Cinnah caddesi no: 5 Kavaklıdere Çankaya/ANKARA PK : 06680
trende

VAKIFBANK Emekli Kredisi Yaş Sınırı, Faiz Oranları Kaç?

Promosyon parası miktarı olarak, Vakıfbank emeklilere çok fazla cazip imkanlar sunmaz. Fakat, promosyon parasına aldanmayanlar emekli maaş müşterilerine ise kredi anlamında harika fırsatlar sağlar. Düşük faizli kredi kullandırması, geri ödeme planının 3 ay sonra başlatması bunların bazılarıdır. 100.000 TL kadar kredi limiti uygulaması ise belki de en beğenilen yanıdır. Emekliye bu limit ve ödeme koşullarıyla verilen kredinin hesaplama işlemini sizler için yaptık.

VAKIFBANK Emekli Kredisi Yaş Sınırı, Faiz Oranları Kaç?

 

Bununla birlikte en çok merak edilen bir kaç soruya da cevap verdik. Bunlardan biri kredi üst yaş sınırının kaç olduğudur. Bir diğeri de tamam, 100 bin TL kadar emekliye ihtiyaç kredisi veriyor ama maaşınızın kaç katına kadar bu krediden istifade edebiliyorsunuz sorusunun yanıtıdır.

Vakıfbank Emekliye Kredi Veriyor Mu? Maaşın Kaç Katına Kadar Veriyor?

Vakıfbank emekliye kredi veriyor mu? elbette veriyor. Neden 13 milyona sahip bu dev kitleye kredi vermesin ki? Hem de emekliye öyle bir kredi veriyor ki diler destek. Çünkü, bir çok bankanın uygulamadığı 100.000 TL üst limitini uyguluyor. Üstelik, emekliye diyor ki, şimdi çek taksitlerini tam 3 ay sonra öde. Bu imkan diller destek olmasından hangisi olsun dimi? Peki, emekliye vermiş olduğu bu kredi maaşının kaç katına kadar kullana biliyorsunuz? Tamam, belki 100.000 TL kadar üst limitli sizlere ihtiyaç kredisi tanıyor ama, bu kredinin hepsini çekebilmeniz için bilmeniz gereken önemli bir husus var. Bu ise çekmiş olduğunuz kredinin aylık ödeme tutarının maaşınızın %50 miktarını geçmemesi gerektiğidir. Aksi taktirde banka 300.000 TL üst limitli emekliye kredi versin. Hiç bir anlam ifade etmek.

blank

Maaşınızın kaç katına kadar Vakıfbank üzerinden kredi çektiğinizi de hesaplaya bilmek için 3 tane şeye bakmak lazım. Bunlardan bir tanesi VAKIFBANK emekli kredisinin faiz oranının kaç? olduğudur. Bir diğeri emekli maaşınızın ne kadar olduğudur. Son olanı ise emekli maaşınızın ne kadar olduğudur. Ben bu 3 kritere göre şu değerli ele alarak bir hesaplama yaptım.

  • Kredi vadesi 36 ay olsun
  • Çekeceğiniz kredi miktarı da 50.000 TL olsun
  • Faiz oranı da şuan ki oran olan %1.51 olsun.

Böylece çekeceğini kredinin aylık ödemesi 1.902,91 TL olaraktır. Bu krediyi çekebilmeniz içinde aylık emekli maaşınız 1.902 * 2= 3.804 TL olması gerekir. Bu hesaba göre maaşınızın kaç katına kredi verdiği hesabına da geçersek. Şayet 3.800 TL yada üzerinde bir kredi kullanacaksanız. Çekeceğiniz kredi miktarı şuan için 50.000 TL üstü olmayacağına göre, 50.000/3.804= tam maaşınızın 13 katına kadar kredi çekebilmekseniz. Bu hesaplama diğer maaşlar içinde geçerlidir. Ortalama olarak yaptığımız tüm hesaplamalarda emekliler maaşlarının 13 katına kadar kredi çekebiliyorlar.

Vakıfbank Emekli Kredisi Yaş Sınırı Kaç? Şartları Nedir?

Vakıfbank emekli yaş sınırın diğer bankalara göre çok fazla bir bonkörlük sergilemediğini yazımızın başında söylemiştim. Bu yaş sınırı kredi vadesi ile birlikte 73 yaşını ne yazık ki geçmemektedir. Bu nedenle şayet yaşınız 73 den büyük ise başka bankalardan kredi çekmenizi tavsiye ederim. 75 yaş üstün den başlayıp 93 yaşa kadar günümüz de kredi veren bankalar çünkü vardır. Hangi bankalar diyorsanız da sizlere bunu farklı bir sayfamda anlattım. Bu sayfam Yaşlılara Kredi Veren Bankalar Hangileri (75 80 83 Yaşına Kadar) tır. İlgili saydamız ziyaret ederseniz, hangi bankaların sizlere 83 yaşına kadar kredi vermiş olduğunu göre bilirsiniz. Bununla birlikte diğer bir çok bankanın uygulamış olduğu yaş sınırı politikalarını da yine görmüş olursunuz. Yaşınız da şayet Vakıfbank kredi çekme üst yaşına uygun ise, bankanın sizlere sağlamış olduğu imkanların neler olduğunu da aşağıda bulabilmektesiniz.

Vakıfbank Emekli Kredisi 2022 İmkanları Neler? (Promosyon Parası Miktarı Dahil)

Son dönemlerde hem devlet bankaları hem de özel banklar emekli vatandaşlarımınız peşindeler. Hal böylede olunca bankalar emekli vatandaşlara çok güzel imkanlar sunmaktadır. Örneğin Vakıfbank emeklilere maaşını ister bankadan alsın ister almasın çok cazip imkanlarla kredi vermektedir. Tabi maaşını Vakıfbank’asına taşıyan emekli vatandaşlar promosyon imkanlarından da yararlanmaktadır. Bu promosyon oranlarını sizlere daha önceden Emekliye En Fazla Yüksek Promosyon Veren Bankalar Hangisi yazımda yer vermiştim. Yalnız bilmeniz gereken şey maaşınızı 3 yıl boyunca bankadan çekmeniz gerekecek.

blank

Yani promosyon deyip geçilememeli havadan gelen para gibi düşünün. Artı kredi imkanlarında da güzel imkanların olduğunu söylemek isterim şöyle söyleyeyim ihtiyaç kredisinden bir kaç puan aşağıda sizlere kredi veriliyor. Bu konuyu da sizlere hesaplamalı olarak bir alt başlıkta değerlendireceğim. Güncel faiz oranları ve istenen belgelerinle.

Vakıfbank Emekli Maaş Müşteri Kredisi Hesaplama (Geri Ödeme Planı Oluşturma)

Evet sevgili emekli vatandaşlarımız Vakıfbank sizler özel normal ihtiyaç kredilerinden daha uygun faiz oranı ile kredi imkanı sunmaktadır. Nasıl mı? çok kolay yapmanız gereken maaşınızı Vakıfbank’a taşımanız olacaktır. Böylelikle yukarıda belirttiğim gibi promosyona da hak kazanmış olacaksınız. Şimdi gelelim asıl konumuza siz emeklilere özel ihtiyaç kredisinin faiz oranı ekim ayı için %1.71 oranındadır.

blank

Sizlere birde bu oran ile 49.500 TL’lik bir kredi hesaplamasını yapayım. Buna göre ne kadar geri ödeme planı olacağını görmüş olacaksınız. Bankaya gitmeden sizlerin aklınıza gelen bazı soruların yanıtı olmuş olacak.

Miktar Vade (Ay) Aylık Ödeme Toplam Maliyet
49.500 TL 12 4.291,20 TL 51.494,35 TL
14 3.753,15 TL 52.544,19 TL
16 3.350,46 TL 53.607,47 TL
18 3.038,00 TL 54.684,12 TL
24  2.416,42 TL 57.994,13 TL

Yukarıdaki bu kredi tutarını sizlere örnek olarak verdim. Bu tutarı siz isterseniz yükseltebilirsiniz. Yalnız unutmayın kredi limitiniz sizin kredi notunuz ve maaşınız ile alakalıdır. Kredi notunuzu ise Kredi Notu Nedir? Ücretsiz 4 Yöntemle Nasıl Öğrenilir? yazımdan yararlanabilirsiniz.

Emekliler Vakıfbank İhtiyaç Kredisi Başvurusu Nasıl Yapabilir?

Şimdi sevgili büyüklerimiz sizlerin yukarıda belirtmiş olduğum uygun faizli krediyi kullanabilmeniz için nasıl başvuru yapılacağını anlatacağım. İlk olarak maaşını herhangi bir bankada ise ve bir taahhüdünüz yok ise ilk olarak maaşınızı Vakıfbank şubesine taşımanız olacaktır. Bu işlemi Vakıfbank’ta bulunan müşteri temsilcileri sizlere yardımcı olacaktır. Bu işlem bittikten sonra yine size yardımcı olan kişiye kredi kullanacağınızı beyan etmeniz gerekmektedir. Müşteri temsilcisi sizlere belli başlık sorular soracaktır. Bu soruların ise şu şekildir:

  • Ne kadar kredi kullanmak isterseniz.
  • Net maaşınızın limiti ne kadar.
  • Kredi limiti yüksek ise ek gelir belgesi var mı?
  • İhtiyaç duyulursa kefil istenebilir.
  • Birde son olarak T.C kimlik numaranızın bulunduğu kimlik belgeniz.

Bu yukarıdaki bilgileri eksiksiz olarak vermeniz durumda kredi kullanım için başvuru yapılacaktır. Bu süreç biraz uzayabilir olumlu veya olumsuz olarak sizlere gün içerisinde bilgi muhakkak verilecektir. Size tavsiyem kredi işlemlerinizi cep şubeden veya internet bankacılığından yapmayın. Nedeni ise faiz oranı biraz fazla çıkabilir. Ondan dolayı müşteri temsilciniz ile yapacağınız başvuru daha uygun faiz oranı ile ayarlanabilir. Şimdiden kullanmış olacağınız krediyi Rabbim kolay bir şekilde ödeme gücü nasip etsin.

Lütfen Bizi Değerlendir 😉

[Total: 0 Average: 0]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın