Cinnah caddesi no: 5 Kavaklıdere Çankaya/ANKARA PK : 06680
trende

3 Yöntem ile Türkiye Halk Bankası Kredi Sonuç Sorgulama

Türkiye Halk Bankası kredi başvurusu sonucunu 3 yöntemle sorgulama yapabilirsiniz. Halkbank kredi sonucu öğrenmek için bu bahsedeceğimiz 3 yolu sadece üstelik bireyseller için değildir. Ayrıca, TESKOMB iş birliği ile verilen Esnaf Kefalet Kredisi sonucunu da bu yollar ile öğrenebilirsiniz. Halkbank pandemi dahil olmak üzere bütün destek ve tükeci kredisi başvurusu sonuçlarını nasıl öğrenilirim diyenler için anlatacağımız bu 3 yol ise şunlardır.

3 Yöntem ile Türkiye Halk Bankası Kredi Sonuç Sorgulama

 

1- Türkiye Halk Bankası müşteri temsilcisine doğrudan bağlanarak. 2- Halkbank İnternet bankacılığı hesabı açarak sorgulama yapma. (Halkbank Bankaya Gitmeden (Şubesiz) İnternetten Hesap Açma da hesabınız yoksa nasıl şubesiz açabileceğinizi anlattım.) 3- Kredi kullandığınız Halkbank şubesini direk arayarak kredinizin sonucu öğrenme.  Hiç vakit kaybetmeden en hızlı kredi sonucu öğreneceğiniz bu 3 yöntem için nasıl bir yol alacağınızı da aşağıda sırasıyla bulabilirsiniz.

1- Halkbank Müşteri Hizmetlerine Doğrudan Bağlanarak Kredi Sonucu Öğrenme

Türkiye de HALKBANK neredeyse ülke genelini vurursak %80 oranında kişinin kredi başvuru yapmış olduğu banka arasına girmektedir. Bu sıralamayı sizlere daha öncede bahsetmiş olduğum Ziraat Bankası Mobil İnternet Üzerinden Kredi Başvurusu yapanlar kişiler gelmektedir. Temel ihtiyaç kredisi ve son dönemlerde pandemi den dolayı ekonomi destek paketleriyle HALKBANK bir çok ailemizin ihtiyaçlarını taksitli bir şekilde sağlamıştır. Halende düşük faizlerle bireysel tüketici kredisi imkanında olduğunu söylemeden geçemeyeceğim. Eğer sizlerde bu kredi başvurusunda bulunduysanız ve kredinizin nasıl sorgulama yapacağınızı bilmiyorsanız sizlere müşteri hizmetlerini arayarak nasıl öğreneceğinizi anlatacağım. Bu en kolay olan yöntem diyebilirim. Nerede olursanız olun ve hangi operatörü kullanırsanız kullanın anında sonucu öğrenebilirsiniz. Hem de bu işlemi 3 tuşa basarak müşteri temsilcinizden öğrenebileceksiniz. Bunun için yapmanız gereken aşağıdaki sıralamayı izlemeniz olacaktır.

 1. İlk olarak cep telefon hattınız ne olursa olsun 0-850-222-04-00 numarayı arayınız,
 2. Telesekreterin konuşması bittikten sonra * tuşuna basınız,
 3. Daha sonra kredi başvurularınızın sonucu öğrenmek için 2 tuşuna basınız.

blank

Anında sesli yanıt sistemiyle böylece kredi başvurunuzun neticesini öğrenmiş olursunuz. HALKBANK kredi başvurusu sonucu öğrenmek için bu yöntemle maaş müşterisi olmanıza gerek yoktur. Ayrıca, bankaya ait bir mevduat hesabına da sahip olmanız gerekmez. Bu yöntemin haricinde kredi başvuru sonucunu öğrenmek için ikinci bir yol ise aşağıdaki gibidir.

2- HALKBANK İnternet Bankacılığı Üzerinden Kredi Sonucu Nasıl Öğrenilir?

HALKBANK kredi başvurusu sonucunun ne olduğu merak ediyorsanız bunu internet bankacılığı üzerinden kolaylıkla öğrene bilirsiniz. Şayet, bankaya ait bir mevduat hesabınız var ise de internet bankacılık hesabınız olmasa bile kolaylıkla şifrenizi iki şekilde oluştura da bilirsiniz. Bunlardan bir tanesi anne soy ismi ve baba adınız ile müşteri hizmetlerini 0-850-222-0400 dan arayaraktır. Bir diğeri ise https://bit.ly/38U3nUl bu adrese girerek HALKBANK kredi yada para kartınızdaki bilgilerle öğrenmektir. Burada dikkat edilmesi gereken şey bilgilerin eksiksiz olarak girilmesidir. aksi taktirde yaptığını işlemler başarısız olacaktır. Bu iki yöntemle almış olduğunuz şifrenizle HALKBANK kredi başvurusu sonucu öğrenmek için aşağıdaki adımları sağlamanız yeterli olacaktır.

 • İlk önce HALKBANK İnternet bankacılık hesabınıza https://bit.ly/3fgJ70s bu adres üzerinden giriş yapınız,
  • Ok ile gösterilen yerleri eksiksiz olarak doldurunuz,
  • Yani müşteri numaranızı veya T.C. kimlik numaranızı,
  • İnternet şubesine giriş şifrenizi.

blank

 • Menüden ‘BAŞVURU’ bölümüne giriş yapalım
 • ‘Açık Hesap’ altında yer alan ‘Başvurum Ne Aşamada’ düğmesini tıklatınız.

blank

 • Açılan sayfada ‘Bireysel Kredi Başvurusu Sorgulama’ diyelim

Karşımıza anında yapmış olduğumuz kredi başvurumuzun neticesi çıkacaktır. Kredinizin sonucu da kredi notunuza göre olumlu yada olumsuz olarak belli olmuş olacaktır. Kredi Notu Nedir? Ücretsiz 4 Yöntemle Nasıl Öğrenilir? de sizde şayet başvurunuz olumsuz ise bunun doğruluğunu kredi notunuza göre öğrenip teyit edebilirsiniz. HALKBANK kredi sonucu öğrenmek için ikinci yöntemin ne olduğunu da öğrendiğimize göre sıra geldi son yöntemin ne olduğuna

3- Halkbank Müşteri Temsilcinizden Kredi Sonucunuzu T.C. No İle Öğrenebilirsiniz

Herkesin Türkiye Halk Bankası bir müşteri temsilcisi bulunmaktadır. Müşteri temsilciniz sizlere şahsen olarak yardımcı olmanın yanı sıra telefon aracılığıyla da yardımcı olabilmektedir. HALKBANK müşterisi olmasanız dahil ilçenizdeki bu müşteri temsilcisiyle iletişime geçerek kredi başvurunuzun sonucu öğrene bilirsiniz. İlçenizdeki HALKBANK müşteri temsilcisinin numarasını ise Google üzerinden kolaylıkla öğrene bilirsiniz. Örneğin Google ye Bilecik/Söğüt HALKBANK tel numarası yazmanız yeterli olacaktır. Böylece bankanın telefon numarasını öğrenebilir, arayarak bireysel departmanına bağlanarak başvuru yapmış olduğunu kredinizin akıbeti hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Ben açıkçası bir çok bankacılık işlemimi bu şekilde halletmekteyim. Hem çok pratik hem de pandemi nedeni ile daha güvenli olmaktadır. Sizlerde bu yolları izleyerek kredi başvuru sonucunu kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz. Şimdi ise sizlere Halkbank güncel faiz oranlarını vererek kredinize ne kadar geri ödeme yapılacak ve aylık taksit tutarlarınız neler olacak birlikte görelim.

Halkbank Ne Kadar Kredi Alabilirim?

Türkiye’nin dediğimiz gibi en çok tercih edilen bankası Halkbank her zaman halkın yanında olmaya devam ediyor. Bunu da sizin kredi imkanlarınızı dilediğiniz rakamlar doğrultusunda değerlendiriyor. Bu rakam 100 bin TL de olabilir. 10 bin TL de olabilmektedir. Burada asıl bilinmesi gereken şey ise sizin ödeme gücünüze göre kredi tutarı belirlenmesidir. Banka sizden maaş bordrosu istediği için sizin maaşınıza göre bir kredi imkanı sunmaktadır. Şurayı atlamayın eğer belgelendirilebilir bir yan geliriniz var ise eğer o zaman kredi kullanım limitiniz daha da yükselecektir. Yani ne kadar kredi alabileceğiniz birazda size kalmış olmaktadır. Sizin kredi notunuz yüksek ise hiç korkmayın ihtiyacınız olan krediyi istediğiniz zaman kullanabilirsiniz. Bu kredi limiti ihtiyaç kredisi, ev kredisi ve taşıt kredisi gibi bütün kredilerde sizin maaşına göre hesaplanarak kredi limitiniz belirlenmektedir. Ev ve taşıt kredilerinde biraz daha esnek olunabiliyor. Sebebi ise taşınmazların ipotek altına alındığından dolayı. Yani banka kendini her türlü garantiye almaktadır. Eğer krediyi ödemediniz bir an olursa o zaman almış olduğunuz ev veya araba banka bünyesine geçtiğini hatırlatmak isterim. Hatta Halkbank İcralık Ev Araç İhalelerine Katılma yazıma bakarak sizde bu ev veya arabalardan satın alabilirsiniz. Sizin için daha uygun fiyata ev ve arabanız olabilir.

Halkbank Güncel İhtiyaç Kredisi Faiz Oranı Nedir?

Yukarıda bahsetmiş olduğum kredi sonucu öğrenme işlemlerinden çok birde en çok merak edilen ise Halkbank kredi faiz oranıdır. Sizlere bu yazıda bu konuyu hem hesaplamalı hem de her ay güncellenen kredi faiz oranlarından bahsedeceğim. Bilmenizi istediğim bir konu var. Nedir diye merak edenler için Cumhurbaşkanımızın en son açıklaması sonucu ihtiyaç kredileri 50.000 TL altı krediler 36 ay olarak ödenmektedir. 50 bin tutarın üstündeki krediler ise maksimum 24 ay olarak ödenmektedir. Bunların yanı sıra Halkbank taşıt kredisi ve ev kredisinde de oldukça uygun faiz oranlarına sahip olduğunu belirtmek isterim. Bunu da nerden biliyorsanız derseniz bizzat kendi aldığım evin kredisinde bütün bankaları gezip en uygun  şartlarda kredi veren banka Halkbankasıdır. Hadi gelin şimdi sizlere en güncel faiz oranları ile ödeme planlarından bahsedeyim.

 • Ekim ayı için HALKBANK 36 aya kadar bütün vadelere aylık %1.89 faiz oranıyla kredi imkanı sağlamaktadır. Bankamızın sağlamış olduğu bu kredi faiz oranlarına göre geri ödeme planı ise şu şekildedir.
Miktar Vade (Ay) Aylık Taksit Ödemesi Toplam Maliyet
28.000 TL 10 3.176,56 TL 31.765,57 TL
12 2.706,96 TL 32.483,60 TL
16 2.121,89 TL 33.950,24 TL
20 1.772,87 TL 35.457,47 TL
24 1.541,88 TL 37.005,02 TL

3 Ayda Kredi Notunu Hızlı Yükseltme Hilesi sayesinde ret almış olduğunuz kredilerin başvurularını kolaylıkla onay aldırabileceğini bilmenizi isterim.

Lütfen Bizi Değerlendir 😉

[Total: 0 Average: 0]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın