Cinnah caddesi no: 5 Kavaklıdere Çankaya/ANKARA PK : 06680
trende

Ziraat Bankası Kredi Kartım Nerede Kaldı! Gelmedi? 4 Şekilde Sorgulama

Ziraat Bankası Türkiye genelinde en çok banka ve kredi kartı olan banka sıralamasında gelmektedir. Ziraat bankasına ait kartlar ne derseniz eğer hemen sizlere belirtmek isterim. Bunların en başında öğrencilerin çok kullandığı Kampüs ve Genç. Diğer vatandaşların kullandığı Bankkart, Gold ve Platinum olarak en çok piyasada bulunan kartlardır. Bu kartların kendilerine göre limit ve kampanyaları olmaktadır. Ne kadar farklılık gösterse de başvuru süresi ve kart teslim şekilleri hep aynıdır. Bu süreç içerisinde hep şu sorular sorulmaktadır. Kredi kartım nerede kaldı ve gelmedi soruları hep duyulmaktadır. Sizlerin bu sorusunu toplamda 4 başlık altınca cevap vermek isterim. Evet arkadaşlar Ziraat Bankası kredi ve banka kartına ilk defa başvuracaklar ve yenileyeceklerin hepsi bu 4 yolu izleyebilir. 

Ziraat Bankası Kredi Kartım Nerede Kaldı! Gelmedi? 4 Şekilde Sorgulama

 

Ziraat Bankası kredi kartım ne zaman gelir? Gelmedi diyenlerin akıllındaki soruları işte bu 4 madde ile yer vereceğim. 1. yol internet bankacılı ile sorgulama. 2. yol Ziraat Bankasına ait resmi internet sitesi aracılığı ile sorgulama. 3. izlenecek yol ise Ziraat Bankası müşteri hizmetleri aracılığı ile sorgulama. 4. ve son işlem ise Ziraat Bankası kurye iletişim numarası ile kredi kartınızın ve banka kartınızın nerede olduğunu öğrenebilirsiniz. Hadi arkadaşlar şimdi bütün bu işlemlerin nasıl yapıldığını bir görelim.

Ziraat Bankası Kredi Kartım Nerede? Ne Zaman Gelir? Nasıl Öğrenebilirim?

Ziraat Bankası kredi kartı başvurusu yaptım ne zaman elime ulaşır derseniz hemen cevabını vereyim sizlere. Evet arkadaşlar 15 gün içersin de elinize ulaşabilir. Bu 15 günün 5 iş günü kartın basılması için ayrılmaktadır. Diğer 10 gün ise kuryeye ayrılan süre olarak hesaplanmaktadır. Kurye süresi illere göre değişkenlik göstermektedir. Neden mi? Çünkü Ziraat Bankası kart basım yerleri Ankara ve İstanbul’da olduğu için bulunduğunuz il Iğdır İse 10 gün sürer, eğer bulunduğunuz il Bursa ve çevre iller ise 2 ile 5 gün arasında elinize ulaşabilir. Çevre illerden kastımız Eskişehir, Afyon, Kütahya ve İzmit gibi illerdir. Şimdi sizlere kredi kartınızın kaç gün içerisinde geleceğinizi görmüş oldunuz. Şimdi bu süreç içerisinde Ziraat Bankası banka kartınız veya kredi kartınızın nerede olduğunu nasıl öğrenebiliyorsunuz onu göreceğiz. Bu sorunun yanıtını bulabilmeniz için aşağıdaki 4 başlıktan birini yapmanız yeterli olacaktır. Bunlar ise şu şekildir.

 1. Ziraat Bankasına ait mobil üzerinden sorgulama,
 2. Ziraat Bankası internet sitesinden sorgulama,
 3. Müşteri temsilcisi ile görüşme yaparak sorgulama,
 4. Dağıtım kısmına geçildiyse kurye iletişim numarası ile sorgulama.

Ziraat bankası Bankası Bankkart yada kredi kartlarının nerde olduğunu sorgulamak için yukarıdaki 4 yolu izleyebilirsiniz. Bu 4 yolun her biri sizlere kredi kartınız nerede olduğunu bulabilir. Bu yöntemlerin bazıları T.C kimlik numaranız ile bazılarında ise telefon numaranız istenmektedir. Sizlere birde bu işlemi hem görsel hem de yazılı olarak ta vereceğim. Hadi şimdi bütün bu işlemleri nasıl yapılıyor bir görelim.

1- Ziraat Mobil Üzerinden Kredi Kartınızın Nerede Olduğunu Öğrenme

Ziraat Bankası mobil üzerinden kredi kartı başvurunuz nerede olduğunu sorgulamasını yapabilirsiniz. Elinizin altında devamlı giriş yaptığınız bir uygulama için 1. sırada yer vermek istedim sizlere. Yani en hızlı şekilde bu uygulama ile kredi kartınızı veya Bankakartınızın nerede olduğunu öğrenebilirsiniz. Sizlere bu konuya geçmeden önce Ziraat Bankası mobil şifrenizin olup olmadığı konusuna değinmek istedim. Eğer şifreniz yok ise Ziraat Bankası Mobil Bankacılık Açma, Şifre Alma! yazıma bakmanız yeterli olacaktır. Bu sayede şifrenizi oluşturabilirsiniz. Şimdi mobil şifreniz var ise yapmanız gereken şey Ziraat Bankası kredi kartınızın nerede olduğunu mobil uygulamaya girerek aşağıdaki gibi yapabilirsiniz. Hem de 5 adımda bu işlemi yapabiliyorsunuz.

 1. Ziraat Bankasına ait olan mobil bankacılık uygulamasına giriş yapalım. Daha sonra sağ alt tarafta MENÜ sekmesini tuşlayalım. blank
 2. Şimdi açılan ekranda BAŞVURULAR sekmesini seçerek devam edelim. blank
 3. Karşımıza çıkan ekranda BAŞVURU TAKİP sekmesine basalım. blank
 4. Şimdi ise KART GÖNDERİ TAKİP sekmesini tuşlayalım. blank
 5. En son ki işlemden sonra artık Ziraat Bankası kredi kartı veya banka kartınızın en son hangi işlemde olduğunu görmüş olacaksınız. Ben kredi kartı veya banka kartı başvurusu yapmadığım için basımda olan kartınız yoktur yazısı karşıma çıktı.blank

Ziraat Bankası mobil uygulaması üzerinden kart sorgulama işlemini gördüğünüz üzere 5 adım şeklinde yapabiliyorsunuz. Eğer bu mobil uygulama ile yapmak istemiyorum veya benim mobil uygulamam yok derseniz sizlere 2. yolu önereceğim. Bu yol ise T.C kimlik numaranız ile internet sitesi üzerinden başvuru nasıl yapılacağıdır.

Hadi şimdi bu işlem nasıl yapılıyor bir görelim.

2- T.C Numara İle Ziraat Bankası Kredi Kart Sorgulaması Yapma

Ziraat Bankası kredi veya BankaKart başvurunuz olumlu oldu. Ama kartlarınız elinize ulaşmadı ise şimdi sizlere vereceğim bu bilgiler ile nerede olduğunu öğrenebilirsiniz. Yukarıda sizlere 1. yoldan bahsettik ama tercih etmiyorsanız hemen 11 haneli T.C. kimlik numaranız ve sistem üzerinden kayıtlı olan cep telefonunuzu elinize alınız. Bu işlemi bilmeyenler için 4 adımda sizlere görsel ve yazılı olarak anlattım. Bunun için izleyeceğiniz yolla şu şekildir.

 1. İlk olarak sizlere vereceğim bu linke giriş yapınız. https://www.ziraatbank.com.tr/tr/bireysel/basvurular/kredi-karti-basvurusu/basvuru-sorgulama
 2. Kişisel verilerin korunması kanunu gereği sizlere bir kutucuk onaylamanız gerekmektedir. Bu kutucukta yazan yazı ise BİLGİLENDİRME. Bu yazıyı okumanızı tavsiye ederim. blank
 3. Açılan ekranda T.C. kimlik numaranızı ve sisteme kayıtlı olan cep telefon numaranızı yazarak SORGULA sekmesini tıklayınız.blank
 4. Bu işlemde karşınıza Ziraat Bankası kart başvuru sonuçlarınız çıkacaktır. Benim yine başvurum olmadığı için bulunamadı yazısı çıkmaktadır. blank

Evet arkadaşlar sizlere 2. yönteminde nasıl olduğunu hem görsel hem de yazılı olarak anlattık. Dediğim gibi bu işlem için 2 önemli istenen bilgi vardır. Bunlardan biri T.C. kimlik numaranız diğeri ise sisteme kayıtlı cep telefonu numaranız. Bunlar olduktan sonra bu işlemi yapabilirsiniz.

Şimdi ise 3. işlem ile kredi kartı sorgulama işleminin nasıl olduğunu göreceğiz.

3- Müşteri Hizmetleri İle Kredi Kartınız Nerede Olduğunu Öğrenme

Evet arkadaşlar Ziraat Bankası kredi kartım gelmedi veya nerede olduğunu öğrenmek istiyorum derseniz sizlere 3. yöntemi anlatacağım. Bu 3. işlem ise müşteri hizmetlerini aramaktan geçmektedir. Ama sizlere bu yöntemi çok tavsiye etmiyorum. Evet internet ile haşır neşir olmayan kişiler için en iyi yöntem bu olmaktadır. Bunun için sizlere 2 adet iletişim numarası vereceğim. Evet arkadaşlar Ziraat Bankası iletişim numaraları aşağıdaki gibidir.

 • 444/00/00
 • 0(850)220/00/00

Karşınıza bir sesli yanıt sistemi çıkacaktır. Sizlere ilk etapta karşılama anonsu gelecektir. Daha sonra sesli olarak sizden hangi işlemi yapacağınızı söylemeniz istenecektir. Bu söylemden sonra aşağıda sizlere belirteceğim yanıtları vermeniz gerekmektedir.

 1. Kredi Kartım Nerde? diye bir soru sormanız gerekmektedir.
 2. Şimdi sizden size ait olan 11 haneli T.C. kimlik numaranız istenecektir. Kredi kartı sorgulama yapabilmeniz için bu bilgiyi giriniz.
 3. Daha sonrasında otomatik sistem sizlere hemen kredi kartı durumunuz hakkında bilgi verecek.

Evet arkadaşlar müşteri hizmetlerini arayarak nasıl kredi kartınızı öğreneceğini görmüş oldunuz. Hem de bu işlem için 3 adımla yapılmaktadır.

Şimdi arkadaşlar kredi kartım nerde sorusunu 3 yöntem ile öğrenmiş oldunuz. Bu 3 yöntem sonun kredi kartınızın kuryede olduğunu öğrendiyseniz eğer 4. adıma geçmemiz gerekmektedir. Bunun için hadi alt başlığa gidelim.

4- Ziraat Bankkart Kurye Kart Takip İletişim Numarası (Genç, Gold, Platinum)

Evet arkadaşlar Ziraat Bankası kredi kartınızın veya Bankkartınzın nerede olduğunu yukarıdaki 3 yöntem ile öğrendiniz. Sonuç olarak hepsinde kuryede olduğunu duyacaksınız. Çünkü kart basımı 5 gün içinde olduğu için geri kalan kısım kurye süresi olmaktadır. Şimdi kuryede olan kredi kartınızı nasıl öğreneceksiniz görelim.

Bu yazım sayesinde de Ziraat Bankası kargo takip numarasına ulaşabilirsiniz. Ziraat Bankasının kurye dağıtım kanalının ismi KURYENET’tir. Bu firma ziraat bankasının bütün kartlarının dağıtımını 81 il için yapmaktadır. Peki KURYENET üzerinden Ziraat Bankası kartlarınızın nerede olduğunu nasıl öğrenebilirsiniz bir görelim. Bunun için 2 aşamaya ihtiyacımız vardır. Bu aşamalar dan 1. internet sitesi üzerinden sorgulama yapmak. 2. aşama ise iletişim numarası ile sorgulama yapmak. Bu işlemleri aşağıdaki gibi yapabilirsiniz.

 1. KURYENET internet üzerinden sorgulama işlemini BU BAĞLANTI sayesinde yapabilirsiniz.
 2. KURYENET telefon ile iletişime geçerek sorgulamayı ise 444/93/93 numara üzerinden yapabilirsiniz.

evet arkadaşlar Ziraat Bankasına başvuru yaptığınız ve olumlu sonuç aldığınız kredi katı veya BankaKartların nerede olduğunu ve kurye üzerinden de nasıl sorgulandığını görmüş olduk. Bu konu hakkında aklınıza takılan herhangi bir konu olursa yorum kısmından bizlere ulaşabilirsiniz. Gün içerisinde tarafınıza dönüş yapılacaktır. Birde konu hakkında sizlere bir video bırakıyorum. Bu video ile de bütün bilgileri öğrenebilirsiniz. Şimdiden kredi kartınız hayırlı olsun.:)

Lütfen Bizi Değerlendir 😉

[Total: 0 Average: 0]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın