Cinnah caddesi no: 5 Kavaklıdere Çankaya/ANKARA PK : 06680
trende

Yabancılara İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar Nelerdir? (Kredi Kartı Dahil)

Türkiye genelinde yabancı uyruklu milyonlarca farklı ülkelere ait insan yaşamaktadır. Bu ülkelerin en başında ise Suriye, Afganistan, Ukrayna ve Rusya vatandaşları ait insanlar gelmektedir. Bu kişilerin bir çoğu ise ülkemizde artık kalıcı olarak oturmaktadır. Bu vatandaşların tamamına yakını belli başlı işlerde çalışmaktadır. Bu kişiler Türkiye'ye adapta oldukları için artık ev, araç ve ihtiyaç kredisi kullanmak istemektedir. Tabi buda onların en doğal hakkı olmaktadır. Tabi en çok tercih ettikleri konut ve araç kredileri olduğunu da sizlere bir kez daha söylemek isterim. Geçim açısından veya herhangi bir sebepten ötürü yabancılar ihtiyaç kredisi de kullanmak istemektedir. Yani Türk vatandaşları gibi yabancı uyruklu vatandaşlarında ihtiyaçları olacağı için bankalardan kredi ve kredi kartı almak istemektedirler. Peki dünya genelinde son dönemlerde de misafirperver olan Türkiye Cumhuriyeti bu imkanı yabancı uyruklu vatandaşlara vermekte mi? Eğer böyle bir imkan sunuyor ise yabancılara kredi ve kredi kartı veren bankalar hangileridir?

Yabancılara İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar Nelerdir? (Kredi Kartı Dahil)

 

Günümüzde Türkiye oldukça fazla göçmene ev sahipliği yapıyor diyebiliriz. Bu göçmen halk ile kalmayıp sığınmacı yani mültecilerde kucak açmaktadır. Irak, İran hatta Somali’den bile ülkemizde yaşayan ve çalışan bir çok kişi vardır. Tabi bu kişiler oturma ve çalışma izinlerini de almış oluyorlar. Bu izinlerinde alınması ile birlikte yabancı uyruklu kişilere bankacılık işlemlerinin de açılacağını sizlere belirtmek isterim. Bu işlemleri Ziraat Bankası ilk gelenlerden olmak üzere daha sonrasında ipi göğüsleyen ING ve Garanti BBVA bankası sıranın en başlarında yer almaktadır. Tabi bu finansmanları sağlayan bankalar yabancı uyruklu vatandaşlardan bazı şartlar istemektedir. Bu şartlar ile birlikte hangi evrakların istendiğini de sizlere belirteceğim. Son olarak sizlere bu kredili ürünlere veya kredi kartlara yabancı uyruklu vatandaşların nasıl başvuracağını sizler için vereceğim. Bu konuda sizleri neler bekliyor peki bir görelim. 1. Bütün Türk bankalarından yabancılar kredi çekebilir mi? Kredi kartı alabilirler mi? 2. Yabancıların türk bankalarından kredi alma şartları nelerdir? Bunlar konut araç ve ihtiyaç kredileri için. 3. Yabancı uyruklu vatandaşlar hangi bankadan kredi çekebilir? 4. Yabancılar Türk bankalarından nasıl kredi çekebilir? Bütün bu sorularınız yanıtını gelin şimdi birlikte görelim.

Türk Bankalarından Yabancılar Kredi Çekebilir Mi? Kart Alabilir Mi?

Bir çok yabancı uyruklu vatandaşa Türkiye ev sahipliği yapmaktadır. Suriyeli, Afganistan yada Rusya veya Ukrayna gibi ülkelere ayrım yapmadan ülkemiz misafirlik yapmaktadır. Bu olaydan dolayı ülke genelinde hemen hemen her ülkeden insan ile karşılaşabilirsiniz. Bu ülkelerden bir çok kişi ülkemizde çalışmak ve okumak için bulunmaktadır. Bu yaşayan kişilerin birçoğu da zorunluluk olduğu için ülkemizde durmaktadır. Her ne için burada olursa olsun ülkemizde bulunan yabancı uyruklu vatandaşlara belirli imkanlar sunulmaktadır. Türkiye’nin yabancı uyruklu insanlara sunduğu en başta gelen iman ise ev ve araba alma olanakları sağlamasıdır. Yabancı uyruklu kişilere bu imkanları daha rahat bir şekilde yapabilmeleri için ise bazı finansman imkanlarında getirildiğini sizlere söyleyebilirim. Bankaların yabanı uyruklu vatandaşlar için verdiği finansmanlar ise şunlardır.

 1. Konut Kredisi
 2. Araç Kredisi
 3. İhtiyaç Kredisi

Bankalar yabancı uyruklu vatandaşlara bu 3 imkan dışında birde kredi kartı alma imkanı da verdiğini sizlere söylemek isterim. Yani herkesin de anlayacağı gibi yabancılar Türk bankalarından kredi çekebiliyor. Aynı zamanda da kredi kartı da alabildiğini görmüş oldunuz. Yani sizlerin sorduğu yabancılar Türk bankalarından kredi çekebilir mi? Kredi kartı alabilirler mi? EVET yanıtını bir kez daha sizlere vermiş oldum.

Bankalar tarafından verilecek olan bu kredi ve kredi kartlarını alabilmeniz için tabi yabancı uyruklu vatandaşlardan belli başlı şartlar istenmektedir. Şimdi sizlerden istenen bu şartların neler olduğunu bir alt başlıkta sizler için verdim.

Yabancıların Türk Bankalarından Kredi Çekme Şartları Nelerdir? (Konut, Araç, İhtiyaç)

Türk bankalarından yabancı uyruklu vatandaşların kredi çekebileceğini sizlere bir üst başlıkta belirtmiştik. Kredi ile kalmayıp aynı zamanda kredi kartı da alabileceklerini söyledik. Yabancı uyruklu vatandaşlar bankalardan 1- İhtiyaç kredisi yani bireysel kredi 2- Konut (ev) kredisi 3- Araç kredisi alabiliyorlar. Bunların dışında herhangi bir kredi kartı başvurusu yapabiliyorlar. Her bakanın bu 3 kredi ve kredi kartı şartları farklı olsa da sizlerden istene bu 3 şart her birinde aynıdır. Yabancı uyruklu vatandaşlardan istenen kredi ve kredi kullanım şartları şunlardır. 1. Oturma ve çalışma izniniz olması gerekmektedir. 2. En az 3 ay çalıştığınızı kanıtlayan belge olması gerekmektedir. 3. Türkiye Vatandaşı olan birinin size kefil olması gerekmektedir. Yabancı uyruklu vatandaşların kredi kullanımı için oturma ve çalışma izin sürelerince diğer istenen şartlar şunlardır.

Yabancı Uyruklu Vatandaşların İhtiyaç Kredisi (Tüketici) İstenen Şartlar

 • Var ise T.C. kimlik belgeniz. Yok ise pasaportunuz.
 • Sizin adınıza olan son 3 ay ödenmiş fatura.

Yabancı Uyruklu Vatandaşların Araç Kredisi (Taşıt) İstenen Şartlar

 • Alacağınız araç 2. el ise ruhsatı, 0 km ise proforma fatura istenmektedir.
 • Var ise T.C. kimlik belgeniz. Yok ise pasaportunuz.

Yabancı Uyruklu Vatandaşların Konut Kredisi (Ev) İstenen Şartlar

 • Var ise T.C. kimlik belgeniz. Yok ise pasaportunuz.
 • Alacağınız eve ait tapu.
 • Yabancı uyruklu vatandaşın kendi ülkesindeki vergi numarası.
 • Yine kendi ülkesine ait olan kredi kayı bürosuna ait not.
 • Alacağı eve ait ekspertiz raporu.

Yabancı Uyruklu Vatandaşların Kredi Kartı İstenen Şartlar

 • Var ise T.C. kimlik belgeniz. Yok ise pasaportunuz.

Arkadaşlar sizlerin de gördüğünüz üzere yabancı uyruklu vatandaşların kredi ve kredi kartı alımları için hangi şartların istendiğini sizlere net bir şekilde verdik.

Şimdi ise yabancı uyruklu olan vatandaşlar konut, araç, ihtiyaç ve kredi kartı veren banklar hangileri onu göreceğiz.

Yabancı Uyruklulara Hangi Bankalar Kredi Veriyor? (Ziraat ING Garanti)

Sizlere bu alt başlıkta Türkiye’de yabancı uyruklu vatandaşlara kredi veren bankalar hangileri onu ele alacağım. Ülke genelinde ikametgah eden Ukrayna, Afgan, Türkmen Rus ve diğer ülkeler ait vatandaşlar için hangi bankaların kredi vereceğini birazdan sizlere vereceğim. Bu bankaları vermek ile kalmayacağım birde bu bankaların konut, araç ve ihtiyaç kredilerinin hesaplamasının olduğu bir tabloyu da sizlere vereceğim. Şimdi sizlere yabancı uyruklu vatandaşlara hangi bankalar kredi ve kredi kartı veriyor görelim. Bu bankaların içinde Ziraat Bankası, ING ve Garanti BBVA bankası var mı ona da değinmiş olacağız.

Yabancı Uyruklulara Kredi Veren Bankalar Hangileri?

 • ING (Tüketici ihtiyaç kredisi)
 • Garanti BBVA (Ev konut kredisi)

Sizler için yaptığım araştırmalar sonucu 2 bankanın yabancı uyruklu vatandaşlara kredi ve kredi kartı verdiğine ulaştım. Bu bankalar verdikleri kredi türüne göre istemiş olduğu evrakların neler olduğunu zaten yukarıda belirtmiştim. Görüldüğü üzere çok merak edilen Ziraat Bankası yabancılara kredi veriyor mu sorusunu da artık öğrenmiş oldunuz.

Arkadaşlar şimdi sizlere bu iki bankanın sizler için verdiği kredi türünün faiz oranın kaç olduğunu vermek isterim. Daha sonrasında ise verilen bu faiz oranı ile kredinizin geri ödeme planın nasıl olduğunu anlatacağım. Hadi şimdi birlikte bir görelim bütün bu bilgileri.

ING Bank Bireysel İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları
12 Ay 24 Ay 36 Ay
%2.64 %2.89 %3.04
Garanti BBVA Konut (Ev) Kredisi Faiz Oranları
60 Ay (5 Yıl) 120 Ay (10 Yıl)
%3.03 %3.03

Sizlere hem ihtiyaç hem de konut kredilerinin faiz oranlarını verdim. Şimdi ise sizlere bu faiz oranlarına göre ne kadar ayık taksit ve toplam geriye ödeyeceğiniz kredi tutarını göreceksiniz. Daha sonrasında ise sizlere bu krediye nasıl başvuru yapabileceksiniz onu vereceğim.

Banka Adı Vade Miktar Aylık Ödeme Toplam Tutar
ING 36 49.000 TL 2.520,14 TL 90.725,30 TL
Garanti BBVA 120 450.000 TL 17.242,91 TL 2.069.153,92 TL

ING yabancı uyruklu vatandaşlar için verdiği ihtiyaç kredisi detayları 👉 BURADA

Garanti BBVA Bankasının yabancı uyruklara konut kredisi detayları 👉 BURADA

Şimdi sizlere yabancıların nasıl Türk bankalarından kredi çekebilecek nasıl bir yol izleyecek onu göreceğiz.

Yabancılar Türk Bankalarından Nasıl Kredi Çekebilir?

Yabancı uyruklu vatandaşlar Türkiye Cumhuriyeti vatandaşla gibi gelir belgesiz kredi çekemiyorlar. Bu nedenle ihtiyaç kredisi kullanabilmeleri için en yakın banka şubesine giderek bu işlemi yapmaları gerekmektedir. Yukarıda sizlere belirtmiş olduğum şartları taşıyorsanız sizlerde müşteri temsilcisi aracılığı ile bu krediyi kullanabilirsiniz.

Not: Kredi miktarlarına göre sizlerden T.C. vatandaşı olan bir kefil istenebilir.

Yabancı Uyruklu Vatandaşlar Konut Kredisine Nasıl Başvuru Yapılır?

Konut kredisine başvuru yapacak olan kişiler ister yabancı uyruklu olsun ister de T.C vatandaşı olsun banka şubesine gitmeden başvuru yapamıyorsunuz. İllaki konut kredisi için banka şubesine gitmeniz gerekmektedir. Başvuru için şubeye gitmeden yukarıda sizlere yabancı uyruklu vatandaşlardan istenen belgelerin neler olduğunu söylemiştim. Bu belgeleri hazırlayıp şubeye gidiniz. Ondan sonrası için banka müşteri temsilcisi sizlere yardımcı olacaktır. Sizlere konu hakkında birde video bırakıyorum Bu video ile de bilgi sahibi olabilirsiniz.

Lütfen Bizi Değerlendir 😉

[Total: 0 Average: 0]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın