Cinnah caddesi no: 5 Kavaklıdere Çankaya/ANKARA PK : 06680
trende

Ziraat Bankası Kredi Kartı Limiti Nasıl Yükseltilir? 3 Yöntem ile Limit Yükseltme

Ziraat Bankası müşterisi olan kişiler, kullandığı kredi kartının alışveriş yaparken veya acil durumlarda nakit avans taleplerinde limit arttırma başvurusunda bulunuyor. Birkaç farklı seçenekle kredi kartı limiti yükseltilebilir. Peki bu seçenekler neler? En yaygın olanı, elbette İnternet veya mobil uygulamalarda oluşturulan limit yükseltme talebi diyebilirim. Banka müşterileri, şubelere göre çok daha hızlı sonuçlar sundukları için genellikle online yöntemleri seçerek işlemlerini hızlandırabilirler.

Ziraat Bankası Kredi Kartı Limiti Nasıl Yükseltilir? 3 Yöntem ile Limit Yükseltme

 

Sizler için hazırladığım bu yazıda Ziraat Bankası kullanıcıların en çok merak ettiği kredi kartı limiti nasıl yükseltilir? sorusunu cevaplandırıyorum. Para çekme limiti vb. konularda sorun yaşayanlarında limit arttırmaya gittiği nedeniyle tüm yöntemleri içeriğimde bulabilirsiniz. Bu arada henüz limit artışı talebinde bulunmadıysanız ve bundan sonra ne yapacağınızdan emin değilseniz aşağıdaki başvuru kanallarını incelemenizi tavsiye ederim. 1. Kredi kartı limit yükseltme yöntemleri nelerdir? 2. Ziraat Bankası limit yükseltme nasıl yapılmaktadır? İnternet ve mobil üzerinden nasıl yapılır? 3. ATM ve Müşteri hizmetlerinden kredi kartı limit arttırma nasıl yapılmaktadır. Bütün bu soruların cevabını vereceğim.

Kredi Kartı Limit Yükseltme Yöntemleri Nelerdir?

Kredi kullananların sayısı her geçen gün artmakta. Kimi banka otomatik limit yükseltirken kimi banka da başvuru yapılması durumunda limit artışına gitmekte. Bana sorarsanız başvuru yaparak limit arttırma daha mantıklı. Çünkü ödemekte zorlandığım kredi kartının limiti haberim olmadan yükselse kredi kartı borcunu ödemek benim için hayli zorlaşacak. Benim gibi düşünen kullanıcılarıma özel hazırladığım bu makalede söz ettiğim Ziraat Bankası sadece başvuru yoluyla limit arttırma yapıyor. Ziraat Bankası müşterileri birkaç yöntemle kredi kartı limit yükseltme başvurunda bulunuyor. Peki bu yöntemler neler?

Kredi Kartı Limit Yükseltme Yöntemleri Nelerdir?
İnternetten
Mobil Bankacılık
SMS
ATM
Müşteri Hizmetleri

Yukarıda tabloda verdiğim yöntemlerden herhangi birini kullanarak kredi kartı limitinizi yükseltebilirsiniz. Kredi kartı yükseltme yöntemleri nelerdir? sorusunu cevaplandırdığımı düşünüyorum. Yazımın geri kalanın da bu yöntemlerin detayları tek tek açıkladım.

Ziraat Bankası’nın kredi kartı limit yükseltme yöntemlerini ele aldığım bu yazıda yine Ziraat Bankasının kredi ürünü olan esnaf kredi kartı başvurusu nasıl yapacağınıza yönelik yazdığım içeriği buraya bırakıyorum. 🙂 Ziraat Bankası Esnaf Kredi Kartı Başvurusu

Ziraat Bankası Kredi Kartı Limiti Nasıl Yükseltilir

Ziraat Bankası Kredi Kartı Limiti Nasıl Yükseltilir?

Ziraat Bankası Kredi Kartı Limiti Yükseltme Nasıl Yapılır? (İnternet, Mobil Bankacılık, SMS)

Öncesinde de bahsettiğim gibi kredi kartı limit yükseltme talepleri Ziraat Bankası müşterileri için en yaygın olarak internet ve mobil bankacılık üzerinden yapılıyor? Peki nasıl görsel yardımı ile anlatmış olduğum yönergeler ile Ziraat Bankası kredi kartı limiti yükseltme nasıl yapılır? sorusuna cevap bulacaksınız. O halde detaylara geçelim. Önünüzde iki seçenek var. Limit arttırma talebini internet ve mobil bankacılıktan yapabilirsiniz. Basit ve hızlı olması nedeniyle çokça kullanılan bu yöntemleri ayrı ayrı incelemek gerekirse;

İnternetten Ziraat Bankası Kredi Kartı Limit Yükseltme
Ziraat Bankası internete veya mobil bankacılığa bağlanın.
Ardından Ürünler – Başvurular – Kredi kartı – Limiti artır menüsüne gidebilir ve hemen başvurabilir ve sonucu bilgilendirme SMS’i şeklinde alabilirsiniz.
Daha hızlı yanıt almak için “Talepleri takip et” menüsünden internet bankacılığı aracılığıyla destek servisini arayabilir veya mevcut talebin durumunu öğrenebilirsiniz.
Talebinizin durumunu sürekli olarak takip edebilir, talebiniz reddedilirse dilerseniz alt limit talebinde bulunabilirsiniz.

Yukarıdaki süreci adım adım uygularsanız kısa süre içerisinde limit yükseltme talebinizi tamamlamış olacaksınız. İnternet bankacılığı ve mobil uygulama aynı olsa da aslında iki farklı yöntem olduğunu belirtmemde fayda var. Cep telefonunuzdan birkaç aşamada limit artırma talebi oluşturabilirsiniz. Aşağıda hem mobil uygulama üzerinden limit artırmanın yollarını bulacaksınız. En uygun yollardan biri de bankacılığımızı cep telefonundan yapmaktır. Tüm bankalar sağladıkları mobil uygulamaları kullanarak birçok hizmeti dakikalar içinde işlememize yardımcı olabilir. Mobil uygulamalar, kart uygulamasını, diğer uygulamalardaki işlemleri, ödemeleri ve diğer birçok hizmeti kullanmanızı sağlar. Hemen hemen her bankada bulunan mobil bankacılık sisteminde Ziraat Bankası müşterileri nasıl limit artış talebinde bulunacak, gelin inceleyelim.

Mobil Bankacılık Ziraat Bankası Kredi Kartı Limit Arttırma
  • Ziraat Bankası mobil uygulamasına giriş yapın,
  • Menüden “Başvurular” monitörü seçin.
  • Başvuru monitöründe “Bankkart – Kredi Kartı” adımına devam edin,
  • Ekranın en altında bulunan “Limit Artış Başvurusu” ile devam ederek işlemi tamamlayın.

Bir sonraki ekranda limitini artırmak istediğiniz kredi kartını seçmeniz istenecektir. Eğer sadece bir kredi kartınız varsa seçim yapmadan devam edebilirsiniz. Daha sonra aynı ekranda aylık gelirinizi ve talep ettiğiniz yeni kart limitini girerek işlemi tamamlayabilirsiniz. Daha net anlaşılması adına adım adım görsel yardımı ile aşağıda mobil bankacılık üzerinden limit yükseltmeyi anlattım.

Öncelikle Ziraat Bankası mobil bankacılık girişi yapalım. ⇓

Ziraat Bankası Giriş

Ziraat Bankası Giriş

Ardından yapmanız gereken adım Kartlarım bölümüne geçmek. ⇓

Ziraat Bankası kartlarım

Ziraat Bankası kartlarım

Bir sonraki adımda limit arttırma talebinde bulunacağınız kartı seçip ekranın altında yer alan “kart ayarları”na tıklamak. ⇓

kart ayarları

kart ayarları

Kart ayarları arasından “Limit Belirleme” butonunu seçmeniz gerekecek. ⇓

limit belirleme

limit belirleme

Son olarak ekranda yer alan tutarlardan birini seçerek işlemi sonlandırabilirsiniz. ⇓

Ziraat Bankası kredi kartı limit yükseltme

Ziraat Bankası kredi kartı limit yükseltme

Bu sayede kredi kartı limit artışından bulunabilirsiniz. Bundan sonrası beklemek. Umarım faydası olmuştur. Şimdide SMS üzerinden nasıl limit yükseltme talebinde bulunabileceğinize bakalım. En uygun yollardan biri de SMS limiti talep etmektir. Cep telefonunuzda mobil uygulamayı kullanmıyorsanız veya akıllı telefonunuz yoksa, kartınızın limit artırımını talep eden SMS de gönderebilirsiniz. Diğer yöntemler gibi size çok hızlı sonuç vereceklerini söyleyebiliriz. Aşağıda gösterildiği gibi örnek bir SMS gönderirseniz, kısa mesaj olarak bir cevap gönderilecektir.

SMS Limit yükseltme

SMS Limit yükseltme

SMS göndererek limitinizi artırmak istiyorsanız tamamı büyük harflerle; LIMIT kredi kartınızın son 6 hanesini tuşlayıp istenilen limit için aylık gelirinizi belirterek 4757’ye SMS gönderebilirsiniz. Aynı formatta (görselde yer aldığı gibi) göndermeyi unutmayın. Yukarıda örneğini verdiğimiz SMS’i gönderdikten hemen sonra, derecelendirildiğini belirten kısa bir mesaj alacaksınız. Cevap, kredi durumunuza bağlı olarak gecikebilir. Limit tahmin süreçleri genellikle otomatik sistemler tarafından gerçekleştirilir ve bu nedenle hızlı bir şekilde tamamlanır.

Kredi kartı limit arttırmadan söz etmiş iken, yeni bir kredi kartı başvurusunda bulunmak ister misiniz? Üstelik SMS ile! Ziraat Bankası Kredi Kartı Başvurusu (SMS Telefon Numaraları) adlı makalemde tüm detayları ele aldım.

ATM ve Müşteri Hizmetlerinden Kredi Kartı Limit Arttırma Talebi

Yukarıda sizlere verdiğim yöntemlerden sonra diğerleri kadar hızlı olmasa da ATM ve müşteri hizmetleri üzerinden de kredi kartı limit arttırma başvurusunda bulunabilirsiniz. Peki nasıl? Gelin hemen anlatayım.

  • Öncelikle müşteri hizmetlerinden işlem yapacaksanız; Kredi Kartı İşlemleri menüsüne 444 00 00 Çağrı Merkezi’ni arayarak ulaşabilir, müşteri temsilcisine başvurmanıza gerek kalmadan başvuruda bulunabilirsiniz.
  • Diğer bir yöntem olan ATM’lerden işlem yapmak için de Ziraat Bankası ATM’lerinden birine giderek limit uygulamak istediğiniz kredi kartını girerek “Kredi kartı işlemleri – İşlem limiti” adımlarını takip ederek işlemi hemen tamamlayabilirsiniz.

Bu sayfada Ziraat Bankası kredi kartı limitinizi artırmak ve kart limitinizi artırmak için başvuru kanallarını sizler ile paylaştım. Son olarak size bir bilgi daha vermek isterim. Bu da kredi kartı limiti neye göre belirleniyor? sorusunu soran arkadaşlara gelsin. Kredi kartı limitinizi artırmak için, istediğiniz limite eşit aylık net gelirinizin olması gerekir. Talep edilmesi halinde banka, aylık net geliriniz, kredibiliteniz, geçmiş ödemeleriniz ve büyük defter gibi bilgileri kontrol edecek ve bu bilgilere göre talebinizi tamamlayacaktır. Daha net ifade etmem gerekirse; Kredi kartı limiti, Banka Kartları ve Kredi Kartları Hakkında Yönetmeliğinde belirtilen şartları ve limitleri aşmamak kaydıyla banka tarafından belirleniyor. Düzenlemeler, yeni kart sahipleri için “toplam kredi kartı limiti”ni ilk yıl kanıtlanmış aylık gelirlerinin iki katı, sonraki yıllarda kredi kartı sahipleri için 4 katı ile sınırlandırıyor. Aylık gelirin belirlenmesinden banka sorumlu olduğunu unutmayın.

Lütfen Bizi Değerlendir 😉

[Total: 0 Average: 0]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın