Cinnah caddesi no: 5 Kavaklıdere Çankaya/ANKARA PK : 06680
trende

Vakıfbank Esnaf Ticari Kredisi Faiz Oranları Hesaplama

Vakıfbank'ın internette kredi faiz oranın kaç olduğunu ne yazık ki bulamazsınız. Bu konu hakkında sizlerin de birden fazla arama yapmış olduğunuzu tahmin edebiliyorum. Arama sonucu Vakıfbank sitesi dahil ticari kredi faiz oranlarını bulamadığınızı net biliyorum. Nerden biliyorsanız derseniz kendi internet sitesinde bile bu konu hakkında bilgi vermemektedir. Eğer bu Vakıfbank ticari krediyi merak edenler olur ise şubeye gitmeye gerektiğini söylemektedirler. Sizlerin merak ettiği bu esnaf kredisi faiz oranlarını her ay olarak en güncel şekilde banka tarafından alınıp sitemizde yer verdik.

Vakıfbank Esnaf Ticari Kredisi Faiz Oranları Hesaplama

 

Dediğim gibi sizlere her ay güncel olarak bizzat Vakıfbank şubelerine giderek bu bilgileri öğrendik. Tabi sizlere bu faiz oranını öğrenmekle kalmadık birde sizlere örnek bir hesaplama tablosu oluşturduk. Bu faiz oranı sizlere uygun geldiyse Vakıfbank ticari kredi başvurusu yapacaklar için şartlara uygun olup olmadığınızı da aynı şekil makalemde öğrenebilirsiniz. Aynı zamanda Kobilere ne tür krediler verildiğini de sizlerin bilgisine sunduk. Bu yazımda sizleri toplamda sizler3 başlık beklemektedir. 1. Vergi borcu olan esnaf nasıl kredi kullanabilecek. 2. Vakıfbank’ın KOBİLER için verdiği krediler nelerdir. 3. Vakıfbank ticari kredi hesaplaması nasıl olmaktadır. Şimdi gelin bütün bunları görelim.

Vergi Borcu Olan Esnafa Kredi Müjdesi Vakıfbank’tan Geldi

Ticari faaliyetlerini her alanda devam ettiren esnaflarımız GİB kaydına mükellef olarak işletmelerini sürdürmeleri gerekmektedir. Vergi ödemeleri haricinde kendi ve bünyesinde çalışanlara ait BAĞKUR pirim ödemelerini de aylık olarak düzenli bir şekilde yürütmeleri gerekir. SGK ve BAĞKUR aylık ödemeleri belli bir zaman geldiğinde esnafa ciddi mali yükler oluşturmaktadır. Özellikle ekonomik krizler de vergi ve SGK ile BAĞKUR gibi aylık ödemelerini geciktirmek zorunda kalan esnaflarımıza müjdeli bir haberimiz var. VAKIFBANK yeni oluşturmuş olduğu KOBİ DOST kredi paketiyle tüm bu borçlarınız için 36 ay vadeli olarak ticari kredi imkanı sağlamaktadır. VAKIFBANK tarafından vergi borcu ödemeleri oluşturulan kredinin geri ödemelerini de yine aruz ederseniz 3 ayda 1 olarak da sağlaya bilmektesiniz. 36 ay vadeli 3 ayda bir geri ödemeli vergi ve SGK ile BAĞKUR borçlarının krediyle ödenmesi için bankanın uygulamış olduğu faiz oranların ne kadar olduğuna geçemeden önce, sizlere sağlanan diğer avantajların neler olduğuna değinmek istiyoruz. Bunlar ise;

 1. Ticari işletme kredisi
 2. İş yeri alma kredileri
 3. Ticari araç kredisi

başlıca olanlarıdır. Tüm bu kredilerin şartlarıyla birlikte faiz hesaplamalarına geçmeden önce VAKIFBANK yerine seçimini diğer bir devlet bankasından yana kullanacaklar için de bir çalışma yaptığımızı belirtmek isterim. Güncel olarak faiz oranların yer aldığı ilgili çalışmamıza da hemen HALKBANK Esnaf Kredisi Hesaplama dan erişim sağlaya bilirsiniz. Artık, aralarında karşılaştırmayı yaparak ticari kredi başvurusunda bulunmak için ona göre karar verebilirsiniz. 😉

Vakıfbank’ın KOBİ’lere Verdiği Krediler Nelerdir?

Vakıfbank toplam 12 adet sektöre yönelik özel ürün ve kampanyalarını esnaflara sunmaya başladı. Bu kampanya ve özel ürünleri müşterilerine KOBİdost sektörel destek paketi altında hizmete sunmaktadır. Bu kapsamda kredi kullanacak esnaflara VakıfBank’ın ödemesizi dönemli ve taksit ertelemeli imkanı da sunmaktadır. Peki 12 adet olan KOBİdost destek paketleri hakkında bir bilginiz var mı? Eğer yok ise doğru yerdesiniz gelin birlikte inceleyelim bu kredileri;

KOBİdost Esnaf Destek Paketi

Bu paketten kimler yararlanabildiği hakkında size bilgi vermem gerekirse, bütün KOBİ olan esnaf sanatkarlar yararlanabilmektedir.

KOBİdost Turizm Sektörü Destek Paketi

Turistlik belgesi olan;

  • Otel
  • Motel
  • Pansiyon
  • Tatil köyü
  • Kamping
  • Kırsal turizm tesisleri
  • Yat işletmeleri

olan bütün KOBİ’lerimiz yararlanabilmektedir. Turizm destek kredisi imkanı da olduğunu bilmenizi isterim.

KOBİdost İmalat Sektörü Destek Paketi

İmalat işleri ile uğraşan bütün KOBİ olan esnaflarımız bu paketten yararlanabiliyorlar. Bu paket ile birlikte sizlere çok güzel imkanlar sunulmaktadır. Bunların en başında gelen ticari kredi kullanımı olacaktır. Bunun yanı sıra çek kullanımı, Pos imkanı ve çek kullanımı gibi bir sürü hizmetten yararlanabiliyorsunuz.

KOBİdost Otomotiv Yan Sanayi Destek Paketi

Otomotiv yan sanayi işi ile uğraşan bütün esnaflarımız bu paket hizmetinden yararlanabiliyor. Bu paket sayesinde ticari kredi kullanımını rahatlıkla yapabilirsiniz. Aynı zamanda kendine ait bir işyeriniz yok ise Vakıfbank sizlere işyeri edindirme kredi imkanı sunmaktadır. Aynı zamanda ticari araç kredisi de kullanabiliyor olmanız size uygun faizli araba sahibi yapacaktır.

KOBİdost Lojistik Sektörü Destek Paketi

Karayolu taşıma işinde faaliyet gösteren VakıfBank müşterilerine verilen bir pakettir. Bu paket sayesinde kullanmış olduğunuz aracı değiştirmek istediğinizde sizlere taşıt kredisi imkanı sunmaktadır. Böylelikle hem düşük faiz imkanlarından yararlanacaksınız .

KOBİdost İhracat Sektörü Destek Paketi

İhracat ve ihracat sayılan satışlarda ve bu satışların teslimlerinde döviz kazandıran firmalara verilen bir pakettir. Bu firmalara VakıfBankın sunduğu belli başlı imkanlar ise şöyledir;

  • Döviz Kredisi
  • Yatırım Kredisi
  • Eximbank kaynaklı krediler
  • Akreditif kredisi
  • Dış ticaret paketi
  • Gümkart
  • Taksitli ihracat kredisi

Gibi bir çok imkandan yararlanabileceksiniz. Bunun için Vakıfbank müşterisi olmanız yeterli olacaktır.

KOBİdost Hizmet Sektörü Destek Paketi

Bu hizmetten kimler yaralanabiliyor şimdi birlikte görelim;

 1. Danışmanlık ve Hizmet şirketleri.
 2. Ajanslar
 3. Organizasyon şirketleri
 4. Cateringler

Gibi bu tarz bütün esnaflar bu paketten yararlanabiliyor.

KOBİdost Gıda Toptancıları Destek Paketi

Bu destek paketinin kimlere verildiği hakkında bilgilendirme yapmam gerekirse, Perakende satış noktalarına dağıtım yapan yada toptan gıda satışı yapan firmalar bu paketten yararlanabilirler. Peki bu paketin sizlere ne gibi avantajları var biliyor musunuz?

  • Taksitli ihtiyaç kredisi
  • İş yeri edindirme kredisi
  • Araç kredisi

Gibi kredi imkanlarından uygun oranlarla yararlanabiliyorsunuz.

KOBİdost Mobilyacı Destek Paketi

Bu paketin yararlandığı kişiler ise şöyledir. Mobilya sektöründe faaliyet gösteren kişiler yaralanabiliyor. Bunların en başında perakende satış yapan firmalar gelmektedir. Bunların yanı sıra toptan satış yapan firmalarda bu pakete dahildirler.

 • Paket kapsamında;
  • Para ihtiyaçların karşılayan uygun faizli kredilerden,
  • Doğrudan bayi tahsilat sisteminden,
  • Toplu ödeme sisteminden,

Vb. hizmetleri siz değerli Vakıfbank müşterileri dilediğiniz an kullanabiliyorsunuz.

KOBİdost Akaryakıt Bayileri Destek Paketi

Akaryakıt hizmeti veren KOBİ ayarında firmalar bu paketten faydalanabiliyor. Bu firmaların kazançları her ay değişiklik gösterdiği için bu firmalara çok fazla imkan sunulmaktadır. Bol kredi çeşidi imkanından yararlanabiliyor olmaları acil nakit imkanlarında imdadınıza yetişmektedir.

KOBİdost Beyaz Eşya Bayileri Destek Paketi

Bayi gözetmeksiniz bütün beyaz eşya satan firmalara sunulan bir hizmettir. Bu hizmette yine kredi imkanları oldukça fazladır. Toplu mal alımlarınızda para ihtiyacınız olur ise Vakıfbank sizlere anında kredi vermektir. Buda sizin elinizi oldukça güçlendirecektir.

KOBİdost Kırtasiyeci Destek Paketi

Bu paketin kinlere verileceği adından anlaşıldığı üzere kırtasiye işi ile uğraşan firmalara sunulan bir hizmettir. Kırtasiye toptancıları, perakende satıcılar ve ana ve dağıtıcı firmalar bu pakete dahildir. Bu saydığım toplam 12 adet pakettin her biri için aynı olan Vakıfbank’ın sizlere sunduğu başka imkanlarda vardır işte o imkanlar;

 • Vergi, çalışanın SSK primlerini ve kendinizin BAĞKUR ödemelerinizi yapabiliyorsunuz.
 • Türkiye Hayat Emeklilikten uygun imkanlar ile emeklilik ve hayat sigortasından yararlanabiliyorsunuz.
 • Türkiye sigortadan uygun sigorta işlemlerinden yararlanabiliyorsunuz.
 • Vakıf factoring ve Vakıf leasing işlemlerinden yararlanabilirsiniz.
 • Kambiyo işlemleri ve döviz işlemlerinden yararlanabiliyorsunuz.

Vakıfbank Ticari Kredi Hesaplama

VakıfBank ticari kredi hesaplarken ilk önce bilmeniz gereken şey sizin banka ile bu zamana kadar yaptığınız işlemler doğrultusunda size faiz oranı belirlenir. Aynı zamanda Vakıfbank’ın ticari kredilerde müşterilerinden belli başlı masraflarda almaktadır. Bu masrafların yanı sıra BSMV almaktadır. BSMV’nin ne olduğunu bilmeyenler için kısa bir açıklama yapmamda fayda olacaktır. Banka Sigorta Muamele vergisine denilmektedir. Yani belirli bir bankacılık işlemlerinde alınan vergilere denilmektedir. Bu tutar ne kadardır diye sorarsanız sizlere şöyle yardımcı olayım yapacağınız işlem tutarının binde 2 sini almaktadır. Vakıfbank’ın normal düzeyde bir işletme için vereceği ticari kredinin faiz oranı ekim aynına özel %1.06’dır. Örnek bir tablo vermem gerekirse ortalama 250.000 TL tutarında bir kredi hesaplamasını şimdi sizlerle paylaşacağım.

Miktar Vade (Ay) Aylık Ödenecek Tutar Toplam Maliyet
250.000 TL 12 22.670,89 TL 272.050,63 TL
24 12.228,84 TL 293.492,05 TL
36 8.776,92 TL 315.969,20 TL

Yukarıda belirttiğim bu kredi imkanı eğer sizin içinde uygun ise kredi kullanımı için en yakın Vakıfbank’a gidere ticari müşteri hizmetlerinizle görüşebilir ve anında kredi kullanabilirsiniz. Burada dikkat edilmesi gereken şey Kredi Notu Nedir? Ücretsiz 4 Yöntemle Nasıl Öğrenilir? ne olduğunu bilmenizdir. Eğer kredi kredi notunuz düşük ise ilk etapta 3 Ayda Kredi Notunu Hızlı Yükseltme Hilesi den yararlanarak kredi notunuzu yükselte bilirsiniz.

Lütfen Bizi Değerlendir 😉

[Total: 0 Average: 0]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın