa şuraya tıklayın.

Trendyol başvur

Trendyol başvur

İşte bu kadar! Kısa süre içerisinde başvurunuzu tamamladınız. Şimdi arkanıza yaslanın ve maillerinizi kontrol edin. Şimdiden hayırlı olsun. 🙂

Lütfen Bizi Değerlendir 😉

[Total: 1 Average: 5]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın