Cinnah caddesi no: 5 Kavaklıdere Çankaya/ANKARA PK : 06680
trende

Vakıfbank İpotekli İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları (Ev, Araba, Arsa)

Ev, araba, arsa ipotekli krediyi en iyi imkanlarla veren banka Vakıfbank'tır. Bunun bir çok nedeni vardır. İlk nedeni düşük faiz oranları olmasıdır. (Vakıfbank İpotekli bireysel tüketici kredisinin faiz oranı kaç diyorsanız, aşağıda geri ödeme planı ile bulabilirsiniz.) İkinci olarak neden Vakıfbank ipotekli ihtiyaç kredisi diyorsanız 3 ayda 1 geri ödeme imkanı veriyor olmasıdır. Vakıfbank ne kadar ipotekli ihtiyaç kredisi veriyor diyorsanız da, bunu iki şey belirlemektedir. Birincisi hane geliriniz, ikinci ise teminat olarak göstereceğiniz taşınır/taşınmazdır. İpotek göstereceğiniz taşınır yada taşınmazların değerlerine göre kaç TL ipotekli kredi veriyor diyorsanız.

Vakıfbank İpotekli İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları (Ev, Araba, Arsa)

 

İpotek ettirdiğiniz evin ekspertiz değerinin %80 kadar. Sıfır yada 2.el 7 yaşa kadar otomobilin fatura yada kasko değerinin %50 sine kadar. Arsanız için de bilir kişi raporuna göre %75 kadar.  Vakıfbank’ın bu harika olanaklar sağladığı ipotekli tüketici kredisinin şartları peki nedir? Nasıl başvuru yapacağız diyorsanız, yine bu soruların yanıtlarını sayfa altında bulabilmektesiniz.

Vakıfbank Ne Kadar İpotekli Kredi Veriyor? Hesapladım!

Yüksek miktarlarda ihtiyaç kredisi çekmek istiyorsanız bunun tek çözümü ipotekli yani rehinli krediden geçer. İpotek karşılığında ihtiyaç kredisini de ne yazık ki her banka vermez. İpotekli ihtiyaç kredisi veren bankalar içinde ise en iyisi bence kesinlikle Vakıfbank olmaktadır. Çünkü Vakıfbank bir çok teminat karşılığında kredi veren bankalarda olduğu gibi ev ipotekli kredi vermekle kalmaz. Bununla birlikte araç ve arsa rehinli olarak da ipotekli kredi verir. Vakıfbank tarafından verilen ipotekli kredi ne kadar çekebiliriz diyorsanız da sizin için teminat bedellerine göre hesaplamasını yaptık.

Vakıfbank İpotekli İhtiyaç Kredisi Ne Kadar Veriyor?
Ev : %80
Otomobil : %50
Arsa : %75

Vakıfbank tarafından ev veya arsanın ekspertiz yada aracın kasko değerine göre belirlenen bu yüzdelik oranlar neyi ifade ediyor diyorsanız. Bunu da yine sizler için belli rakamlara göre kaç TL ipotekli kredi çekebileceğinizi gösteren bir tablo ile anlatmak istiyoruz.

Vakıfbank Ev İpotekli İhtiyaç Kredisi Ne Kadar Çekebilirsiniz?
Evin Ekspertiz Değeri Çekebileceğiniz İhtiyaç Kredisi Miktarı
200.000 TL 160.000 TL
300.000 TL 240.000 TL
400.000 TL 320.000 TL
500.000 TL 400.000 TL
600.000 TL 480.000 TL

 

Vakıfbank Araç İpotekli İhtiyaç Kredisi Ne Kadar Çekebilirsiniz?
Aracın Kasko Değeri Çekebileceğiniz İhtiyaç Kredisi Miktarı
100.000 TL 75.000 TL
200.000 TL 150.000 TL
300.000 TL 225.000 TL
400.000 TL 300.000 TL
500.000 TL 375.000 TL

 

Vakıfbank Arsa İpotekli İhtiyaç Kredisi Ne Kadar Çekebilirsiniz?
Arsanın Kasko Değeri Çekebileceğiniz İhtiyaç Kredisi Miktarı
100.000 TL 50.000 TL
150.000 TL 75.000 TL
200.000 TL 100.000 TL
250.000 TL 125.000 TL
300.000 TL 150.000 TL

Vakıfbank ev, arsa yada otomobil rehinli olarak çekebileceğiniz ihtiyaç kredisi miktarlarını farklı değerlere göre hesapladım arkadaşlar. Daha farklı miktarlara sahip konut yada araç veya arsa sahibi iseniz bunu yine bana bildirirseniz kaç TL ipotekli kredi çekeceğinizi gün içinde sizlere hesaplar, geri dönüşünü sağlarım.

Vakıfbank ipotek karşılığında verilen bu krediler benim işimi görüyor demenizin de yalnız yeterli olmayacağını belirtmek isterim. Çünkü; her kredinin olduğu gibi Vakıfbank ipotekli ihtiyaç kredisinin de bazı şartları vardır. Yani anlayacağınız üzerinize kayıtlı ev, araba veya arsanın olması Vakıfbank ipotekli krediyi tek çekmek için yeterli değildir. Haricinde, aşağıda bahsettim şartlara da sahip olmanız istenilir.

Vakıfbank İpotekli İhtiyaç Kredisi Başvuru Şartları Nedir?

Vakıfbank ev, araç yada arsa ipotekli olarak yüksek miktarlarda ihtiyaç kredisi vermektedir. Bankamız tarafından verilen bu ipotekli krediyi kullana bilmek için ise sadece kendinize ait evinizin yada arsanız veya aracınızın olması yeterli değildir. Vakıfbank ipotek teminatlı ihtiyaç kredisi çekebilmeniz için harici olarak bazı farklı şartlara da uygun olmanız gerekir. Bu şartların neler olduğundan bahsedersen ise, size şu sıralamayı yapa bilirim.

 1. Findeks KKB kredi notu değeri istihbarat sorgulaması olumlu geçmesi gerekir. Kredi notunuz şayet düşük ise de hiç dert etmeyin. Çünkü, 3 Ayda Kredi Puanı Notunu Hızlı Yükseltme Hilesi Yolları Nedir? de bu sorunu kökten sizin için çözdük.
 2. Gelir beyanı istenilir. İnternet üzerinden başvuru yapılmadığı için mutlaka Vakıfbank şubesi sizden gelir belgesi isteyecektir. Eğer gelir belgeniz yok ise farklı ihtiyaç kredisi tekliflerini değerlendirmeniz gerekir. Bunların neler olduğunu da yine 1 Adımda Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar da bula bilirsiniz.
 3. İpotek konulacak olan araç, ev yada arsan üzerinde rehin olmaması gerekir.
 4. Çekilecek olan ipotekli kredinin aylık taksit ödemesinin, hane gelirinizin %50 miktarını geçmiyor olması gerekir.

Bu 3 şarta şayet sahipseniz, Vakıfbank ipotekli ihtiyaç kredisi çok rahat bir şekilde kullana bilirsiniz. İpotek karşılığında kullanacağınız ihtiyaç kredisinin, güncel masraf ve faiz oranları kaç diyorsanız, bunu da aşağıdaki başlık altında bula bilirsiniz.

Vakıfbank İpotekli İhtiyaç Kredisinin Faiz Ve Masrafları Ne Kadar?

İpotekli olarak kredi kullanmak istiyorsanız bunun için en iyi tercihin Vakıfbank olduğunu yazımızın başında zaten belirtmiştim. Nedenleri içerisinde ise en önde gelen sebebin faiz oranlarının rakiplerine göre çok daha düşük olmasıydı. Ayrıca, Vakıfbank ipotekli ihtiyaç kredisinin geri ödemelerinin 3 ayda 1 olmasının da bir çok teminatlı kredi veren bankalarda yer olmadığının da altını çizmiştim. Tüm bunların yanı sıra ipotekli ihtiyaç kredilerinden oluşan masraf oranlarının da diğer bankalara göre çok daha düşük olduğunu söylemek isterim. Şimdi eminim ki bu ayki Vakıfbank ipotekli kredinin faiz ve masraflarının ne kadar olduğunu merak ediyorsunuz. O zaman hadi bu ayki bu oranlara bir bakalım.

blank

 

Vakıfbank İpotekli Kredi Masraf Oranları Ne Kadar?
Faiz Oranı Tahsis Ücret Kesintisi Ev Ekspertiz Ücreti Hayat Sigortası
%1.91 %0.5 1.100 TL 395 TL

Evet, konut ipotekli olarak Vakıfbank’tan ihtiyaç kredisi çekecekler için uygulana masraf ve faiz oranları bu şekilde. Peki, geri ödemeler 12 ay için ödeme planı 3 ay sonra başlanacak olan kredinin ORTALAMA aylık ödemeleri ne kadar olur?

VAKIFBANK İPOTEKLİ KREDİ GERİ ÖDEME PLANI
Miktar Vade (Ay) 3 Ay Sonra İlk Ödem Miktarı Diğer Aylar Taksit Miktarı
100.000 TL 6 31.284,79 TL 26.509,79 TL
8 22.861,75 TL 18.086,75 TL
9 20.457,18 TL 15.682,18 TL
12 16.134,56 TL 11.359,56 TL

Biz aylık olarak Vakıfbank ev yada araç ipotekli ihtiyaç kredinin faiz ve masraf oranlarını aylık olarak sürekli güncelleme yapıyoruz. Ama siz yine de anlık olarak görmek istiyorsanız şayet https://bit.ly/3hZATtl bu adreste bu oranları görebilirsiniz. Vakıfbank ev yada araç ipotekli ihtiyaç kredisinin faiz oranları ve masraflarını da gördük. Sıra geldi şimdi bu kredinin başvurusunun nasıl yapılması gerektiğine?

Vakıfbank İpotekli İhtiyaç Kredinizin Başvurusunu 2 Yöntemle Yapabilirsiniz

Vakıfbank ipotek teminatlı ihtiyaç kredisi başvurusunu bir kaç farklı yolla yapabilirsiniz. Bu yollardan biri İnternet bankacılığından geçer. Bir diğeri ise telefon bankacılığı ve Vakıfbank İnternet sayfası üzerinden geçmektedir. Bu başvuru yolları size uzak ise, klasik yöntem üzerinden de Vakıfbank ipotekli ihtiyaç kredisi başvurunuzu şubeye giderek de yapa bilirsiniz. Tüm bu başvuruların nasıl yapılacağını sizlere resimli bir şekilde anlatacağım. Ama önce, başvurunuz onay alması halinde banka şubesine götürmeniz gereken evrakların neler olduğuna değindikten sonra.

Vakıfbank İpotekli İhtiyaç Kredisi Başvuru Evrakları Neler:

 1. Başvuru sahibine ait nüfuz cüzdanı/ehliyet/pasaport.
 2. Gelir belgeniz.
 3. İpotek konulacak mala ait tapu yada ruhsat belgesi.

Bu 3 belgeniz hazır ise aşağıdaki bahsetmiş olduğum şekilde Vakıfbank ipotekli ihtiyaç kredinizin ön başvurusunu gerçekleştire bilirsiniz.

Uyarı! Vakıfbank İnternet bankacılığı üzerinden yada telefon veya resmi İnternet sayfası üzerinden ipotekli ihtiyaç kredisi başvurusu yapmak isteyenlerin bankada bir mevduat hesabının olması gerekir.  Bu hesabı da Vakıfbank A.Ş şubelerine gitmeden kolayca açabilirsiniz. Nasıl açılacağınızı bilmiyorsanız da Online Vakıfbank Şubeye Gitmeden Hesap Açma sayfamı lütfen ziyaret ediniz.

 1. https://bit.ly/3hgZSuo adresine girelim.
 2. Müşteri bilgileri bölümüne, başvuru sahibine ait olan, T.C kimlik numarası, cep numarası ve sol ekranda benimde özellikle göstermiş olduğum güvenlik kodunu girelim. Kişisel verilerin korunması kanunu hakkındaki kutucuğu da işaretleyelim. Sonra, DEVAM ET diyelim. blank
 3. Cep telefonunuza gelen şifreyi açılan kutucuğa 3 dakika içinde şimdi girelim. Sonra DEVAM diyelim. blank
 4. Çekmek istediğimiz ipotekli kredi miktarını girelim. (En üst miktar size yeterli değilse, krediniz onay aldıktan sonra Vakıfbank şubesi üzerinden limitinizi teminatınıza göre arttıra bilirsiniz.) Vadesini de belirleyerek DEVAM diyelim. blank
 5. Gelir beyanı bilgilerini doğru bir şekilde dolduralım. Bunu neden özellikle söylüyorum. Şayet Vakıfbank ipotekli ihtiyaç krediniz onay alırsa, banka şubesi sizden özellikle gelir beyanınızı isteyecektir. Sizde benim gibi işsiz, hali ile gelir belgesizseniz de hiç bir şansınızın olmadığını daha önce belirtmiş olduğum gibi bir kez daha belirtmek de ayrıca isterim 😓 blank
 6. Onay kısmında başvuru yapacağınız Vakıfbank ipotekli ihtiyaç kredisinin o anki faiz oranlarını göreceksiniz. Aylık ödemesi hesabınıza, kitabınıza uygun ise ✔ ONAY demeniz gerekir. blank

Onay dedikten sonra yapmış olduğunuz başvuru neticesi bir kaç saniye içinde cep telefonunuza gelecek. Bana muhtemelen işsiz, güçsüz olduğum için ret gelecek. Zaten bu nedenle Vakıfbank ipotekli ihtiyaç kredisi şartlarında da gelir belgenizin mutlaka olması gerektiğinden bahsetmiştim. Umarım sizin yapmış olduğunuz ipotekli kredi başvurunuz onay almıştır.

Lütfen Bizi Değerlendir 😉

[Total: 0 Average: 0]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın