Cinnah caddesi no: 5 Kavaklıdere Çankaya/ANKARA PK : 06680
trende

Yaşlılara Kredi Veren Bankalar Hangileri (75 80 83 Yaşına Kadar)

Bankalardan kredi çekmenin bir şartı da üst yaş sınırına takılmıyor olmaktadır. Bankaların özellikle ihtiyaç kredisi kullandırmak için uyguladığı bu üst yaş sınırı kaç? diyorsanız. Bu yaş sınırlarının kredi başvurusunda bulunacağınız bankaya göre değiştiğini söylemek isterim.

Yaşlılara Kredi Veren Bankalar Hangileri (75 80 83 Yaşına Kadar)

 

Örneğin: Ziraat bankası en faz 65 üst yaş sırını kredi verirken, HALKBANK 68 üst yaş sınırına kadar kredi verebilmektedir. En üst yaş sınırında olan yaşlılara hangi banka kredi veriyor diye sorarsanız da size tek bir bankayı söyleye bilirim. O bankamız ise PTT ile anlaşmalı olan Aktif Bank olmaktadır.

70 75 80 83 Yaşına Kredi Veren Bankalar Hangisi?

Bankalar müşterilerini kredi kullandırırken ilk olarak kredi notu değerini bir sorgular. Bundan ötürüdür de kredi başvurusunda bulunacak dan ilk olarak nüfus cüzdanlarını isterler. Çünkü kredi notu sorulama işlemlerini T.C. numaralınızla yapmaktadırlar. Kredi Notu Nedir? Ücretsiz 4 Yöntemle Nasıl Öğrenilir? bu önemli konu hakkında bilgi alabilirsiniz. Findeks KKB kredi notu değerinizi sorgulattıktan sonra banka olumlu istihbarat alırsa ise ikinci olarak baktığı şey ise yaşınızdır. Çoğunlukla da bankalar 65 yaş üzerine pek kredi vermek istemez. 70 75 80 yada 83 yaş sınırında iseniz kredi çekmek için şansınız daha da düşer. Bu sebeple kredi notu değeriniz yüksek olsa dahi kredi başvurusunda bulunacağınız bankanın üst yaş sınırını bilmeniz gerekmektedir. Peki, en üst yaş sınırına kredi imkanı sağlayan banka hangisidir? Sizi, 83 yaşına kadar kredi veren banka ile tanıştırayım.

 • 83 yaş sınırına kadar müşterilerine kredi imkanı sağlayan ülkemizde tek bir banka vardır. Bu bankamız ise BDDK da Kalkınma ve Yatırım Bankaları İçerisinde yer alan AKTİF BANK olmaktadır. AKTİF YATIRIM BANKASI A.Ş olarak sizlerde https://www.bddk.org.tr/Kuruluslar-Kategori/Bankalar/1 bu bağlantıda bankayı göre bilirsiniz.

70 75 hatta 80 yaşını bırakın bir yana Aktif Bank’tan böylece 83 yaşına kadar kolaylıkla ihtiyaç kredisi çekebilirsiniz. Peki, Aktif Bank tan en üst yaş sınırına kadar kredi çekmek isteyen yaşlılarımız ne yapmaları gerekmektedir.

PTT Kredi Üst Yaş Sınırı Kaç?

PTT kredi üst yaş sınırı kaç diyenler için en fazla 83 yaş sınırı derim. Yalnız, burada ufak ama bir o kadar da önemli konuyu değinmek istiyorum. PTT üst yaş sınırı evet 83 olabilir ama başvuru yapılacak olan kredinin vadesi ile birlikte 83 olmaktadır. Yani, kredi de bulunacak olan yaşlımız 80 yaşında ise 3 yıl vadeli olarak kredi çekebilir. 81 yaşında ise de 2 sene geri ödemeli kredi kullana bilmektedir. Son olarak bir örnek daha vermem gerekir ise de 82 yaşında ise en fazla 1 sene geri ödemeli olarak kredi kullana bilmektedir. Böylece 82+1=83 yaşına tekabül eder. Kısacası 83 yaşında iseniz PTT’den de kredi kullanamazsınız. Peki, 83 altı olanlar PTT’den nasıl kredi çekebilir. Bunun için ilk olarak emekli maaşınızı PTT şubelerine taşımanız gerekir. Emekli Maaşını Başka Bankaya Taşıma Nasıl YAPILIR? da sizlere e-Devlet üzerinden kolaylıkla yapma yolunu gösterdim. Emekli maaşınız PTT şubelerine taşıdığınız vakit kredi kullana bilmenizin önü açılacaktır. Böylelikle bankanın bu ay sağlamış olduğu aşağıdaki imkanlarından yararlanmış da olacaksınız.

AKTİFBANK NKOLAY 12 Ay 24 Ay 36 Ay
%2.99

PTT üzerinden Aktif Bank emeklilere sağlamış olduğu kredinin faiz oranı bir çok bankaya göre fazla olduğunu hep kabul etmişimdir. Fakat şöylede bir gerçek var ki! hiç bir bankadan kredi çekememekten ise o an ki mevcut işinizi çözmek için nakit ihtiyacınızı karşılamasın mutluluğu da tarif edilemez. Emekli maaşınızı PTT şubelerine taşıdıktan sonra başvuru yapmak için ise şu yolu izleye bilirsiniz.

 1. En yakın PTT şubelerine kimlik belgeniz ile gidiniz
 2. Kredi başvuru formunu doldurunuz
 3. Başvurunuz değerlendirerek kredinizi yine PTT şubelerinden alınız.

Tüm yapmanız gerekenlerin hepsi bu kadar.

Ziraat Bankası Kredi Yaş Sınırı 2022 Limiti Ne Kadar?

Her kesimin ihtiyaç duyduğu krediyi yaşlı kesimdeki kişilerde kullanmak istiyorlar. Ama sağlık sorunları nedeni ile ama torun düğünlerine yardımcı olabilmek için toplu olarak para lazım olduğu durumlarda direk kredi akıllara gelmektedir. Böylede olunca ülkemizdeki yaşlı kesim devlet bankalarınla çalıştıkları için ilk akla gelen Ziraat Bankası olmaktadır. Ziraat Bankasından kredi kullanacak yaşlılarımız da 2022 yılında yaş sınırı gelmiştir. Bu yaş sınırı kullanılacak vade sayısına göre değişkenlik göstermektedir. En üst seviye 72 yaş olmaktadır. Bu seviye ise şekil belirleniyor.

 • Örneğin 3 yıl vadeli kredi kullanacak kişinin 69 yaşında olması gerekiyor
 • Bu vade sayısı 2 yıl olacak ise 70 yaşında olması gerekiyor.
 • Eğer ben bir yılda öderim derseniz de 71 yaşında olmanız gerekiyor.

Not: Birde emekli aylığınızı hiç Ziraat Bankasından almadıysanız kredi imkanından yararlanamıyorsunuz. Onun için ne yapmanız gerekiyor emekli maaşınızı Ziraat Bankasına taşıyıp ilk maaşınızı aldıktan sonra kredi imkanlarından yararlanabiliyorsunuz.

blank

Aksi taktirde diğer türlü 72 yaşının üstüne çıkacağınız için Ziraat Bankası sizlere kredi imkanı sunamamaktadır. Bu durum da sizlere tavsiyem ise şu şekil olmaktadır. Bir kredi kartınız var ise bu kredi kartından nakit avans kullanabilirsiniz. Bu sayede acil nakit ihtiyacınızı çözmüş olabilirsiniz.

Ziraat Bankası Emekliye Faizsiz Kredi Veriyor Mu?

Ziraat bankası emekliye faizsiz kredi imkanını henüz çıkarmamıştır. Ama son dönemlerde böyle söylentiler piyasalarda dönmektedir. Sizlere daha önceden Emekliye En Düşük Faizli Kredi Veren Bankalar (Kefilsiz, Belgesiz) yazımda da bu konuyu belirtmiştim. Ama şunu bilmeniz isterim Ziraat Bankası her daim eklilerinin yanında olmaktadır. Bunu gerek banka promosyonlarında olsun, gerekte kullandırttıkları kredi imkanlarında olsun her zaman yanında olduğunu göstermektedir. Ziraat bankası Banka emeklilere banka promosyonu deyince aklıma geldi Emekliye En Fazla Yüksek Promosyon Veren Bankalar Hangisi yazıma bir göz atabilirsiniz. şimdi gelelim bizi ilgilendiren konuyu sıfır faizli kredi imkanına. Şimdi “0” faiz şuan için imkansız diyebiliyoruz o zaman sizin nakit ihtiyacınızı nasıl çözeceğiz ona bakalım. Ziraat Bankası 2022 yılı ekim ayına özel emeklilere %1.69 faiz imkanı ile kredi vermektedir. Bu kredinin bankadaki adı ise Emeklinin Artısı Tüketici Kredisi adı altında geçmektedir. Şimdi gelelim sizin ortalama 28.000 TL gibi bir nakit ihtiyacınız var bu nakit ihtiyacınızın geri ödemesi nasıl olacak ona bakalım.

Miktar Vade (Ay) Aylık Taksit Toplam Maliyet
28.000 TL 12 2.652,22 TL 31.826,68 TL
18 1.872,26 TL 33.700,70 TL
28 1.320,49 TL 36.973,71 TL
32 1.197,96 TL 38.334,62 TL
36 1.103,47 TL 39.724,67 TL

Bu şartlardaki krediyi https://bit.ly/3dmtc1b verdiğim bu link sayesinde başvuru yapabilirsiniz. Farklı tutarlarda da kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Bu hesapladığım tablo sizlere örnek bir tablodur.

HALKBANK Emekli Kredi Yaş Sınırı Kaç?

Emeklisiniz ama toplu paraya mı ihtiyacınız var işte sizlere yardımcı olabilecek bir banka olan Halkbank sizlere çok uygun faiz oranları ile kredi imkanı sunmaktadır. Hem de bu kredileri iki ayrı paket olarak sizlerin imkanına sunmuştur. Merak edenler için ise;

 • Mutlu Emekli Kredisi,
 • Emekli Mini Kredisi.

Olarak iki ayrı paket halinde siz değerli emekli müşterilerin hizmetine sunmaktadır. Elbette ki her kredide olduğu gibi emekli olan müşterilerinde bu krediler için belirli kriterleri taşıması gerekmektedir. Aksi taktirde kredi kullanmaları imkansız bir hal almaktadır. Peki bu krediler için en önemli kriterlerin neler olduğunu sizlere açıklayım. Üzülerek söylüyorum ama ilk kriter ve çözümü olmayan kriter yaşınız olmaktadır. Kredi vadesine göre de değişkenlik gösteren bu yaş aynı Ziraat Bankasında olduğu gibi kredi ödemesi bitiminde yaşınız 72 olmalıdır. Yani yukarıda örneklemiştim ama bir kez daha örneklemek gerekirse şu şekildir. Yani 36 ay vadeli bir kredide yaşınız 69 olmalıdır. Şuan için maksimum 36 ay vadeli kredi kullanımı olduğu için bu şekildir. Eğer ilerleyen dönemlerde kredi vade sayısı 60 ay olur ise ve 60 aylık kredi kullanmak isterseniz o zamanda yaşınız 67 olmak zorundadır. Daha sonrasındaki çözülebilecek olan bir kriter ise maaşınızı Halkbank’tan almanız gerekmektedir. Bu en çözülebilecek olan sorundur. Hem bu sayede maaşınızı taşıdığınız için banka sizlere promosyon imkanı da sunmaktadır. Birde sizlere örnek olabilmesi açısından yukarıda belirtmiş olduğum iki ayrı paket için kredi ödeme çizelgesi hazırlayım ki aklınızda ne kadar krediye ne kadar öderim sorusu da gitmiş olsun.

 • Mutlu Emekli Kredisi

Halkbank Mutlu Emekli kredisinin üst limiti 100.000 TL’dir. Maaşınızla orantılı kredi çekebilirsiniz. Burada limiti maaşınız belirlemektedir. Birde kredi notunuz tabi. Kredi Notu Nedir? Ücretsiz 4 Yöntemle Nasıl Öğrenilir? yazımdan yararlanarak kredi notunuzu da öğrenebilirsiniz.

blank

Size lazım olacak limitin 23.000 TL olacağını düşünerek bir tablo hazırlayım. Ekim ayı için faiz oranı ise %1,55 oranındadır. 

Miktar Vade (Ay) Aylık Taksit Toplam Maliyet
23.000 TL 12 2.166,53 TL 25.998,40 TL
16 1.685,58 TL 26.969,27 TL
24 1.207,44 TL 28.978,68 TL
30 1.018,14 TL 30.544,40 TL
36 893,32 TL 32.159,72 TL

Bu kredinin kullanımı mobil bankacılık veya internet bankacılığı üzerinden kullanabilirsiniz. Eğer bun kullanım araçlarını tercih etmezseniz şubeye giderek te kullanabilirsiniz.

 • Emekli Mini Kredisi

Bu krediyi kullanacak olan emekliler için ise kredi limiti alındından da anlaşıldığı üzere mini bir limiti vardır bu limit ise 5.000 TL tutarındadır.

blank

Bu kredi ise ekim ayına özel %1,60 oranında bir faiz yansımaktadır. 36 ay vadeli olarak kullanacağınız bu kredinin ödemesi ise;

Miktar Vade sayısı Aylık Ödeme Toplam Maliyet
5.000 TL 36 195,38 TL 7.033,69 TL

Bu krediyi de yukarıda belirttiğim gibi kullanımını yapabilirsiniz. Birde sizle bu konu hakkında hazırlamış olduğum videoyu da aşağıda vereceğim. Bu videodan da yardım alabilirsiniz.

Lütfen Bizi Değerlendir 😉

[Total: 0 Average: 0]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın