Cinnah caddesi no: 5 Kavaklıdere Çankaya/ANKARA PK : 06680
trende

ZY Yerli Üretim Traktör Modelleri Ne Zaman Çıkacak Fiyatı Ne Kadar?

2019 senesinde Cumhur Başkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN yerli traktör üretimin müjdesini vermişti. Çiftçilerimizi yakından ilgilendiren bu harika haber sonrasında gündem acaba yerli üretilecek olan traktörler ne zaman bantlara çıkacağıydı. Ne zaman üretileceğinle beraber, fiyatının kaç lira olacağı da bir o kadar merak konusu oldu.

ZY Yerli Üretim Traktör Modelleri Ne Zaman Çıkacak Fiyatı Ne Kadar?

 

En çok merak edilen bu sorular ise nihayet artık cevap buldu. Üstelik üretilecek olan ZY traktörlerin beygir güçleri, şarj ve kullanım süreleri de netleşti. Devlet destekli ve kredili bir şekilde satın da alabileceğiniz, toplamda 3 model olarak ilk etap da üretilecek olan yerli üretim traktörlerimize ait tüm gerçekler sizler için bir araya getirdik. Bu konun alt başlıları ise şu şekildir. 1. Yerli traktörü kim ve nerede üretmektedir. 2. Yerli elektrikli traktör kaç beygir ve hangi özelliklere sahiptir. 3. Yerli elektrikli traktör fiyatları ne kadar. 4. Ziraat Bankası yerli elektrikli traktör kredisi faiz oranı nedir.

Yerli Elektrikli Traktörü Kim, Nerede Üretiyor?

Türkiye’de yerli elektrikli traktör üreteceğiz denildi zaman kim ve nerede üretileceği bir hayli tartışma konusu olmuştu. Bu nedenle bizler de yerli elektrikli traktörü kim yapıyor ve nerede üretecek sorusunu ilk olarak yanıtlamak istedik. Değerli arkadaşlarım, yerli elektrikli traktörümüzü ‘ZY Elektrikli Traktör” firması yapmaktadır. ZY Elektrikli Traktör firmasının yönetim başkanı ise Önder YOL tur.

blank

ZY Elektrikli Traktör firması Ziraat girişim sermayesi ortaklığında kurulmuştur. %100 olarak Türk sermayesiyle kurulmuştur. Yıllık olarak 1000 adetlik traktör üretimi için kurulan fabrikanın ve idari bina ofis adresi ile iletişim numarası ise şu şekildedir.

 • Fabrika: Köseler 37. cadde numara 16 /Z1 Dilovası/KOCAELİ
 • Ofis: Reşit Paşa Mahallesi Katar Caddesi Motorlu Taşıtlar Binası Apartman Numarası: 2/10/2 Sarıyer/İstanbul
 • Telefon: 0-212-456-03-00
 • e-Posta: zyelektirikli@zyelektirikli.com

3 mart 2021 yılında ZY Elektrikli Traktör Firması yönetim kurulu başkanı sayın Önder YOL ile Bloomberght bir canlı yayın yaptı. Yapılan bu canlı yayında ZY Elektrikli Traktör Firması için merak edilen sorular yanıt buldu. Sizler için bu soruların neler olduğunu cevaplarıyla birlikte yer vermek istedim.

 • Proje kime ait?
 • Kaç model var?
  • Küçük, orta ve büyük olmak üzere 3 çeşit
 • 2022 yılı sonunda ortalama kaç traktör üretilecek?
  • 200 adet
 • Traktör ne kadar yerli?
  • Bütün 30 dan fazla yazılımı %100 bize ait. Dolayısıyla %80 ila %90 oranında traktörümüz yerlidir.
 • Kaç mühendis ile çalışıyorsunuz?
  • Şuanda 80 ile 85 arasında mühendis var. 150 200 kişilik bir mavi yakalar ile birlikte gurup olacağız.
 • Bataryalar ne kadar traktörleri çalıştıracak?
  • Bahçe traktörlerinde 1 ile 5 saat çalışma süresi olacak. 20 dakika bataryası şarj edilebilecek.
  • Büyükbaş traktörümüz 7 ile 8 saat arasında çalışma süresine sahip olacak.
 • Mazot ile kıyasladığında yakıt durumu ne kadar?
  • Mazota göre 20/1 oranındadır.

Evet, elektrikli traktörü kim ve nerede üretecek? sorularını en çok merak edilen sorularla yanıtladık. Şimdi sıra geldi yerli elektrikli traktörlerin kaç beygir olduğuna ve diğer özelliklerinin neler olduğuna.

Yerli Elektrikli Traktörler Kaç Beygir? Özellikleri Ne?

Yerli üretim elektrikli traktörler de en çok merak edilen diğer bir konu kaç beygir olacaklarıdır. Özelliklerinin ve kaç beygir olacakları ise modellere göre değişiklik göstermektedir. Buna göre de 3 farklı üretilecek olan traktör için beygir güçleri değişiklik göstere bilmektedir. Tam net olmazsa da ortalama olarak 3 farklı traktöre göre üretilen beygir güç ile özellikleri şu şekildedir.

blank

Yerli En Ufak Bahçe Tipi Elektrikli Traktör Modeli

Küçük boy bahçe traktörünün beygir gücü 120 ila 140 beygir arasında olmaktadır. Yukarıda üretim tesisinde çekilmiş bir resmini görmektesiniz.

blank

Orta Boy Yerli Üretim Elektrikli Traktör Modeli Görünümü

Orta boy elektrikli traktörün beygir gücü 200 ile 220 beygir güç üretmesi beklenmektedir. Yukarıda resmi gözükmektedir.

blank

En Büyük Boy Yerli Elektrikli Traktör

En büyük boy elektrikli traktör için ise 1000 beygir güç üretmesi hesaplanmaktadır. Yukarıda kendisine ait resim yer almaktadır. Burun kısmında resmini çeken insandan ne kadar büyük olduğunu sizlerde göre bilirsiniz.

Faizsiz Hayvancılık Kredisi Nasıl Alınır? Ziraat 0 Faizli Veriyor! konusu kesinlikle ilgilinizi çekecek diye düşünüyorum.. Bu fırsatı kaçırmak istemeyen bence bir bakmalı

Genel olarak diğer özellikleri neler derseniz?

 1. Yüksek konfor sağlamaktadır
 2. Yüksek güvenlik teknolojisi (geliştirilmiş senkronize ve hızlı yanıt sistemi)
 3. Akıllı ekran teknolojisi
  1. Şarj durumunu gösteren ekran
  2. Şar seviyesi %15 altında düşünce otomatik uyarı sistemi
  3. Enerji tüketimini anlık olarak ekranda göre bilme
  4. Hız göstergesi
  5. GPS konum özelliği

Yerli elektrikli traktörlerimizin modellerine göre özelliklerinden bahsettik. Peki bu traktörler Türkiye piyasasına kaç TL olarak çıkacak.

Yerli Elektrikli Traktör Fiyatları Ne Kadar?

Yerli elektrikli traktör teknik özelliklerinden ise belki de en çok fiyatlarının ne kadar olacağı merak edilmektedir. Herkes gibi bende kaç TL den Türkiye pazarında yer alacak merak etmekteyim. Yerli üretim traktörlerin kaç lira olacağı modellerine göre değişeceği kesindir. Bir diğer kesin olan ise Dünya pazarıyla yurt içinde çiftçilerimize verilecek olan rakam arasında dağlar kadar fark olacaktır. Buna göre çiftçilerimiz Dünya pazarına göre çok daha ucuz fiyatlara yerli üretim traktör sahibi olacaktır.

ZY Elektrikli Traktör Firması yönetim kurulu başkanı sayın Önder YOL beyefendiye sorulan bir soru. Dünyadan ürettiğiniz yerli elektrikli traktör için talep var mı? Cevap: Şayet Dünya pazarın bizden istediği talebi kabul etsek yurt içine satacak traktör bulamayız.

Peki, yerli üretilecek olan elektrikli traktörün fiyatları kaç lira olacak? Ortalıkta konuşulan rakam, bahçe tipi için 195 bin TL tir. Yurt içi çiftçilere bu fiyattan verilirken aynı traktör ülke dışına ise 390 bin TL den pazarlanması düşünülmektedir. Diğer elektrikli traktör fiyatlarının ne kadar olacağı için ise herhangi bir konuşma şuan için ne yazık ki geçmemektedir. Ancak kesin olan şudur ki! Tüm yerli üretilecek olan traktörlerin devlet destekli olarak çiftçilerimize verileceğidir.

Devlet Destekli Sıfır 2. El Traktör Nasıl Alınır? da ucuz olarak elektrikli traktör almanın şartlarını bulabilirsiniz.

Devlet destekli olarak traktör almanın yanında arzu edenler yine aynı traktörleri kredili de alabileceklerdir. Peki, traktörlere uygulanan kredinin faiz oranları kaç olmaktadır.

Ziraat Bankası Yerli Üretim Traktör Kredisi

Yerli elektrikli üretim traktörlerin kurucularından bir tanesidir Ziraat Bankası A.Ş olmaktadır. Bu nedenle kredi kullanarak yerli üretim elektrikli traktör alacaklara en uygun faiz uygulayan bankamız Ziraat olacaktır. Kredinin vadesi mevzuat gereği araç kredisi ile aynı olacaktır. Ziraat bankası haricinde traktör kredisini diğer 2 kamu bankası da verecektir. Bu bankalarımız bilmeyenler için; HALKBANK ve Türkiye Vakıflar Bankası olmaktadır. Peki bu 3 bankaya ait güncel traktör kredisi faiz oranları kaç olmaktadır?

EKİM 2022 TRAKTÖR KREDİSİ FAİZ ORANLARI
BANKA SIFIR 2. EL
Ziraat Bankası  48 AY %1.61  48 AY %1.59
Vakıfbank 60 AY %1.59 60 AY %1.59
HALKBANK 60 AY %1.59 60 AY %1.61

Sıfır alımlar için Ziraat bankası geri ödeme planı ise;

Miktar Vade (Ay) Aylık Ödeme Planı Toplam Maliyet
150.000 TL 30 6.635,03 TL 199.050,89 TL
31 6.476,73 TL 200.778,62 TL
32 6.328,60 TL 202.515,30 TL
34 6.059,27 TL 206.015,33 TL
36  5.820,85 TL 209.550,79 TL

Başvuru yapmak isteyen çiftçilerimiz Ziraat Bankası 0 ve 2.El Taşıt Kredisi HESAPLAMA sayfamızı ziyaret etmeleri yeterlidir.

Lütfen Bizi Değerlendir 😉

[Total: 1 Average: 5]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın