Cinnah caddesi no: 5 Kavaklıdere Çankaya/ANKARA PK : 06680
trende

Ziraat Bankası Hisse Senedi Nasıl Alınır? (Halka Arz Alımları)

Halka arz hisse senetlerini Ziraat bankası üzerinden nasıl alabilirsiniz? Bunun için size harika bir içerik hazırladık. Neden mi harika! Çünkü, birincisi; Ziraat bankası halka arz hisse senetlerinizi nasıl alacağınızı resimli olarak anlattık. 2. olarak ise, resimli anlatımla yetinmeyip üstüne üstelik bir de nasıl Ziraat bankası halka araz hisse senetlerinizi alabileceğini anlatan harika bir de video çektik. Çekmiş olduğumuz video da sadece nasıl Ziraat mobil üzerinden halka arz hisse senedinin alınacağından bahsetmekle de kalmadık. Vadesi gelene kadar güncelleme ve iptal işlemelerinin de nasıl yapılacağından bahsettik.

Ziraat Bankası Hisse Senedi Nasıl Alınır? (Halka Arz Alımları)

 

Bu içerikte tüm bunların yanı sıra hisse senedi alımlarında bilinmesi gerekilen çok önemli hususlara da yer verdik. Bunlar da neler dersiniz? İlk olarak halka arz nedir? neden şirketler hisselerini satarlar? Eşit mi? Yoksa orantılı mı? Hisse senedi almak daha mantıklı! En son olarak da hisse senedi alırken nasıl kâr edebileceğinizin tüyolarını verdik. Sonrada nasıl Ziraat bankası hisse senedir açılır ile başlayıp, alım işlemleri için atmanız gerekilen adımlara değinerek sizlerin yapacağınız yorumlar ile içeriğimizi sonlandırdık. Anlayacağınız dolu dolu bir içerik sizleri bekliyor! Bunun için sizlere bu başlıkları verdim. 1. Şirketler neden hisselerini satarlar? Halka arz nedir? Bilmeyenler buraya! 2. Oransal mı? Eşit mi? Hisseti senedi alınmalı konusuna yer verdik. 3. Ziraat Bankası Hisse senedi hesabı nasıl açılır? 4. Ziraat Bankası halka arz hisse senedi alımı yapmak için ne yapmalıyım? 5. Ziraat Bankası Hisse senedi alan kişilerin gerçek yorumlarını bu yazımda yer verdim.

Şirketler Neden Hisselerini Satalar? Halka Arz Nedir?

Ziraat bankası hisseti senedi hesabının nasıl açılacağını ve daha sonrasında nasıl satılacağını sizlere anlatmak isterim. Tabi bunların hiçbirine geçmeden önce halka arz nedir öncelikle onu açıklamamda fayda olacaktır. Birde bu açıklamadan sonra şirketlerin neden hisse senetlerini sattığını da ele alacağım bu başlıkta. Şimdi arkadaşlar ilk olarak halka arz nedir onu bir ele alalım. Şirketlerin hisselerin (%20, %30 ve %40 gibi oranlarda) halka açmalarıdır. Yani küçük yatırımcıların kendi şirketlerine bir nevi ortak etmelerine denilmektedir. Halka açılan bu senetler ise küçük yatırımcılara kendi şirketlerine ortak olmalarını söylemeleridir. Siz değerli vatandaşlara açılan bu şirketler ise değerlerine göre lot olarak verildiğini söylemek isterim. Bu lot değeri şirket değerine ve satışı sunulan hisse miktarını göre değişkenlik göstermektedir. Çok çok düşük rakamlara bile yani 20 TL tutarında bile şirketlere ortak olabiliyorsunuz. Şimdi sizlere şirkete hisse senetlerini neden sattıklarını açıklayacağım. İlk olarak sizlere şunu söyleyebilirim. Bankalara göre çok ucuza finansman sağladıklarından dolayı diyebiliriz. Bu konuyu sizin için bir örnekle anlatmak isterim. Bir şirketin hisse senedini satışa çıkarması bankadan para alıp faiz ödemektense satıştan elde edeceği kar ile bu finansmana kavuşabilirler.

Birde sizlere karlı bir yatırımdan bahsedeceğim. Bu yatırım ise Ziraat Bankası Üzerinden Gümüş Nasıl Alınır? Hesap Açıyor Mu? konusudur. Bu konuyu dikkatli bir şekilde okursanız eğer bana hak vereceksiniz.

Şirketler halka arz olayını bir kerelik olarak yapmayabilirler. İsteğe bağlı olarak başka hisse senetlerini de satışa sunabilirler. Bu olay tamamen şirket sahibinin kendi vereceği bir karardır. Bu işlemi de öyle canım istiyor hemen satıyorum diyemiyorsunuz. Bu yapabilmek için SPK‘den yani Sermaye Piyasası Kurulundan izin alınması gerektiğini bildirmek isterim. Tabi izin almadan da halka arz olduğunu da söyleyerek dağıtım yöntemlerini şu 2 maddede göreceğiz.

 1. Eşit olarak Dağıtım.
 2. Oransal olarak dağıtım.

Sizlere bu başlıkta Şirketlerin neden halka hisselerini satacağını ve halka arzın ne olduğunu detaylı olarak açıkladık. Satış kısmında oransal ve eşit olarak yapılabileceğini de sizlere anlattık. Şimdi ise sizlere eşit mi yada oransal mı hisse senedi almanız sizlere daha fazla para kazandıracağını da bir alt başlıkta vereceğim. Birde sizlere yine yararı olacağını düşündüğüm bir konudan bahsedeceğim. Bu konuda Halk Bankasına Gitmeden (Şubesiz) İnternetten Hesap Nasıl Açılır konusudur. Hemen hemen herkesin kullandığı bir banka olduğu için konuya değinmek istedim. Hisse senedi alacak olan kişilerin çok dikkatli bir şekilde hisse satın almalarını da belirmek isterim. İnşallah bu yazdıklarımı dikkatli bir şekilde okursunuz. Eğer okumazsanız dire Ziraat Bankası hisselerinden alarak para kaybı yaşayabilirsiniz.

Oransal Mı? Eşit Mi? Hisse Alımı Daha Avantajlı?

Evet arkadaşlar oransal mı eşit mi hisse senedi almak daha avantajlı konusunu sizin için bir ele alacağım. Çeşitli araştırmalara göre eşit pay hisse senedi oransal hisse senedine göre daha fazla kazandırdığı görülmüştür. Nedenini ise sizlere kafa karışıklığı olmadan hemen anlatmak isterim. Küçük yatırımcılar eşit dağılımlarda haklarının çok fazla olduğunu söylemek isterim. Bu olaydan dolayı küçük yatırımcılar çok fazla tavandan almış olanlar olmaktadır. Ufak karlarla hisse senedi alıp satabiliyorlar.

Bu hisse senetlerini alabilmeniz için ise Ziraat Bankası Mobil İnternet Üzerinden Kredi Başvurusu (Online Kredi Başvurusu) yazımdan yararlanabilirsiniz.

Sizlere yukarıdaki olayı şu şekil açıklamamda yarar olacaktır. Örneğin küçük ir yatırımcı 5.000 TL tutarında bir hisse senedi aldığını düşünelim. Bu aldığı tutardaki hisse senedini 2X yapması için %100 yapması gerekmektedir. Yani bu aldığınız hisse senedi %10 arttığında eşit dağılım yatırımcısı bunu satmak istemez. Ama oransal yatırımcılar 1.000.000 TL tutarında hisse senedi aldığında %3 bile artsa bu yatırımcılara ilaç gibi gelip paralarını çekebilirler. Şimdi sizlere eşit ve oransal dağıtımlardan nasıl çok fazla para kazanacağınızı bir kaç tüyo ile anlatacağım.

 1. Halka arz olduğunu ilk günden bilmeniz gerekmektedir. Bu şekilde hisse senedi çok fazla değer kazanmadan sizler hisse senedi satın almış olacaksınız.
 2. Seans kapanışlarını takip etmelisiniz. Takip sonrasında ise bir tık seviye altına alım emri verirseniz daha az seviyeden hisse senedi alabilirsiniz.

Şimdi sizlere eşit mi oransal mı hisse pay dağılımı alacağınızdan bahsettim. Şimdi Ziraat Bankasında hisse senedi hesabı nasıl açılır ve nasıl hisse sendi alınır bu konuları da bir alt başlıkta ele alacağız.

Ziraat Bankası Hisse Senedi Hesabı Nasıl Açılır?

Ziraat Bankası hisse senedi almak için bir mevduat hesabınız olması gerekmektedir. Tabi sadece Ziraat Bankası vadesiz hesabınızın olması ne yazık ki yeterli olmayacaktır. Peki başka ne lazım olacak diyenler için ise Ziraat Bankası internet bankacılığı da açmanız gerekmektedir. Bu iki işlemi de sizler için hiç bankaya gitmeden yapabiliyor olduğunuzu hemen söylemek isterim. Bu işlemleri yapmanız hem banka yoğunluğunu azaltıyor hem de sizi korona virüs olaylarından korunmanızı sağlanacaktır. Yani bu iki işlemi de yapabilmeniz için internet gerektiğini de söylemek isterim. Sizlere şubeye gitmeden nasıl internet şubesi açacağınızı belirtmem için Ziraat Banka Şubesine Gitmeden Vadesiz Hesap Açma (İnternet Giriş Dahil) bu yazıma göz atmanız gerekmektedir. Bu yazım sayesinde mevduat hesabı açtıktan sonra aşağıdaki sizlere vereceğim bilgiler sayesinde hisse senedi alma işlemini de yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası Halka Arz Hisse Alımı Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası halka arz edilen hisse senedi alımı nasıl yapılıyor sorusuna sizlere cevap vermek için bu alt başlığı oluşturdum. Bu hisse senedi alma yöntemini sizlere hem yazılı hem de görsel olarak sizlere anlatacağım. Hatta onu ile ilgili sizlere video bile çektim diyebilirim. Tabi bu vereceğim bilgilerde anlamadığınız bir yer olursa sayfamıza yorum attığınızda gün içerisinde sizlere yanıt vereceğim. Evet arkadaşalar yukarıda belirttiğim gibi Ziraat Bankası mevduat hesabınızı aldıysanız ve Ziraat Bankası mobil uygulamayı da indirdiyseniz şimdi artık hisse senedi nasıl alınıyor ona geçebiliriz.

 1. İlk olarak Ziraat Bankası mobil uygulamasına T.C numaranı ve şifreniz ile giriş yapınız. blank
 2. Ana ekranda sağ alt kısmındaki MENÜ tuşuna basınız.blank
 3. Menü tuşuna bastıktan sonra YATIRIM SEKMESİNE basınız. blank
 4. Şimdi ise HALKA ARZ sekmesini tuşlamanızı isteyeceğim. blank
 5. Açılan ekranda ise HİSSE SENEDİ HALKA ARZ TALEP GİRİŞ butonuna basınız. blank
 6. Halka arza katılmak istediğiniz hisse senedini seçiniz. blank
 7. Halka arz için kullanacağınız mevduat hesabını seçmelisiniz. blank
 8. Ödeme kısmına geldi sıra şimdi ise PEŞİN mi yada TEMİNATLI talep adımlarından hangisi istiyorsanız seçiniz DEVAM tuşuna basınız.blank
 9. Eğer peşin seçimini yaparsanız altta gözüken tutar ve adet kısmını seçmeniz gerekmektedir. Daha sonrasında DEVAM diyerek yolumuza bakalım. Tabi en az bir adet lot seçmelisiniz. blank
 10. Halka arz bilgilendirme notunu okuyarak ONAY butonuna basınız. blank
 11. Sizleri tebrik ederim artık hisse senedi almış bulunmaktasınız. Artık işleminiz tamamlanmış oldu. blank

Evet arkadaşlar sizlere verdiğim bu bilgiler sayesinde artık Ziraat Bankasından nasıl hisse senedi alınacağınızı gördünüz. Sizlerde artık para kazanabiliyor oldunuz. Ama dediğim gibi dikkatli olun alım satım yaparken kaybetmeyin derim. Yoksa bu olaydan kar edeceğim derken zarara uğrayabilirsiniz. Şidi sizlere Ziraat Bankası hisse senedi alan kişilerin gerçek yorumlarından bahsedeceğim.

Ziraat Bankası Hisse Alımları Yapanların Gerçek Yorumları

Ziraat Bankası hisse senedi alım ve satımı için herhangi bir yorum sayfası bulamadığım için sizleri bu konunun yorum kısmında buluşturmayı düşündüm. Bu yorumlarınız sayfamızda gün içerisinde yayınlanacağını da belirtmek isterim. Yani günümün hemen hemen her anını internet başında geçirdiğimden dolayı yorumlarınıza onun için anında onay verip diye kişilerin de sizin yorumlarınıza verdiği yorumları da anında cevaplayacağım. Bu sayede sizlerde yorumlarınıza anında cevap alacaksınız. Tabi bu yorumlarda bir birinizi kıracak sözler olursa o kişilerin yorumları yayınlanmayacaktır. Bu konu bizim için çok ama çok önemlidir. .Kimsenin kimseyi rencide etmeye hakkı yoktur. Yine sizlere yorum yapabileceğiniz bir konuyu da paylaşmak isterim. Bu konuda Sanal Para BİTCOİN (BTC) Günlük Kazanç Al Sat Taktikleri Neler? konusudur. Bu sayede bir birinize duyduğunuz konuları paylaşarak para kazanabilirsiniz. Yukarıda belirttiğim gibi birde konu ile ilgili sizlere bir video bırakıyorum. Bu video sayesinde de bilgilerinize bilgi katabilirsiniz.

Lütfen Bizi Değerlendir 😉

[Total: 0 Average: 0]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın