Cinnah caddesi no: 5 Kavaklıdere Çankaya/ANKARA PK : 06680
trende

4 Paket Halinde Ziraat Bankası Emekli Kredi Veriyor!

Emeklilerimizin bir çoğu maaşlarını Ziraat bankasından almaktadır. Bundan dolayı hemen hemen bütün emekli vatandaşlarımız Ziraat Bankasından tüketici kredisi kullanmaktadır . Peki Ziraat Bankası kredi kullanacak olan emekliler ne kadar kredi veriyor? Üstelik kullanacağınız kredinin türüne göre üst yaş sınırı kaç biliyor musunuz? Ziraat bankasından kredi kullanacak emekliler. Tüm kredi kullanım limitlerini bundan ötürü sizler için hesaplama yaptık.

4 Paket Halinde Ziraat Bankası Emekli Kredi Veriyor!

 

Şartlarına uygun olmanız durumunda nasıl başvuru yapabileceğinize de ayrıca değindik. Şubeye gitmeden nasıl kredi kullanacağınızda değindik. Bu sayede sizlerde 5 dakika içinde ihtiyaç kredisi kullanabileceksiniz. Şimdi verdiğim bu bütün bilgileri teker teker alt başlıklarda göreceğiz. Bu alt başlıklar ise; 1. Yeni emekli olan biri kredi çekebilir mi? 2. Ziraat Bankası emekli kredisi yaş sınırı kaçtır. 3. Emekli maaşına ne kadar kredi çıkar. 4. Ziraat bankası emekliye faizsiz kredi veriyor mu? Bütün bu soruların cevabını buradan bulabilirsiniz.

Yeni Emekli Olan Biri Kredi Çekebilir Mi?

Öncelikle yeni emekli olanları tebrik ediyorum. Allah almış olduğunuz emekli ikramiyesini ağız tadıyla sağlıklı bir şekilde nasip etsin. Yatırım yapmak isteyen emeklilerimize de bu içerikte yardımcı olmaktan mutluluk duyacağımızı belirtmek isterim. Bu nedenle ilk olarak yeni emekli olan biri kredi çekebilir mi? sorunu yanıtlamak istedim. Müjdeli bir şekilde cevap vermem gerekir ise EVET. Yalnız tek bir şartla! O ise kredi notunuz kara listede bulunmuyorsa.

Kredi Notu Nedir? Ücretsiz 4 Yöntemle Nasıl Öğrenilir? de bu konu hakkında tüm detayları göre bilirsiniz.

Kredi notu sorunu yaşamayan yeni emekliler böylece Ziraat bankası yada emekli maaşını aldığı bankalardan kolayca kredi çekebilir. Yeni emekli olan biri kredi çekebilir mi? sorusunu net bir şekilde açıklık getirdik. Şimdi kredi çekecek emekliler tarafından merak edilen diğer bir konuya geçiyoruz. O ise Ziraat bankası emekli kredisi yaş sınırının kaç olduğudur.

blank

Yeni-Emekli-Olan-Biri-Kredi-Çekebilir-Mi

Ziraat Bankası Emekli Kredisi Yaş Sınırı Kaç? Şartları Neler?

Ziraat bankası emekli kredisi kullanacakların sadece kredi notu iyi olması yetmez. Tamam! yeni emekli olduğu iseniz muhtemelen kredi üst yaş sınırına takılmazsınız. Ama, emekli olalı 5, 10 sene geçti ise kredi çekmek için ufak bir sorununuz ortaya çıkabilir. O ise ziraat bankası emekli kredisi üst yaş sınırına takılıyor olmanızdır. Peki, Ziraat bankasının emekli kredisi üst yaş sınırı kaç?

Ziraat bankası emekli kredisinin üst yaş sınır 68 olmaktadır. 36 ay kredi vadesi ile birlikte 71 yaşına kadar çıkar bilmektedir.

Bu üst yaş sınırına takılanlar peki Ziraat bankasından kredi çekemez mi? Aslında evet, çekebilirler. Nasıl çekebilir derseniz ise;

  • Emekli maaşını sizin gibi Ziraat bankasından alan bir kefil bulmanız gerekir.

Böylelikle 75 yaşına kadar Ziraat bankasından büyük ihtimalle ihtiyaç kredisi çekebilirsiniz. Buna rağmen hala Ziraat bankasından kredi çekemiyorsanız size bir önerimiz var. PTT Kredisi Nasıl Başvurulur? İcralık Emekliye 6 Ay Ödemesiz! başvurusunda bulunmanızdır. PTT, Aktif bank ile yapmış olduğu anlaşmayla 80 + 3 yıl vadeli olarak ihtiyaç kredisi vermektedir.


Kredi notunuz olumlu diyelim. Kredi kullanım üst yaş sınırına da takılmıyorsunuz varsayalım. Peki ne kadar kredi çekebilirsiniz? Limit nedir?

Emekli Maaşına Ne Kadar Kredi Çıkar? Limiti Ne Kadar?

Emekli maaşına ne kadar kredi çıkar? limitine ne kadar? sorunun iki tane yanıtı vardır. Çünkü bu soruyu belirleyici 2 tane temel etken vardır. Bunlardan ilki bankaların sağlamış olduğu ihtiyaç kredisinin üst limitidir. Kimi banka bu üst limiti 40.000 TL ile sınırlı tutar. Kimi banka ise şuan için 100.000 TL kadar kredi olanağı sağlar. Hangi bankalar ne kadar üst limitli kredi sağladığını aşağıda sizler için yer verdim.

  • AKBANK 100.000 TL
  • Ziraat Bankası 100.00 TL
  • ING 50.000 TL
  • HALKBANK 100.000 TL
  • VAKIFBANK 125.000 TL

Bankalarca belirlenen bu üst ihtiyaç kredisinin üzerinden tüketici kredisi kullanmanız biraz zor olacaktır. Emekli maaşına ne kadar kredi çıkar? için ilk belirleyici unsur bu. Peki, ikinci emeklilerin ne kadar kredi çekeceğini belirleyici etken nedir?

BBDK tarafından yayımlanan tebligata göre. Çekilecek olan kredinin aylık taksit ödemesi. Maaşınızın %50 oranını geçemeyeceğidir.

Böylece, maaşınız şayet 2.5000 TL ise aylık taksit ödemeniz 1.250 TL üzerinde olamaz. Bir örnek daha vermem gerekir ise; 3.000 TL bir emekli aylığı olan 1.500 TL üzerinde aylık taksitli bir ihtiyaç kredisi kullanamaz. Bu miktarı nasıl arttıra biliriz diyorsanız. Sizlere bir tavsiye de buluna bilir.

  • Şayet hane gelirinizi yükseltecek bir kira getirisine yada hanenizde eş, çocuk maaşlarını göstere bilirsiniz. Kullanacağınız kredinin üst limitini arttıra bilirsiniz.

Emekli maaşına ne kredi çıkar? limiti ne kadar? sorusunu da sizler için cevapladık. Diğer bir konu başlığımıza geçemeden ufak bir de hatırlatma yapmak istiyorum. Emekliye En Fazla Yüksek Promosyon Veren Bankalar Hangisi de 3 yıllık taahhüt vermeniz durumunda. Size en iyi promosyon olanağının hangi bankalar tarafından sağlandığı bula bilirsiniz.

Ziraat Bankası Emekliye Faizsiz Kredi Veriyor Mu?

Ziraat bankası emekliye faizsiz kredi veriyor mu? cevap net olarak HAYIR! Ama, üzülmeyin. Çünkü banka size özel faizli olarak kredi vermektedir. Emekli maaşını kendinden alanlara böylece normal tüketici kredilerine nazaran 3 ila 10 puana kadar daha düşük faizli tüketici kredisi sağlamaktadır. Güncel olarak sunmuş olduğu emekliye özel tüketici kredisinin faiz oranları ise şu şekildedir.

  • Ekim ayı için 24 ay vadeli olarak emekli maaşını kendinden alanlara Ziraat bankası aylık %1.79 den kredi vermektedir.

Bu faiz oranlarına göre 100.000 TL kadar farklı vadelerde geri ödeme planı ise şu şekilde oluşur.

Miktar Vade (Ay) 3 Ayda 1 Ödeme Toplam Maliyet
100.000 TL 9 12.390,82 TL 111.517,37 TL
12 9.594,42 TL 115.133,08 TL
18 6.810,30 TL 122.585,45 TL
20 6.256,73 TL 125.134,72 TL
24 5.430,42 TL 130.330,18 TL

Ziraat Bankası Mobil İnternet Üzerinden Kredi Başvurusu kolaylıkla yapabilirsiniz. Emekli maaşınızı Ziraat üzerinden aldığınız için evraksız ve kefilsiz olarak böylece kredi başvurusunda bulunmuş olursunuz.

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri Temsilcisine Direk Bağlanma numaraları üzerinden de ayrıca detaylı bilgi alabileceğinizi bilmenizi isterim.

Farklı tutarlarda Ziraat bankası emekli kredisini bizlere isterseniz hesaplata da bilirsiniz. Bunun için de tek yapmanız gereken. Çekmek istediğini kredi tutarınız yorumlarda bizlere vadesiyle birlikte iletmenizdir. Gün içerisinde hesaplamanızı yaparak sizlere geri dönüş yaparız. Sağlıklı günler dileriz.

Lütfen Bizi Değerlendir 😉

[Total: 0 Average: 0]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın