Cinnah caddesi no: 5 Kavaklıdere Çankaya/ANKARA PK : 06680
trende

1 2 3 Aylık Yeni İşyeri Açtım Kredi Çekebilir Miyim? (Vergi Levham Yeni)

Sıfırdan yeni bir iş yeri açmak her girişimcinin hayalidir. Yeni bir vergi levhası sahibi olmak ise herkese nasip olmamaktadır. Bunun en büyük nedeni ise kuşkusuz öz sermaye yetersizliğidir. İş yeri açmak için sermaye ihtiyacınızı karşılasanız dahi, ilerleyen süreçte kredi ihtiyacı duyabilirsiniz. Peki, ihtiyaç duyulması durumunda yeni iş yeri açtım diyenler bankalar dan kredi çekebilir mi?

1 2 3 Aylık Yeni İşyeri Açtım Kredi Çekebilir Miyim? (Vergi Levham Yeni)

 

Öyle ya! işletmenizi en kötü anında yanınız da kimlerin olduğu öğrenmek için bu sorunun cevabını bilmek lazım. Sizler için bizler de bu sorunun yanıtı hem işletme hem ise bireysel kredi üzerinden verdik. Nasıl alabileceğinizi de böylece her iki seçeneğe göre de yanıtlamış olduk.

Yeni Dükkan Açanlar Bankalardan Kredi Çekebilir Mi?

Her gün çeşitli il ve ilçelerimize onlarca yeni esnaf dahil olmaktadır. Böylece çeşitli alanlarda farklı şekilde dükkanlar açılmaktadır. Bu işletmeler ise çoğunlukla 3 ana faaliyet alanında yer alır. Perakende satış, üretim yada hizmet sektörüdür. Yeni bir vergi levhası ile açılan bu alandaki işletmeler ilerleyen süreçte ekonomik olarak takviyeye ihtiyaç duyar. Bunun en büyük nedeni ise işletmenin 1 senelik süreç içinde gelir ve giderlerinin çok iyi hesap edilmesidir. Bir diğer neden ise de girişimcinin kurduğu işletmeye yaptığı yatırım harici artıdan bir sermayesinin olmamasıdır. Bu duruma düşen esnaflar doğrudan çözüm yolu olarak ticari işletme kredisi çekme ile çözüm yolu arar.

Bankalar ise sizin ilk olarak ne tür iş yaptığınız dan ziyade işletme deneyimize bakar. Dolayısıyla yeni bir iş yeri açtıysanız bankalardan ticari kredisi çekemezsiniz.

Doğrudan sizi alıştırmadan lap diye yeni dükkan açanlar banaklardan kredi çekebilir mi? sorusuna yanıt verdiğimin farkındayım. Lafı ebelemek istemedim. Peki, yeni bir iş yeri açan esnafımız bankalardan kredi çekebilmek için kaç aylık ticari faaliyette bulunması gerekir.

Ticari işletme çekebilmeniz için ise en az  6 ay süreli bir ticari faaliyetine sahi olmalısınız.

Yeni dükkan açanlar bankalardan kredi çekebilir mi? Çekebilmek için kaç aylık bir ticari faaliyet süresine sahip olması gerektiğinden bahsettik.

İşetme devir alacaklar. Devlet sizi destekliyor mu? Bu sorunun yanıtı da KOSGEB İş Yeri Devir Alma Desteği Var Mı? Banka Kredi Veriyor Mu? da verdim.

Şimdi, yeni iş yeri açanlar bankalardan nasıl kredi çekebilir sorusunu yanıtlamaya geçmek istiyorum.

Yeni Dükkan İş Yeri Açtım Bankalardan Nasıl Kredi Çekebilirim?

Yeni bir iş yeri açtı ve bankalardan kredi çekmek istiyorsanız ilk önce dükkanınızın kaç aydır faaliyette olduğunu bilmemiz gerekir. Şayet 1, 2, yada 3 veya 4 aylık ise bankalardan ticari kredi çekmeniz bir hayli zor olacaktır. Açıkçası buna imkansız da diye biliriz. Çünkü bankalar yeni açılan bir işletmeye kredi vermek için en az 6 aylık vergi levhasına sahip olmasını arar. Bunun sebebi ise;

 1. Aylık olarak ne kadar iş yerinde ciro döndürdüğünüzün ortalamasını alınması
 2. İş yerinin ileriye dönük yatırımlarının neler olduğunun az çok belli olmasıdır.

Bu sebepten ötürü. Şayet yeni bir dükkan açtı iseniz. Bu iş yeri de 6 aylık daha olmadı ise, bankalardan ticari işletme kredisi kullanamazsınız.

blank

Eğer ki! 6 ayınızı doldurdu iseniz de sizlere aşağıda yer alan esnaf kredisi veren bankaları tavsiye ederim.

 1. ING Esnaf Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır? Faiz Oranları Kaç?
 2. AKBANK Esnaf Kredisi Hesaplama 60 Ay Vadeli
 3. Denizbank Esnaf Kredisi Tam 60 Ay Vadeli (Faiz Hesaplama)
 4. Ziraat Bankası Ticari Esnaf Kredisi Faiz Oranları
 5. Vakıfbank Esnaf Ticari Kredisi Faiz Oranları Hesaplama

Peki ya 6 aylık bir esnaf değilseniz, bankalardan nasıl kredi çekebilirsiniz? İşte o zaman devreye de bireysel ihtiyaç kredisi girmektedir. Yeni iş yeri (dükkan) açanlar bireysel ihtiyaç kredisi veren bankalar peki hangisidir? Şartları nelerdir?

Yeni Dükkan (İş Yeri) Açanlara Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Şayet 6 aylık bir işletme sahibi değilseniz KOBİ yada esnaf kredisi bankalardan çekemeyeceğinizi yukarıda belirttik. Neden ticari işletme kredisi kullanamayacağınızı da ayrıca yer verdik. Bunla mütekellim illa kredi kullanacak olan esnafımızın da bireysel ihtiyaç kredisi çekebileceğinin de altını çizdik. Böylece, sadece kredi notu değeriniz yüksek olması halinde 100.000 TL kadar ihtiyaç kredisi kullanabilirsiniz. Üstelik, gelir belgesiz ve kefilsiz! Kredi Notu Nedir? Ücretsiz 4 Yöntemle Nasıl Öğrenilir? bu kritik şartın içeriğini öğrene bilirsiniz. Kredi notu yüksek olan yeni dükkan açanlara kredi veren bankalar ise şunlardır.

 1. AKBANK
 2. QNB Finansbank
 3. ENPARA
 4. Garanti BBVA
 5. Türkiye İş Bankası
 6. Denizbank

Bu bankalar haricinde diğer gelir belgesiz kredi veren bankalar ise şurada bulabilirsiniz. Gelir Belgesiz Kredi Kartı Veren Bankalar (Kesin Onaylı) artık istediğinize başvurunuzu yapabilirsiniz.

Başvuru yapmak için aranan tek şart kredi notu olduğunu belirttik. Şayet kredi notu değeriniz düşük ise üzülmeyin. Size bir tavsiyemiz var. 3 Ayda Kredi Notunu Hızlı Yükseltme Hilesi sayesinde çok hızlı şekilde bu şartı sağlaya bilirsiniz.

Yeni iş yeri açanların nasıl kredi çekebileceğini biliyorsunuz. Peki bu kredinin faiz oranları kaç? Geri ödeme planı ile aşağıda yer alan başlıkta bula bilirsiniz.

Ticari Kredi İle Bireysel Kredi Arasındaki Fark Nedir?
Aslına bakılır ise çok fazla bir fark yoktur. En büyük göze çarpan fark ise bazı bankaların 6 ay ödemesiz olarak işletme kredisi vermesidir.

Esnaf Kredisi Nasıl Alınır? Merak Ediyor Musunuz? Tüm cevaplarıyla sadece burada!https://www.esnafkredisi.net/esnaf-odasi-kredi-hesaplama-makinesi/

Dükkan Kredisi En Fazla Kaç Ay? HESEPLA!

Dükkan kredisi olarak ticari kredi alacaksanız en fazla şuan 36 ay vadelidir. Bireysel ihtiyaç kredisi kullanacaksanız da yine bu süre 36 ay vadelidir. Dükkan satın almak için kredi kullanacaksanız şayet bu vade 120 aya kadar çıkabilmektedir. En az 6 aylık işletme sahipleri için ticari kredi imkanlarını İşyeri Açma Kredisi sayfasında paylaştık. Dükkan kredisi olarak yukarıda bahsetmiş olduğu şartlara uygun olanlara 36 ay vadeli kredi sağlayan en iyi bankamızın faiz hesaplaması ise aşağıda yer almaktadır.

QNB Finansbank 12 Ay 24 Ay 36 Ay
%1.74

40.000 TL için farklı vadelere göre geri ödemeleriniz ise şu şekildedir.

Miktar Vade (Ay) Aylık Ödemeniz Toplam Maliyet
40.000 TL 8 5.501,65 TL 44.013,24 TL
12 3.823,15 TL 45.877,84 TL
18 2.709,31 TL 48.767,66 TL
20 2.487,78 TL 49.755,53 TL
24 2.157,00 TL 51.768,05 TL

Başvuru işlemlerinizi anında https://bit.ly/3erNnvB bu bağlantı üzerinden gerçekleştire bilirsiniz.

Lütfen Bizi Değerlendir 😉

[Total: 2 Average: 3]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın