Cinnah caddesi no: 5 Kavaklıdere Çankaya/ANKARA PK : 06680
trende

Ziraat Bankası Kredi Kartı Başvurusu (SMS Telefon Numaraları)

Ziraat bankası yapılan son anlaşmayla HALKBANK ve VAKIFBANK'a ait tüm ATM üzerinden ücretsiz olarak para çekme işlemini yürürlüğe geçirmiştir. Böylece kredi kartı işlemlerinizden tutunda emekli maaş çekimlerine kadar artık birden fazla ATM'yi ücretsiz olarak kullanım hakkına sahip olmuş olacaksınız. Bunun yanı sıra, banka maaş müşterisi olmasanız dahi en az 3 otomatik ödeme talimatı vererek Ziraat bankası aidatsız kredi kartı sahibi oluna bilinmesi de ayrı bir güzel yanıdır. Tabi Ziraat bankasının bankkart ve kredi kartının sizlere sağlamış olduğu avantajlar bunlarla da sınırlı kalmamaktadır.

Ziraat Bankası Kredi Kartı Başvurusu (SMS Telefon Numaraları)

 

Ücretsiz para gönderme 12 aya varan uygun faizlerle nakit avans kullanımı, işin doğrusu bir çok tüketicinin daha fazla dikkatini çekmektedir. Peki, bir çok özelliği sizlere yıllık kart aidatı almadan sunan bu harika kartlara başvuru nasıl yapabilirsiniz? Bahsetmiş olduğumuz yöntemlerle en fazla 3 adımla başvurularınızın ayrıca sonuçlarını nasıl öğrene bilirsiniz? Tüm bu soruların cevabını Ziraat bankası kredi kartı almış birisi olarak sizler için cevaplıyorum.

Ziraat Bankası Kredi Kartı Almak İçin Ne gerekir? Evraklar Nelerdir?

Bir çok özelliğe sahip olan Ziraat bankası kredi kartı almak için ne gerekir diye sorarsanız size tek bir cevapla bunun yanıtını verebilirim. O da çok iyi olmasa da kötü olmayan bir kredi notuna sahip olmanızdır. Kredi Notu Nedir? Ücretsiz 4 Yöntemle Nasıl Öğrenilir? de bahsetmiş olduğum Ziraat bankası kredi kartı almak için en önemli şart hakkında bilgileri sahip olabilirsiniz. Ziraat bankası kredi almak için gerekli olan bu not ortalamasına sahip değilseniz de yine bunun çözümünü sizler için başka bir konuda yer verdiğimi de bilmenizi isterim. Onu da 3 Ayda Kredi Notunu Hızlı Yükseltme Hilesi içeriğimde bula bilmektesiniz. Ziraat bankası kredi kartı almak için bu en büyük şartı sağladıktan sonra ise gerekli evrakların neler olduğuna geçebiliriz.

 1. Nüfus cüzdanı
 2. Banka müşterisi değilseniz herhangi bir adınıza düzenlenmiş fatura

yeterlidir. Aşağıda bahsetmiş olduğum şekilde ön başvurularını yapanlar bu iki evrakla Ziraat bankası şubelerine gitmeleri gerekmektedir. Dana sonra adınıza onaylı kredi kartınızı alabilmek için sözleşme formunu da imzalamanız yeterli olacaktır.

Ziraat Kredi Kartı Başvurusu Kaç Günde Sonuçlanır?

Ziraat kredi kartının kaç günde sonuçlanması bilmek için ilk yapmanız gereken yukarıda belirtmiş olduğum evrakları hazırlayıp en yakın şubeye giderek kredi kartı başvurusu yapmanız gerekmektedir. Dilerseniz bu başvuruyu şubeye gitmeden evde, işte veya herhangi bir yerde oturarak ta yapabilirsiniz. Nasıl mı tabi ki günümüzde elimizden hiç düşmeyen cep telefonu ile kısa SMS atarak yapabilirsiniz. Yapacağınız işlemi yazarak 4747 ye SMS atmanız yeterli olacaktır. Birde herhangi bir gelir belgeniz yok ise kredi kartı çıkmaz demeyin. Sizlere daha önceden bahsetmiş olduğum Gelir Belgesiz Kredi Kartı Veren Bankalar yazısından yardım alarak sizde artık kredi kartına sahip olabilirsiniz. Peki bütün bu başvuru işlemlerini yaptınız ve kredi kartınız ortalama 1 iş gününde olum ve olumsuz olarak sonuçlanır.

Ziraat Bankası Kredi Kartı Başvuru Sonucu Nasıl Öğrenilir?

Ziraat bankası kredi kartı başvuru sonucu öğrenmenin bir çok yolu vardır. Bunlar hakkında bilgi vermem gerekirse 3 ana başlıkta toplayabiliriz. Bu 3 madde halinde başvuru sorgulama nasıl yapılıyor şimdi beraber görelim.

 • SMS İle Kredi Kartı Sorgulama

SMS ile kredi kartı sorgulama işlemeni şu şekil yapabilirsiniz. Yukarıda başvuru işlemden bahsetmiştim bunda da aynı sistem yapabiliyorsunuz. Cep telefonunuzun SMS kısmına gelerek 4747 ye yapacağınız işlemi yazarak gönderdiğiniz taktirde size sonuç en kısa zamanda gelecektir. Bu şekil çok kolay bir şekilde kredi kartı sonucunuzu öğrenebilirsiniz.

 • İnternet Bankacılığı İle Kredi Kartı Sonucu Sorgulama

Ziraat bankası internet bankacılığına girerek kredi kartı sonucunu öğrenebilirsiniz. Peki bu işlemde sizden neler isteniyor hem görsel olarak hem de anlatımlı bir şekilde sizlere bahsedeceğim.

  • T.C. Kimlik numaranız veya Başvuru sorgu numaranız
  • Cep telefonunuz

Bu iki bilgiyi eksiksiz olarak girerek aşağıda kişisel verilerin korunması kutucuğunu tıklayıp sorgulama işlemeni yapabilirsiniz.

blank

Bu işleme https://bit.ly/38o0BWD vermiş olduğum bu link sayesinde erişim sağlayabilirsiniz.

 • Müşteri Hizmetini Arayarak Kredi Kartı Başvurusu Sorgulama

Ziraat bankası müşteri hizmetini arayarak ta kredi kartı sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken şey, 444 00 00 – 0850 220 00 00 numaralarından herhangi birini aramanız gerekmektedir. Arama işlemini yaptıktan sonra sesli yanıt sistemi gelecektir. Sesli yanıt sistemine kredi kartı başvurusu sorgulama diyerek yanıtlamanız gerekmektedir. Daha sonrasından sizden T.C kimlik numaranızı tuşlamanız istenecektir. Tuşlama işlemeniz bittikten sonra beklemeniz yada telefonunuzdan kare (#) tuşunu basarak sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Ziraat Kredi Kartı Aidatsız Nasıl Alınır? SMS Numaraları

Ziraat bankası kredi kartı aidatsız olarak nasıl alındığı hakkında sizlere şöyle bilgiler vereceğim. Öncelikle bilmeniz gereken Ziraat bankasının Aidatsız olarak nitelendirdiği 1 adet kredi kartı vardır. Oda Bankart Gençtir. Diğer kredi kartlarının da şöyle bir özelliği vardır. Kesilen kart aidat ücretlerini Bankkart’ının kredi kartı uygulaması açık olan kart sahiplerinin yararlanabildiği bir özelliktir. Başka türlü kredi kartı ücreti iadesi almanız banka tarafından mümkün değildir. Bir şartla kredi kartı aidat ücretlerini geri alabilirsiniz. Nasıl olduğunu sizlere Kredi Kartı Yıllık Aidat Ücreti İadesi Alma (e-Devlet Başvurusu) yazımda sizlere bahsetmiştim. Birde sizlere Ziraat bankasının kaç çeşit kredi kartı var ondan bahsedeyim. Toplam 8 adet kredi kartı bulunan ziraat bankasının kredi kartları şu şekildedir;

 • Bankkart
 • Bankkart Gold
 • Bankkart Premium
 • Bankkart Genç
 • Kampüs Kart
 • Bankkart Başak
 • Bankkart Business
 • Bankkart Başak Girişimci/Kurumsal

Yukarıda saydığım bu kredi kartlarında dediğim gibi Bankkart GENÇ harici aidat ücreti kesilir. Ama geri tekrardan iade edilir. Peki Bu kart aidat ücretini nasıl geri alıyoruz şimdi birlikte görelim.

 • Bu aidat iadesi alma başvurusu 16 şubat 2018 yılından bu yana yansıyan kart ücretleri için geçerlidir.
 • Aidat ücreti yansıdıktan sonra 3 ay içinde;
  • SMS,
  • Bankkart Mobil,
  • İnternet Şube,
  • Müşteri İletişim Merkezi,
  • Şubelerimiz aracılığıyla ile yapabilirsiniz.
 • SMS ile aidat ücretini geri alabilmeniz için AIDATIADE yazıp boşluk bırakarak hangi kartınıza ücret yansıdıysa o kartın son 6 hanesini 4757’ye göndermeniz gerekmektedir.

Yukarıdaki yolu izleyerek kredi kartınızdan kesilen kart aidat ücretini gere alabilirsiniz.

Ziraat Bankası Bankkart Hesap Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankasının sizler için hizmete sunduğu Bankkart’ın çok güzel bir özelliği vardır. Bu özelliğin ne olduğunu merak edenler için sizlere şöyle anlatayım. Bu kart iki kartı bir araya toplayan bir karttır. Yani kredi kartı ve banka kartını tek bir kartta toplamıştır. Kartın ön yüzünde kredi kartınızın numarası yer alırken, Arka yüzünde ise banka kart numaranız bulunmaktadır. POS veya ATM’de yaptığınız işlemlerde yapmanız gereken şey ise kartınızı taktıktan sonra çıkan ekranda hangi kartınızı kullanacaksınız onu seçmeniz gerekecektir. Peki böyle bir kartın başvurusunu nasıl yapacaksınız şimdi sizlere bunu paylaşacağım. Yapmanız gereken https://bit.ly/3blsLDv bu linke tıklayarak başvuru işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Burada yapmanız gereken şey T.C kimlik numaranızı ve cep telefon numaranızı yazarak başvur işlemini tuşlayarak işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

blank

Görsel olarak ta sizlere yukarıda paylaştım. Şimdi sizlere ziraat bankasının ATM üzerinden Bankkartınız üzerinden limit üstü para çekimlerinizde ne kadar faiz oranları uygulanıyor detaylı olarak inceleyelim.

Çekilen
Tutar (TL)
Vade Toplam Gelen
Faiz (TL)
2.500 6 Ay 448,77 TL
5.000 897,53 TL
7.500 1.346,30 TL
10.000 1.795,06 TL

Bu tutarlara aylık %1.73 tutarında nakit avans faiz uygulanmaktadır. bu üst limiti ödeme gücünüze göre yükseltip azaltabilirsiniz.

Lütfen Bizi Değerlendir 😉

[Total: 0 Average: 0]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın