Cinnah caddesi no: 5 Kavaklıdere Çankaya/ANKARA PK : 06680
trende

Ziraat Bankası Kredi Kartını İnternet Alışverişine Açmak? (3D Secure İle)

BDDK tarafından 01.02.2018 yılında tüm bankalar için bir düzenleme getirildi. Düzenlemeye göre de kredi kartlarının yurt içi ve yurt dışı internet alışverişlerine kapatılma kararı alınmıştır. Bankacılık Denetleme Düzenleme Kurumu tarafından getirilen bu düzenlemeden dolayı Ziraat Bankası Bankkart ta bu kategoriye girmiştir. Yalnız bilinmesini isterim ki! BDDK'nın aldığı kredi kartlarının internet alışverişine kapatma durumu sürekli olmadığını da sizlere söylemek isterim. Eğer sizler kredi kartlarınız internet alışverişlerini onay vermek isterseniz bunu 3D secure ile yapabilmektesiniz. Ziraat Bankası da müşterilerinin mağdur olmaması için internet alışverişlerinde kullanabilmesi için bir çok seçenek sunmuştur. Ziraat Bankasının sizlere sunduğu bu seçeneklerin neler olduğunu merak ediyorsanız eğer hemen sizlere vereyim. 

Ziraat Bankası Kredi Kartını İnternet Alışverişine Açmak? (3D Secure İle)

 

1- Mobil internet bankacılığı ile, 2-Cep telefonunuz ile SMS atarak açmak. 3- Bulunduğunuz şehirdeki Ziraat Bankasına giderek. 4- Müşteri temsilcisine bağlanarak. Gördüğünüz gibi Ziraat Bankası Bankkartının internet alışverişlerine açmak için 4 seçenek bulunmaktadır. Sizlere en çok tavsiye edeceğim seçenekler ise 4 seçeneğin içinden son 2 tanesi olmaktadır. Neden son 2 seçenek derseniz de müşteri temsilcisi ile konuşma süresi çok uzun olacağından dolayı. Diğeri ise bankalarda oluşan yoğunluklardan dolayıdır. Ama sizler için bu 2 seçeneğini de yazımda yer vereceğim. Hadi şimdi görelim bakalım Ziraat Bankası BankKartı internet alışverişlerini hem yurtiçi hem yurtdışı nasıl açabiliyoruz. Sizlere bu konuyu şu şekil ele aldık. 1. Ziraat BankKart kredi kartımı internet alışverişlerine nasıl açabilirim? 2. Ziraat Mobil ile BankKartı internet alışverişlerine açmak nasıl oluyor? 3. Ziraat Bankası SMS numarasına mesaj atarak internet alış verişlerine kartları açmak. 4. BankKart internet alışverişlerine direk açmak 5. Ziraat Bankası BanKart ve kredi kartı online üzerinden alışverişlere nasıl açabilirim. Bütün bu soruların yanıtını bulalım.

Ziraat Bankkart Kredi Kartını İnternet Alışverişe Açmak

Ziraat Bankası Bankkart kredi kartının internet alışverişine nasıl açabiliriz konusunu şimdi sizler için ele alacağım. Evet arkadaşlar bilmeniz gereken şey ise 01.02.2018 tarihinden önce bütün bankalara ait olan kredi kartları ve banka kartları internet alışverişlerine açıktı. Ama bu tarih sonrası BDDK tarafından bütün bankaların kredi kartları ve banka kartlarına internet alışverişlerine kapatma kararı alınmıştır. Konumuzun girişinde de sizlere bahsetmiş olduğum gibi bu kredi kartlarının internet alışverişlerine kapatılması sürekli değildir. Yani Ziraat Bankasına ait olan kredi kartlarını veya Bankkartlarını internet alışverişlerine açabiliyorsunuz. Bankkartınızın internet alışverişlerine açabilmeniz için toplamda 4 adet seçenek bulunmaktadır. Evet eğer merak ediyorsanız bu seçeneklerin neler olduğunu hemen aşağıda 4 seçeneği veriyorum.

 1. Ziraat Bankası Mobil uygulaması aracılığı ile,
 2. Bankaya ait SMS numarasına kısa mesaj atarak,
 3. Bulunduğunuz şehirdeki Ziraat Bankasına giderek,
 4. Ziraat Bankası müşteri hizmetlerini arayarak.

Evet arkadaşlar sizlere belirttiğim bu 4 seçenek ile Ziraat Bankası Bankakartınızı internet alışverişlerine açabilirsiniz. Şimdi sizlere bu 4 seçenek ile nasıl internet alışverişlerinizi kullanıma açacaksınız göreceğiz.

1- Ziraat Mobil İle Bankkartı İnternet Alışverişlerine Açmak

Ziraat Bankası mobil uygulamasını kullanarak Bankkart kredi kartınızı internet alışverişlerine nasıl açabilirim derseniz doğru yerdesiniz. Bu internet alışverişlerini hem yurt içi hem de yurt dışı olarak nasıl açabileceksiniz onu da göreceksiniz. Bu işlemi yapacaksanız Ziraat Bankası mobil bankacılık şifreniz olması gerekmektedir. Eğer bu şifreye sahip değilseniz Ziraat Bankası Mobil İnternet Bankacılığı Şifremi Unuttum (Bankkart Dahil) yazım aracılığı alabilirsiniz. Bu şifre alma işlemini yaptıktan sonra aşağıda sizlere vereceğim bilgiler sayesinde Bankkartınızı internet alışverişlerine açabilirsiniz. Hadi şimdi bu işlemler neler bir görelim.

 1. Evet arkadalar Ziraat bankası mobil bankacılık mobil uygulaması cep telefonlarınızda yoksa onları indirmeniz gerekmektedir. Bunun için ise IOS İphone için: BURADAN, Android telefonlar için ise: BURADAN indirebilirsiniz.
 2.  İndirim işlemleri bittikten sonra Ziraat Bankası Mobil uygulamasını çalıştırın. Çalıştırdıktan sonra giriş yapabilmeniz için ise müşteri numaranız veya T.C kimlik numaranız sizden istenmektedir. Bunların yanı sıra birde şifreniz istenmektedir. Bu iki bilgiyi yazdıktan sonra s  numaranızla ve şifrenizle giriş yapınız. GİRİŞ sonrası çıkan ekranın alt sol tarafta bulunan menü tuşunu seçiniz.blank
 3. Şimdi çıkan ekranda ise KARTLARIM sekmesini seçmelisiniz. blank
 4. Size dediğim bu menüyü tıkladıktan sonra hesabınıza tanımlı olan kart ve kredi kartlar karşınıza çıkacaktır. Şimdi ise bunu size bırakıyorum çıkan bu seçeneklerden hangisi internet alışverişine açmayı istiyorsanız onu seçiniz. blank
 5. Hangi bankanın internet bankacılığını açmak istiyorsanız seçimini yaptıktan sonra şimdide KART AYARLARI sekmesini seçeriz. blank
 6. Bu işlemleri yaptıktan sonra İŞLEM KISITI BELİRLE sekmesini seçiniz. blank
 7. Ziraat Bankası yurt içi ve yurt dışı internet bankacılığını alışverişe açmak için menünün alt kısmına inmeniz gerekmektedir. Daha sonrasında ise e-TİCARET menüsünden YURT İÇİ İŞLEM ve YURT DIŞI İŞLEM karşısındaki sekmeleri aktif etmeliyiz. Daha sonrasında ise DEVAM diyelim.blank

Sizlere verdiğim bu 7 adım sonrasında sizde artık kartlarınızı internet alışverişlerinize açmış bulunmaktasınız. İşte bu işlemleri yaptığınızda çok basit bir şekilde Ziraat Bankası mobil bankacılık ile internet alışverişlerinizi kullanıma açmaktasınız.

Şimdi ise 2. yol olan SMS atarak Ziraat Bankası Bankakart ve kredi kartının nasıl internet alışverişine açılacağını göreceksiniz.

2- Ziraat Bankası SMS Numarasına Mesaj Atarak

Bankkart Kredi Kartını  İnternet Alışverişine Açmak

Evet arkadaşlar Ziraat Bankası Bankkartınız veya kredi kartınız var ama internet alışverişi yapamıyorsanız 1. seçeneği yapmak zor geldi ise şimdi sizlere 2. olan seçeneği hemen anlatayım. SMS numarasına mesaj atarak internet alışverişlerinizi kullanıma açmak. Evet arkadaşlar yurt içi ve dışı bütün alışverişlerinizi açmak için kısacık bir işlem ile yapacaksınız. Şimdi sizlere SMS ile bu işlemi yapmadan önce kısa bir bilgi vermek istiyorum. Bu bilgi ise Ziraat Bankası verilerinde kayıtlı olan numaranız ile SMS atmanızdır. Şimdi sizlere sistemdeki cep telefonunuz ile hangi numaraya SMS atacağınızı ve atacağınız bu kısa mesajda ne yazacağını vereceğim.

 1. Size ait olan telefonunuz mesaj yazma (SMS) kısmına giriniz.
 2. SMS kısmına ise EONAY yazmalıyız.
 3. Yazdığınız bu mesajı da 4757 numarasına göndermeniz gerekmektedir.

Sizlere SMS atarak Bankkart ve kredi kartlarınızın internet alışverişini nasıl yapacağınızı yukarıda anlattım. Birde sizlere bunu örnekle anlatmak istedim.

ÖRNEK: EONAY yazıp 4757 göndermek. Bu kadar basit. Görsel olarak ise aşağıdaki gibidir. blank

Arkadaşalar Ziraat Bankası internet alışverişlerini açmak için SMS atarak ta bu şekil yapılmaktadır. Ziraat Bankası Kredi Kartı Limiti Nasıl Yükseltilir? yazımda tam sizlik diyebilirim. Bir göz atın.

3- Ziraat Bankası Bankkart ve Kredi Kartı Online Alışverişe Açma (Müşteri Hizmetleri Şube)

Ziraat Bankası internet alışverişlerine açmak için Bankkart ve kredi kartı müşterileri son işlem olan müşteri temsilcisi ve şubeye gitmekten geçiyor. Bu işlemi sizlere her ne kadarda tavsiye etmesem de bu şekil de yapılmaktadır. Yani işlem yoğunluğu ve çok sıra beklemek size uygun geliyorsa bu yolu izlemenizde herhangi bir sıkıntı yoktur. Ama yukarıdaki 2 işlem daha pratik ve daha hızlı olandır. Sizlere Ziraat Bankasına giderek veya arayarak nasıl internet alışverişinizi açacaksınız hemen anlatayım. İlk olarak iletişim numaralarını sizlere vereyim.

 1. 0-850-220-00-00 veya 444-00-00 numaralarından müşteri temsilcinize bağlanabilirsiniz.
  1. Burada sizlere bilgilendirme mesajı gelecek ardında ise hemen 1 tuşuna basınız.
  2. Daha sonrasında 4 tuşuna basmanız gerekiyor. Burada işlem kısıt menüsü olmakta.
  3. Son olan tuşlama ise Ziraat bankası kredi kartını yurt içi ve dışı alış verişine açmanın yetkisini vermek için 2 tuşuna basmanız gerekmektedir.
 2. Ziraat bankası şubelerine bizzat kendiniz giderek müşteri temsilcinizden numara almanız gerekmektedir. Daha sonra sıra size geldiğinde müşteri temsilcinize soruyu söyleyip çare bulabilirsiniz.

Ziraat Bankası Bankkartın ve kredi kartın internet alışverişlerine neden son işlemi yapmamız gerektiğini artık anlamışınızdır. Yani uzun uzun süreniz var ise bu işlemlerden sıkılmazsanız bu yolları izleyebilirsiniz.

Sizlere Ziraat Bankası internet alışverişlerinizi nasıl açacağınızı 4 işlem ile birlikte anlattım.

Ziraat Bankası Bankkart ve Kredi Kartı Hakkında Sıkça Sorulan Sorular:

Ziraat Bankası Bankkart ve İnternet Alışverişlerini Açmak İçin Ücret Veriliyor Mu?
HAYIR
Yukarıda Belirtilenleri Harfiyen Yaptığım Taktirde Bankkartım ve Kredi Kartım Hemen İnternet Alışverişlerine Açılır Mı?
ANINDA AÇILIR
Ziraat Bankası ATM'leri Üzerinden İnternet Alışverişleri Açılır Mı?
HAYIR AÇILMAZ

Evet arkadaşlar bu konu hakkında aklına takılan her şeyi yorum kısmına yazabilirsiniz. Birde konu ile alakalı sizlere bir video bırakıyorum. Sizlere bu videoda yararlı olacaktır.

Lütfen Bizi Değerlendir 😉

[Total: 0 Average: 0]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın