Cinnah caddesi no: 5 Kavaklıdere Çankaya/ANKARA PK : 06680
trende

3 Ay Ertelemeli Ziraat Bankası Bayram Kredisi Kampanyası

3 ay ertelemeli bayram kredileri artık bir geleneksel hale geldi. Ramazan ve Kurban olmak üzere bu 2 dini bayramımızda böylece nerede ise tüm bankalar uygun faizli kredi vermeye başladı. Bu bankaların en başında ise Ziraat bankası gelmektedir. Bayram kredisi çekmek için de en çok tercih edilen bankamızdır. 2022 dini bayramlarımız için bankanın sağladığı faiz oranı üzerinden yapmış olduğumuz hesaplama tablomuzu görünce, sizlerde bize hak vereceksiniz.

3 Ay Ertelemeli Ziraat Bankası Bayram Kredisi Kampanyası

 

İnternet üzerinden başvurularında kabul edildiği, Ziraat bankasının üstelik talep ettiği bayram kredisi şartları da oldukça makul tutmaktadır. Bayrama tatil ihtiyaçlarınız için nakit ihtiyacı duyursanız bu nedenle sizin için en iyi olanı her zaman ki gibi Ziraat bankası olacaktır. Bundan dolayı sizlere bu bilgileri vermek istedik. 1. Bayram kredisi nedir kimlere verilir konusunu ele aldık. 2. Ziraat bankası bayramda ne kadar kredi imkanı vermektedir. 3. Ziraat bankası ramazan ve kurban bayramı için sizlere ne kadar faiz oranı ile kredi imkanı sunmaktadır. 4. Ziraat bankası bayram kredisi kampanyasına nasıl başvuru yapacaksınız. Bütün bunları hadi birlikte inceleyelim.

Bayram Kredisi Nedir? Kimlere Verilir?

Bayram kredisi nedir? Bayram kredisi adından da anlaşılacağı gibi bayramlara özel verilen bir tür ihtiyaç kredisidir. Ekseri, Ramazan ve Kurban bayramlarında daha çok verilir. Diniz bayramlarımız haricinde ise pek fazla bu kredi kampanyası düzenlenmez. Bunun sebebi ise bu iki bayram da resmi tatilinin çok daha fazla süreli olmasıdır. Böylece de olunca insanlar çoğunlukla tatile gitmektedir. Bundan dolayı da ekstra bir maliyet doğmaktadır. Bu maliyetin kredili bir şekilde karşılamak için de yoğun bir talep olur. Bu talebi karşılayarak yeni müşteriler edinmek için de bayram kredisi düzenlenir. (bence oldukça mantıklı) Bayram kredisi peki kimlere verilir? Bunu da maddeler halinde cevaplayayım.

  1. FİNDEKS KKB kredi notu değeri yüksek olanlara (Kredi Notu Nedir? Ücretsiz 4 Yöntemle Nasıl Öğrenilir?)
  2. KKL yani kredi kullanabilme limitine takılmayanlara
  3. Gelir beyanına sahip olanlara

Bu 3 şarta sahipseniz Ziraat bankası dahil olmak üzere tüm bayram kredisi veren bankalara başvuru yapabilirsiniz. Aranan bu şartlar içinde genelde bayram kredisi çekecekler 1. maddeye takılmaktadırlar. Şayet sizde 1. maddeye takılıyorsanız. 3 Ayda Kredi Notunu Hızlı Yükseltme Hilesi yöntemlerinde bahsetmiş olduğum yöntemleri muhakkak uygulayın..

KKL & Kredi Kullanım Limiti Nedir?
KKL yani kredi kullanım limit, bankaların hane gelirine göre sizlere kullandıracakları 1. yada 3. veya 3. krediler için tanınan limite denir. Bu limiti belirleyici ana etken ise han geliriniz tir.

Peki, bu şartlara uygunsunuz diyelim. Yada ilgili içerikte yer verdiğim şekilde kendinizi uygun hale getirdiniz. Ziraat bankasından bayram kredisi ne kadar çekebilirsiniz?

Ziraat Bankası Bayramda Kaç TL Kredi Veriyor?

Bayram kredisi, tüketici kredisi üzerine kurulmuş olan bir pakettir. Bu tür kredilerin limitlerini de belirleyici iki ana unsur vardır. Bunlardan bir tanesi bankanın belirlemiş olduğu kredi üst limitidir. Bir diğeri ise kanun gereği sizin hane aylık geliriniz. Bundan dolayıdır ki! Ziraat bankası şayet 200.000 TL dahi üst limitli bayram kredisi verse dahi, şayet sizin hane geliriniz bu kredinin aylık taksitini karşılamıyorsa, başvurunuz olumsuz sonuçlanır. Şimdi gelelim bu iki sorunun cevabına. İlk olarak Ziraat bankası bayram kredisi kaç TL? bunu yanıtlayalım.

Ziraat Bankası tarafından belirlenen bayram kredisi maksimum limiti 100.000 TL olmaktadır.

Hane geliriniz ne kadar olacak diyorsanız. Bu her ne kadarda çekeceğiniz vade ve o anki faiz oranına göre değişiklik göstermiş olsa da, kanun gereği şu şekilde olmalıdır.

Çekeceğiniz, Ziraat bankası bayram kredisinin aylık taksit tutarının en az 2 katı geliriniz olması gerekir.

Artık, Ziraat bankası üst limit olarak belirlemiş olduğu 100.000 TL bayram kredisi çekmek için ne kadar hane geliriniz olması gerektiğini biliyorsunuz. Şimdi bu noktada tüketicilerin aklına hemen bir soru geliyor. O ise şudur.

Aşağıdaki hesaplamaya baktığınız zaman da aylık geliriniz daha fazla ihtiyaç kredilerini alabilecek miktarda diyelim. Ama, banka üst limit olarak belirdiği krediden fazla sizlere kredi vermiyor? Peki o zaman ne yapmalısınız?
Bu gibi durumlarda bankalar sizlere başka bir ihtiyaç kredisi üzerine kurulmuş kredi paketi uygularlar. Bu kredi paketinin adı ise İPOTEKLİ İHTİYAÇ KREDİSİ tir.

Bankalar tarafından üst limitlerde kredi çekmek için sağlanan bu kredi paketi hakkında harika bir içerik hazırladık. Evimi İpotek Edip Kredi Almak İstiyorum! Diyene En İyi Bankalar da bunun detaylarını bulabilirsiniz.

Ziraat Bankası Ramazan, Kurban Bayram Kredisi Faiz Oranları Kaç?

Ziraat bankası bayram kredisini Ramazan ve Kurban bayramlarında ekseri düzenlediğini söylemiştim. Yılda 2 defa olarak vermiş olduğu bu krediyi de bireysel ihtiyaç kredisi üzerinden sağlar. Bayram kredisi kampanyası kapsamında da ise uyguladığı ayrıcalıklar çoğunlukla şunlar olur. 1. olarak düşük faizli olarak kredi kullandırma. 2. olarak ise kredi üst limitini daha yüksek sağlaması. Bu iki seçeneği de aynı anda sağladığı da görünmüştür. Yani, hem düşük faizli hem ise yüksek miktarlarda bayram kredisi verdiği de olmuştur.

blank

Geri ödemelerin de ise en fazla 3 ay ödemesiz olarak imkan sağlamaktadır. Ziraat bankası tarafından 2022 yılı için Ramazan ve Kurban bayramı güncel kampanyaları peki nedir? diyorsanız. Bunları da aşağıda bulabilirsiniz.

  • 2022 kurban bayramı için belirlediği bayram kredisinin faiz oranı aylık %1.79 oranındadır. Bu oran bireysel başvurular içindir. Başvuru sahibi emekli olursa ve maaşını Ziraat üzerinden alırsa bu faiz oranı %1.69 oranına düşmektedir. Geri ödeme planı ise her iki başvuru sahiben göre şu şekildedir.

Bireysellere Özel Bayram Kredisi:

Miktar Vade (Ay) Aylık Ödeme Toplam Maliyet
50.000 TL 12 4.797,21 TL 57.566,54 TL
16 3.752,15 TL 60.034,33 TL
18 3.405,15 TL 61.292,75 TL
20 3.128,37 TL 62.567,37 TL
24 2.715,21 TL 65.165,06 TL

Emekli Maaş Müşterilerine Özel Bayram Kredisi Geri Ödemesi:

Miktar Vade (Ay) Aylık Ödeme Toplam Maliyet
50.000 TL 12 4.760,71 TL 57.128,49 TL
16 3.715,40 TL 59.446,51 TL
18 3.368,18 TL 60.627,28 TL
20 3.091,13 TL 61.822,69 TL
24 2.677,36 TL 64.256,77 TL

Emekli maaş müşterilerine sağlanan bayram kredisi ayrıcalığı cidden çok avantajlı durmaktadır. Emekli maaş müşterisi değilseniz dahi maaşınızı nasıl taşıyacağınızı sizlere Emekli Maaşını Başka Bankaya Taşıma Nasıl YAPILIR? da resimli olarak anlattım. Maaşınızı taşıdıktan sonra adınıza ne kadar kredi çıkacağının da ayine hesaplama yaptığımı bilmelisiniz. Bunun hesaplamasını da Ziraat Bankası Emekliye En Fazla Ne Kadar Kredi Veriyor? da bula bilirsiniz.

Ziraat Bankasının Bayram Kredisi Kampanyasına Nasıl Başvuru Yapabilirim?

Ziraat bankası bayram kredisi kampanyası başvurularını bireyseller ve emekliler anlatacağım aynı şekilde yapabilirleriler. Başvuruların nasıl yapılacağından anlatacağım yöntemlerden bir tanesi İnternet üzerinden yapılandır. Bunun için işlemleri çok daha hızlı bir şekilde sağlamak isteyenler ilk olarak cep telefonlarına mobil bankacılık uygulamasını indirmelerini öneririm. Mobil uygulaması nasıl indirileceğini bilmiyorsanız tek yapmanız gereken BURADAKİ bağlantıyı tıklamanızdır. Daha sonra ise İnternet bankacılığınıza giriş için şifre almanız gerekir. Şifre nasıl alınacağını da yine sizlere  Ziraat Bankası Mobil Bankacılık Açma, Şifre Alma! da anlattım. Mobil uygulamasını cep telefonlarına indirenler, daha sonra başvurularını şu şekilde yapabilirler.

  1. Mobil uygulamamızı çalıştıralım.
  2. BAŞVURULAR diyelim.
  3. BİREYSEL KREDİLER diyelim. blank
  4. TÜKETİCİ kredisi seçeneği tıklatalım. blank
  5. Başvuru yapmak istediğimiz kredi miktarını ve güvenlik kodlarını girelim.

Son olarak BAŞVUR dememiz yeterlidir. Ziraat bankası bayram kredisi başvurusunu isterseniz dolduracağınız bir forum üzerinden de sağlaya bilirsiniz. T.C kimlik numaranızla birlikte başvuru yapabileceğiniz bu forum ise https://bit.ly/3hhdPtk bu bağlantıda yer almaktadır.

Not: Başvuru ve başvurunuzun sonucu hakkında müşteri hizmetlerinden destek alabilirsiniz. Malum, banka Ziraat bankası olunca müşteri hizmetleri bekleme süresi ise bir hayli uzun sürmektedir. Bu yüzden bizde sizlere daha kaliteli bir hizmet sağlamak için bu soruna da bir çözüm bulduk. Böylece nerede ise hiç Ziraat müşteri hizmetlerine bağlanmak için sıra beklemenize gerek kalmamaktadır. Bunun nasıl yapılacağını da Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri Temsilcisine Direk Bağlanma da kısa numara tuşlarıyla birlikte paylaştım.

Lütfen Bizi Değerlendir 😉

[Total: 0 Average: 0]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın