Cinnah caddesi no: 5 Kavaklıdere Çankaya/ANKARA PK : 06680
trende

Ziraat Banka Şubesine Gitmeden Vadesiz Hesap Açma (İnternet Giriş Dahil)

Ziraat Banka Şubesine Gitmeden Vadesiz Hesap Açma (İnternet Giriş Dahil)

 

Bu güne kadar Ziraat banka hesabı açmak için ıslak imza şarttı. Bundan dolayı da vadeli mevduat hesabı açtırmak için banka şubesine gidilmesi gerekiyordu. 2022 yılında yapılan yenilikle artık hesap açmak için banka şubesine gitmekte hayal oldu. Şimdi isteyen herkes ücretsiz olarak Ziraat bankası şubesine hiç gitmeden hesap açabilir. Nasıl açılır? Açmak için neler gerekli diyorsanız? Bunları sizler için açmış olduğumuz hesap üzerinden resimli bir şekilde anlattık.

Ziraat Bankası Şubeye Gitmeden Müşteri Olunur Mu?

Ziraat bankasından hizmet alabilmeniz için müşterisi olmanız şarttır. Müşterisi olabilmeniz içinde mutlaka bankada hesabınızın olması gerekir. Bunun içinde daha önceleri ıslak imzalı sözleşme formunuz gerekiyordu. Bu sebepten dolayı da Ziraat bankası şubesine önceden gitmeniz şarttı. Yapılan son düzenleme ile bu prosedür tarih oldu. Bunda en büyük katkı ise ne yazık ki küresel salgın hastalık başrol oynadı. Böylelikle Ziraat bankası şubeye gitmeden müşteri olunur mu? Sorularının cevapları artık evet diye rahatlıkla diyebiliriz.

Ziraat bankası şubeye gitmeden müşterisi olabilmeniz için yine sizin izninizin olması gerekmektedir. İzin vermeniz içinde başvuru da bulunmanız gerekir. Ziraat bankası şubeye gitmeden başvuru yapmak içinde iki şeye ihtiyacınızın olması gerektiğini söylemek isterim.

 1. NFC özelliğine sahip bir cep telefonuna (Akıllı cep telefonların çoğunda var)
 2. Yeni nesil çipli nüfus cüzdanına.

Bu iki şeye sahipseniz, Ziraat bankası şubesine gitmeden aşağıda bahsetmiş olduğumuz şekilde hesap açabilirsiniz.

Ziraat Bankası Şubesine Gitmeden Hesap Nasıl Açılır?

Türkiye’de en çok işlem hacmine sahip bankaların en başında Ziraat bankası gelmektedir. Bu sebepten dolayıdır ki, bankamız kendisinin işlem yükünü azaltmak amacı ile sürekli geliştirmektedir. Bunun için de en son yaptığı yenilik ise şubeye gitmeden müşterisi olmak isteyenlere hesap açabilme imkanını sağlamasıdır. Sağladığı bu imkan sayesinde hiç yerinizden kalkmadan Ziraat bankası müşterisi olabilirsiniz. Peki, mevduat vadesiz hesap açarak nasıl? Ziraat bankası müşterisi olabilirsiniz? Bunun için ilk olarak elinizin altında olması gerekenlerden bir bahsedelim.

Yanınızda Olması Gerekenler:

 1. Yeni Çipli Kimlik Kartı blank
 2. NFC Özelliğe Sahip Akıllı Cep Telefonu blank

Bu iki gereksinime sahipseniz, aşağıda yine resimli bir şekilde bahsetmiş olduğum adımları izleyerek, Ziraat bankası müşterisi hiç şubeye varmadan kolayca olabilirsiniz.

 1. Ziraat bankası şubesine gitmeden vadesiz mevduat hesabı açarak müşterisi olabilmeniz için, ilk önce cep telefonunuza bankanın uygulamasını indirmeniz gerekir. Uygulamayı indirmek için android ise buradan, IOS için ise buradan bir kere tıklama yapmanız yeterlidir.
 2. Ziraat mobil uygulamasını cep telefonunuza indirdikten sonra, diyelim.
 3. Müşterimiz Olun diyelim. blank
 4. Karşınıza aşağıdaki ekran çıkacaktır. Bu ekranda altta yer alan iki kutucuğu işaretleme yapın. Çıkan bildirileri okuyun ve onaylayın. Sonra da DEVAM deyin. blank
 5. Biyometrik veri onayı bölümünü ONAYLIYORUM diyerek geçin. blank
 6. İşleme başlamadan önce T.C. kimlik kartınızı hazırlayın. Bu bölümü kimlik kartınızı hazırladıktan sonra DEVAM deyin. blank
 7. Lütfen kimlik kartınızı aşağıdaki görselde gördüğünüz okutun bölümüne DEVAM diyelim. Arka kısmını  Okutun! blank
 8. Kimlik kartınızın ön yüzünü telefonun arka kısmına yapıştırarak bekleyin. blank
 9. T.C kimlik bilgileriniz okunuyor, lütfen bekleyin diyecek. Burada biraz bekleyin. blank
 10. Kimlik bilgileriniz (T.C. İle Resminiz) karşınıza çıkacaktır. Burayı da DEVAM diyerek geçelim. blank
 11. Kimlik eşleşmesinin sağlana bilmesi için yüzünüzü taratın.
 12. Cep telefonu onayını sağlayın.

Bu adımlar sonrasın müşteri temsilcisi ile görüntülü görüşmeye geçeceksiniz. Görüntülü görüşme sonrasında ise mevduat hesabınız açılmış olacaktır.

2. El Ziraat Bankası İcralık Hacizli Evlerin Satış Sitesi üzerinden çok düşük fiyatlara ev satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Ziraat bankası banka şubesine gitmeden hesap açtıktan sonra size ilk önerimiz, Mobil bankacılık hesabı açmanız olacaktır. Bunun nedeni ise tüm Ziraat bankacılık işlemlerini kolaylıkla sağlaya bilmenizdir. Vadesiz mevduat hesabı açtıktan sonra Ziraat bankası İnternet bankacılığı müşterisi olmak için de aşağıdaki işlemleri sağlamanız yeterlidir.

Ziraat Bankası Şubesine Gitmeden İnternet Bankacılığı Hesabı Açma

Ziraat bankası şubesi gerçekten tüm bankalara göre çok daha kalabadır. Bunun sebebi saymakla bitmez. Çiftçilere verilen tarımsal kredilerin olması, bireysellere düşük faizli olanalar sağlaması en başka gelenleridir. Bu sebeple banka şubesinde işlem yapabilmeniz için bir hayli sabırlı olmanız gerekir. Ben o kadar sabırlı değilim diyorsanız, sizin belki de tek alternatifiniz Ziraat İnternet bankacılığından geçmektedir. Ziraat İnternet bankacılığı hesabı açmak için de önceleri ne yazık ki yine banka şubesine gitmeniz gerekiyordu. Bunun sebebi ise İnternet bankacılığı açmak için gerekli olan ıslak imzalı mevduat hesabınızın olması gerektiğiydi. Şimdi ise artık buna da gerek kalmadı. Çünkü, yukarıda bahsetmiş olduğumuz gibi vadesiz mevduat hesabı açmak için Ziraat bankası şubesine gitmenize artık lüzum kalmadı. Böylelikle isteye herkes Ziraat mobil İnternet uygulamasına şubeye hiç gitmeden sahip olabilmektedir. Nasıl olabiliriz diyorsanız, size bahsetmiş olduğumuz şekilde başvuru yapmanız yeterli olacaktır.

Şubeye Gitmeden Ziraat İnternet Bankacılığı Hesabı Açmak İçin Ne Gerekiyor?
NFC özelliğine sahip cep telefonu ile yeni nesil çipli nüfus cüzdanı.
 1. Yukarıda ”Ziraat Bankası Şubesine Gitmeden Hesap Nasıl Açılır” da anlatmış olduğum şekilde bir vadesiz mevduat hesabı açınız.
 2. Cep telefonunuza Ziraat mobil uygulamasını indirin. Cep telefonunuza uygulamayı kurun (AÇ DEYİN)
 3. Giriş Yap diyelim. blank
 4. Dijital Bankacılık Müşterisi Olmak İçin altındaki yer alan HEMEN BAŞVUR diyelim. blank
 5. Kişisel bilgiler bölümüne T.C. kimlik ve cep telefon numaranızı girin. Sonra güvenlik numarasını girerek, DEVAM diyelim. blank
 6. Cep telefonunuza gelen SMS kodunu giriniz. blank
 7. T.C. kimlik kartı ile BAŞVUR diyelim. blank
 8. Kişisel Verilerin Korunması Aydınlatma Metni bölümünü okuyup DEVAM diyelim. blank
 9. T.C. Kimlik Kartı İle Başvur bölümünü yine DEVAM diyerek geçelim. blank
 10. Yeni nesil çipli nüfus cüzdanınızı burada hazır tutunuz. Bildiride dediği gibi arka kısmını tam yazılara (kodlara) gelecek şekilde sabit tutarak bekleyiniz. blank
 11. Arka kısmının taraması bittikten sonra şimdi ön kısmını telefonunuzun arka kısmına yapıştırın. blank
 12. Resminiz ve T.C. numaranız karşınıza çıkacak. Burayı da DEVAM diyelim. blank
 13. Ön kameranız çalışacak, yuvarlak çıkan ekrana yüzünüzü talimatlara göre taratın. blank

Yüz taratma işlemi sonrasında, anında cep telefonunuza Ziraat Mobil girişi için gerekli olan şifre gelecektir. Böylelikle anlatmış olduğumuz iki farklı adımla, hiç Ziraat bankası şubesine gitmeden hem vadesiz mevduat hesabı sahibi olacaksınız, hem de İnternet bankacılığına giriş şifreniz olacak. Güzel günlerde kullanmanız dileğimle.

 

Lütfen Bizi Değerlendir 😉

[Total: 0 Average: 0]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın