Cinnah caddesi no: 5 Kavaklıdere Çankaya/ANKARA PK : 06680
trende

Vakıfbank Ev Araç İpotekli İhtiyaç Kredisi Nasıl Alınır?

Vakıfbank Ev Araç İpotekli İhtiyaç Kredisi Nasıl Alınır?

 

Evimi yada aracımı ipotek ettirip kredi almak istiyorum diyorsanız banka olarak tercihinizi Vakıfbank’tan yapmanızı öneririm. Çünkü, konut ve araba ipotekli olarak Vakıfbank üzerinden tüketici kredisi kullanmanızın geçerli bir çok nedeni vardır. Bu nedenlerden şüphesiz ki en önde geleni Vakıfbank ipotekli ihtiyaç kredisinin faiz oranların çok düşük olmasıdır. Ayrıca, kredi taksit ödemelerinin üç ayda bir olması da diğer teminatlı kredi veren bankalarda neredeyse bulunmayan bir özelliğidir. Daha çok yüksek miktarlarda tüketici kredisi çekmek isteyenlerle, kredi notu düşük olduğundan ötürü kredi çekemeyenlerin tercih ettiği peki Vakıfbank ipotekli kredinin faiz oranı kaçtır? Ayrıca nasıl başvuru yapabilirsiniz ve şartları nelerdir?

Evimi İpotek Edip Kredi Almak İstiyorum, Mümkün Mü?

Vakıfbank ipotekli ihtiyaç kredisine başvuru yapmadan önce bu kredi paketinin halka arz edilme nedenini bilmeniz gerekiyor. Evimi yada aracımı ipotek edip ihtiyaç kredisi almak istiyorum diyorsanız ayrıca başvuru işlemlerinden doğacak olan masrafları da öğrenmenizi tavsiye ederim. Daha sonra olası istenmeyen bir sürprizlerle karşılaşmamanız için ipotekli ihtiyaç kredilerinde en çok bilinmesi gereken bu iki detaya bu nedenle öncelikli olarak cevap vereceğim. Son olarak ise de ev veya arabanızı ipotek ettirip Vakıfbank’tan nasıl ipotekli ihtiyaç kredi alabilirsiniz bu konuya değineceğim.

  • Hangi Durumlarda Vakıfbank İpotekli İhtiyaç Kredisi Kullanmalısınız?

Bankalar zaten bireysel ihtiyaç kredisi adı altında tüketici kredisi veriyor, peki neden? bunun üzerine bir de ipotekli ihtiyaç kredisi paketi oluşturdular biliyor musunuz? Aslında bu kredinin adı ipotekli krediden ziyade teminatlı ihtiyaç kredisi olması gerekirdi. Çünkü, adından da anlaşılacağı gibi banka tarafından teminat olarak alınana mal karşılığında verilen kredinin olmasıdır. Yani, teminatınız şayet yok ise bu krediden yararlanamazsınız. Dolayısı ile teminatınız varsa dahi ipotekli ihtiyaç kredisine başvuru yapmanız için iki ciddi nedeniniz olması gerekir. Bu nedenler ise şunlardır.

  1. Kredi notunuz düşük olması durumunda bankalardan kredi çekemememiz halinde. Kredi Notu Nedir? Ücretsiz 4 Yöntemle Nasıl Öğrenilir? de konu ile alakalı detayları bulabilirsiniz.
  2. Yüksek miktarlarda tüketici kredisi çekme ihtiyacı duymanız durumunda.

Bu iki neden haricinde ipotekli ihtiyaç kredisi kullanmanızı kesinlikle tavsiye etmiyoruz.

  • Çünkü İpotekli İhtiyaç Kredisinin Masraflı Çok Daha Fazladır

Yüksek miktarlarda ihtiyaç kredisi çekmeyeceksiniz yada kredi notunuz düşük değilse ipotekli ihtiyaç kredisi kullanmanızı tavsiye etmem. Bunun nedenine gelmenden önce şayet düşük olan kredi notunuz dan dolayı ipotekli ihtiyaç kredisi çekmeyi düşünüyorsanız mutlaka 3 Ayda Kredi Notunu Hızlı Yükseltme Hilesi nedir? öğrenmenizi öneririm. Böylece ev yada aracını ipotek edip aşağıda oluşacak ekstra masraflara müdahil olmazsınız.

  • Ev ipotek ettirilmesi durumunda oluşacak olan ekspertiz ücreti ve senelik zorunlu yapılan konut özel sigortası. (DASK hariç)
  • Araç ipotek ettirmeniz halinde her sene zorunlu olarak yapılması gereken KASKO masrafları

Bahsetmiş olduğum bu ekstra masrafları göz önüne alarak söz ettiğim iki geçerli sebepten dolayı Vakıfbank’tan ipotekli ihtiyaç kredisi çekmeyi istiyorsanız, size sağlanan imkanlar şu şekildedir.

Vakıfbank İpotekli İhtiyaç Kredisinin Faiz Ve Masrafları

İpotekli olarak kredi kullanmak istiyorsanız bunun için en iyi tercihin Vakıfbank olduğunu yazımızın başında zaten belirtmiştim. Nedenleri içerisinde ise en önde gelen sebebin faiz oranlarının rakiplerine göre çok daha düşük olmasıydı. Ayrıca, Vakıfbank ipotekli ihtiyaç kredisinin geri ödemelerinin 3 ayda 1 olmasının da bir çok teminatlı kredi veren bankalarda yer olmadığının da altını çizmiştim. Tüm bunların yanı sıra ipotekli ihtiyaç kredilerinden oluşan masraflar oranlarında diğer bankalara göre çok daha düşük olduğunu söylemek isterim. Bu başlığımızın altında ise tüm bu oranların ne kadar olduğunu güncel olarak yer vermek istiyorum.

Ayrıca, 3 ayda 1 ödemeli olarak çekeceğiniz 100.000 TL kadar olan ev yada araç ipotekli ihtiyaç kredisinin geri ödeme tablosuna da sonrada yer vereceğim. Bu kredide evinizi ipotek ettiğiniz için aşağıdaki tablodaki masraflarda dahil olacaktır.

Faiz Oranı Tahsis Ücret Kesintisi Ev Ekspertiz Ücreti Hayat Sigortası
%1.51 %0.5 1.100 TL 395 TL

Evet, konut ipotekli olarak Vakıfbank’tan ihtiyaç kredisi çekecekler için uygulana masraf ve faiz oranları bu şekilde. Peki, geri ödemeler 36 ay için 3 ayda 1 ödemeli olarak ORTALAMA ne kadar olur?

VAKIFBANK İPOTEKLİ KREDİ GERİ ÖDEME PLANI
Miktar Vade (Ay) 3 Ay Sonra İlk Ödem Miktarı Diğer Aylar Taksit Miktarı
100.000 TL 24 8.844 TL 5.175,18 TL
26 8.531 TL 4.857,14 TL
28 8.313 TL 4.585,30 TL
36 7.544 TL 3.805,81 TL

Biz aylık olarak Vakıfbank ev yada araç ipotekli ihtiyaç kredinin faiz ve masraf oranlarını aylık olarak sürekli güncelleme yapıyoruz. Ama siz yine de anlık olarak görmek istiyorsanız şayet https://bit.ly/3hZATtl bu adreste bu oranları görebilirsiniz. Vakıfbank ev yada araç ipotekli ihtiyaç kredisinin faiz oranları ve masraflarını da gördük. Sıra geldi şimdi bu kredinin başvurusunun nasıl yapılması gerektiğine?

Başvurunuzu 2 Yöntemden Biriyle Yapmanızı Öneririm

Vakıfbank ipotekli ihtiyaç kredisi başvurunuzu İnternet üzerinden yapmanızı tavsiye etmem. Bunun sebebi ise şudur. Ev yada araç ipotekli olarak ihtiyaç kredisi başvuru yapacakların ya kredi notu düşüktür yada çekmek istedikleri kredi miktarı yüksektir. Dolayısıyla İnternet üzerinden yapılacak olan ipotekli ihtiyaç ihtiyaç kredisi başvurularını sistem her iki sebepten ötürü kabul etmeye bilir. Bu nedenle Vakıfbank ipotekli ihtiyaç kredisi başvurularını yapacaklar mutlaka aşağıdaki yöntemlerden biriyle bunu gerçekleştirmeleri gerekir.

  1. Benim ilk önerim banka şubesi üzerinden başvuruda bulunmalarıdır. Böylece sistem kredi notunuz dan yada ihtiyaç duyduğunuz kredi üst limitinden ötürü onay dahi vermese teminat olarak göstereceğiniz ipotek  sayesinde bu sorunu aşabilirsiniz. Vakıfbank şube adreslerini https://bit.ly/33Q10Oc bu bağlantıdan öğrene bilirsiniz.
  2. İpotek karşılığında kredi kullanacaklar için ikinci önereceğim yol ise telefon şubesi üzerinden geçmektedir.  0-850-222-07-24 telefon numarası arayarak isterseniz Vakıfbank ipotekli ihtiyaç kredisi başvurusunda buluna bilirsiniz.

Arsa  ve ev ipotekli kredi alacaklar için ekspertiz raporunun %80 kadar, araç ipotekli ihtiyaç kredisi için de araç kasko bedelinin %50 sine kadar nasıl kredi alabileceğinizi açıkladık. Ayrıca, konumuzu anlatan güzel bir de videoyu sizler ile paylaştık mutlaka izlemenizi öneririm.

Lütfen Bizi Değerlendir 😉

[Total: 0 Average: 0]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın